Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שריטות ורענון צבע - וולוו 940

שימו לב! השרשור הזה בן 5662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי וולוו 940 בצבע לבן. יש לי שריטות מעצבנות על דלת האחורית כי משהו ראה רכב שמור אז זה הציק לו.

השאלה איך מטפלים בשריטות אלו?

בנוסף איך אני מרענן את הצבע הלבן חזרה? ווקס או שמפו מסויימים?

עוד, יש לי מתחת לפגוש קילופי צבע. האם יש ספריי או צבע כלשהו על מנת לצבוע את החלק התחתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - באילו שריטות מדובר? שטחיות או כאלו שהגיעו עמוק?

תמונות יוכלו לעזור במתן חוות דעת מדוייקת יותר.

ריענון צבע - תעשה חיפוש בנושא טיפולי פוליש (כמובן עם קינוח בווקס), ו/או דיטיילינג.

במידה ואתה רוצה רק לצבוע - אם זה שחור יש נושאים ישנים יותר בהם הסבירו אנשים איך לצבוע פסי קישוט (חיפוש),

אם זה צבע - גש לצבעי (או קנה מכחול וצבע, אבל זה לא יראה מדהים).

בקיצור - אם תצרף תמונות יהיה פשוט יותר לכוון אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע לשכבת הבסיס?

בעיקרון אם אין לך ניסיון לא הייתי ממליץ לשחק עם פוליש.

אם תעלה תמונות של השריטה אוכל להעריך האם ניתן לטפל בשריטה ידנית בעזרת פוליש, או שפשוט תצטרך לבצע תיקון צבע.

הצבע הלבן של ה-940 הוא רגיל ולא מטאלי, לכן כל ווקס יעשה את העבודה.

איזה סכום אתה מעוניין להשקיע?

ברמת הווקסים הסבירים יש את "ראלי", טרטל ווקס, קאר-פלן ו"פורמולה ואן" שמכיל ריכוז מסויים של קארנובה (על כולם ועוד תוכל למצוא פרטים בחיפוש).

אם מדובר בצבע לבן - שוב, תלוי באיזה שריטות מדובר. אם מדובר ב"נגיעות" - אפשר אולי לטפל בזה עם מכחול, למרות שעדיף שלא.

אחרת פשוט בקש הכנה של האיזור וצביעה - אחרת זה פשוט יראה לא משהו בכלל.

זאת בהנחה שאין לך גישה לפיסטולט וכלים לצביעה.

אופציה אחרת היא פשוט לגשת לצבעי/פחח כלשהו - ולבקש טיפול שיכלול פוליש, ווקס ותיקוני צבע מקומיים.

הרכב בוודאי יראה טוב יותר אח"כ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אצלם ואביא את זה. אלו הם שריטות דקות. אני לא רואה את צבע הבסיס.

אני יכול לעשות פוליש ווקס לבד נכון? יש המלצה כל שהיא?

אם אני אחליט ללכת למוסך על מנת שיתקנו לי את זה . מה לדעתך הנזק הכספי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השריטות לא חדרו עמוק, יכול להיות שיש אפשרות לטפל בזה בעזרת פוליש עדין/גס.

יכול לעשות - טכנית, כן.

מעשית - לא הייתי ממליץ לעשות פוליש פעם ראשונה לבד.

ולו בגלל שאתה יכול לעשות נזק במקום להועיל.

לפעם ראשונה הייתי ממליץ להתלוות לבעל מקצוע ולנסות לקלוט את צורת העבודה,

למרות שמעבר לאיכות החומרים - לאיכות העבודה ולניסיון יש חלק לא קטן בתוצאה הסופית.

בחירת חומרים נכונים, צורת עבודה, זה מה שיבדיל בין עבודה איכותית לכזו שלא.

אצל פחח רגיל לדעתי המחירים הם בערך 300 ש"ח לפוליש-ווקס, תלוי בסוג הטיפול ובגודל הרכב (מן הסתם טיפול לסופר מיני ולרכב בגודל כזה לא יהיה אותו מחיר).

תיקוני הצבע בוודאי יהיו עוד כמה מאות שקלים. אני מניח שאם צריך לצבוע את הדלת או הפס התחתון, יצבעו את כולו, כדי להמנע מהבדלי צבע.

אופציה נוספת היא לגשת למכוני טיפול בצבע (תקרא בפורום - קלין-קאר, דורשיין ועוד), שם טיפול בסיסי יכול להתחיל בכמה שקלים ומקיף יכול להגמר בכמה אלפים בודדים.

תקרא קצת שרשורים ישנים בעניין שחזור צבע והחזרת ברק - תוכל ללמוד המון על הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...