Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין גלישה בזמן שיחה לאחר מעבר לeSIM

GABIUBOGI

פוסטים מומלצים

אהלן, אולי מישהו נתקל לפני שאני שורף זמן מול פלאפון. 

אני ואשתי עברנו לפלאפון עם eSIM ,יש לנו אייפון 13,  סה״כ ממש נחמד, תוך 20 דק בוצע ניוד והעפתי את הסים הישן למגירה. 

גם קליטה ממש טובה בכל מיני חורים שאני מבקר בהם במסגרת העבודה.

העניין הוא שברגע שאני בשיחה אין לי גלישה, כלומר אם אני מדבר לא מגיעות הודעות בוואטסאפ וכשאני מנתק הכל מגיע במכה. 

אולי מישהו נתקל ויכול לשלוח אותי להגדרה הנכונה, או שזה בכלל

תקלה?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למפעיל שלך שיפעילו לך  VoLTE (Voice over LTE)

אחרת המכשיר לא יכול לקיים שיחות voice ברשת דור 4 ונאלץ לרדת לדור 3,

ובדור 3 אין data בזמן שיחת voice

• רעיון טוב! 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיט חשבתי שאפשר לסדר את זה מבלי לפנות אליהם, שונא מוקדי שירות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזרת לי מאוד, מסתבר שבאתר של פלאפון אפשר להפעיל את האופציה ללא עלות. 

בios17 זה מוגדר כבר, רק היה צריך את ההפעלה מהצד של הספק,עכשיו עובד אחלה 👌🏻 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Igalz כתב:

בדור 3 אין data בזמן שיחת voice

עשיתי עכשיו בדיקה על מנת לוודא, יש data בזמן שיחה גם ב 3G וגם כשמדובר בסים פיזי וגם כשמדובר ב esim.

הבעיה של פות״ש היא אחרת. 

חבילת הגלישה שלו מוגדרת על קו שונה מהקו שהוא מבצע דרכו את השיחה.

וברגע שאחד הקווים בשימוש בזמן שיחה, הקו השני מתנתק לגמרי (גם לקבלת שיחות), הדרך היחידה לעקוף את זה היא הגדרת wifi calling על הקו, ושימוש ב wifi.

בדוק גם שהאפשרות ״החלפת נתונים״ הופעלת בהגדרות של ה iPhone

בחברות הסלולר זה בדרך כלל מוגדר תחת אותה אופציה של Volte וכנראה זה מה שפתר לך את הבעיה.

אם אתה עם סים אחד, זה כנראה לא רלוונטי, ומה שקורה הוא שביצועי הדור השלישי פשוט לא טובים באיזור שלך - אך ברמת העיקרון, טכנית, אפשר לבצע שיחות ולגלוש בו״ז גם ברשת 3G.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, XVSTI כתב:
לפני שעה, Igalz כתב:

בדור 3 אין data בזמן שיחת voice

עשיתי עכשיו בדיקה על מנת לוודא, יש data בזמן שיחה גם ב 3G וגם כשמדובר בסים פיזי וגם כשמדובר ב esim

לא כל רשתות הדור 3 נולדו שוות, יש רשתות umts

יש רשתות hsdpa ויש עוד כל מיני שילובים. 

עד כמה שאני יודע רק ברשת שגם הvoice וגם הdata עוברים על גבי hspda ניתן לנהל שיחה ולקבל נתונים בו זמנית. זה סוג של VoLTE מנוון, לרוב קוראים לרשת הזו דור 3.75 או משהו בסגנון. 

את הבעיה של פות"ש אני מכיר מקרוב, היה לי כמה שנים מכשיר פלאפון שנרכש הפיליפינים, במשך שנים (!!) התעצלתי לדבר עם 012 שיפתחו לי VoLTE עליו וסבלתי בדיוק מאותן תופעות כמו פות"ש. אחרי שבסופו של דבר דיברתי עם השירות והvolte התחיל לעבוד הכל נפתר. בלי שום וויפי ובלי שום סים כפול.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שלא התעמקתי בסוג הרשת שנמצא בשימוש בארץ, אבל אצלי הסים הפיזי הוא של פלאפון וה esim של פרטנר.

בשני המקרים יש גלישה תו״כ שיחה ב 3g, והמכשיר הוא גם אייפון (מדגם אחר אמנם אבל עדיין).

כך שהבדיקה אמורה להיות די מהימנה גם להשלכה על פות״ש.

אין לי מושג מה הייתה הבעיה עם המכשיר שלך, אבל אולי היה חסר לו תדר שבשימוש מול פרטנר ב 3G, אולי זה השפיע.

(זה תדר שלא נפוץ מחוץ לאירופה בשימוש ב 3g כך שזה הדבר היחיד שעולה לי לראש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, GABIUBOGI כתב:

שיט חשבתי שאפשר לסדר את זה מבלי לפנות אליהם, שונא מוקדי שירות.

בשביל זה יש ווטסאפ

מאז שרוב החברות התחילו לתת שירות בווטסאפ זה נהיה הדבר הכי טוב שיש

אתה לא צריך לחכות שעות בתור בשיחה כשהטלפון שלך מוגבל ואתה לא יכול לענות לשיחות

לפעמים כשצריך קצת צעקות אז עדיף להתקשר אבל בכללי הכל בווטסאפ

מניסיוני וכמו שאמרו כאן יש דאטה בדור 3 רק שבהרבה מקומות בארץ המהירות לא טובה בכלל או שזה עניין של תדרים

אז יכול להיות שלכן היית בלי אינטרנט 

עריכה אחרונה על ידי tan tan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשת הדור 3 נמצאת במצב תחזוקה בלבד. אין שידרוגים במרבית האתרים למעט תיקונים שוטפים. בהחלט יכול להיות אזור שרות שבו חיבור הנתונים יחסית ירוד בהשוואה לאזור אחר. מרבית הטלפונים עובדים אוטומטית על דור 4 ומבצעים דירדור לדור 3 רק במקרים שבהם קליטת דור 4 חלשה במיוחד .
באייפון צריך להגדיר VoLTEבכל מקרה, זה לא ברירת מחדל. הרשת, לפחות של פלאפון מוגדרת VoLTE לכלל המנויים. (למעט אולי אותם ״כשרים״ ישנים שמימלא מוגבלים) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, zaf כתב:

רשת הדור 3 נמצאת במצב תחזוקה בלבד. אין שידרוגים במרבית האתרים למעט תיקונים שוטפים. בהחלט יכול להיות אזור שרות שבו חיבור הנתונים יחסית ירוד בהשוואה לאזור אחר. מרבית הטלפונים עובדים אוטומטית על דור 4 ומבצעים דירדור לדור 3 רק במקרים שבהם קליטת דור 4 חלשה במיוחד .
באייפון צריך להגדיר VoLTEבכל מקרה, זה לא ברירת מחדל. הרשת, לפחות של פלאפון מוגדרת VoLTE לכלל המנויים. (למעט אולי אותם ״כשרים״ ישנים שמימלא מוגבלים) 

בiOS 17 אין הגדרה כזאת, מופעל כברירת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון כי מערכת ההפעלה נבנתה כבר בדור 4 ותמיכה בדור 5

אם לא יהיו שוב עיכובים בגלל הנושא של ניידים כשרים, רשת דור 3 בארץ אמורה להכבות ב 2025 , כאשר תדרי דור 3 כולם ישמשו לדור 5. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.3.2024 בשעה 02:48, tan tan כתב:

בשביל זה יש ווטסאפ

מאז שרוב החברות התחילו לתת שירות בווטסאפ זה נהיה הדבר הכי טוב שיש

אתה לא צריך לחכות שעות בתור בשיחה כשהטלפון שלך מוגבל ואתה לא יכול לענות לשיחות

לפעמים כשצריך קצת צעקות אז עדיף להתקשר אבל בכללי הכל בווטסאפ

מניסיוני וכמו שאמרו כאן יש דאטה בדור 3 רק שבהרבה מקומות בארץ המהירות לא טובה בכלל או שזה עניין של תדרים

אז יכול להיות שלכן היית בלי אינטרנט 

ואז יש את HOT.

שאם אתה רוצה להתנתק, הם מתעקשים להתקשר אלייך לדבר איתך כי "לא ניתן לסיים התקשרות ללא שיחה".

אחרי שדיברו איתך, ניסו לשכנע אותך ב500 דרכים שונות - הנציג המיואש יפתח לך "פנייה לניתוק" ונציג ניתוקים יחזור אלייך בין X ל Y ביום Z.

כשהנציג ניתוקים חוזר אלייך, גם הוא מנסה לשכנע אותך להשאר.

ורק אם הוא משתכנע שאתה ממש ממש לא רוצה להשאר, הוא מנתק אותך.

בבזק בינלאומי אגב, זה מסתכם ב WHATSAPP ב:

"אני רוצה להתנתק הינה תעודת זהות, הינה 4 ספרות אחרונת של כרטיס אשראי"

"תרצה ניתוק מיידי או בתאריך אחר ?"

"עכשיו בבקשה"

"המנוי נותק. חשבונית אחרונה תשלח עד תאריך X וזאת כי תנאי התשלום אצלנו הם שוטף +30".

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...