Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

vw golf mk1

mb450
שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה דעתכם על גולף דור 1 , מה ההמלצות והחסרונות , הרכב די חמוד , לציין כי לא מצאתי מספיק מידע בחיפוש שערכתי באתר , כמו כן אני מתכוון לדגם החמש דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרת- אוטו די חמוד, שהיה נחשב למוצלח בזמנו, חולק מכלולים עם עוד כמה ממשפחת "פולקסוואגן/אאודי"... יהיה לך קשה למצוא אחד, ועוד יותר קשה במצב טוב- ערכם "הכלכלי" לא רב, אז רובם פשוט התפטרו מהם- לא בגלל שהיו גרועים, כאמור- פשוט אף אחד כבר לא מחזיק היום אוטו ישן ללא הצדקה מיוחדת, אז...:roll: אני סבור שאם תמצא אחד במצב טוב, ואתה אוהב את האוטו ואוהב/יודע/רוצה להתעסק איתו לבד- תהנה ממנו!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי 2 מארק 1

קאדי 87 וקבריולט 89

ממליץ בחום רכב מהנה לנהיגה רכב עם אופי

יש לי מספר שאלות אליך

איזה סוג אדם אתה ? לאיזה כיוון אתה מתכוון לקחת את הרכב? לשיפוץ ? לשימור? לשיפוץ של יופי ארופאי אולי?

מה המטרה שלך בקניית רכב זה?

בכל אופן חלקים לא חסר אני יכול לעזור לך בכל מה שתצטרך לרכב הזה הכוונה ויעוץ על חשבון הבית :wink:

אני מאמין שאתה מדבר על הצהובה שעומדת למכירה היום.? אם כן הבחור דורש מעל ומעבר לדעתי אבל השיקולים הם שלך כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון לשמר ולשפץ את הרכב למצבו המקורי , ככל האפשר למיטב הבנתי אמינות הדגם היא די מופלגת מה גם שזהו רכב שקל יחסית להשיג עבורו חלקים , יש לי היסטוריה עוד מימי כילד , לאבי היו 3 גולף MK1 אחת אפילו נקנתה בגרמניה של שנות השמונים והייתה מאובזרת עד הגג אחת המכוניות שהכי אהבתי בבית .

שאלה נוספת איך נחשב מנוע ה 1.6 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שניתן להסיק המגולף דור 2 לרכב שלך, אז כבעלים של שני רכבי גולף דור 2, אני יכול להגיד שמדובר על רכב אמין, חזק, קל לטיפול עצמי מבחינה מכאנית, הנדסת אנוש טובה ונוחות בנהיגה.

(ועל הדרך: על דרך בגין (דרך פ"ת) בת"א 100 מ' דרומית לעזריאלי באותו צד, עומדת מוזנחת פולו דור 1 אדומה ללא שימוש כבר כמה חודשים טובים).

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

לאבי היו 3 גולף MK1 אחת אפילו נקנתה בגרמניה של שנות השמונים והייתה מאובזרת עד הגג אחת המכוניות שהכי אהבתי בבית .

...

אולי זה הגולף של אבא?

אגב, הפרסום (או הקפצה שלו), מאתמול.

golf.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(ועל הדרך: על דרך בגין (דרך פ"ת) בת"א 100 מ' דרומית לעזריאלי באותו צד, עומדת מוזנחת פולו דור 1 אדומה ללא שימוש כבר כמה חודשים טובים).

זאת פולו דור 2.5.

אולי זה הגולף של אבא?

אגב, הפרסום (או הקפצה שלו), מאתמול.

זאת MK2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מצויין אידאלי לשיפוץ ראשון, שים לב בעיקר למכלולים משניים

(אלטרנטור סטארטר מערכת חשמל, מערכת קירור בולמים)

היזהר מאילתורים!!!

רגישות בבולמים הקידמיים, ובדוק היטב חלודה.

שואבי הכסף הכבדים-פחחות-ושיפוץ פנים הרכב!

מנוע 1600 מוצלח יחסית בתנאי שמשודך לגיר רגיל. האוטומט לא מומלץ!

הרכב מחוייב בתיאום מנוע מקצועי, שמן טוב, ונוזל קירור.

טיפול פשוט במערכת הנשימה של הרכב אגזוז/מערכת דלק יוסיף פילפל במחירי ריצפה!

אל תתפשר בעניין הצמיגים-ויהיה לך רכב מאד מהנה כייפי ושימושי.

תמונות, ושיהיה בהצלחה-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון לשמר ולשפץ את הרכב למצבו המקורי , ככל האפשר למיטב הבנתי אמינות הדגם היא די מופלגת מה גם שזהו רכב שקל יחסית להשיג עבורו חלקים , יש לי היסטוריה עוד מימי כילד , לאבי היו 3 גולף MK1 אחת אפילו נקנתה בגרמניה של שנות השמונים והייתה מאובזרת עד הגג אחת המכוניות שהכי אהבתי בבית .

שאלה נוספת איך נחשב מנוע ה 1.6 ?

הרכבים שהגעיו עם מנועי ה1.6 שהם סיאט איביזה פולו קלאסיק ופולו רגיל פאסאט גולף מארק 2 ו3 כולם עם מנוע זהה לזה שהיה במארק 1 וכמובן אפשר לעשות הסבות עם אישורים

המנוע שיהיה לך במארק 1 שאתה מתכוון לקנות יהיה עם קרבורטור. לא ממולץ להשאר איתו אין לו חלקים בארץ ולא נשארו הרבה אנשים שמבינים מתחום הרוב מעדיפים להתעסק עם הזרקות. שזה גם לא בעיה כי אתה יכול להתאם הרקה חד נקודתית עם מחשב וזה יעשה תעבודה בבמקום הקרבורטור הישן

מה שכן המנוע אמין בטרוף כמובן אם מטפלים בו ולא מזניכים אותו יש לו חיי נצח פשוט.

גם שאר החלקים כמו כסאות דשבורד ועוד חלקי פנים מתאימים בין הרכבים שציינתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה!

הגולף מארק 1 היא אחת מהמכוניות שחבל שנעלמו ככה סתם, ולצערי לא נראה לי שיפארו שוב את כבישי ארצינו כאספנות.

להורי היו שתיים- אחת צהובה, אני חושב שנת 82 או 83, שנגנבה ב84 או 85 ונמצאה שרופה כמה ימים אחרי :bigcry:

השנייה הייתה בצבע "ירוק מנילה", שנת 80, עם פס שחור בתחתית הרכב והכיתוב Vw golf 1980 (מישהו זוכר? היה קיים בעוד דגמים של Vw)

לאחר כמה שנים זיהינו אותו בחוף הים, לפי המספר. איך אומרים? יש אהבות שעדיף לזכור אותן כשהיו יפות וצעירות. הרכב היה מוזנח ומרופט.

היות ואותה אני זוכר יותר בבירור, אני חושב שזה הרכב של הורי שהכי אהבתי, ושאחראי לשריטה הקטנה שיש לי לגבי הדגם הזה.

יש בה משהו כל כך פשוט, אך עם זאת כל כך יפה- הקווים הישרים, הג'נטים, הקאפה השחורה מפלסטיק :roll: אפילו המפתח... מה יש באוטו הזה שעושה אותו כל כך מיוחד בעיני? לא ברור...

שביט, ברגע של נוסטלגיה והתרגשות :oops:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים שהגעיו עם מנועי ה1.6 שהם סיאט איביזה פולו קלאסיק ופולו רגיל פאסאט גולף מארק 2 ו3 כולם עם מנוע זהה לזה שהיה במארק 1 וכמובן אפשר לעשות הסבות עם אישורים

המנוע שיהיה לך במארק 1 שאתה מתכוון לקנות יהיה עם קרבורטור. לא ממולץ להשאר איתו אין לו חלקים בארץ ולא נשארו הרבה אנשים שמבינים מתחום הרוב מעדיפים להתעסק עם הזרקות. שזה גם לא בעיה כי אתה יכול להתאם הרקה חד נקודתית עם מחשב וזה יעשה תעבודה בבמקום הקרבורטור הישן

מה שכן המנוע אמין בטרוף כמובן אם מטפלים בו ולא מזניכים אותו יש לו חיי נצח פשוט.

גם שאר החלקים כמו כסאות דשבורד ועוד חלקי פנים מתאימים בין הרכבים שציינתי

לא מדוייק. ה-MK1 שווקה בארץ עם מנוע 1600 רק בגרסת ה-GTI, בכל אופן זה מנוע 1588 סמ"ק, עם בלוק שונה מהמנועים החדשים יותר שהיו 1595, למרות שחיצונית הוא דומה, וכמובן מרימי שסתומים מכאניים.

זה לא כ"כ פשוט להתקין הזרקה, ואי אפשר לקחת מערכת ממודלים יותר חדשים כי הסעפת והפילטר בהם הפוכים.

גם הכסאות והדשבורד לא בדיוק מתאימים 1 ל-1 בין כל הדגמים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור ראשון היה בארץ מ1974-1983 כשב1981 אם אני לא טועה היו כמה שינויים די בולטים.

דשבורד חדש(בישן השעונים היו בתוך 2 מנהרות כאלו ובחדש כבר לא) ,פנסים אחוריים רחבים פגושי פלסטיק ואולי עוד דברים.

מנוע 1600 היה רק ב GTI ,בדגמים האחרים היה 1100 שהיה חלש ושרף המון שמן,1300 ו1500 שהגיע רק באוטומט.

מ1984 זה כבר דור שני חוץ מהקבריולט שהמשיכה כדור ראשון עד 1992 והקאדי.

לדעתי העיצוב של 1974-1980 הרבה יותר יפה וקלאסי -לא יודע אם יש כאלו ששרדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. ה-MK1 שווקה בארץ עם מנוע 1600 רק בגרסת ה-GTI, בכל אופן זה מנוע 1588 סמ"ק, עם בלוק שונה מהמנועים החדשים יותר שהיו 1595, למרות שחיצונית הוא דומה, וכמובן מרימי שסתומים מכאניים.

זה לא כ"כ פשוט להתקין הזרקה, ואי אפשר לקחת מערכת ממודלים יותר חדשים כי הסעפת והפילטר בהם הפוכים.

גם הכסאות והדשבורד לא בדיוק מתאימים 1 ל-1 בין כל הדגמים האלה.

אתה צודק

אצלי בקאדי ובקריולט זה המנוע הזהה למארק2,3 איביזה ושאר הוואגיות מאותם שנים

כיוון שיוצרו בשנת 87 ו-89 לכן קיבלו את המנוע שזהה לדגמים חדישים יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...