Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקה אחרי קנייה למכונית חדשה

ניר42
שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה טובה!

הנוהל הזה של משרד התחבורה מסדיר את העניין, וההודעה הזאת מבהירה עוד שבמקרה שהייתה ירידת ערך של יותר מ-3.5% הקונה רשאי לסרב לקבל את הרכב.

כמה הערות:

• מובן שאם כבר הגענו למכון בדיקה כבר הסכמנו לקבל את הרכב, אבל אם היבואן לא דיווח לנו על הנזק - הוא פעל בניגוד לנוהל ויש לנו קייס לא רע נגדו
  • בכתבות שקראתי על הנושא צויין בהדגשה שמדובר בנוהל בלתי מחייב, אז לכאורה הקונה יכול להתעלם מהנוהל בכל מקרה ולהביא את הסוגיה למשא ומתן בינו לבין היבואן ו\או לפנות לבית המשפט.
  • למרות האמור בנקודה האחרונה, אני יודע שחלק מהיבואנים מחתימים את הקונים על סעיף שמעגן את הנוהל הזה כחלק מהחוזה, אז יש לו תוקף משפטי בהקשר של החוזים האלה.

תודה רבה (כמובן שהשאלה היתה 'אם' ב-א ...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה וחצי לקחנו רכב לבדיקה שהיה חצי שנה על הכביש ועם 6000 ק"מ שלטענת הבעלים הוא קיבל אוטו מהעבודה ולכן הוא מוכר אוטו. הבעלים היה בחור צעיר ונראה דיי אמין. בבדיקה התגלה שדלת הנהג אינה הדלת המקורית והיא הוחלפה והבודק אף הוכיח זאת לבעלים של הרכב שהיה דיי בהלם ולא הבין על מה מדובר, הוא אמר שמעולם הוא לא שרט את הרכב ובטח לא החליף דלת. הוא התקשר לאבא שלו והיה דיי מזועזע (האמת היא שהוא היה אמין ולא נראה שניסה לעבוד עלינו), הבודק אמר שהרכב חדש מכל שאר הבחינות ואין כמובן שום פגיעה מעבר. ביקשנו ממנו להוריד קצת מהמחיר עקב ירידת הערך, הוא הסכים וסגרנו.

הבודק הוא שאמר לנו על הנוהל המדובר בשרשור הזה ואף אמר שפגש מקרים כאלו בעבר כולל בעל ג'יפ מפואר שבא מהמסירה לבדיקה והתגלה שהרכב עבר תאונה.

לשיטתי יש מחיר, גם אם הוא נפשי, לכל האובר התעסקות הזאת וזה פשוט לא שווה את זה. אם אתה באמת רוצה לוודא שלא נדפקת קח את הרכב לבדיקה וזהו. לגבי כל השאר סמוך על המזל וגם אם נדפקת פה ושם קח את זה ברגוע כי גם ללחץ נפשי יש מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא להלחץ" זאת עצה חשובה לבעלי מכוניות באופן כללי, בגלל שאין מה לעשות - שום מנגנון מורכב כ"כ, זול כ"כ (באופן יחסי למורכבות ולאמינות שאנחנו מצפים לקבל ממנו) ושנמצא בשימוש אינטנסיבי כ"כ לא יהיה מושלם ולא יתן לנו את כל מה שאנחנו מצפים ממנו (אפס תקלות, אפס בעיות, אפס פשרות, אפס נזקים ותאונות).

אבל אני בא לכל העניין הזה לא מתוך לחץ, אלא מתוך ניסיון. ניסיון שאומר שלמרות שבוודאי יקרו למכונית שלי עוד כמה וכמה דברים לא נעימים בעתיד, וזה באמת חלק מהחיים, אין שום סיבה שאוותר ליבואן על זכותי לקבל לפחות בהתחלה מכונית במצב מצויין. הניסיון גם אומר שבמקרים לא מעטים זה לא קורה.

ומעבר להכל, אני פשוט נהנה מכל העניין - אחרת לא הייתי קונה בכלל אוטו כי יש לי אפשרות גם ללכת על ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון: הרכב התקבל, ועבר בהצלחה את כל הבדיקות.

סה"כ היה סבבה. בדקתי את האוטו מכל הכיוונים כמו שכתבתי והכל נראה טוב. הבחור שאחראי על המסירה קצת רטן ("כבר 5 שנים אני עובד פה. אף פעם לא ראיתי דבר כזה"), ובמכון הבדיקה בטח יספרו עוד שנים צ'יזבטים על האוטו שבא עם 60 ק"מ לבדיקה ("מה? הוא נפל מהאוניה?"), אבל אני מבסוט וזה מה שחשוב.

בתור פיינשמקר מקצועי אני יכול להגיד שכן יש פאקים קטנים באוטו. לא כאלה שבאמת אפשר להתלונן עליהם, אבל כאלה שאני שם לב. הבולט והמפתיע ביותר הוא שהפנסים באו מכוונים קצת נמוך מדי. מוזר מאד... אבל כאמור אני מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...