Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפילות מתח באוטו?

Soundwave
שימו לב! השרשור הזה בן 7476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המממ

עכשיו עם המגבר החדש (דרך אגב- מגבר בלי מקום לתקוע בו פיוז... זה לא מתכון לאסון?), ועם הגשם שמצריך ווישרים פתוחים עד הסוף כמעט ומזגן עם חום בשביל האדים על החלונות בתוספת פקק תנועה (לא לוחץ על הגז כמעט) - יוצר עומס על האלטרנטור... יש לזה פיתרון איכשהו? (מלבד להעביר לניוטרל וללחוץ על הגז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למגבר שלך פיוז פנימי או מנגנון הגנה אחר אבל יש לו הגנה.

במה מתבטא העומס שאתה מציין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה היה בערב ככה שראיתי שהתאורה של הלוח שעונים התחילה להיחלש אז התחלתי לסגור דברים פועלים עד שזה הסתדר ובדיוק התחלתי לנסוע.

חשבתי אולי בגלל שהמגבר יותר חזק מהקודם הוא דורש יותר כוח רציף מהאלטרנטור או משהו בסגנון.

האם קבל שיהיה מחובר למגבר יפתור בעיה כזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש נשמע כמו קריסה של מערכת החשמל באוטו שלך.

איזה אוטו יש לך? האלטרנטורים במכוניות של היום אמורים לעמוד בעומס של מגבר ממוצע בלי בעיות.

זה ניראה כאילו יש לך בעיה בטעינת החשמל באוטו.

הייתי מציע ללכת לחשמלאי רכב ולבדוק את הענין.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הבהובים באורות זה ממש לא קריסה של מערכת החשמל ובהרבה רכבים יש את התופעה הזו כשאר מחברים מגברים עם הספק בינוני-גבוה.

אצלי זה היה למשל בוולבו S60 חדשה עם אלטרנטור 120A.

קבל יכול אולי לעזור בנוגע להבהובים, הוא לא יעזור בהקלה על העומס. באיזה רכב מדובר? אם בישן אז יתכן שמצבר ישן, חיווט ישן וכו' מהווים בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 323 שנת 2000 (נפוץ :lol: )

כשהדבר קרה אפילו הנורה של ה-ABS דלקה כאילו עוד שניה האוטו נכבה

זה לא קרה לי אף פעם אבל עם המצב שהייתי בו באותו רגע (פקק שהתקדמתי בו בלי לחיצה על הגז + מגזן + ווישרים + הד יוניט פעל) זה נשמע לי הגיוני איכשהו

אבל אם זה לא הגיוני (אתם עם יותר נסיון) - מה עליי לעשות? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא מתאר פה רחוק מלהיות קצת הבהובים.

בגלל זה ניראה לי שקבל לא יעזור פה הרבה.

ועוד אוטו של שנת 2000 עם אלטרנטור חדש... לא מתגבר על מגבר אחד? ..

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא תיאר כאן זה בדיוק הבהובים וכמו שאמרתי אם זה קרה גם ברכב חדש עם אלטרנטור חזק של 120A זה יכול לקרות בכל רכב. לאחר מכן כאשר הוסיף את דבריו על כך שנורית הABS נדלקה ושהרכב עמד להכבות זה מעיד על כך שגם הטורים יורדים בשל צריכת הזרם של המערכת וכנראה הבעיה גדולה יותר.

אתה צריך ללכת דבר ראשון לחשמלאי רכב שיבדוק את תקינות מערכת החשמל - מצבר, אלטרטור, חיווט. אם הכל תקין אין מנוס מלנסות לשדרג אותה. ניסיון ראשון יכול להתבצע בליפוף האלטרנטור מחדש או החלפת אלטרנטור לכזה שמספק זרם גדול יותר בסיבובי מנוע נמוכים.

לעיתים שדרוג הכבלים שהולכים מהאלטרנטור למצבר ולשלדה יכול להועיל אבל ברכב 2000 לא צריכה כעקרון להיות בעיה כזו (השדרוג הוא יחסית זול אז אולי בכל זאת כדאי לך לנסות לשדרג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רציתי להבהיר שלא הייתה בעיה של הבהובים... (יש לפעמים הבהובים אבל הם מאוד חלשים ובדרך כלל נעלמים אחרי שהמנוע חם ובכל מקרה הם לא חזקים בצורה כזאת שהאורות חלשים או משהו) הבעיה קרתה פעם אחת תחת עומס רגעי של האלטרנטור...

המגבר חדש באוטו ככה שאני אנסה להמשיך לנסוע רגיל ולראות אם זה ממשיך לקרות.

מקסימום אני באמת אלך לחשמלאי רכב אם זה ממשיך לקרות.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה בעיה של הבהובים אבל מצד שני התאורה נחלשה ויש הבהובים :?

בקיצור ידידי אנא הסגר על דברייך ותהיה ספציפי יותר בהודעה הראשונה על מנת לחסוך מאיתנו כתיבה מרובה וללא כל סיבה :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניסגר על זה שאין הבהובים קבועים והיה את המקרה היחיד והספציפי הזה שקרה בגלל שכל דבר שאפשר להפעיל באוטו - היה מופעל :lol: והתאורה נחלשה והאוטו היה על סף היכבות.

אז ביום שישי אני אצל חשמלאי ואז נראה מה יהיה פסק הדין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...