Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף ללמוד - מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, ואיפה. תודה לעוזרים.

nivo
שימו לב! השרשור הזה בן 6337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האופציה של המכללה האקדמית להנדסה בראודה הינה בהחלט אופציה טובה, גם הלימודים שלהם ברמה מאוד גבוהה, גם יש מעונות, גם מתוקצבים והמחיר זול, גם מעבדות טובות וכו'.

אני מסכימה עם זה מאוד..

המרצים שם הם מרצים שרובם מלמדים גם בטכניון, הלימודים ברמה גבוהה, ועכשיו כשהם קיבלו B.SC התואר שלהם די נחשב...

אז תשקול את זה כאופציה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לבחור 5 בגרות במתמטיקה... הוא מתכוון לשפר בקיץ

מכך משתמע שכנראה ממוצע הבגרויות שלו פחות מ 10.5

אם הממוצע הוא רק 10.5 הוא צריך פסיכומטרי 700 לאוניברסיטת ת"א

וזה בלי להזכיר שמדעי המחשב שלהם הינם גם בעיקר מתמטיקה וגם על מעבדות ישנות, אבל למה להיות קטנוניים.

התכוונתי איך אוני' ת"א כמקום ללמוד בו מדעי המחשב. כי אני מאד מעוניין.

ואיך מחשבים ממוצע כדי לקבל מספר כמו 10.5? (החישובים היחידים שאני מכיר יוציאו לי מספר בין 50-120)

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אונ' ת"א - לא יודע, לא למדתי שם.

לגבי איך לחשב 10.5, פשוט תחלק את התוצאה שלך ב - 10.

יש אנשים כמוך שאוהבים לדבר בין 50-120, ויש אנשים כמוני שאוהבים לדבר בין 5-12, אין לזה משמעות וזה מסיבות הסטוריות (פעם ציוני הבגרות היו על בסיס 10 ולא על בסיס 100 למיטב זכרוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למכללות:

א. תלוי מאוד באיזה מכללה למדת - יש כמה וכמה מכללות בארץ שמאוד נחשבות בתחומי המחשב (אני בחרתי ללמוד בבין תחומי ולא סתם)

ב. בא נבהיר משהו לגבי זה שנאמר שאנשי המכללות הם הראשונים לסבול, או יותר נכון נפרש את זה.

ברמת הקבלה הראשונית לעבודה - כשהשוק רע - אולי יותר קשה לאנשי המכללות.

כשאתה כבר בפנים - תיהיה בטוח שאך ורק לפי הרמה והנסיון שלך.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ראש צוות פיתוח (מהנדס של אוניברסיטה מוכרת ומובילה) ומכיר קצת מה הולך בשוק, ובמקרה גם מחפש מהנדס/סטודנט להנדסה לצוות שלי, אני יכול לומר לך שאמנם אני לא פוסל על הסף בוגרי מכללות, אבל אני מקבל הוראה מלמעלה לשבץ אותם בתפקידי הנדסאים ולהציע להם משכורת של הנדסאים.

ככה זה בהרבה מאוד חברות אחרות, במיוחד זה מושרש בתעשיות הבטחוניות.

בנוסף, אני רוצה להדגיש שבראיונות שערכתי : אף בוגר מכללה לא ידע לענות לי על שאלות פשוטות בRF תקשורת ומעגלים.

עוד משהו: בחברה שיושבת איתנו באותה קומה בבניין ערכו פיטורים נרחבים, מי פוטר?

כל בוגרי המכללות.

בקשר להנדסת תוכנה : אני יודע בוודאות שיש באוני' בן גוריון.

אני רוצה להדגיש שאני בוגר אוניברסיטה ,מתעב את המוסד שנקרא אוניברסיטה

כל דרך התנהלותו וניהולו ואף את היחס המגעיל והגרוע לסטודנטים.

אבל בסופו של דבר, האוניברסיטאות מכילות את טובי האנשים שלא בחרו בדרך הקלה,

וברוב המקרים גם היו מצטיינים בלימודיהם התיכוניים, ואף בשירותם הצבאי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברוב המקרים גם היו מצטיינים בלימודיהם התיכוניים, ואף בשירותם הצבאי.

הזוי לחלוטין, אני מבין שעברת שטיפת מוח ואגו טריפ.

הסטודנטים באוניברסיטת ת"א מבצעים פחות מילואים (ובטח פחות צווי 8) מאשר הממוצע הארצי של שכבת הגיל והמצב הסוציו-אקונומי, לא מאמין לי - שאל את קצין שלישות ראשי.

כמו כן ברוב המקומות מבצעים פיטורים לפי מי שטוב ומי שפחות טוב, וממש לא מנסים לבדוק היכן העובד למד לפני תחילת העבודה, זה פשוט לא רלוונטי מרגע שאתה טוב בעבודתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנדסת תוכנה ובמחשבים אינני יכול להתיימר להיות בקי, אבל חד משמעית, מניסיון (לא מייצג) עם בוגר אורט בראודה, כל דימיון בינו ובין מהנדס מקרי בלבד.

מסכים עם כל מילה של אייל לגבי הצטיינות בניסיון קודם (תיכון וצבא) ובחירה באוניברסיטאות או בטכניון, אף כי לבגרות נפשית ולבשלות יש השפעה לא מעטה על השגים בגילאים יחסית צעירים.

אני יכול רק להעיד על עצמי, בזמנו נרשמתי לטכניון בלבד מהגישה שאם אינני מספיק טוב ללמוד בו, לא רוצה להיות מהנדס בכלל.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nivo

ההחלטה שלך לגבי מה ללמוד (במיוחד בתחום הזה- מחשבים ותוכנה), חייבת להיות מוצלחת = אחרת, תסבול.

אתן לך דוגמא:

בתיכון אני הייתי די פריק מחשבים, היה לי ידע נרחב בכל מה שקשור למחשבים ו-ווינדוס.

החלטתי להרחיב 5 יח' מדעי המחשב. לאחר כמה חודשים, ולאחר כמה מבחנים, הבנתי שאני פשוט לא יכול לסבול את החומר הזה. תכנות, וכל מה שקשור לתכנות (למדנו שפת C) - היה לי כמו עצם בגרון! עם סיום הבגרויות, נשבעתי שאני יותר לא מנסה ללמוד תכנות בחיים שלי, למרות שזה מה שרציתי עד אז לעשות כל חיי.

לכן אני אומר - תעבור על החומר שלומדים בתואר שבו אתה מעוניין, דבר אולי עם סטודנטים שלומדים לתואר הזה. אחרת לא יהיה לך נעים אם פתאום תגלה בסוף הסמסטר הראשון שאתה לא סובל את החומר הנלמד.

תומר

היה לי דז'וו :shock:

וברצינות...

תוכנה יש בכל תחום - אפילו בהנדסת מכונות - באם מדובר בC או בMATLAB\SIMULINK

אחרי 15 יחידות מחשבים בהחלט הבנתי מה בשבילי ומה לא...

לגבי הנדסת תוכנה - היה לי שותף שנה שעברה שלומד את זה וכבר בתור סטודנט עושה 50 ש"ח לשעה כשסטודנט למוכונות מרוויח רק 42 באותה החברה.

אני חושב שחשוב ללכת עם הלב - אחרת גם עם תצלח את הלימודים אתה תעבור תחום מהר מאוד.

והנה סיפור קרוב לליבי:

אח של חבר מאוד טוב סיים חשמל בב"ש ובתקופת השפל בהיטק פוטר וחיפש עבודה במשך כחצי שנה (לפני כן עבד בסטארטאפ בתחום מאוד ספציפי שלא הצליח ולכן היה כמעט חסר נסיון)

כיום הוא עובד ביחידת הפשיעה הכלכלית במשטרה וחושב שמצא את עצמו בחיים.

על עצמי אעיד שאני בתור סטודנט לא מקבל קרוב למשכורות שציינתי למעלה - אבל אני עובד בתחום שמאוד מעניין אותי ואני מאוד נהנה לבוא לעבודה.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר להנדסת תוכנה : אני יודע בוודאות שיש באוני' בן גוריון.

מדוייק, אני לומד כרגע הנדסת תוכנה בבן גוריון, והמקצוע נחשב לא רע פה, כולל פרוייקט בשנה הרביעית בשיתוף עם התעשיה.

למיטב ידיעתי וזכרוני, הנדסת תוכנה יש גם בטכניון, ובת"א יש מן הכלאה בין תוכנה לחשמל (לדעתי האישית לא מומלץ לעשות את ההכלאה הזאת והיא גם לא קלה, זה 190 נקודות ב-4 שנים במקום 160 או משהו בסגנון).

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי לחלוטין, אני מבין שעברת שטיפת מוח ואגו טריפ.

הסטודנטים באוניברסיטת ת"א מבצעים פחות מילואים (ובטח פחות צווי 8) מאשר הממוצע הארצי של שכבת הגיל והמצב הסוציו-אקונומי, לא מאמין לי - שאל את קצין שלישות ראשי.

כמו כן ברוב המקומות מבצעים פיטורים לפי מי שטוב ומי שפחות טוב, וממש לא מנסים לבדוק היכן העובד למד לפני תחילת העבודה, זה פשוט לא רלוונטי מרגע שאתה טוב בעבודתך.

הסטודנטים באוני' ת"א,בהנדסה למשל, עקב היות רובם המכריע בעלי עבר בחיל קשר אוויר או מודיעין, לא עושים מילואים קרביים מן הסתם, אבל לעומת זאת חשופים לצווי קריאה מהיום להיום כמו עבדכם הנאמן, שבנוסף לכך קיבל עכשיו 23 יום אבטחה.

בקשר לפיטורים, מדובר על עובדות יבשות. אתם יכולים להשיג אילו מסקנות שאתם רוצים.

ללא ספק יש בוגרים מכללות מעולים שנעשה להם עוול , ולעומת זאת בוגרי אוניברסיטאות לא מוכשרים ,

אבל אלו השוליים של הסטטיסטיקה.

בקשר ללאן למד העובד , אני לא יודע מה הנסיון והסטטוס שלך בהייטק (אם בכלל ) אבל מדובר בעובדות רחוקות מהמציאות. כולם בודקים. ולא רק איפה, אלא מה הממוצע.

אני למשל נדחיתי בזמנו מאינטל על רקע העובדה שממוצע הציונים שלי נמוך מ90...

אייל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטודנטים באוני' ת"א,בהנדסה למשל, עקב היות רובם המכריע בעלי עבר בחיל קשר אוויר או מודיעין, לא עושים מילואים קרביים מן הסתם, אבל לעומת זאת חשופים לצווי קריאה מהיום להיום כמו עבדכם הנאמן, שבנוסף לכך קיבל עכשיו 23 יום אבטחה.

בקשר לפיטורים, מדובר על עובדות יבשות. אתם יכולים להשיג אילו מסקנות שאתם רוצים.

ללא ספק יש בוגרים מכללות מעולים שנעשה להם עוול , ולעומת זאת בוגרי אוניברסיטאות לא מוכשרים ,

אבל אלו השוליים של הסטטיסטיקה.

בקשר ללאן למד העובד , אני לא יודע מה הנסיון והסטטוס שלך בהייטק (אם בכלל ) אבל מדובר בעובדות רחוקות מהמציאות. כולם בודקים. ולא רק איפה, אלא מה הממוצע.

אני למשל נדחיתי בזמנו מאינטל על רקע העובדה שממוצע הציונים שלי נמוך מ90...

אייל.

אינטל חיים בסרט

לא מבין את העבדים שעובדים שם :roll:

נכון שאם עבדת שם אז כל הדרכים פתוחות בפניך - אבל על היחס לעובדים שם (זה ידוע לי מחברים) יותר גרוע מהצבא..

לגבי בן גוריון, אני לא אובייקטיבי אבל לדעתי אם ללמוד כבר הנדסה וגם שיעבור בסבבה, אני לא רואה מקום שנותן יחס כיף/תועלת יותר גדול מכאן... היחס ממש דומה ליחס שמכונית צרפתית נותנת (עלות/תועלת) :lol:

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אכן הדוגמא של אינטל היא נפלאה : הם ידחו אותך על פחות מ - 90 אבל אחרי שהתקבלת הם ישפטו אותך אך ורק ע"פ היכולות שלך בחברה ולא ע"פ היכן למדת (יש להם שיפוט מאוד מורכב כל שנה)

ב. הנסיון שלי במחשבים הוא רחב, ובמקרה אני בעל חברת תוכנה קטנה ורווחית (http://www.yedion.co.il ), בעל תואר ראשון של מכללה (המכללה האקדמית עמק יזרעאל) ולומד כרגע תואר שני במנע"ס באוניברסיטה הפתוחה.

בברכת שבוע נפלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוניברסיטת ת"א יש הנדסת תוכנה. אני יודע את זה כי זה מה שאני לומד. נכון, זה נקרא "תוכנית משולבת להנדסת חשמל ומחשבים" או משהו פלצני אחר, וזה כולל 190 ומשהו מיליון נקודות (גם את זה אני יודע כי אני מרגיש כל נקודה ונקודה על בשרי), אבל בגדול זה נותן לך ידע גם בחשמל וגם במחשבים. שזה בדיוק העניין.

וכן, זה קשה. אני משוכנע שיותר קשה גם מרוב המכללות (וכן, אני מכיר כמה בוגרי מכללות).

אני חושב שההבדל המרכזי בין מכללות לאוניברסיטה הוא כמות הידע הנרכש. אחת הסיבות שמעדיפים בוגרי אוניברסיטה על פני בוגרי מכללות בראיונות עבודה, היא לא כיוון שמכללות זה פחות נחשב, אלא פשוט מכיוון שבוגרי המכללות לא מבינים באותה רמה שאלו הלומדים באוניברסיטה מבינים - הם פשוט לא מקבלים את הידע הזה במסגרת הלימודים שלהם.

בקיצור, אני מסכים לחלוטין עם מה שאייל אמר כמה הודעות קודם. נכון, אוניברסיטה זה קשה יותר, אבל שום דבר לא הולך בקלות בחיים (תעזבו אותי מעניינים של מזל ולכו למלא לוטו :wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו שנאמר כאן, מעסיקים לא רואים בוגרי מכללות בעין יפה - זה נתפס כקיצור דרך.

הדבר האחרון שהייתי עושה הוא לבזבז את הזמן ואת הכסף ולא לצאת עם תואר ששווה משהו.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכללות שמחפפות ויש כאלה שלא ולכן גם לא נכון להכליל לגבי רמת הידע של בוגר אוניברסיטה מול בוגר מכללה מנסיון שיש לי עכשיו עם בוגרי אוניברסיטאות.

ולגבי האם חברות ששות להעסיק בוגרי מכללות : בקיץ האחרון היו ימי מיון של אינטל ואמדוקס במכללה שבה למדתי אז שוב הכלל הזה לא תמיד תקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...