Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על תיאום מס ושעות נוספות

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 5148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש לאחרונה מצאתי עוד עבודה, כלומר סה"כ עובד בשתי עבודות. אם מסתכלים על כל אחת מהמשכורות בנפרד - אף אחת מהן לא מגיעה לתקרה שמצריכה תשלום מס. אבל ביחד כן.

רציתי לשאול: במידה ואני לא עושה תיאום מס, מה ההשכלות? האם פשוט לא יורידו מס ובסוף השנה יקזזו את זה? לא מובן לי.

ועוד משהו:לפי מה משלמים שעות נוספות?? לפי אותו היום? נניח והיה יום (כמו אתמול) שעבדתי 12 שעות רצוף. צריכים לשלם לי על שעות נוספות או שכיוון שאני לא עובד מספיק בכל החודש לא ישלמו?

תודה לעונים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בשעות הנוספות:

שעות נוספות מחשבים לפי הסדר הבא:

מכסת שעות יומית = 8 או 9 שעות* - מעבר לזה = שעות נוספות.

מכסת שעות שבועית = 43 שעות - מעבר לזה = שעות נוספות.

מכסת שעות חודשית = 186 - מעבר לזה = שעות נוספות.

* אם אתה עובד 5 ימים בשבוע, אזי כל יום נחשב 9 שעות רגילות (ביום החמישי יהיו רק 7 שעות רגילות ו-2 נוספות).

אם עובדים 6 ימים בשבוע, אזי כל יום נחשב 8 שעות רגילות וביום שישי 3 שעות רגילות והשאר נוספות.

אם בהגדרה אתה עובד 6 ימים בשבוע ובכל יום חול אתה עובד 10 שעות, אזי בכל יום ויום אתה מקבל שעתיים נוספות. אם אתה עובד ביום שישי 7 שעות, אזי 3 שעות הן שעות רגילות ו-4 שעות הן נוספות. כלומר בשבוע כזה עשית 14 שעות נוספות.

אם בהגדרה אתה עובד 5 ימים בשבוע ובכל יום 9 שעות, אז כפי שאמרתי קודם ביום חמישי יש לך 2 שעות נוספות. אם בשבוע כזה יבקשו ממך לעבוד גם ביום שישי ונניח תעבוד 7 שעות ביום שישי, אזי כל השעות של יום שישי הן שעות נוספות, ובסה"כ בשבוע כזה יוצא לך 9 שעות נוספות.

אם בשבוע עבדת נניח רק ביום ראשון שני ושלישי ובכל יום עבדת 8 שעות, ביום רביעי לא עבדת וביום חמישי עבדת 10 שעות, יש לך רק שעתיים נוספות על יום חמישי. אם תעבוד ביום שישי 7 שעות, עדיין לא הגעת למכסת 43 שעות שבועיות ולכן כל יום שישי יחושב כשעות רגילות.

לענין מס הכנסה: אל תדאג להם, הם בסוף יעלו על זה ויבקשו ממך לשלם סכום כה גבוה בגלל חוסר דיווח/תאום וכד' שבסוף יתברר לך שכל מה שהרווחת כל השנה בשני מקומות לא מספיק בשביל לשלם את הדרישה שלהם. העו"ד/רו"ח/יועץ מס שתיקח לטפל בבעיה, יעלה לך יותר מהחיסכון שאתה כביכול משיג מאי דיווח.

מעבר לזה, בטופס 101 אתה רושם שאתה מועסק במקום נוסף, ולכן המעביד אמור לנכות לך מראש את סכום המס הגבוה יותר וכן ביטוח לאומי ומס בריאות גבוהים יותר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתחיל בתיאום מס:

לך לסניף מס הכנסה הקרוב למגוריך ותתיעץ עם הפקיד. מנסיוני הם יודעים לשאול את השאלות הנכונות ויודעים בדיוק מה מותר ומה אסור. בסוף התהליך הם יוציאו לך אישור לניקוי מס במקור שאותו אתה נותן למעביד הנוסף. אז יוצא שמעביד אחד לא מוריד לך מס הכנסה, והמעביד השני יוריד כמה שיהיה רשום באישור מס.

לגבי שעות נוספות - מה שאמיר רשם נכון במידה ואתה עובד בעבודה יחידה. לגבי שתי עבודות הסיפור הוא אחר ואני ממליץ לך להתייעץ עם מועצת הפועלים הקרובה לאזור מגוריך.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תוספת למה שאמיר כתב בנושא שעות נוספות.

אם ביום אחד עבדת 12 שעות ולמחרת 4 אז אסור לקזז את בשעות הנוספות על מנת להלים את השעורת הרגילות. קח בחשבון שעל שעות נוספות אין תנאים סוציאליים (פרט למקרים חריגים בהם הן משולמות ללא קשר לעבודה בפועל).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ביום עבודה שהוא 8 שעות, מותר למעסיק לעשות את ההפסקה בתור השעה התשיעית ולא לשלם עליה?

נגיד אני עובד משעה 7 בבוקר, בשעה 13 יש הפסקה של שעה, ואז ממשיך לעבוד עד 17.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ההפסקה היא על חשבון העובד.

אלא אם המעסיק מחייב אותך להישאר במקום העבודה בזמן ההפסקה ואז הוא צריך לשלם לך על זמן ההפסקה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, כל מקום מחשב את שעות עבודתך מהתחלה ולא מתחשב בשעות שעבדת במקום אחר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...