Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סימנים על הדשבורד מה STP

שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

כותרת

זאת הפעם הראשונה שאני משתמש בSTP לדשבורד, היה לי בזמנו את הארמרול הג'ל הצהוב שהוא נהדר. אחרי כמה ריסוסים וניגוב על הדשבורד הופיעו בכמה מוקדים סימנים של החומר. למה?

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

STP חומר לדש -בורד לא רע בכלל אפילו טוב,למרות שברכב האישי שלי אני לא משתמש איתו

אלא ברכבים האחרים בבית. לא הייתי אומר עליו מיושן בטח לא מחורבן - מעט שומני? יכול להיות.

בכל אופן הסיבה לתוצאה שאתה מקבל היא פשוטה בהחלט. שימוש מופרז במרססים לא איכותיים (שומניים פשוטים)

יצרה שיכבת אבק וליכלוך אחת על השנייה. תופעה ידועה למי שמרבה במרססים פשוטים שעושים אומנם ריח נעים

אבל נזק לדש -בורד לטווח ארוך. (כמו מחבת שמן על אש רותחת,ככה הדש-בורד מרגיש)

מדריך בסיסי לשימוש בחומרים (איכותיים כמובן) לדש-בורד. אני מיישם את זה בפועל בכל רכב שאני רוכש,שנים.(יש שנייה כמובן)

1. לקחת רבע דלי מים מהול בחומר ניקוי כלכלי למשל פנטסטיק (אני משתמש) או חומר אחר זהה.

להבריש טוב טוב עם מיקרופייבר/מגבת רכה/מטליות וכד' את כל הדש-בורד כולל הדלתות

לעבור על התהליך פעמיים שלוש.

2 שלב שני,לקחת מטליות לחות ללא אלכוהול להעביר ניגוב על הדש -בורד להוצאת כל עודפי החומרים/מרססים זולים שנמרחו במשך השנים.

3 רק לאחר ייבוש של כמה שעות בשמש מגיע שלב מריחת התחליבים (אני משתמש בקארפלן) למרוח על דש -בורד שעבר ניקוי יסודי ונשאר ללא שומנים/אבק/ליכלוך וכד'. זו השיטת הטובה ביותר לקבל דש-בורד לא רק מבריק, אלא נקי לאורך שנים.

לאחר תהליך זה אין לי ספק שגם STP יעשה את העובודה בצורה טובה. חשוב לנגב טוב טוב את העודפים

בשביל לקבל משטח מבריק ונקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב לפי דעתי שלב 1 אצלך, הוא מאוד מסוכן.

הפנטסטיק הזה יכול להשמיד בקלות את כל הלחצנים שיש על הדשבורד, לקלף את החלקים הצבועים שבגרמניות נפוצים מאוד וכו'.

אני מעדיף ניקוי עם מטלית מיקרופייבר יבשה בעלת שערות ארוכות, על מנת להוציא את האבק שהצטבר שם.

אם נשארו משקעים, אז מטלית לחה של תינוקות כמובן ללא אלכוהול כמו שציינת תעשה את העבודה מצוין.

שוב תזהרו לא למרוח את הSTP ודומיו על חלחי פלסטיקים צבועים בקונסולה ומסכי LCD, כי החומרים הנ"ל ממיסים את הצבע.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע להיגמל מהSTP,זה פשוט חומר שומני,מיושן,ומחורבן.

לא יודע על מה אתה מדבר, אני משתמש בו שנים על גבי שנים, מרוצה מאוד מהחומר וזו הסיבה שמעולם לא החלפתי או ניסיתי משהו אחר.

הכול ביחס לתמורה למחיר כן? בטוח מעל כול ספק שיש מוצרים יקרים יותר וטובים יותר.

בקשר לשומניות - מנגב כבר כמה שנים מיד אחרי עם מטלית מיקרופייבר והכול טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הארמרול גל שמרחתי תמיד לא עשה את זה וזה מוזר שSTP כן. ושוב זו הפעם הראשונה בחיי הרכב שלא שמתי את הארמרול גל,והוא דווקא נחשב איכותי מאוד.

לפני המריחה של הגל, ניקיתי את האבק בצורה מאוד יסודית עם מיקרופייבר נקי, אחר כך מרחתי את הג'ל.

הניקיון עם המים והסבון לא קצת מסוכן? אפשר להשתמש בסבון רכב? עם מגבונים אף פעם לא השתמשתי לדשבורד.

עריכה: רק שהסבון לא יעשה ראקציה עם הSTP ועוד ילבין לי את כל הדשבורד :|

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתה מדבר, אני משתמש בו שנים על גבי שנים, מרוצה מאוד מהחומר וזו הסיבה שמעולם לא החלפתי או ניסיתי משהו אחר.

הכול ביחס לתמורה למחיר כן? בטוח מעל כול ספק שיש מוצרים יקרים יותר וטובים יותר.

בקשר לשומניות - מנגב כבר כמה שנים מיד אחרי עם מטלית מיקרופייבר והכול טוב.

תנסה מוצרים אחרים לפלסטיק פנימי מיצרנים של ציוד דיטיילינג ותבין כמה החומר הוא זבל,חוץ מזה הוא מפוצץ בסיליקונים,מאד לא טוב לדשבורד.

דרך אגב גם אני השתמשתי בו לפני 20 שנה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה מוצרים אחרים לפלסטיק פנימי מיצרנים של ציוד דיטיילינג ותבין כמה החומר הוא זבל,חוץ מזה הוא מפוצץ בסיליקונים,מאד לא טוב לדשבורד.

דרך אגב גם אני השתמשתי בו לפני 20 שנה..

מקבל את דעתך, יש לך המלצה לחומר אחר טוב? בטווח מחיר סביר, נניח עד 50 ש"ח, חוץ ממה שהוצע מתחתי.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה sork על ההמלצה, מכיר אותו והוא מעולה לפי ביקורות בחו"ל.

אז אתם כדאי להוריד את זה עם מגבונים? חומרי ניקוי יותר קיצוניים לא נראה לי יעשו טוב לדשבורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה m.l,אבדוק את העיניין ואחזור לדווח אם יש שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב לפי דעתי שלב 1 אצלך, הוא מאוד מסוכן.

הפנטסטיק הזה יכול להשמיד בקלות את כל הלחצנים שיש על הדשבורד, לקלף את החלקים הצבועים שבגרמניות נפוצים מאוד וכו'.

אני מעדיף ניקוי עם מטלית מיקרופייבר יבשה בעלת שערות ארוכות, על מנת להוציא את האבק שהצטבר שם.

.

שימוש חד פעמי לא יגרום לשום נזק. שוב אני לא מדבר על אבק אלא על שומנים שהצטברו במשך

שנים עקב שימוש בתרסיסים זולים. (מטלית לא יורידו אותם)

אגב את תהליך הנ"ל יישמתי כבר לפני כ 20 שנים כשהבנתי שהנזק לדש-בורד מגיע ממרססים זולים

שמפזרים אותם בכל שטיפה כאילו הם איזה נוסחת פלא.פשוט ראיתי ונגעתי בדש -בורד

וקיבלתי מגע דוחה של שומן ואבק שלא יורד בשום פעולה.

אפשר כמובן לדלג על שלב ראשון אבל מניסיוני את שכבות השומן שנדבקים לדש -בורד קשה להוריד ללא תהליך ניקוי במים וחומר ניקוי.

נזקים? אתה הרי לא עושה מקלחת לדש -בורד, בסה"כ מגבת/מיקרופייבר לתוך המים,סחיטה טובה,העברת המטלית/מגבת באופן יסודי

חזרה על התהליך שוב -בסוף סוחטים טוב את המגבת ומעבירים שוב (השומנים נמסים) במצב כמעט יבש על האזורים בניגוב יסודי.

מקווה שאני ברור עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כל הדשבורדים מורכבים מחומרים מוקצפים ומלחצנים צבועים, פתחי אוורור צבועים וכו'.

תראה דוגמא מתא נוסעים של VAG

p1110274.jpg

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...