Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כביש 6: עצרתם בצד הדרך? תשלמו על זה

ssc
שימו לב! השרשור הזה בן 7208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבה שנשלחה לי במייל. לידיעתכם.

כביש 6: עצרתם בצד הדרך? תשלמו על זה

נסעתם בכביש 6 ועצרתם בצד מסיבה כלשהי ליותר מ-5 דקות? אל תתפלאו אם בחשבון שתקבלו תחוייבו פעמיים: על שתי כניסות ושתי יציאות. דרך ארץ בתגובה: עצירות ממושכות לא אמורות להתרחש בכביש מהיר.

אם אתם נוסעים בכביש 6 כדאי שתעשו את זה מהר ובלי עצירות מיותרות, אחרת אתם עלולים להיות מחוייבים פעמיים. כך בכל אופן גילה י', שנסע בתחילת יולי בכביש מתחילתו ועד סופו בפעם אחת, אך בחשבונית שהגיעה לביתו התברר לו כי הוא מחויב על שתי כניסות לכביש באותו יום.י', שלא הבין מדוע חוייב פעמיים למרות שלא ירד מהכביש, התקשר למוקד שירות הלקוחות של החברה שמפעילה את הכביש, דרך ארץ, ושם נמסר לו כי אם מתעכבים בכביש בצד הדרך מסיבה כלשהי מעל 5 דקות, הוא מחויב כאילו הוא יצא מהכביש. אחרי שממשיכים בנסיעה מחוייבים בכניסה מחודשת לכביש. בעקבות השיחה הבין י' את החיוב הכפול אותו קיבל: באותה נסיעה עצר אותו בצד הדרך שוטר שעיכב אותו מעבר לזמן המותר, לפי שיטת דרך ארץ. אז הוא קיבל קנס מהשוטר, ואחר גם קנס מהכביש על כך שהשוטר עצר אותו.אבל תחשבו רגע על נהג או נהגת שנתקעים בצד הדרך בגלל תקלה ברכב או פנצ'ר - הם גם ישלמו על כך. ומה קורה אם נהג או נהגת מרגישים מאוד עייפים וחייבים לרגע לעצור בצד כדי לנוח ולא לסכן את עצמם ואת הנוסעים לצידם: המנוחה הזאת תעלה להם עוד כסף.

דרך ארץ: לא אמורות להתבצע עצירות בכביש מהיר

מחברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, נמסר בתגובה כי "זמני המעבר בין שער אגרה אחד לשני חושבו לפי זמן הנסיעה הנמוך מזמן הנסיעה הממוצע, פלוס טווח ביטחון בגין האטה, עצירה וכיוצא בזאת."זמני הנסיעה בין שערי האגרה לא לוקחים בחשבון עצירות ממושכות, מכיוון שאלו לא אמורות להתרחש בכביש מהיר. במקרים חריגים בהם מתבצע עיכוב ממושך כמו עיכוב על ידי שוטר וכו', הלקוח מוזמן לפנות אלינו עם אישור עיכוב של משטרת ישראל, ואנו נזכה אותו אם בוצע חיוב כפול. במקרים אחרים - כל מקרה יישקל לגופו של עניין".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי וחשבתי על זה ועדיין לא ממש הבנתי - איך זה עובד? איך הם סופרים מי עצר 5 דקות בצד? איזה כלים מדוייקים יש להם שהם יכולים לראות מי עצר 5 דקות...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי וחשבתי על זה ועדיין לא ממש הבנתי - איך זה עובד? איך הם סופרים מי עצר 5 דקות בצד? איזה כלים מדוייקים יש להם שהם יכולים לראות מי עצר 5 דקות...?

הם מצלמים אותך בכניסה ומצלמים אותך ביציאה (ע"מ שידעו כמה קטעי תשלום עברת). הם מחליטים שזמן נסיעה בקטע אמור להמשך גג 30 דקות (נתתי מספר סתמי להמחשת הדוגמא). אם פרק הזמן שעבר מרגע שנכנסת לקטע זה ועד שיצאת, עבר את 30 הדקות, הם ידעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי הם חישבו כמה זמן לוקח להגיע משער לשער! אם עצרת יקח לך ויתר זמן להגיע לשער השני וככה הם יכולים לחשב כמה זמן התעכבת.

לדעתי זה דיי מטופש, לך תראה להם שהיה לך פנצ'ר או השד יודע מה. כביר מהיר אני מסכים אבל כן צריכים לאפשר עצירה אבל לא סתם כדי לצלם את הנוף מסביב אלא באמת אם קרה משהו.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם עשיתי את זה בהרבה פחות ממה שהם חישבו, אני אקבל זיכוי ?

(חבל שאין פה סמיילי מחייך)

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי זה קצת מטומטם. ומה באמת יקרה למי שקרתה לו תקלה, או שכמו במקרה הנ"ל יעצור אותו שוטר?

הרי זה לא הגיוני שבגלל השוטר הוא ישלם פעמיים.

פליקס.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי זה קצת מטומטם. ומה באמת יקרה למי שקרתה לו תקלה, או שכמו במקרה הנ"ל יעצור אותו שוטר?

הרי זה לא הגיוני שבגלל השוטר הוא ישלם פעמיים.

פליקס.

בגלל כאילו מקרים הגדילו את זמן "ההתעכבות" לחצי שעה, ובכלל אם במידה וישנו חיוב כפול בגלל סיבה מוצדקת(מתן דו"ח למשל) אפשר לשלוח מכתב עם ההוכחות ויזכו אותך.

במידה והאוטו נתקע, יש ניידות חילוץ שמפטרלות קבוע בכביש, שיעזרו לך, שוב ללא חיוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ניידת עוצרת אותי לבדיקה כללית אבל בסוף הם קיבלו :fist: ולא נתנו לי דו"ח כי לא מצאו על מה

איך אני מוכיח ? הריי אין לי שום הוכחה ביד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ניידת עוצרת אותי לבדיקה כללית אבל בסוף הם קיבלו :fist: ולא נתנו לי דו"ח כי לא מצאו על מה

הרי שגם אתה קיבלת :fist::)....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מעתיקים כתבה אחת מ-ynet...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2956949,00.html

אז למה לא את השנייה, ובא לציון גואל? ;-)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2960059,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ככה, ואם כהה

הרי נאמר ע''י חברת דרך ארץ כל מיקרה לגופו

ונאמר פה שזמן העצירה הוגדל לחצי שעה

ולא ניראה לי שבדיקה כללית עלולה לקחת יותר מחצי שעה

הם הרי בודקים רשיונות לא את מצב הנפשי

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מעתיקים כתבה אחת מ-ynet...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2956949,00.html

אז למה לא את השנייה, ובא לציון גואל? ;-)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2960059,00.html

LOL :lol:

רוב מהומה על לא מאומה.

מדהים איך כולם נטפלים לכביש 6. :roll:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ככה, ואם כהה

כנראה שאין לך אוטו ששווה בדיקה מקיפה ...

אורן..שעמד 40 דקות בזמן שחצי משטרת ישראל משוטטת לו סביב האוטו... ואף אחד לא יודע מה יש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם ככה, ואם כהה

אח"כ לך תוכיח להם ותחפש אותם, ותבזבז זמן וכסף ותתעצבן כדי להוכיח להם.

בדיקה כללית יכולה לקחת יותר מ30 דקות. זה הכל תלוי במצב הרוח של השוטר. אותנו למשל עיכבו קרוב מאוד ל30 דקות.

פליקס.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...