Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכשיו כבר מותר לגלות-מהפכה במשפחת המלוכה.

השושנים
שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 498
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חודש מאוחר יותר...

ביום חמישי בבוקר, לאחר משמרת לילה מתישה, הגעתי לשכ' גילה בכדי לסגור עניין לא פתור...השמים היו אפורים אבל שום דבר לא בישר את העתיד לקרות...

קשרתי את סופי למודת הסבל לעמוד חשמל מזדמן, וכיסיתי אותה בכיסוי הנאמן והטוב, מקפיד למתוח את הגומיות על חלקי הפח על מנת שהכיסוי לא יעוף ממשב רוח מזדמן.

שכונת גילה ממוקמת במקום הגבוה ביותר בי-ם, ובחורף נהנת ממזג אוויר ארופאי בעליל. הכוללת כבונוס רוחות חזקות וקור מקפיא. בניגוד להרגלי החלטתי שלא לקשור את הכיסוי במנעול הנוסף כיוון ששערתי שלא אתעכב יתרה על המידה במקום ופשוט התעצלתי...

מיד כשנכנסתי לדירה נפתחו ארובות השמיים ומבול המלווה בברד וגשם ירד ארצה.

כמובן שדחיתי את יצאתי חזרה עד יעבור זעם, מתוך אמונה כי סופי מוגנת לה לבטח מתחת לכיסוי....

כאשר נרשמה ההפוגה הראשונה מהרתי אל סופי וגיליתי כי הכיסוי נגנב ע"י בן עוולה, כשהוא מפקיר את גופה השברירי של הנסיכה לזעמם של האלים.

האסון כפול ומכופל כאשר החזאי ברדיו מודיע על סופת השלגים הממשמשת ובאה, כאן גם המקום להזכיר שסופי מכוסה תדיר ופרט לזמן הרכיבה עליה ואין איש יודע מה ומי מסתתרת מתחת לכיסוי ובכך נימנעת עוגמת נפש רבה ממני, מה גם שתא הכלים, נסגר אבל לא נינעל, כיוון שבאחד מגלגוליה הקודמים איבד הבעליים את המפתח לתא.

כך שבפועל כל מי שישלח ידו לתא יוכל לאסוף ממנו מכל טוב!

חזרתי הביתה זועם וכועס, ואם רק חלק המקללות שהורדתי על ראשו של הגנב המנוול יתמששו, צפוי לו ולמשפחתו הקרובה והרחוקה היום ובעתיד המון המון צער ואסנות....

טלפון אחד לידידי הטוב יוני (אופנועים) והבעייה נפתרה גש אלי למוסך וקח לך כיסוי אמר בנימה "יונית" אופיינית יהיה בסדר....

וקח זכתה סופי פרט למקלחת קרה ולא מתוכננת, גם לגלימה חדשה אדומה ואופנתית מבית מטרו!

בתמונה הכיסוי הישן בימים טובים יותר...רן

DSCF3836.jpg

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שהכל הולך הפוך, לפעמים עדיף להישאר במיטה. בתחילת השבוע אחרי משמרת ארוכה החלטתי להתעצל ולא לתדלק את סופי שהתחננה נואשות לטיפת אוקטן 96, ההגיון העקום (שעובד לאט לאחר 24 שעות ללא שינה אמיתית) אמר כי אתדלק לפני המשמרת הקרובה, שהרי "לא יקרה כלום" אם אצא עשר דקות קודם ואתדלק.

לאורך המדרכה בה אני נוהג לקשור את סופי, עמדו המון מכוניות והמרווח הקרוב ביותר אילץ אותי לטפס על מדרגה גבוה יותר מהרגיל, סופי טיפסה את התוספת ללא מחאה אמיתית, פרט לגניחה קלה מכוון הגחון, קשירה זריזה לעץ, כיסוי ושנינו התפננו לשינה בריאה.

יומים אח"כ:

מרפי מחליט לעבוד שעות נוספות אצלי, יציאת בוקר על הדקה, חישוב זריז אומר כי במידה והתידלוק יעבור ללא בעיות מיוחדות ישארו לי אולי חמש דקות להופיע בזמן לעבודה!

מרפי ימ"ש מחייך....מיד ביציאה מהחנייה סופי מייללת כמו חתול שדרכו לו על הזנב ומישהו חובט בו עם מגבת רטובה על הפנים.

סוד גלוי הוא, שאני שומע רק באוזן אחת (הפרחים לצה"ל) ולכן פרט ליתרונות הטבעיים בכך, שתמיד ניתן להגיד לפולנייה שלי "מצטער לא שמעתי", קשה לי גם לאתר כיוון של רעש מסויים, כמובן שהקסדה על הראש לא תורמת לעניין.

ההבחנה המיידית הרעש מהגלגל הקדמי...עצירה מבט לשעון, בדיקה יוק...הכל תקין! ממשיך לכיוון האחורי כלום שיגרה מרגיעה,

המשך נסיעה והיללה הופכת לקונצרט...טוב נבדוק בתחנת הדלק, מתדלק, פרוק זריז של החלקים הבסיסים כלום... נסיעה ללא מנוע מבהירה שמדובר ברעש שנובע מכיוון הגלגלים...החלטה חפוזה ממשיכים עד לעבודה, מגיע לעבודה על הדקה! כמובן שבדרך כל הרמזורים אדום...מרפי עובר לצחוק מלגלג, מהירות הנסיעה חצי מהרגיל למנוע נזק מיותר...

שמונה שעות מאוחר יותר:

אני בעזרת חבר מבצעים בדיקה לגלגלים החבר לוחץ על הסבל, הגלגל הקדמי מתרומם, אין חופש מכיוון המיסב, אין "עצם" תקוע באופן, הסיבסוב חלק וחף מרעשים, עוברים לאחורי... סופי מונפת אלעל סיבסוב של הגלגל האחורי מתריע...גרררררר גררררר

מבט נוסף אחד מבהיר את הבעייה:

יומים+שמונה שעות אחורה:

העליה על המדרכה לחצה את עמעם האגזוז של סופי לכיוון הגלגל האחורי ונוצר חיכוך בין הגלגל לדוד האגזוז...

הפעולה, מכה קלה ביד מישרת ומרחיקה את הדוד למקומו הטיבעי, חיזוק נוסף של בורג ההידוק ו...החיים חוזרים לנתיב המהיר!

המסקנה: אל תידחו למחר מה שאפשר לעשות מחרתיים!

זהו להפעם-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג הישראלי הממוצע, לא יודע לנהוג נקודה! נכון שיש לו נסיבות מקלות, אבל לכו תספרו את זה למי שנפגע מכך.

הוא לא באמת אשם הנהג שלנו, הוא התחיל ללמוד נהיגה בגיל מאוחר יחסית, ה"מורה" שלו לימד אותו היטב לעבור את הטסט, אבל לא לנהוג. הוא הצליח גם לחסוך בקומבינה כמה וכמה שעורים יקרים, ואת המחיר של לימוד הנהיגה האמיתית שלו נשלם כולנו!

לנהג שלנו יש גם אופי ישראלי מצוי, ואין הכוונה שלי לטובה במקרה זה, למי שהתבלבל...לא עוד ה"צבר"הישראלי עם כובע הטמבל, חולצת את"א והחבר בצופים, הלך הכובע נישאר הטמבל....

זוויות הראייה שלו מצומצמות קצת פחות מהשכל שלו ובוודאי מהנסיון שלו, לא מעניין אותו מה קורה בסביבתו הקרובה, החלון הקידמי ומה שנימצא מטר לפניו הם כל עולמו, ואל תעיזו לבלבל לו את המוח על מרחק בלימה, אסטרטגית נהיגה, כוחות פיזקאלים, וקצת דרך ארץ, כבוד ונימוס....."למה מי מת?" (רמז: כולנו נפגעים).

לא משנה איזה רכב יש לו תמיד הוא יהיה הראשון, אחרת מה יחשבו החברה? הוא "ילמד את כולם לנהוג" ויציאת האגזוז שלו זו הזווית שהוא רוצה להראות לכל רכב שנימצא על הכביש!

הכביש בכלל של אבא שלו, ומי שנימצא עליו, צריך להגיד לו תודה ואסור שיפריעו לו בנסיעה, אם הוא רוצה לעצור זו זכותו! איפה שיבחר, מתי שיבחר ותנסה להעיר לו על כך, כבר מזמן רצה להראות לחברה את הסכין הקפיצית החדשה!

ולמה אני מספר לכם כל זאת? יום חמישי בערב, סופי ואני חוזרים קצת לפני זמן היציאה לבילויי יום חמישי ועומדים ראשונים ברמזור לפנייה שמואלה, מאחורינו נשמע רעש מנוע מחריד, רכב שמישהו הרכיב לו צינור בזוקה במקום אגזוז ומערכת רמקולים שנגנבה כניראה מדיסקוטק, סופי מתכווצת קצת, ואני למוד נסיון עובר את קו העצירה ומתרחק כמה שיותר. רכב נוסף מגיע, חלונות שחורים גלגלי מגנזיום שלא קשורים לכלום ומוסיקה מזרחית כבדה בוקעת מחלון הגג שנחתך ברכב...

ניצמדים ככל האפשר לאי התנועה, הרמזור מתחלף שני הרכבים יוצאים מהרמזור בחריקת צמיגים דלת לדלת, אני מחליט לעבור כנגד התנועה ואת קו ההפרדה בכדי להציל את עורי, מסתבר שצדקתי, שני המכוניות שפונות ביחד מגרדות דלת בדלת מישהו שכח ללמד את הנהג בנתיב השמאלי לשמור על הנתיב שלו בסיבוב, והוא גנב קצת מהנתיב הימני, הנהג מימין שהיה עסוק בלבדוק מה קורה מעל מכסה המנוע שלו, לא ראה שהרכב משמאלו מגיע לביקור וכך מתנשקים להם הרכבים במרכז הצומת...הנהגים החביבים שהופתעו מהאינטימיות שנכפתה עליהם, מנסים לבצע בריחה מהירה, כמובן שתגובות ההגה שלהם מוגזמות וכך מוצאים עצמם ה"נהגים" שלנו זה בתוך הרמזור וזה בגדר הבטיחות, כשמוסיקת הטראנס מתערבבת לה בעוצמת הקול של אברהים מרוואל ולשניהם מתווספת צלילי פלסטיקים מתפוצצים זכוכית נישברת ומתכת מתעקמת!

סופי ואני עוברים בזהירות בין גורטאות המתכת וסופי לא מרשה לי להניף אצבע משולשת לעבר הנהגים, בנס הסיפור מסתיים רק בנזק כספי לדפוקים!

סעו בזהירות ותעשו לעצמכם טובה, גשו לעשות קורס נהיגה מתקדמת, גם מהנה וגם שימושי-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כל כך מבין אותך.

המעבר לדו"ג, ובפרט כשהוא קטן וצנוע כווספה, מחייב לנהוג במשנה זהירות. כל טעות של אידיוט שבאופן רגיל במכונית היתה גורמת לדפיקה, שפשוף או אפילו סתם חבטה קלה, תמיד תגרום לרוכב הדו"ג לפציעה חמורה.

אני גם רואה את זה יום יום - נהגי מוניות שעוצרים כאן ועכשיו כי פשוט בא להם, נהגים שלא מודעים לעובדה שיש חוק שכזה שמחייב אותם לאותת לפני מעבר נתיב, וגם הגירסה המשופרת שלהם: אלה שגם לא טורחים להציץ במראה ולראות שהם עוברים ישר עלי :bad-word:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני: ל- 90 אחוז מהנהגים, ואני לא מגזים- אין שמץ של מושג בשמירת הנתיב בפניה!!! ממש ככה! מספיק לפנות פעם אחת בפניה שמאלה, שיש בה יותר מנתיב אחד (או, חס וחלילה, בכלל 4 נתיבים ויותר)- כדי להבין את זה! לדוגמה: יש פניה שמאלה במחלף וולפסון, עם 3 נתיבים. אז, אין פעם, שאני עובר שם, ולא נאלץ לדפוק בלימה או צפירה חזקה למישהו, שפשוט מקצר לעצמו את הרדיוס הפניה! ועוד אנשים מסתכלים עליי, ומקללים- אין להם בכלל מושג, למה צפרתי להם!!!:evil: וזה לא, שאין שם סימון הנתיבים- דווקא יש, ורואים אותו יופי!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היום סופי עברה בקלילות טסט, לא לפני שהמוסכניק שניפק לה את האישור הרשמי לרכב מיושן , רצה לקנות אותה....נתנו לו להמשיך לחלום בספרדית...-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני: ל- 90 אחוז מהנהגים, ואני לא מגזים- אין שמץ של מושג בשמירת הנתיב בפניה!!! ממש ככה! מספיק לפנות פעם אחת בפניה שמאלה, שיש בה יותר מנתיב אחד (או, חס וחלילה, בכלל 4 נתיבים ויותר)- כדי להבין את זה! לדוגמה: יש פניה שמאלה במחלף וולפסון, עם 3 נתיבים. אז, אין פעם, שאני עובר שם, ולא נאלץ לדפוק בלימה או צפירה חזקה למישהו, שפשוט מקצר לעצמו את הרדיוס הפניה! ועוד אנשים מסתכלים עליי, ומקללים- אין להם בכלל מושג, למה צפרתי להם!!!:evil: וזה לא, שאין שם סימון הנתיבים- דווקא יש, ורואים אותו יופי!

גהה צפון, הפנייה לכיוון זבוטינסקי לבני ברק,

4 נתיבים, כל פעם שאני שם, איזה דרקעס/ית אחר שוכח את הקו של הנתיב.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...