Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג- פורד פוקוס חדשה או רנו מגאן

taliat
שימו לב! השרשור הזה בן 6854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינת בטיחות:

המגאן מצויידת ב- 6 כריות אויר כסטנדרט, ב4 מותחני קדם במושבים הקדמיים, ובשניים במושבים הקיצוניים האחוריים.

הפוקוס בגרסת הליסינג מצויידת ב2 כריות אויר קדמיות בלבד, וב-2 מותחנים קדמיים.

לשתי המכוניות אביזרי בטיחות נוספים, אך נגעתי בהבדלים העיקריים שביניהן.

אגב, שתיהן מגובות בציון של 5 כוכבים במבחני הריסוק של EuroNCAP, עם יתרון גל ביותר לפוקוס, אך כך בחשבון שהפוקוס שנבחנה צויידה במלוא אבזור הבטיחות (6 כריות אויר).

מבחינת נוחות:

אני יכול לומר מנסיון כי המגאו מספקת רמת נוחות נסיעה גבוהה ביותר, ורמת בידוד טובה מרעשים.

עדיין לא יצא לי ליסוע בפוקוס החדשה.

מבחינת אבזור:

המגאן בגרסת הליסינג מגיעה ערומה, יחסית למתחרות, כדי להשאירה ברמת מס 2, ולא 3.

קרי: 2 חלונות חשמל, אין וילונות הצללה, אין חיישן טמפ', אין פנסי ערפל ועוד.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב מגאן יש לה גיר מתסכל ומעצבן :x

לך על הפוקוס אוטו נעים למגע ונוסע עשר.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתלבט בין שני המכוניות הנ"ל

לפוקוס:

התנהגות כביש מצוינית.

ביצועים חלשים ,הדגם החדש שוקל 300 ק"ג יותר לעומת הישן ,ובגירסה הישראלית משתמשים באותה יחידת כח.

מגאן:

מרווחת הרבה יותר

בגאז גדול ושימושי

התנהגות כביש סבירה (שילדה טובה,הגה לא משהו..)

לדעתי,

בתור אוטו משפחתי המגאן עדיפה ,התחושה של רכב בקבוצה יותר גבוהה.

אני כנראה יקח בעצמי מגאן (יותר נכון האשה ) .

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבי יש מגאן סדאן 1.6 מודל 2004, מליסינג, אבל דגם EX רגיל. לא הגירסת קומבינה של הליסנגים.

האוטו סוחב סביר (נתוני מנוע טובים, אבל רכב גדול וכבד וגיר של עוזר). לעומת זאת עיתונות הרכב מתלוננת על סחיבה חלשה מאוד בפוקוס.

מתלים מאוד נוחים במהירויות בינעירוניות. בתוך העיר הרמה עדיין גבוהה אבל נופלת מהצרפתיות הטובות של פעם.

מושבים טובים עם אפשרויות כיוונון רבות למושב הנהג.

אחיזת כביש טובה ובלמים נשכניים (אפילו יותר מידי לפעמים). הגה חשמלי דורש הסתגלות ויחד עם זויות גלגול מורגשות ותת היגוי בשפע הורסים כל מסיבה.

אבל אם אתה מחפש רכב משפחתי פשוט אי אפשר להתעלם מהמושב האחורי המאוד מרווח (בסיס גלגלים 2.67) שבאמת מסוגל לאכלס 3 מבוגרים בגודל מלא בנוחות לאורך זמן.

עוד נקודת זכות חשובה מאוד למגאן היא שהיא היחידה בקבוצתה (חוץ מהקאיה שלא באמת יכולה להתחרות באותה קבוצה) שבאה עם 6 כריות ולא 2 עלובות.

אני מאמין שלרוב האנשים בארץ, במיוחד בעלי משפחות, המגאן תהיה הבחירה העדיפה.

על הפוקוס החדשה מעולם לא נהגתי ואפילו לא נסעתי וההתיחסות היחידה אליה היא מתוך העיתונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגידו שטויות.

נסעתי מס' פעמים גם במגאן... וגם בפוקוס שיש לאמא שלי.

הפוקוס הרבה יותר מרווחת!! אבל משמעותית אתה נוהג במגאן ומרגיש צמוד להגה. אחורה שלא תיקח את המושב

אתה תרגיש בלחץ.

הגיר של המגאן כמו כן עושה הרבה צרות.

אני ממליץ על הפוקוס!.

כותרת: מנוע ממשיך לעבוד אחרי כיבוי

יש לי פיאסטה 88...

פיאסטה- המכונית היחידה שתסע גם בלי מנוע :smile:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ההגה היה בחוץ? לי אין שום בעיה עם המרחק מההגה במגאן. אם כבר בעיה במרחב היא נמצאת במרחב הראש, בגלל שהכסא גבוה יחסית, אבל זה בעיקר מפריע בגלל שיש ברכב שלנו גג שמש כפול שמוריד מהמרווח שיש לראש.

שתיהן טובות, המגאן בטוחה מעט יותר בגלל מפרט טוב יותר בגרסת הליסינג. לדעתי, קח נסיעת מבחן, ותחליט.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לשאול משהו אחד:

איך מרשים לחברות הליסינג לשנות את המכוניות בצורה כל כך דרסטית?? אותה יחידת כוח כמו של הדגם היוצא?! שתי כריות אוויר?!! זאת מכונית שונה לחלוטין...

עמוס.

It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באפשרותי לקבל רכב מליסינג ואני מתלבט בין פורד פוקוס החדשה לבין רנו מגאן (שתיהן 4 דלתות). איזה רכב עדף מבחינת בטיחות,נוחות נסיעה,איבזור?
בטיחות: הפוקוס בטוחה יותר (באופן זניח מאוד) על-פי NCAP. א-ב-ל: בגרסת הליסינג לפוקוס

יש 2 כריות אוויר בלבד, ובמבחן NCAP היא נבדקה עם 6 כריות. למגאן יש 6 כריות בכל הגרסאות.

המשמעות: המגאן (כנראה) בטוחה יותר משמעותית בהשוואת ליסינג.

נוחות נסיעה: ברושם ראשוני הפוקוס נוחה. אבל בנסיעה ארוכה (שעה-שעה וחצי ומעלה) היא נופלת

באופן משמעותי מאוד מהמגאן. בתוך העיר ההבדל מוחשי לא פחות לטובת המגאן, אבל פחות קריטי לגב.

איבזור: למעט האיבזור הבטיחותי, הפוקוס מצוידת יותר מהמגאן, שלמיטב ידיעתי בגרסת הליסינג לא

מציעה אפילו מראות חשמליות. אישית, הייתי מעדיף 6 כריות אוויר על מראות חשמליות, אבל כל אחד

יכול לעשות את השיקול שלו...

החלטה סופית? קשה לדעת. הפוקוס יותר מהנה לנהיגה (ההפרש הצטמצם לעומת הפוקוס היוצאת), חלשה

יותר משמעותית, יותר מרווחת במיוחד במושב האחורי (תודות לרוחב המכונית) ועשויה להיות יותר איכותית

(למרות ששני רכבי המבחן של הפוקוס בהם נהגתי קירקשו באופן מאכזב, אפילו שהיו חדשים לחלוטין).

המגאן לעומת זאת יותר שקטה ונוחה, יותר חזקה ותיבת ההילוכים בה פחות נעימה.

המלצה: נסיעת מבחן בשני הדגמים. רק כך יהיה קל לך יותר להחליט. ובכל מקרה, שתי המכוניות

טובות כך שאין כאן "נפילות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך משפחה, המגאן עדיפה - יותר בטיחותית (6 כריות לעומת 2 בגרסאות הליסינג), ויותר מרווחת (מרווח סרנים, בגאז').

גם מבחינת ביצועים, המגאן עדיפה (הפוקוס כבדה קצת על המנוע שלה)

אם לעומת זאת, אתה רווק, וחשוב לך האבזור יותר - לך על הפוקוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...