Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך מצולם: כיוון שסתומים מיצובישי כריזמה 98

yoni1234
שימו לב! השרשור הזה בן 5747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום החלטתי לעשות כיוון שסתומים ברכב שלי.

מיצובישי כרימה 1.6 שנת 98 16 שסתומים על גל אחד.

הרכב לאחר נסיעה מאחר שצריך לעשות את הכיוון כשהשסתומים חמים ברכב זה (טמפ' עבודה). בהרבה רכבים יש צורך במנוע קר ממש.

1. המנוע.

0629080904.jpg

2. פתיחת הברגים של סלילי ההצתה.

0629080904a.jpg

3.הוצאת הסלילים עם הכבלים. (לא צריך לפרק מצתים).

0629080906.jpg

4. ניתוק כל שאר הצינורות המחוברים למכסה השסתומים. (להשתדל לזכור מה להחזיר לאן למרות שאין הרבה אפשרויות).

0629080907.jpg

5. מפתח 10: פתיחת כל הברגים הנועלים את המכסה.

0629080907a.jpg

6. מפתח 10: פתיחת הברגים המצמידים את צמת החשמל אל המכסה.(שימו אותם בנפרד כי הם לא באותו אורך של הברגים של המכסה).

0629080909.jpg

7. המכסה הוצא. למולנו 8 שסתומי פליטה ומהצד השני ישנם 8 ליניקה בדיוק אותו הדבר.

0629080910.jpg

8. הרמת הרכב על ג'ק עגלה יציב ולשים בהילוך חמישי.

0629080915.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

9. סיבוב הגלגל עד לחפיפת שסתומים בבוכנה מס' אחד. ז"א: מסובבים את הגלגל עד שרואים שהשסתומים (יניקה או פליטה) נסגרים (עולים) והצד השני (יניקה או פליטה) של אותה בוכנה מתחילים לרדת. כאן אנו מחזיקים אותם על המצב העליון ביותר ששניהם יכולים להיות וזה הזמן לכוון את השסתומים של בוכנה מס' 4.

10. לשים מד מירווח בשסתומי יניקה על המספר שקבע היצרן (כריזמה: 20 ליניקה ו-30 לפליטה) לבדוק אם הוא נכנס קל מידי (ז"א אם הייתי שם 25 הוא לא היה נכנס) או לא נכנס בכלל.

0629080915a.jpg

11. לשים על הבורג העליון מפתח 10 ולפתוח מעט ולכוון עם מברג לכיוון הרצוי תוך כדי הוזזת מד המרווח עד לכיוון נכון ולנעול את מס' ה10, לעבור לשני ולכוון ולעבור לשסתומי הפליטה. לאחר מכן יש למצוא חפיפה בבוכנה אחרת ולכוון את המקבילה על פי הסדר:

1-4

2-3

3-2

4-1

0629080915b.jpg

12. לסגור הכל בסדר הפוך להרכבה.

0629080939.jpg

:-)

בסך הכל זוהי העבודה לכל השסתומים. בהצלחה.

והנה תמונה אחרי ספריי קרבורטור בין המרווחים של השסתומים והמרימים. (אני עושה את זה אחרי כיוון וזה עושה יותר שקט. בדוק!).

0629080941.jpg

בהצלחה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני עשיתי גם החלפת שמנים היום כך שאחרי התזה של ספריי קרבורטור וניקיון, הורדתי את השמן ושפכתי את השמן החדש על הכל.

את הרעיון לכך קיבלתי מפורום בחו"ל.

בעיקרון כל יום בבוקר המצב במנוע לא הרבה יותר טוב.. השמן למטה ובגלל זה ישנה משאבה.

ד.א.

עדיף במנועים עם כיוון חם לשים את הספריי רק לאחר הכיוון כי זה מקרר את השסתום מיידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה תמונה אחרי ספריי קרבורטור בין המרווחים של השסתומים והמרימים. (אני עושה את זה אחרי כיוון וזה עושה יותר שקט. בדוק!). תמונה 4 בהודעה הבאה

בהצלחה לכולם

ספרי קרבורטור רק ידלל את השמן והכוון עושה את המנוע שקט ולא הספריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איכפת לי מהשמן כי החלפתי אותו כמו שכתבתי לעיל.

הספריי מניסיון עם רכב אחר לאחר כיוון ושוב פתיחה ללא כיוון רק כדי לנסות את הספריי וזה פשוט השתיק יותר את המנוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, נוצר פחם בין השסתום למרים. את זה ניקיתי. השאר סתם שייראה יפה, ברור שזה לא יועיל לכלום.

וד"א החום הזה הוא לא שמן. ניקיתי אותו בפיזו שלי וחצי שנה אח"כ כשפתחתי זה עדיין יפה מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להווצר פחם בין קנה השסתום לנדנד, אין שם תהליך שריפה והמקום נמצא תחת לחץ וחיכוך רב כך ששום דבר לא יכול להתצטבר שם והחום הזה זה שאריות שמן ובוצה.

אני לא מוצא שום הגיון או הסבר טכני משכנע שיאמת את הסיפור שלך, אך למרות זאת החלטתי לתקן לערוך מספר דברים ופרטים בהודעות המקוריות שלך ולצרף לפרוייקטים בריכוז מידע בדביק לאות הערכה על ההשקעה והשיתוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן חן לך על הפרוייקט והיוזמה לצלם ולשתף אותנו במעשה ידייך.

אני נוטה להסכים עם חבר הפורום דניאל בקשר לשיפור או בירידת עוצמת הרעש מכיוון מרימי השתומים כתוצאה מהניקוי בעזרת ספריי קרבורטורים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת:

" לאחר מכן יש למצוא חפיפה בבוכנה אחרת ולכוון את המקבילה על פי הסדר:

1-4

2-3

3-2

4-1"

לא ברור למה אחרי שכיוונת את 16 השסתומים עליך למצוא חפיפה בבוכנות ולכוון שוב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי טוב.

חפיפה ב-1 כיוון ב-4 כך התחלתי ורואים בתמונה הראשונה של הכיוון את בוכנה מס' 4

חפיפה ב4 כיוון ב-1

חפיפה ב-2 כיוון ב-3

חפיפה ב-3 כיוון ב-4

כיוונתי רק פעם אחת כל שסתום

אם ישנה דרך אחרת אז אני לא מכיר.

נ.ב

תודה למי שסידר את ההודעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר גמור, אם כי בד"כ היצרן מורה על שני מיקומים שמאפשרים את כיוון כל השסתומים בשני צעדים. אתה עשית את זה בארבעה צעדים ובזה טיפה הקשית על עצמך אבל אין עם זה שום בעיה אחרת מבחינת התוצאה הסופית.

קבל ח"ח.

אגב, אני מסכים עם דניאל לגבי יעילות הניקוי ובכל מקרה לא הייתי מעיז להכניס למנוע ספריי קרב'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...