Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C5 שנת 2002. דברים מיוחדים לבדוק?

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 6851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחר אני הולך לבדיקה (עוזר לחבר) עם סיטרואן C5. שנת 2002, 2.0.

האם יש דברים מיוחדים שכדאי לבדוק?

אשמח לשמוע מידע ספציפי אם יש למישהו, הערות בסגנון הרכב חולה באופן כללי, סיטרואן זה זבל וכו' לא ממש יוסיפו.

תודה!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידקו היטב שכל האיבזור החשמלי פועל-מערכת קול,בקרת אקלים ולוח מחוונים.

זוהי נקודת תורפה מוכרת,שרק בדגם החדש של ה C5 ניפתרה כליל.

סך הכל מכונית מצויינת במחיר נוח.

בהצלחה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש C5 מסוף 2001 והתקלות שהיו לי: הגז של המזגן נגמר, המערכת סאונד לעיתים פולטת דיסקים והכפתור של ההאנדברייק רפף. הכל הוחלף במסגרת האחריות.

בין השנים החלפתי למגבים של BOCSH, צמיגים אחוריים ושלל נורות שרופות.

חוץ מהדברים הללו לא נכנסנו למוסך בשל תקלות אלקטרוניות מסובכות או כל משהו אחר מלבד טיפול 30 אלף.

וגיא תקח את גרסת PACK.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי משני חברים על בעיות בבלימה (כאילו ABS נכנס לפעולה בבלימה שגרתית)

אצל אחד זה מופיע בתדירות לא גבוהה- ובמוסך לא עלו על הבעיה

השני רכב ליסינג הוחלף לחבר ולא ברור מה טופל....

נושא אחר: לשחק בכל שינויי הגובה ושינוי קושי בולמים מנהיגה נוחה לספורט וכו...

להאזין בקפדנות לרעשים או חריקות.

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שהרכב עבר את כל עדכוני התוכנה הדרושים (נדמה לי שזה RECALL, אבל עדיף לבדוק בכל מקרה).

בעייה מוכרת נוספת קיימת בשלט של הרדיו, שממוקם מאחורי ההגה - הגלגלת מדלגת על תחנות.

כמו כן, מידי פעם הווליום מוחלש כמעט לחלוטין (ללא קשר לעוצמה שכוונת) ואז חוזר בבת אחת (אחרי שהגברת כל יכולתך) - דבר מאוד מבהיל בזמן נהיגה.

התקלות בקשר לרדיו תוקנו במוסך מורשה, אבל איני יודע אם במסגרת אחריות או לא.

הרכב שממנו התרשמתי לא היה שלי, אבל נהגתי עליו כמה מאות של ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

מדובר אכן על PACK המאובזרת יותר.

הורדתי והעלתי את הרכב, לא בדקתי (ואני אבדוק ביום א) את מצב הספורט במתלים.

אם יש עוד משהו לבדוק, אני אבדוק.

תודה לכל המגיבים!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש מודל 2003. קשה לי להבין איך אנשים קונים בכלל מכוניות אחרות :smile:

אם אתחיל לרשום כאן את כל התקלות שראיתי אצלי ואצל אחרים, זה לא ייגמר. אז אסתפק בהמלצה שלא לבדוק את הרכב במכון, אלא רק במוסך מורשה. למה ?

יש להם מחשב שעלה להם הון (עשרות אלפי שקלים) שרק הוא יודע לנבור בכל המערכות, ולתת דוח תקינות. חשוב להפריד כאן בין מחשב שמראה תקלות מדווחות, שזה יש לכל אחד כמעט, ומחשב שיודע להריץ בדיקת מערכות מלאה, שזה משהו שאני לא בטוח שלכל מוסך מורשה יש.

אפילו המחשב הזה מפספס, אבל אם הוא ידווח מראש על בעיה במתלים או במיזוג אז תדע בדיוק לאיזו הרפתקאה אתם נכנסים.

חוץ מזה, אין לך סיכוי להצליח לבדוק בעצמך מה בסדר, כי הכל מסובך. כלומר, גם ספר הרכב לא מסביר מה בדיוק צריך לקרות בכל מצב, וזה לא ממש יעזור לך אם תגלה שתחנות הרדיו קופצות בהעברה מההגה. מה תעשה אז? לא תקנה?

אני גם לא בטוח שיש דבר כזה מצב-ספורט במתלים ברכב שאתה מתעניין בו. למיטב הבנתי רק בדגם הגדול (שלושה ליטרים) יש כזה כפתור.

אז כדאי לשחק עם דלתות, חלונות, וישרים, מיזוג, רדיו וכאלה מין דברים, לבצע נסיעה במהירות מכובדת, ולקפוץ למוסך לקבלת תדפיס טיפולים מלא ובדיקה.

רשמית המוסכים האלו לא מבצעים בדיקה לפני קניה, אבל אפשר לארגן זאת אם המוכר יבקש לבצע בדיקה של מערכות בנוכחותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק מצב הבומבות, כמובן שהדבר בהתאם לק"מ שהרכב גמע עד כה (לא צויין מהו).

כפי שהזכירו קודמיי, חשוב לבדוק את מערכת בקרת האקלים, אך ברצוני לחדד:

התריסים החשמליים של המערכת נוטים לשבוק חיים, במיוחד בדגמים הראשונים.

כמו כן, חשוב לבצע עדכון תוכנה לתיבת ההילוכים, המשפר את אופן תפקודה משמעותית.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...