Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצאתי רכב טוב לדעתי, אבל הצריכת דלק שלו היא על אזור 12.4, האם זה מתאים לסטודנט?

אסיף-יוסף תמם

פוסטים מומלצים

לפני שעה, vladclar כתב:

לא קונים רכב טלפונית, צריך להגיע, לראות את הרכב פיזית, לראות את המסמכים,  לוודא שהמוכר הוא הבעלים של הרכב.

גם משא ומתן על המחיר הסופי מתנהל בדרך כלל ליד הרכב. 

בעיניי מוכר  אינך לא נשמע כמו קונה רציני .

באמת? ממש לא רואה בזה חוסר רצינות. ההפך אנשים רציניים מחלקים את העבודה ומכירים תאת היכולות שלהם.אני לא מבין ברכב,אבל אני יודע איך לנהל את העסקה הזאת ברמה הכללית. יש לי חבר שמבין ברכב, הוא מתעסק בצד המכני של הרכב ובדיקות של הרכב - הוא ידבר עם המכון בדיקה ועם בעלת הרכב ויסכם איתה על מחיר בהתאם. אני מבצע את פעולות החשבון, כמו לשלם העברת בעלות, תשלום למכון בדיקה, לבדוק שהכל מתועד ,ההתכתבויות שלנו, לדאוג לביטוח לרכב ,  ושיש הבנה כללית  על מה הבחורה מתחייבת בבדיקה והבננה כללית של שני הצדדים...  

ואז מגיע חבר אחר שהוא גר בירושלים שצריך להגיע אליי לאזור, והוא לוקח את הרכב מירושלים בעצמו.

- מי קבע בידיוק שאני חייב להיות נוכח בקנייה? ולמה לא רציני, אנשי עסקים מתנהלים ככה  בשלבים ושכל אחד אחראי על משהו אחר לפי מומחיותו- והם אנשים מאוד רציניים

אני יודע לנהל את העסקה על פני השטח ולהוות חותמת הגומי  הסופית שהעסקה היא תקינה בכללי, אבל נהיגה ברכב בכבישי ירושלים או בדיקה מכנית של הרכב והתמקחות על המחיר - זה לא אני יש לי אנשים שמתאימים לזה ומכירים דברים יותר ממני ואני לא מתבייש להודות שאני לא מבין בכל- רכבים זה לא התחום שלי...  

עריכה אחרונה על ידי אסיף-יוסף תמם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, אסיף-יוסף תמם כתב:

א. אני לא בונה תיאוריה שאני אוריד אותה מ-19 ל-14 במקום, אני מנהל את זה מרחוק. אני לא אסע שעתיים ואקח הימור לפני שהיא תסכים לזה טלפונית. 

ב. לא יודע. מעדיף לא להגיע לירושלים. 

ג. קילומראז נמוך מעיד על זה שלא נסעו הרבה ולכן לא "טחנו" את הרכב... 

ד. מה זה בידיוק למצוא מוסכניק אמין?- אני לא מאמין באף אחד, 

היתרון במוכני בדיקה זה שיש כסתחיי''ם זה כי מסמך משפטי -ולכן הם לא רוצים לקחת סיכון שיתבעו אותם. אבל אני מניח שאם אעלה כאן מסמך של מכון בדיקה, אתם תוכלו לדעת מה זה כסת''ח ומה זה משהו רציני שבאמת מעיד על תקלה חמורה ולא לקנות את הרכב.... 

אני גם לא בטוח שאני מתכוון לנסוע... - יש לי חבר מירושלים שרוצה לנסוע אליי, אני חושב לעשות את הבדיקה במכון טלפונית, לשלם על הבדיקה ושישלחו לי את התוצאות + המוסכניק ידבר איתי.... 

בהתאם אני אחליט לקנות או לא לקנות...

א. קילומטראז נמוך לא מעיד על כלום, לדוג' רכב עם קילומטראז נמוך שנסע כל יום קילומטרים בודדים ולא הגיע לטמפרטורת עבודה, אני לא היתי מתקרב.

ב.אם אתה לא מאמין במוסכניק, למה לנו אתה מאמין? למה למכון בדיקה אתה מאמין? לפני מכון בדיקה תקח בלי להאמין למוסכניק שיבדוק באמת,

מכוני בדיקה לדעתי ולדעת רוב חברי הפורום המכובד לא שווים את הכסף, בזבוז זמן ואנרגיה.

והגבר הכי חשוב, תבדוק בתוסף של יד 2 כמה זמן הרכב יושב בשביל להבין אם זה מציאותי בכלל כל התאוריה שלך שהיא תרד ב25%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, WE988244 כתב:

א. קילומטראז נמוך לא מעיד על כלום, לדוג' רכב עם קילומטראז נמוך שנסע כל יום קילומטרים בודדים ולא הגיע לטמפרטורת עבודה, אני לא היתי מתקרב.

ב.אם אתה לא מאמין במוסכניק, למה לנו אתה מאמין? למה למכון בדיקה אתה מאמין? לפני מכון בדיקה תקח בלי להאמין למוסכניק שיבדוק באמת,

מכוני בדיקה לדעתי ולדעת רוב חברי הפורום המכובד לא שווים את הכסף, בזבוז זמן ואנרגיה.

והגבר הכי חשוב, תבדוק בתוסף של יד 2 כמה זמן הרכב יושב בשביל להבין אם זה מציאותי בכלל כל התאוריה שלך שהיא תרד ב25%.

מכון בדיקה אני מאמין בו כי הם ידועים בתור כאלו שעושים כיסוי תחת ואפילו מקפידים באופן חמור יותר כי זה נחשב מסמך משפטי.... 

מוסכניק למה שאאמין לו בידיוק?- מה שהוא אומר זה לא מהווה מסמך משפטי...  אין לזה שום תוקף....  - על מה בידיוק אני אאמין לו על פי הקול שלו  , ההתנהגות שלו ואיך שהוא נשמע לי? - זה נחמד אבל זה לא מספיק.  מחר יתגלה שבאמת עקצו אותי, ואחליט לעשות תביעה משפטית - אין לזה שום משמעות לאמירה של המוסכניק שלך תדע אולי הוא מכיר את המוכר.... 

אבל  מכון בדיקה, לא יסתכן בזה שהוא מכיר את המוכר, אם הוא זייף את התוצאות של הבדיקה- הוא אחראי מלא על התוצאות רכב! אני יכול לבוא אליו בדרישה מלאה ובתביעה

ולגבי הכסף , זה סה''כ 590 שקל הציעו לי במכון בדיקה, זה לא נראה לי כזה יקר לעומת מוסך...- ולעומת עלות הרכב בכללי שזה שווה להשקיע כסף כדי לדעת שבאמת הרכב תקין בוודאות עם חותמת משפטית. 

וזה לא תאוריה שלי החבר שלי שמבין ברבים קנה לאחרונה רכב במחירון של 26 אלף, הבנאדם רצה 29 אלף הוא בסוף קנה ב23 אלף... - זה לא תאוריה - זה דברים שקורים... ואני לא זה שינהל את הויכוח הכספי הזה כמו שאמרתי לכל אחד ומה שהוא מקצועי.  אם הוא לא יצליח להוריד ועדיין זה יראה לו שווה , אני אקנה במחיר ובהתאם להמלצה שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחל לך בהצלחה וכל טוב שבעולם,

אבל במקום לקבל עצות אתה מתחפר בעמדה שלך,

אתה יכול לבקשה המלצות על מוסכים לרכב X באזור X ואני בטוח שתקבל המלצות חמות, במקום זה אתה מתעקש על מכון בדיקה תפדל, אבל כאן בפורום מכון בדיקה זה שם נרדף לפריאר או יותר מזה טיפש, אתה לא תקבל משום מכון בדיקה חותמת משפטית על רכב שהוא תקין, צא מהסרט, הם יודעים לכסות את עצמם שאפי' אם תצא מהמכון והאוטו ידלק באש כי לא יודע מה, הם ימצאו איך לצאת מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, WE988244 כתב:

מאחל לך בהצלחה וכל טוב שבעולם,

אבל במקום לקבל עצות אתה מתחפר בעמדה שלך,

אתה יכול לבקשה המלצות על מוסכים לרכב X באזור X ואני בטוח שתקבל המלצות חמות, במקום זה אתה מתעקש על מכון בדיקה תפדל, אבל כאן בפורום מכון בדיקה זה שם נרדף לפריאר או יותר מזה טיפש, אתה לא תקבל משום מכון בדיקה חותמת משפטית על רכב שהוא תקין, צא מהסרט, הם יודעים לכסות את עצמם שאפי' אם תצא מהמכון והאוטו ידלק באש כי לא יודע מה, הם ימצאו איך לצאת מזה.

אני מאמין לכם כי זה פורום מידע   , האינטרס כאן הוא לשתף מידע , אינטרס של מוסכניקים לפעמים זה לעשות עיסקה עם המוכר ולגזור עמלה ועסקאות לא חוקיות. על חשבון הקונה. אתם לא יכולים לעשות את זה כי כאן זה רק מידע . ואני פשוט לא מאמין למוסכניקים בשיט- המון  נוכלים . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

אינטרס של מוסכניקים לפעמים זה לעשות עיסקה עם המוכר ולגזור עמלה ועסקאות לא חוקיות. על חשבון הקונה.

אתה ישן בעמידה,

תקרא כאן כמה אנשים קיבלו בחברות כל שהם בדיקות ממכוני בדיקה שהיו מוטות לטובת המוכר ב2 מליון אחוז, אם יש לך אמון בסיסי בבני אדם, אז מוסכניק שימלצו לך עליו כאן יהיה אמין פי מליון מכל מכון כסתחי"ם,

אבל אם נחמד לך אני חוזר ואומר שיהיה לך בהצלחה, וגם אם יהיה בעיה ותחזור מחר ישתדלו כאן לעזור לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה בדיקה ממוצעת נראית ככה.

רשמית-

*אין אחריות למערכת מיזוג אויר.

* אין אחריות לממיר קטליטי.

*אין אחריות לטורבו.

*אין אחריות למערכות אלקטרוניקה.

*בחלק מהמכונים אין אחריות לגיר אוטומטי.

לא רשמית-

* בפועל אין אחריות למנוע. תמיד!!! יכתבו רעש מגלגלות/שסתומים/בלאי ועוד כמה שטויות שיוציאו אותם נקיים.

* אין אחריות לגיר. תמיד הגיר ימצא לא תקין. 

בהצלחה עם זה....

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, WE988244 כתב:

אתה ישן בעמידה,

תקרא כאן כמה אנשים קיבלו בחברות כל שהם בדיקות ממכוני בדיקה שהיו מוטות לטובת המוכר ב2 מליון אחוז, אם יש לך אמון בסיסי בבני אדם, אז מוסכניק שימלצו לך עליו כאן יהיה אמין פי מליון מכל מכון כסתחי"ם,

אבל אם נחמד לך אני חוזר ואומר שיהיה לך בהצלחה, וגם אם יהיה בעיה ותחזור מחר ישתדלו כאן לעזור לך

ואני  לא סתם מתחפר בעמדה שלי , אני מתחפר כאשר אני רואה אנשים שמקרינים  סתם שנאה עיוורת לדברים וחוץ מכעס אין הסברים  ואני לא מצליח להבין את הכעס שלהם..... 

590 שקל? באמת ? זה מה שמפריע לך כשאתה עושה עסקה ב20 או 30 אלף שקל ?   על הזין שלי ה- 590 שקל או  לחסוך 290 שקל כאשר מדובר בווידוא שהרכב תקין ושלא מזיינים אותי מאחורי הגב ועושים עלי איזה משהו ושיש לי מסמך שמחר אני יכול לתבוע אם אני מגלה שהעסקה הייתה לא חוקית. 

אגב רק בתגובה הזאת התחלתי להבין שהכעס על מכוני בדיקה זה שבעיניך זה מוטה לטובת המוכר אבל זה ממש לא מובן למה...  יש להם אינטרס שהקונה לא מחר יתבע אותם על הטעיה ורמיה

לפני 8 דקות, yd b-4 כתב:

רשמית-

*אין אחריות לטורבו.

לא רשמית-

* בפועל אין אחריות למנוע. תמיד!!! יכתבו רעש מגלגלות/שסתומים/בלאי ועוד כמה שטויות שיוציאו אותם נקיים.

בהצלחה עם זה....

עכשיו הצלחתי להבין למה הכעס... 

מה זה אומר אין אחריות? -יש תקלה? אם הם כותבים רעש מהמנוע- אני לא רשאי לדרוש שיכתבו  מאיפה מקור הרעש? 

ואם הם הרבה דברים כתבו אין אחריות, אבל בסופו של דבר הם לא כתבו תקלות.. - ואז מתגלים המון תקלות... - על אף שהם רשמו שאין אחריות, זה שהם לא הבחינו בתקלות שיתגלו לאחר מכן ,זה לא נקראה רשלנות? - או שבאמת אין לזה שום משקל חוקי כי הם פטרו את עצמם עם המילה אין אחריות... 

לפני 12 דקות, WE988244 כתב:

אתה ישן בעמידה,

איזה מוסכניק אתה ממליץ באזור ירושלים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יותר מידי סומך על מסמך מכון הבדיקה, כפי שכבר רשמו לך כבר כמה פעמים ההערות בבדיקה הן יחסית מעורפלות וכל תקלה שתבוא לאחריהן פותחת את זה לפרשנות-וברכב ישן יחסית כמות ההערות תהיה מכובדת.

בדיקה לא שווה לאחריות מלאה, זאת הנקודה.

זה לא בהכרח אומר שלא כדאי לעשות בדיקה (שבניקוי רעשי רקע יכולה לתת לך תמונת מצב למצב השלדה/רכיבים עיקריים).

מעבר לזה אתה מצפה לערב את המוכרת בעסקה שנשמעת קצת מוזרה (לי לפחות כמוכר כל אנשי האמצע היו נשמעים לי מפוקפקים), מצפה להוריד אותה מאוד משמעותית במחיר וגם שתתחייב בבדיקה ברכב יחסית ישן שספק שזה יקרה-אישית מלבד התחייבות מאוד בסיסית לשלדה נקייה ולמה שאני מכיר שהרכב עבר, ברכב בעלות כזאת לא הייתי מתחייב לשום דבר מעבר והייתי מעדיף לחכות לקונה הפוטנציאלי הבא.

כמו כל עסקה, לרוב תצטרך להתפשר על משהו-תרצה שהיא תרד משמעותית במחיר? תעשה לה את העסקה קלה ומהירה ככל הניתן ואפילו ללא בדיקה (לא כהמלצה-כדוגמה לסוחרים שקונים בזול).

תרצה שהיא תהיה מוכנה לשבור את הראש, להתנהל מול כמה אנשים ולהתחייב בבדיקה לרכב ישן? אל תצפה שתרד משמעותית במחיר.

האמת לדעתי תמיד נמצאת איפשהו באמצע, קודם כל תתאם ציפיות עם עצמך, אם המיקום מפחיד אותך יש עוד המון רכבים שמפורסמים ביד 2 בכל רחבי הארץ, תעשה שיעורי בית ותיקח את ההמלצות המעולות שקיבלת פה (דוח סליקה, בדיקה מקדימה באתרים כמו משומשת ווידוא נושא כמות הידיים), תבין שרכב משומש בעלות כזאת גם ככל הנראה ידרוש יישור קו מסוים ורק אז תחפש רכב ותתמקח עד שתמצא את הרכב המתאים. 

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי adir10
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, adir10 כתב:

אתה יותר מידי סומך על מסמך מכון הבדיקה, כפי שכבר רשמו לך כבר כמה פעמים ההערות בבדיקה הן יחסית מעורפלות וכל תקלה שתבוא לאחריהן פותחת את זה לפרשנות-וברכב ישן יחסית כמות ההערות תהיה מכובדת.

בדיקה לא שווה לאחריות מלאה, זאת הנקודה.

זה לא בהכרח אומר שלא כדאי לעשות בדיקה (שבניקוי רעשי רקע יכולה לתת לך תמונת מצב למצב השלדה/רכיבים עיקריים).

מעבר לזה אתה מצפה לערב את המוכרת בעסקה שנשמעת קצת מוזרה (לי לפחות כמוכר כל אנשי האמצע היו נשמעים לי מפוקפקים), מצפה להוריד אותה מאוד משמעותית במחיר וגם שתתחייב בבדיקה ברכב יחסית ישן שספק שזה יקרה-אישית מלבד התחייבות מאוד בסיסית לשלדה נקייה ולמה שאני מכיר שהרכב עבר, ברכב בעלות כזאת לא הייתי מתחייב לשום דבר מעבר והייתי מעדיף לחכות לקונה הפוטנציאלי הבא.

כמו כל עסקה, לרוב תצטרך להתפשר על משהו-תרצה שהיא תרד משמעותית במחיר? תעשה לה את העסקה קלה ומהירה ככל הניתן ואפילו ללא בדיקה (לא כהמלצה-כדוגמה לסוחרים שקונים בזול).

תרצה שהיא תהיה מוכנה לשבור את הראש, להתנהל מול כמה אנשים ולהתחייב בבדיקה לרכב ישן? אל תצפה שתרד משמעותית במחיר.

האמת לדעתי תמיד נמצאת איפשהו באמצע, קודם כל תתאם ציפיות עם עצמך, אם המיקום מפחיד אותך יש עוד המון רכבים שמפורסמים ביד 2 בכל רחבי הארץ, תעשה שיעורי בית ותיקח את ההמלצות המעולות שקיבלת פה (דוח סליקה, בדיקה מקדימה באתרים כמו משומשת ווידוא נושא כמות הידיים), תבין שרכב משומש בעלות כזאת גם ככל הנראה ידרוש יישור קו מסוים ורק אז תחפש רכב ותתמקח עד שתמצא את הרכב המתאים. 

בהצלחה!

הבנתי תודה רבה על התגובה המפורטת.

לא ידעתי שרכב שנת 2013 נחשב רכב ישן…

זה סה״כ 10 שנים… רכב ישן לפחות בעיניי זה 15-20… ויש כאלו בכביש…

ותתפלא אבל מוכר הרכב אכן מתחייב בבדיקה, וזה אני אפילו לא ביקשתי. אני מחפש מישהו שהוא באמת שמר על הרכב שלו וממש אני לא מצפה ליישור קו. אולי כמה אלפים.

אני מחפש רכב כבר במשך שנתיים ועברתי על עשרות רכבים, מצטער להגיד לך בתור מוכר אבל זה ממש לא מעט כסף 20 אלף וזה לחלוטין תקין לקחת רכב לבדיקה בסכום כזה… 

רכב של 10 אלף אני לא הייתי לוקח לבדיקה אבל 20 זה כבר סכום נכבד…

וכן אני מעריך את הכסף שלי ולא מתבייש לדרוש סטנדרטים. גם אם צריך לחכות.

הבנאדם טוען שהוא מטפל ברכב שהרכב לא עבר תיקונים במשך 8 שנים וכדומה, אז אם הוא כל כל בטוח בעצמו שאין שום תקלות שיתחייב לגיר ומנוע , הבנאדם בן של מוסכניק שכל הזמן מטפל ברכב…. לדרוש בדיקה בסיטואציה הזו זה לא נראה לי תמוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו כל כך שמור, הא לא ירד במחיר, בפרט שהוא מתחייב,

מכון בדיקה ברכב בן 10 לא יתן לך מנוע וגיר נקים אני מוכן להתחייב על זה,

חוץ מזה רכב בן 10 שלא הוחלף לו כלום, יש סיכוי סביר שאת זה שתצטרך להחליף כמ דברים,

תעשה טובה לעצמך ודבר ראשון תברר על מוסכניק אמין באזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, WE988244 כתב:

אם האוטו כל כך שמור, הא לא ירד במחיר, בפרט שהוא מתחייב,

מכון בדיקה ברכב בן 10 לא יתן לך מנוע וגיר נקים אני מוכן להתחייב על זה,

חוץ מזה רכב בן 10 שלא הוחלף לו כלום, יש סיכוי סביר שאת זה שתצטרך להחליף כמ דברים,

תעשה טובה לעצמך ודבר ראשון תברר על מוסכניק אמין באזור.

אכן חבר דיבר במשך 50 דקות והוא לא ירד בשקל במחיר, החבר חזר  אליי ואמר שהבנאדם קצת עיקש ולא מוכן לרדת בשקל מהמחיר, אבל האוטו באמת נשמע  במצב מצויין ושווה את המחיר  ....

מבחינת החבר הוא אמר שאם זה היה הוא- הוא לא היה עושה בדיקה ופשוט בודק קצת ולוקח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

רשמית-

*אין אחריות לטורבו.

לא רשמית-

בהצלחה עם זה....

ואל תשכח לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה!

• מצחיק 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מצוינת, אף פעם לא הבנתי איך אפילו ככסת"ח מישהו חשב לכתוב את השורה הזו...

אגב, פתח כמה פוסטים כאן של אנשים שהעלו טפסי בדיקה ממכון ותבין את ההתייחסות.

עריכה אחרונה על ידי stx
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...