Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בכתיבת כותרת (נערך)

maya_angel
שימו לב! השרשור הזה בן 6835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי בעיה באוטו- כשאני עומדת ברמזור נגיד, בהילוך ראשון, עם הרגל רק על הקלאץ ואני משתחררת את הקלאץ' עד האמצע ואפילו יותר האוטו מתחיל להתגלגל קדימה (כמו באוטומט כשמשחררים את הברקס) והוא לא נכבה לי.

(האוטו דייהו לאנוס, 99')

תודה,

מאיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם את חוששת שהבעיה היא בקלאץ' ואת חשה שהוא מחליק יש שיטה לבדוק זאת והיא:

הרימי את הבלם יד הכי גבוה שאת יכולה. לאחר מכן שלבי להילוך ראשון והתחילי לעזוב את את הקלאץ' לאט לאט כביכול לנסוע אבל בלי גז ממש לאט - אם בשלב זה האוטו מתחיל לרעוד זה בסדר...

אחרי שהגעת למצב שהקלאץ' משוחרר עד הסוף יהיו לך שתי אפשרויות

1) האוטו נכבה - זאת אומרת שהקלאץ' בסדר גמור

2) המנוע לא נכבה - הקלאץ' שרוף ויש להחליף קלאץ'!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יש לי בעיה באוטו- כשאני עומדת ברמזור נגיד, בהילוך ראשון, עם הרגל רק על הקלאץ ואני משתחררת את הקלאץ' עד האמצע ואפילו יותר האוטו מתחיל להתגלגל קדימה (כמו באוטומט כשמשחררים את הברקס) והוא לא נכבה לי.

(האוטו דייהו לאנוס, 99')

תודה,

מאיה

נראה לי שהיא התבלבלה והתכוונה כשאני משחררת את הברקס,

מה שאומר שהקלאץ' שלה לא מפריד עד הסוף ואז הרכב עדיין מתגלגל קצת...

מה שתמוהה פה זה שבמקרה כזה ההילוכים היו צריכים לעבור לא חלק ובחריקה,

אז אולי בכל זאת אין פה בלבול פשוט נהיגה כמו שצריכה להיות?

מאיה בבקשה תסבירי את עצמך כי זה כמו לכתוב,

אני שם בD עוזב את הברקס והרכב מתחיל לסוע, אני לוחץ על הגז והוא מאיץ! מה קורה לרכב?! :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהטורים באוטו נמוכים כך שהאוטו לא מתכבה ז"ה.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהיא התבלבלה והתכוונה כשאני משחררת את הברקס,

מה שאומר שהקלאץ' שלה לא מפריד עד הסוף ואז הרכב עדיין מתגלגל קצת...

מה שתמוהה פה זה שבמקרה כזה ההילוכים היו צריכים לעבור לא חלק ובחריקה,

אז אולי בכל זאת אין פה בלבול פשוט נהיגה כמו שצריכה להיות?

מאיה בבקשה תסבירי את עצמך כי זה כמו לכתוב,

אני שם בD עוזב את הברקס והרכב מתחיל לסוע, אני לוחץ על הגז והוא מאיץ! מה קורה לרכב?! :wink:

היא לא התבלבלה..

אני אחזור על עצמי- הרכב עומד, הרגל שלי על קלאץ' (רק על קלאץ'), משחררת (לא כל כך לאט) את הקלאץ' (בלי גז) והאוטו נוסע ולא נכבה..

אמרו לי שההטורים של גבוהים מידי בסרק.. (אין לי מד טורים באוטו)

יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיה, את מרגישה שהאוטו סוחב פחות טוב ? שההילוכים עוברים בצורה פחות חלקה ?

את מרגישה שהטורים גבוהים בניוטרל ממה שהם היו בד"כ ?

זה שהאוטו מתחיל לנסוע כשאת עוזבת את הקלאץ לא אומר שיש איזושהי בעיה, אם זה אף פעם לא היה ככה ואת מרגישה שמשהו השתנה, זה כבר משהו אחר.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיה, את מרגישה שהאוטו סוחב פחות טוב ? שההילוכים עוברים בצורה פחות חלקה ?

את מרגישה שהטורים גבוהים בניוטרל ממה שהם היו בד"כ ?

זה שהאוטו מתחיל לנסוע כשאת עוזבת את הקלאץ לא אומר שיש איזושהי בעיה, אם זה אף פעם לא היה ככה ואת מרגישה שמשהו השתנה, זה כבר משהו אחר.

סוחב פחות טוב כן,

אבל הילוכים עוברים חלק..

אני לא מרגישה שהטורים גבוהים יותר ממה שהם היו כי שוב אין לי מד טורים.

ואני לא יודעת אם זה היה לפני זה כי אף פעם לא ניסיתי לנסוע רק ע"י שחרור קלאץ'..

נ.ב: החלפנו קלאץ לפני יותר מחצי שנה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבו כאן המון שטויות . בעיקרון את מתארת תופעה תקינה - רוב המכוניות הידניות מתחילות לנסוע גם ללא גז , אם משחררים קלאץ' בעדינות .

אם את משווה למכונית אחרת , שכן הייתה נכבית במצב זה - אין לכך משמעות - כי זה רכב אחר.

אם את חושבת, שהלנוס הזאת פעם היתה נכבית בניסיון להתחיל נסיעה ללא גז ועכשיו לא - יתכן שסיבובי סרק באוטו עלו מסיבה כלשהי . אם יש לך שעון טורים ,היית אמורה לשים לב להבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי שנה זה ממש לא הרבה זמן בישביל קלאץ, בהנחה כמובן שאתם נוסעים בצורה נכונה ולא "מתעללים" באוטו. לכן לדעתי אם יש בעיה כלשהיא היא לא בקלאץ.

אם את מרגישה שבאמת האוטו סוחב פחות, קודם כל הייתי ממליץ לבדוק את הלחץ אוויר בצמיגים, מתי פעם אחרונה מילאת אוויר ? חוסר באוויר יכול לפגוע בצורה מאוד משמעותית בביצועים.

אם האוויר בצמיגים בסדר ואת עדיין מרגישה שהאוטו סוחב פחות טוב, כדאי באמת לבדוק את המנוע... (כשאני אומר מנוע, יש כמובן מרכיבים רבים שיכולים ליצור בעיה בסחיבה, אבל את זה אני כבר ישאיר למבינים יותר בנושא)

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה נשמעת לי תקינה לחלוטין. יש פתגם סיני שאומר: אם יש ספק אז אין ספק. וזה אומר שאם את חוששת שמשהו לא תקין ברכבך, ואת לא יכולה להצביע עליו תלכי למוסך. הם יכולים מהר מאוד לומר לך אם הסל"ד בסרק גבוה מדי. יכול להיות אפילו שמחשב הרכב עובד במצב חרום, או ישנה תקלה באחד החיישנים.

בשביל השקט שלך תלכי לבדוק את זה.

Better safe than sorry.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מאיה

גם אני חוויתי את התופעה הנ"ל כשעברתי מ 10 שנות אוטומת לידני.

מהצחוקים שגלגלו עלי כאן ומנסיונות שעשיתי עם עוד רכבים הבנתי שהתופעה רגילה.

במנועי דיזל זה הרבה יותר מורגש וזו הסיבה שתלמידי נהיגה נהנים יותר ברכב דיזל,הזינוק הרבה יותר קל ואפשר לפספס עם הגז והרכב לא יכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...