Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כנראה נפלתי על סוחר רכב, זקוק לייעוץ

Poo
שימו לב! השרשור הזה בן 6390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שים לב למה שרשום ברישיון הרכב. אם מופיע ברישיון תחת תנאים והגבלות "הפקדת סוחר" או משהו דומה אז יכול להיות שהרכב גם לא יד ראשונה.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכל מיקרה הייתי מעדיף להפסיד כמה מאות שקלים ולא לקחת רכב כל הסיפור נישמע מוזר מאוד וזה שהסוחר אמר לך שעם לא תמהר הוא ימכור למישהו אחר אז זה מישחק ידוע להפעיל לחץ תגיד לו שיחזיר את הכסף וימכור למישהו אחר ועם הוא לא מסכים תאיים שתיפנה למישטרה כי הוא היתחזה לבעל הרכב בקיצור בכל מיקרה על תיקח את הרכב

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתקשרנו למוסך אמרו לנו שהרכב רשום על מישהו אחר.

ברישיון הרכב רשום השם של מי שהציג עצמו כבעלים (אם כי לא ביקשנו ממנו ת"ז), אך המוסך אומר שהרכב רשום על שם מישהו אחר,

נערך זיכרון דברים.

מה לדעתכם ניתן לעשות?

מה אומרת הסתירה בין השם ברישיון לשם שרשום במוסך?

קודם כל זכרון הדברים נערך עם מישהו שלא בטוח שהוא בעל הרכב - אז לוודא באמצעות תעודה מזהה (רשיון נהיגה מספיק, לכן התרוץ שכחתי את ת.ז. בבית לא יעבוד) שאכן זה הוא.

אם זה לא הוא תביא הכסף חזרה כולל עלות הבדיקה או שאני הולך למשטרה.

אם זה הוא מוזר מאוד הקטע שהמוסך אומר בעלים אחרים.

בכל מקרה בדיקה במכון שהמוכר הפנה אותך אליו לא שווה אגורה. אתה יוצא עם אותו חוסר וודאות שהגעת איתו.

בדוק תאריך הרשיון שראית. יכול להיות שהאוטו נמכר כבר מאז שהוציאו את הרשיון הנ"ל. משרד הרשוי ידע.

נסה לצלצל לבעלים שהמוסך אמר לבדוק בדיוק מה הסיפור. (אתה מבקש מהמוסך בתמימות את הטלפון שלו כדי שיאשר למוסך את חשיפת הטיפולים.)

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי משלם מקדמה על רכב? זו בטח לא 106GTI יד ראשונה...
אני שילמתי מקדמה - ככה זה שאתה רוצה משהו ומפחד שייקחו לך אותו.

מה שכן בזכרון הדברים תמיד תמיד אבל תמיד - תוודאו שכל מה שאתם נותנים גם יוחזר לכם במקרה של ביטול.

זכרון הדברים חייב להשאר ניטיראלי גם לקונה וגם למוכר.

ועוד דבר - להחתים על כל סכום שמישהו מקבל או נותן לכם בשתי חתימות ובשתי העתקים-של הקונה ושל המוכר.

בכל מקרה לברוח כמה שיותר מהר - כמו שנאמר פה - אם זכרון הדברים לא נחתם מול בעל הרכב - אני מניח שהוא לא תקף.

תביא לו שוטר לפתח הדלת הכל יחזור על מקומו בשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו לי קרא אותו סיפור כמעט , נסעתי לקנות דייהטסו שרייד שנת 97' והייתי לחוץ מאוד על אוטו , הבחור אמר שהאוטו יד שלישית , ברשיון לא היה רשום שמו של המוכר היה מישהו אחר ומסתבר שהאוטו במהלך שנה (לפני חידוש הרשיון ) עבר עוד שלוש ידיים ,הוא ידע שברגע שיגיע למועד חידוש הטסט יופיע ברשיון החדש כביכול מספר הידיים האמיתיות ותהיה לו בעיה למכור רק כשקיבלתי את הרשיון החדש הבנתי מה קרה פה , וחוץ מזה נסענו לבדוק אותו בלי להוציא תדפיס ( כך הבדיקה תהיה זולה מאוד) הבוחן אמר שהאוטו במצב תצוגה , כשרציתי למכור ( אכלתי חצץ כהוגן)התברר שהאוטו עבר תאונה מחרידה וכמובן יד שביעית הפסדתי כ- 5000 ש"ח והיה חשוב לי שהקונה הבא ידע את כל הנתונים האלו .

מה שאני מנסה להגיד לך , תיזהר מאוד סע לבדוק אותו במכון בדיקה אחר , ובקש ממנו לראות את הבעל הרשום ברשיון של הרכב , ואם אתה מחליט לבטל את הקניה ? תבורך .

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכח ממנו. זכרון הדברים לא שווה את הדיו מהמדפסת. המקדמה ששילמת, את זה הפסדת והוא לא יחזיר ולא חייב להחזיר - זה בעצם המשמעות האמיתית של זכרון הדברים... אותם 10% דמי ביטול - בלא-בלא-בלא, הוא לא יתבע אותך בחיים וגם אם כן אז זיכרון הדברים בטל כי הוא זה שלא מסר לך פרטים חיוניים על הרכב.

שילמת כמה מאות שקלים שכר לימוד, קח את זה בסבבא.

Jeepolog.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים בעלים פרטיים ישרים ? וודא באמצעות ת.ז + ר.נ שהמוכר הוא הבעלים , עשה את הסכם המכר בתוך הבית שהוא הכתובת הרשומה . קח מספרי טלפון קויים ואתה ב 99 אחוז מובטח מסוחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך על עוד סינון גס בתור התחלה.

אתה מתקשר ואומר "זה בקשר לרכב"

עונה לך:

"איזה רכב"?->סוחר.

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב נכון אבל לא תמיד. לא מזמן מכרתי במקביל שני רכבים. כאשר התקשרו, שאלתי בקשר לאיזה רכב היות ואני מוכר שניים במקביל. את רוב המתעניינים זה סיפק ולפעמים אפילו התעניינו ברכב השני.

אבל בגדול, תמיד רצוי להתחיל כך שיחה.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין

ראית רשיון? ובדקת את השם שרשום ברשיון?

בעלים קודמים 00?

יופי, במוסך אמרו שהרכב של מישהו אחר? הוא לא יכול להיות של מישהו אחר מזה ברשיון, אם הבעלים הקודמים הוא 00

מה שקורה (כמו במקרים שאני נתקלתי בהם), הרכב טופל על ידי מישהו מהמשפחה שלקח אותו למוסך, הוא רשם את שמו (הם ממש לא בודקים שם ברשיון), וזהו.

אם הבחור מאשר לבוא איתך למוסך לקבל היסטורית טיפולים, מה טוב, לך איתו.

אל תשלול מיד.

קח רשיון רכב, ות,ז הבחור (הרי הוא צריך להציג אותה בהעברת בעלות גם כן, מה שאומר שיש לו).

בדוק אם זה תואם.

תואם? יופי.

לא תואם? ברח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק החוזים פרק א

סעיף 12

חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 [תיקון אחרון 15/6/81] . .

========================================

12. תום לב במשא ומתן

(א) במשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה חייב אדם לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב.

(ב) צד שלא נהג בדרך מקובלת ולא בתום-לב חייב לצד השני פיצויים בעד הנזק שנגרם לו עקב המשא ומתן או עקב כריתת החוזה, והוראות סעיפים 10,13 ו-14 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970 2, יחולו בשינויים המחוייבים.

חוק החוזים סעיף ב

סעיף 18

18. עושק

מי שהתקשר בחוזה עקב ניצול שניצל הצד השני או אחר מטעמו את מצוקת המתקשר, חולשתו השכלית או הגופנית או חוסר נסיונו, ותנאי החוזה גרועים במידה בלתי סבירה מן המקובל, רשאי לבטל את החוזה.

אם הוא מסרב להראות תעודת זהות

ו לתת לך להוציא היסטורית טיפולים

אז הוא לא פועל בתום לב

דרוש את המקדמה

אגב אני לא מאשים את המוכר בכלום

יכול להיות שיש פה אי הבנה

אגב, סוחרי רכב לא נחשבים ליד ברישיון אבל ברגע שהם מעבירים בעלות מהבעלים הקודם הם נרשמים זמנית

איזה סוכנות זו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק החוזים פרק א

סעיף 12

12. תום לב במשא ומתן

(א) במשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה חייב אדם לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב.

(ב) צד שלא נהג בדרך מקובלת ולא בתום-לב חייב לצד השני פיצויים בעד הנזק שנגרם לו עקב המשא ומתן או עקב כריתת החוזה, והוראות סעיפים 10,13 ו-14 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970 2, יחולו בשינויים המחוייבים.

חוק החוזים סעיף ב

סעיף 18

18. עושק

מי שהתקשר בחוזה עקב ניצול שניצל הצד השני או אחר מטעמו את מצוקת המתקשר, חולשתו השכלית או הגופנית או חוסר נסיונו, ותנאי החוזה גרועים במידה בלתי סבירה מן המקובל, רשאי לבטל את החוזה.

איזה סוכנות זו?

ohhh you just remind me the law school i had im my degree

if someone wants to hide something in the beginning he got much more to hide, stay away , anly truble will come with this car

the good thing- i hope you learned- never ever buy a car in a rush- its not a candy, and when someone hide something its always, but always bad, imdiatly forget about the car

good luck in the future

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דבריו של נמרוד33. זיכרון דברים לא שווה כלום. תנסה ללחוץ עליו על הקטע של הת"ז והטיפולים, במידה ויתקפל ויתגלו סתירות ויש לך אנרגיות+זמן תתבע אותו. במידה ולא יתקפל תחשוב ששילמת עבור שיעור חיים חיוני.

אגב בכל מקרה היתי יורד מהרכב אבל זאת דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת שעור בכמה מאות שקלים... מקווה שלמדת

מוסר ההשכל :

א. לפני חתימה על זכרון דברים תוודא את כל הפרטים (תאימות ת"ז לרשיון וכו')

ב. לפני שאתה מגיע אליו תדע לאיזה מכון אתה עומד ללכת (זו טעות שגם אני נפלתי עליה)

ג. בזכרון הדברים דמי ביטול שפויים, אם בכלל צריך זכרון דברים (לטעמי לא צריך "להבטיח" רכב אלא לקבוע למחר פגישה בבנק הדואר ושם החלפה ותשלום)

לגבי זכרון הדברים, תתעלם, הוא כרגע מלחיץ אותך על מנת שתרוץ לקנות, אבל אם לא הסיכוי שהוא ייקח אותך לבית משפט הינו אפסי, וגם אם ייקח הוא כנראה יפסיד שם (הרכב לא שלו, אין תום לב, הוא כבר מכר ולכן לא נגרם לו נזק וכו')

בברכת שבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה כולם מלחיצים את הבחור.

קודם כל, יש סיכוי סביר שהבחור סוחר, הוא בשך כך הרכב על שמו אבל זה לא נחשב בתור מעבר של ידיים כיוון שלפי החוק החדש, הרישיון מופקד ומספר הידיים נשאר זהה.

בשך כך הטיפול נעשה על שם בעלים אחרים.

מה שצריך לעשות:

קודם כל לבדוק במשרד הרישוי מה עבר על הרכב הזה, כלומר האם הוא עדיין נחשב בתור יד ראשונה.

שנית, אם הבדיקה נראית לא אמינה אז לקחת את הרכב למקום נוסף. ללא ידיעה מראש של הסוחר.

אם הכל נשאר טוב אז תתחדש, אם לא, תראה איך ממשיכים הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...