Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצאתי רכב טוב לדעתי, אבל הצריכת דלק שלו היא על אזור 12.4, האם זה מתאים לסטודנט?

אסיף-יוסף תמם

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, WE988244 כתב:

אם האוטו כל כך שמור, הא לא ירד במחיר, בפרט שהוא מתחייב,

מכון בדיקה ברכב בן 10 לא יתן לך מנוע וגיר נקים אני מוכן להתחייב על זה,

חוץ מזה רכב בן 10 שלא הוחלף לו כלום, יש סיכוי סביר שאת זה שתצטרך להחליף כמ דברים,

תעשה טובה לעצמך ודבר ראשון תברר על מוסכניק אמין באזור.

מכיר מוסכניק כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

איך בודקים את זה? 

תשים לב,

זה תגובה לרשימת כסתחי"ם מקובלת של מכוני בדיקה, שלא תבוא מחר ותטען שהאוטו אוכל שמן,

זה רק מראה כמה אתה לא מבין שמכוני בדיקה זה חרטה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, WE988244 כתב:

תשים לב,

זה תגובה לרשימת כסתחי"ם מקובלת של מכוני בדיקה, שלא תבוא מחר ותטען שהאוטו אוכל שמן,

זה רק מראה כמה אתה לא מבין שמכוני בדיקה זה חרטה.

בטח שאני יכול לטעון שהאוטו אוכל שמן... 

תצרוכת שמן בנסיעה- אוקיי, כל רכב צורך שמן בנסיעה אז מה ? - לא כתבתם שהאוטו חורג יותר מדי.

אחי מוסכניק שיכול לסגור עיסקה עם מוכר זה לא פחות מסוכן...

אז זה חרטא, זה נקרא רעשי רקע שאפשר להתעלם מהם... - העיקר זה שהוא יכתוב לי על הגיר שלדה מנוע כמו שצריך. 

כל המדינה הזאת רמאים... אין על מי לסמוך! 

עריכה אחרונה על ידי אסיף-יוסף תמם
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, אסיף-יוסף תמם כתב:

בטח שאני יכול לטעון שהאוטו אוכל שמן... 

תצרוכת שמן בנסיעה- אוקיי, כל רכב צורך שמן בנסיעה אז מה ? 

לא כל רכב צורך שמן בנסיעה, בגדול רכב תקין לא "אוכל" שמן.
יש מספיק רכבים תקינים בני 10 שלא אוכלים שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Gauss כתב:

לא כל רכב צורך שמן בנסיעה, בגדול רכב תקין לא "אוכל" שמן.
יש מספיק רכבים תקינים בני 10 שלא אוכלים שמן.

אז על מה הוא פועל, על אוויר? כל רכב צורך כמות מסויימת של שמן...-זה ברור מאליו... 

העניין זה מה המידה...  ואם הם לא כתבו מה המידה זה אומר שהם התרשלו באבחון  אם יתגלה שהוא "אוכל" שמן

לא מצליח להבין את התגובה שלך כשאתה אומר לא כל רכב משתמש בשמן...- אם רכב לא משתמש בשמן אז בשביל מה להוסיף שמן? 

• רעיון גרוע 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, אסיף-יוסף תמם כתב:

אז על מה הוא פועל, על אוויר? כל רכב צורך כמות מסויימת של שמן...-זה ברור מאליו... 

העניין זה מה המידה...  ואם הם לא כתבו מה המידה זה אומר שהם התרשלו באבחון  אם יתגלה שהוא "אוכל" שמן

אתה בעצמך אמרת שזה לא התחום שלך..

רכב תקין לא "אוכל" שמן - ואם כן ברמה מאוד מאוד זניחה.
זה שהמנוע עובד על שמן, לא אומר שהרכב צריך "לאכול" אותו.
מצב תקין זה שמהחלפת שמן להחלפת שמן, לא צריך להוסיף למנוע שמן.

כמובן שבמציאות יש גם בין לבין, ויש רכבים שידועים שצורכים כמות מסויימת של שמן במצבים מסויימים.
אבל אם צריך להוסיף כמות שמן באופן קבוע בתדירות שהיא לא "פעם באף פעם" למנוע זה  בד"כ מעיד על בעיה כלשהי.(זה לא אומר שאי אפשר לחיות עם זה, אבל תקין זה לא).

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

לא מצליח להבין את התגובה שלך כשאתה אומר לא כל רכב משתמש בשמן...- אם רכב לא משתמש בשמן אז בשביל מה להוסיף שמן? 

נראה לי אתה טרול. או שהשם שלך זה תמים בכלל, ואל תפגע אם אני טועה.

ואם לא אז אל תלך לקנות אוטו לבד.

פשוט תחפש חבר שמבין ענין ואל תפריע לו,

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, WE988244 כתב:

.

אחי, חבר שמבין עניין אמר לי לא להתקרב למוסכים וללכת למכון בדיקה. ואמר לי מה המוסכניק האמין הזה מחוייב לך ? 

לפני 19 דקות, WE988244 כתב:

האמת שלי נראה שיש לך אינטרס ואתה מוסכניק ולכן אתה מתעצבן שאני לא רוצה ללכת למוסכניקים.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע... אם אתה אמיתי אז אתה חי בסרט.

ציירת את המטרה מסביב לחץ, ועכשיו אתה מצפה לתשואות?

כי את העצות שאתה מקבל אתה הודף ודוחה.

"חבר שמבין עניין" זה מתכון לעיסקה גרועה ולאיבוד של חבר.

כנראה שאתה מאלה שצריכים ללמוד את השיעור שלהם בדרך הקשה.

וזה דווקא לא תמיד רע, אבל אם כבר הגעת לכאן - תלמד קצת מנסיונם של אחרים (וגם קצת ענווה...).

אני את השיעור שלי למדתי על בשרי, במקרה אחד שהעליתי על הכתב כאן

ואני מצטט לך את הסיפא הרלוונטי:

ציטוט

שיעור לחיים

עשיתי חשבון שבשנה וחצי האחרונה השקעתי באופנוע הזה בערך כמה שהוא עלה לי. הגיע הזמן לעצור. פרסמתי מודעה – שבעת אלפים שקל. באו כל מיני לראות. פתאים, תפרנים, מחפשי מציאות. חייל אחד הגיע מרחוק עם כסף בכיס, רצה לסגור במקום ולרכב הביתה על האופנוע. בכוח ממש הורדתי אותו מזה והקפצתי אותו לתחנת האוטובוס. לא היה לי לב לדפוק את הבחור…

אחר כך באו שני חבר'ה. אחד קונה ואחד שיודע הכל. סיפרתי להם את ההיסטוריה ושהכלי בעייתי. לא הקשיבו. ה'מומחה' בדק ורצה להוריד במחיר. לא הסכמתי. התייעצו דקה ושמו כסף. סלאמאת כל טוב. את השיעור שלי למדתי. עכשיו תורם.

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה!

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, BoazB11 כתב:

תשמע... אם אתה אמיתי אז אתה חי בסרט.

ציירת את המטרה מסביב לחץ, ועכשיו אתה מצפה לתשואות?

כי את העצות שאתה מקבל אתה הודף ודוחה.

"חבר שמבין עניין" זה מתכון לעיסקה גרועה ולאיבוד של חבר.

כנראה שאתה מאלה שצריכים ללמוד את השיעור שלהם בדרך הקשה.

וזה דווקא לא תמיד רע, אבל אם כבר הגעת לכאן - תלמד קצת מנסיונם של אחרים (וגם קצת ענווה...).

אני את השיעור שלי למדתי על בשרי, במקרה אחד שהעליתי על הכתב כאן

ואני מצטט לך את הסיפא הרלוונטי:

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה!

כי העצות שלכם הם פשוט עלובות. לא רוצה להעליב, אבל  זה בגדר התכלבות בעיניי.... אני קונה רכב ב-20 אלף שקל, 20 פאקינג אלף שקל-  ואתם פאקינג מסתכלים איתי על עלות של מכון בדיקה לעומת מוסך רגיל  שזה יותר זול ולכן אני יוצא פרייאר ... , ועל זה שאני צריך להקשיב למישהו "אמין"  לעומת מישהו שנחשב מוסדר ומותג בתחום ויש למילה שלו תוקף משפטי, לעומת מישהו אחר שהמילים שלו שוות לכלום... 

מה לעזזאל השיקולים שלכם?, נכון זה ברור מאליו שהוא ינסה לכסות את התחת שלו ברגע שהוא חייב משפטית לנמק כל דבר קטן על הרכב הוא ינסה להסיר אחריות אבל זה מובן מאליו.... - אבל זה עדיין יותר איכותי מפשוט איזה אדם שמחליט לעשות לי בדיקה לרכב ולא מחוייב לי כלום! 

זה בידיוק מהמקרים שמדברים על זה שאדם קונה אייפון ב-4 אלף שקל ואז מתקמצן לקנות מגן מסך הכי טוב שיש בשוק- ככה בידיוק אתם נשמעים , פשוט חסרי כבוד, מהיהודים האלה שהולכים לכפר ערבי כדי לחסוך כמה שקלים כאשר יש להם רכבים במאות אלפי שקלים. זה פשוט מעורר רחמים הזילות! - ואז מופתעים כאשר נותנים  יחס משפיל. 

למה בידיוק שאני אאמין למוסכניק שלא חייב לי כלום?, למה בידיוק? אני לא מאמין לאף בנאדם , אף אחד, לא לחברים שלי, לא למשפחה שלי, לא לאנשים ברשת ובטח לא למוסכניק! , בכל פעם שנתתי לאנשים אמון הכי בסיסי, אני נכוותי.

קראת לי תמים, אבל להיות תמים זה להאמין בבני אדם, אין אצלי אמון לאף אחד היום, לא למדינה, לא במשטרה ולא לאף אחד. אני פועל רק דרך כוח בלבד,  וכוח זה מסמך משפטי ולא מילה של איזה בנזונה. פשוט מעוררי רחמים אתם. לסמוך על מוסכניק אמין? - מה זה אמין מה זה לסמוך? אני לא מכיר את המונחים האלה.    אני סומך ומאמין לך עד גבול מסויים מעבר לזה אני רוצה עלייך קלף בשרוול, כוח עלייך - בלי שיהיה לי כוח עלייך שאני אוכל להפעיל עלייך אני לא אתקרב אלייך. אני תמיד צעד אחד קדימה! 

• רעיון גרוע 3
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה רכב בן 10 ב 20 אלף שקל, הולך למכון הבדיקות,  משלם 600₪,  מקבל טופס שחור משחור, לא ברור מה באמת דחוף לתקן ומה כסת"ח של המכון.

משם תצטרך להמשיך למוסך כדי להבין מה באמת מצב הרכב, כמה תצטרך להשקיע במיידי ובמה לא צריך לגעת בכלל. כי לתקן את כל מה שירשמו במכון בטופס יעלה יותר ממחיר הרכב.

סה"כ מציעים לך לדלג על שלב המכון,  גם כדי לחסוך 600₪ וגם כדי שלא תיבהל מתוצאות הבדיקה ( אנשים  מפסידים רכבים טובים בגלל כל מה שנרשם בבדיקות האלה ובורחים). 

חבל שאתה מזלזל בניסיון של פורום שלם. אבל זאת החלטה שלך.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

אני לא מאמין לאף בנאדם , אף אחד, לא לחברים שלי, לא למשפחה שלי, לא לאנשים ברשת ובטח לא למוסכניק! , בכל פעם שנתתי לאנשים אמון הכי בסיסי, אני נכוותי.

לאף אחד אה לא מאמין?

אז למה לחבר הזה כן, אולי הוא עושה עליך סיבוב עם המוכר,

לפני 3 שעות, אסיף-יוסף תמם כתב:

יש לי חבר שמבין ברכב, הוא מתעסק בצד המכני של הרכב ובדיקות של הרכב - הוא ידבר עם המכון בדיקה ועם בעלת הרכב ויסכם איתה על מחיר בהתאם. אני מבצע את פעולות החשבון, כמו לשלם העברת בעלות, תשלום למכון בדיקה, לבדוק שהכל מתועד ,ההתכתבויות שלנו, לדאוג לביטוח לרכב ,  ושיש הבנה כללית  על מה הבחורה מתחייבת בבדיקה והבננה כללית של שני הצדדים...  

ואז מגיע חבר אחר שהוא גר בירושלים שצריך להגיע אליי לאזור, והוא לוקח את הרכב מירושלים בעצמו.

- מי קבע בידיוק שאני חייב להיות נוכח בקנייה? ולמה לא רציני, אנשי עסקים מתנהלים ככה  בשלבים ושכל אחד אחראי על משהו אחר לפי מומחיותו- והם אנשים מאוד רציניים

אני יודע לנהל את העסקה על פני השטח ולהוות חותמת הגומי  הסופית שהעסקה היא תקינה בכללי, אבל נהיגה ברכב בכבישי ירושלים או בדיקה מכנית של הרכב והתמקחות על המחיר - זה לא אני יש לי אנשים שמתאימים לזה ומכירים דברים יותר ממני ואני לא מתבייש להודות שאני לא מבין בכל- רכבים זה לא התחום שלי...  

אתה מדבר על אנשי עסקים, למה אתה סומך על החבר שלך?

טרול או לא טרול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - שפה. בבקשה שמור על שפה נקייה.

אנחנו משתדלים כאן בפורום לשמור על רמה טיפ-טיפה גבוהה יותר.

וזה כנראה גם מופיע היכן-שהוא בחוקי הפורום.

עריכה אחרונה על ידי Froyne
  • אהבתי 1

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...