Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סגירת מרפסת, מחפש מידע לגבי סוג חדש של ציליות שרואים בכל מקום

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד כמה חודשים אנחנו אמורים לעבור לדירה חדשה.

חשבנו לעשות משהו שיסגור אותה, יעשה צל וגם ימנע מהחתולה לקפוץ אחרי איזו יונה מגובה של 12 קומות.

מדובר במרפסות הנורמליות שנמצאות אחת מתחת לשניה ולא לשיקוץ בצורת המרפסות הקופצות שהיה נהוג פעם.

לאחרונה אני נתקל הרבה בסוג חדש של סגירת מרפסות שניתן לפתוח ולסגור.

יותר נורמלי מהברזנטים האטומים שהיו עד עכשיו שהיו נראים די מכוער.

אבל לא הבנתי מה זה. האם זאת רשת, משהו אטום, זה שקוף?

עושה צל? מגן מגשם?

זה יקר?

באינטרנט יש הרבה מקומות שמציעים למכור את זה, אבל אף אחד לא כותב מאיזה חומר זה עשוי ולמה זה משמש?

מישהו מחכמי הפורום מכיר את זה ויכול לשפוך אור על מה זה?

IMG_20210823_155729.jpg

IMG_20211204_160649.jpg

IMG_20220113_171420.jpg

IMG_20211119_161637B.jpg

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש חומרים שונים ואפשר לקבל רק הצללה או סגירה אטומה.

תכין משהו כמו 10k בשביל סגירה של מרפסת כמו בתמונות שלך, בהנחה שאתה רוצה פתיחה וסגירה חשמליים.

חשבתי גם להתקין כזה, וגם בעיקר בשביל צל בשעות מסוימות. אבל העלות הרגישה לי לא סבירה לצורך שלי.

עריכה: השם הוא סוכך גלילה או סוכך מסך.

https://www.midrag.co.il/content/Price/10357

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמל נראה לי מיותר וגם בטח יש תקלות.

הרשת יכולה להיות אחלה, השאלה אם היא באמת עושה צל. ואם זה גם יכול להיות פתרון נגד יתושים וג'וקים.

אטום נגד גשם זה סתם, בשביל שבועיים גשם בשנה שיש בישראל.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה נועד לתת פתרון לחרקים. אולי יקטין כי בכל זאת הרוב סגור, אבל זה לא הרמטי.

פתיחה ידנית מתאימה למי שרוצה להשאיר את זה סגור באופן כמעט קבוע. אבל אז יהיה לך ממש מעט שמש בסלון (בהנחה שהמרפסת צמודה אליו). אם אתה מתכנן לפתוח/לסגור יותר מפעם בשבוע, בהחלט עדיף חשמלי.

הידני יוזיל לפחות בשליש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, bobi כתב:

חשמל נראה לי מיותר וגם בטח יש תקלות.

הרשת יכולה להיות אחלה, השאלה אם היא באמת עושה צל. ואם זה גם יכול להיות פתרון נגד יתושים וג'וקים.

אטום נגד גשם זה סתם, בשביל שבועיים גשם בשנה שיש בישראל.. 

זה מנוע של תריס ואין תקלות. אם אתה כבר עושה משהו כזה, תשקיע עד הסוף (עם שלט אלחוטי זה נהדר, במיוחד אם יש כמה מנועים).

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

יש לי תריס גלילה ידני בן 30 בערך שנראה יותר כבד מזה ואני פותח וסוגר אותו פעם ביום לפחות. 

מה הבעיה למשוך את זה ידנית למעלה ולמטה?

הבעיה שזה לא למשוך רצועה אלא לסובב מנואלה שמחוברת לגיר, וזה לוקח לא מעט זמן עד שזה עולה/יורד. בנוסף זה נמצא בחוץ אז לא תענוג גדול לצאת למרפסת בקור בחורף למשל (גם בקיץ אם המרפסת רותחת בשמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, bobi כתב:

IMG_20210823_155729.jpg

אני חשבתי שבכלל מדובר בחלונות אלומניום שהתקינו על המעקה במרפסת.

לפני 14 שעות, bobi כתב:

חשבנו לעשות משהו שיסגור אותה, יעשה צל וגם ימנע מהחתולה לקפוץ אחרי איזו יונה מגובה של 12 קומות.

חלונות אלומניום כמו שהצעתי נראה לכם? 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

עדכון למתעניינים. עשינו את הסגירה הזאת. זה נקרא וילון מסך. עלה 9500₪ למסך עם גלילה ידנית פלוס 600₪ לסגירה של הרווחים בין הזכוכיות של המעקה.

רשמים משימוש של כמה חודשים:

שמש - יש צל, הבעיה היא שהמרפסת הופכת לחממה, היא ממש לוהטת, יתכן שזה בגלל ששמתי מסך שחור (בפועל הוא לא בדיוק שחור, אלא פסים של שחור עם חום בהיר), כאשר נוגעים בו בקיץ הוא ממש חם. יתכן שמסך בצבע בהיר יהיה פחות חם, ממליץ ללכת על מסך בהיר. עוד משהו שיכול להיות בעיה הם החלונות שכל השמש עוברת דרכם, הזמנתי מעלי אקספרס פילם שנידבק לחלון שמבחוץ הוא נראה כמו מראה שמסתירה את מה שבתוך המרפסת ומבפנים הוא שקוף וכהה. גם יעשה קצת פרטיות (לא הבנתי אף פעם את הקטע של המרפסות השקופות בארץ) וגם יחסום שמש. מתקינים בארץ רצו 220₪ ליחידת זכוכית, בעלי אקספרס זה עולה 10$ לגליון שמספיק לשני חלונות.
https://a.aliexpress.com/_EvADeWb

גשם - מפתיע, זה לא היה בתכנון אבל הרשת ביחד עם הסגירה של הרווחים בין הזכוכיות של המעקה די עוצרים את הגשם ואפשר לשבת בכיף בחלק שלא צמוד לרשת גם בזמן שיורד גשם.

בטיחות, יונים וחתולים - חלק מהרעיון היה שהמסך יהיה גם במקום הגבהה למעקה, נגד יונים, ילדים ונגד חתולים ביתיים מתאבדים שינסו לקפוץ על המעקה ויפלו אל מותם. בינתיים נראה שהוא עושה את העבודה.

חרקים - קומה 12, אבל זה לא הפריע לכמויות מכובדות של חרקים מעופפים להכנס למרפסת ולבית בכל פעם שפותחים את הרשת מהסלון למרפסת או שיושבים עם אוכל במרפסת. נראה בינתיים שהסגירות עושות העבודה מעולה. פאק מובנה שיש, זה הבד שסוגר רווח בין המסך למעקה, כדי לנעול את המעקה מעלים אותו כמה סנטימטרים כלפי מעלה ונוצר רווח, יש חתיכת רשת מתנפנפת שאמורה לכסות את זה, אבל בפינות נשאר רווח. ראיתי פתרון אחר אצל השכנים שלנו של פלאח מתכת קשיח שמחובר לחלק החיצוני של הרשת ונראה שסוגר יותר טוב (יש תמונה). עוד משהו ששמתי לב אליו הוא שעשן מהנרגילה של השכנים מלמעלה שהסריח לנו את כל הבית, עכשיו בכלל לא מרגישים אותו.

לסיכום - שווה את הכסף, לדעתי חובה בכל מרפסת. לא נראה לי שיש צורך בסגירה חשמלית, נראה לי כמו פתח לתקלות וגם צריך להעביר תעלות של כבלי חשמל. חוץ משמפעילים את המנגל פעם בכמה שבועות, איזו סיבה יש בכלל לפתוח את זה? אנחנו גרים במדינה חצי מדברית, שמש היא האויב ותמיד יהיה חם לא משנה מה עושים, אז (לטעמי) עדיף שיהיה תמיד כמה שיותר צל.

תמונות:

התוצאה הסופית ללא הסגירות בין הזכוכיות 
IMG_20221208_080626.thumb.jpg.70ad1394ecccf541b9525a521af43c5f.jpgIMG_20221208_080710.thumb.jpg.bb3e8a16438f53b03f3205405b9fd6c7.jpg

הפרופילים שהוספנו אחרי זה לסגירה של הרווחים בין הזכוכיות של המעקה 

IMG_20221208_080534.thumb.jpg.8e10773bea6919610cf73f2ae082321e.jpg

דוגמה לרווחים שנשארו בין הרשת למעקה ובפינות.

IMG_20221208_074227.thumb.jpg.915d3d076e260822ef546d39dc9cd679.jpg

IMG_20221208_074130.thumb.jpg.dc9b1f648df55e237c283925f43e289f.jpg

מרפסת של השכנים עם פלאח קשיח בסגירה התחתית וגם דוגמה לצבע הבהיר של המסך שלדעתי עדיף (חץ אדום) במקום חתיכת רשת מתנפנפת בתחתית כמו אצלנו (חץ כחול).

IMG_20221207_190942.thumb.jpg.584fbdd102e78143c7dd3bbca8472f5c.jpg

IMG_20221208_081843.thumb.jpg.422a1b21fbdfa085a09c8432e8b70b5c.jpg

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרווחים בין הזכוכיות לא נועדו להשוואת לחצים למקרה של רוחות חזקות? אין סכנה לניפוץ הזכוכית?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שאתה יכול לטעון את שני הדברים האלו יחד...

לפני כשעה, bobi כתב:

יש צל, הבעיה היא שהמרפסת הופכת לחממה, היא ממש לוהטת

...

לסיכום - שווה את הכסף, לדעתי חובה בכל מרפסת.

מקווה שבאמת פילם על הזכוכית ישנה את המצב. תעדכן בבקשה.

כבר מזמן חשבתי להתקין משהו כזה גם, כי בקיץ אחר הצהריים המרפסת לא שמישה עקב השמש והחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...