Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקרים הקטנים (הגדולים) של תעשיית הדטרגנטים למכונות הכביסה ומדיחי הכלים

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר חודשים ראיתי את הסרטון הזה: 

אני מכיר ואוהב את הסדרות שלהם, ניראות לי אמינות והגיוניות והן למטרה טובה: איכות הסביבה וחיסכון ללקוח הממוצע שלא מבין שמושכים אותו באף.
הסדרה היא אמנם בגרמנית, ולמי שלא דובר ת'שפה (רובנו הרי כן), אסכם ואגיד שהפעם הסדרה עוסקת בהנגשת החומר ללקוח, צביעתו בצבעים מושכים, שינוי אריזתו והגדרתו למרות שהכל-בא-מאותה-החבית וכו' וכו', כל השקרים הקטנים של ענקי התעשיה שיעשו הכל, כולל למכור את אחותם הצולעת לטאליבן, לרמוס את איכות הסביבה, לזהם, למנוע מידע מהלקוח ואפילו לשקר, רק בכדי להציג רווחים גדולים יותר ולהתחרות במיתחרה ולהראות לו מה זה. הכל על חשבון הצרכן, שמה לעשות - הוא לא תמיד הצרכן הנבון.

השבוע יוטיוב הקפיץ לי את הסרטון ושוב צפיתי בו. התחלתי לחשוב.
האם יש מישהו מכם שמכין בעצמו את אבקת המדיח או אבקת הכביסה שלו?
ראו סרטון להמחשה: https://www.youtube.com/watch?v=SZ4ltTAEoTg

מה דעתכם הכללית לנושא?
האם אתם משתמשים באבקה או בנוזל? פרטו היכן - במדיח או בכביסה?
ובכלל - מה אתם עושים בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמון על הקניות בבית, אני רוכש את חומרי הכביסה. אני נוהג לרכוש "מה שבמבצע". לא אשתי ולא אני הבחנו באיזשהו הבדל משמעותי שניתן לזיהוי באיכות הכביסה.

אנחנו משתמשים תמיד בנוזל כביסה (אבקת כביסה היא סיוט לוגיסטי שגם יוצר לכלוך ובלאגן בחדר הכביסה ופודים לכביסה סתם יקרים) מתוצרת כלשהיא (זכור לי אריאל, טייד, קולון וסנו מקסימה, אבל כנראה שהשתמשנו בשלל מותגים אחרים עם הזמן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע אגב אני מבצע ניסוי:

מדיח כלים BOSCH. הכנסתי פנימה כוסות מעטות, קצת סכו"ם ומחבת ומיכסה.
באמת שלא הרבה.
במקום שקיק או טבליה שמתי 3 כפיות אבקת סודה לשתייה, עליה טיפטפתי 4-5 טיפות סבון כלים נוזלי.
בתוך פתח ההברקה שפכתי חומץ.
סגרתי המיכסה ושמתי תוכנית "חיסכון" עם 50 מעלות.
אחזור לדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש בפודים האלה שזורקים פנימה לתוף ביחד עם הבגדים. מאז הצבא (ובמכונה של הצבא) לא השתמשתי באבקה, זה עושה ג'יפה ומשקעים שצריך גרניק כדי לנקות.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ירחמיאל כתב:

סבון כלים נוזלי

לא מומלץ ולא מתאים למדיח כלים, בגלל ההקצפה שהוא גורם לה. סביר שתפתח את המדיח תמצא הרבה קצף שלא נשטף

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נדמה לי שפעם היה דיון על זה והמסקנה היתה שאבקה זה הכי בריא למכונה.

אני משתמש באבקה, אבל אם יש בגד מלוכלך במיוחד במיוחד אז משפשף אותו עם סבון כלים בכיור וזורק למכונה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yotams4 אז אתה משתמש ביותר מדי אבקה. באבקות ה"קומפקטיות" מספיקה חצי כף מדידה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, SlowRide כתב:

אני משתמש באבקה, אבל אם יש בגד מלוכלך במיוחד במיוחד אז משפשף אותו עם סבון כלים בכיור וזורק למכונה.

צודק.
ממחקרים שערכו, הגיעו למסקנה שהאבקה משלבת 3 יתרונות: ניקוי הכי יעיל, הכי פחות מזיק לסביבה ומחיר הכי טוב.
מה שכן צריך לשים אליו לב, זה שהכוונה לאבקות המודרניות היודעות לעבוד ב- 30 מעלות, שזה יעני מים קרים. אבל רוב האבקות כיום הן כאלה.
מה שמחזיר אותנו לנושא הכביסה במים חמים או כביסה בסיבובים מטורפים לטובת ייבוש.
מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הזקנות טוענות שכביסה במים חמים לבגדים חדשים של תינוק זה חובה. מעבר לזה אני לא משתמש במים חמים. לא מתעסק במהירות הסיבוב, נותן למכונה להחליט לפי התכנית שלה.

אין לי מושג מה המשמעות לעומק של כל תכנית, משתמש בעיקר בתכנית חסכונית (שלוש שעות) ותכנית של בגדי ספורט (שעה וחצי) ומבטל את החימום (שתורם לקיצור הזמן).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי עם אשתי לפשרה על מים פושרים - אני מעדיף 40 מעלות, היא 60. משתמשים באבקה ומרכך לפי המבצע השוטף בסופר, רק בתוכנית אחת, שפורמלית היא 1:40 שעות, מעשית המכונה משנה לפי טמפרטורת המים ומשך הסחיטה הדרוש. כמוכן כל הכביסה עוברת במייבש.

שימוש בתכניות אחרות, בעיקר עדינות, פעם בשנה, לקראת פסח. ורק שמיכות נתלות לייבוש. כך הכל אחיד, פשוט, יעיל ומקי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אם הינך דובר גרמנית - ממליץ לך לצפות בסרטון.
אם אינך, רק אציין שמציינים בו שהמרכך הוא חומר שארייתי ולא מומלץ לגוף האדם להיות עימו במגע תמידי (שזה המצב כשלובשים את הבגד).
הכביסה גורמת לקצוות הסיב/חוט של הבד להיפרם ובזמן הייבוש הם נוטים להידבק האחד אל השני, ובכך גורמיםלנו לתחושת הקושיות ("בגד קרש").
המרכך הוא בעצם חומר שבא ומצפה כל סיב, ובכך מונע הידבקותם, ובכך גורם לתחושת הרכות.
אבל:

1. לאחר מספר רגעים של לבישת הבגד, הוא מתרכך בכל מיקרה, ואפילו די מהר, כך שאין ממש צורך במרכך
  2. המרכך עשוי פסולת שמגיעה מתעשיית הבשר (שומן, עור וכו'), ועל מנת להתגבר על חסרונות החומר הזה (תחשוב לבד...) הם דוחפים למרכך כמויות של מייצבים ובשמים שהם עצמם רעילים לנו.
  3. הריח המעולה של המרכך גורם לנו "להתמכר לו" ולרצות לקנות אותו שוב. 

מחקרים מראים (שוב, לא ב- 100%, כי זה עדיין מחקר ולא הוכחה) שאחוזי העלייה במיקרי האוטיזם והעקרות הם עקב הגברת השימוש בבישום מלאכותי, ולא כפי שסברו בהתחלה - בגלל איתור ומודעות גבוהה יותר של מיקרים שקיימים בלאו הכי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה לא יכול להגיד (בפעם השניה כבר) "מחקרים מראים" בלי לתת רפרנס ללפחות מחקר רלוונטי אחד

ב.

לפני 4 שעות, ירחמיאל כתב:

הסדרה היא אמנם בגרמנית, ולמי שלא דובר ת'שפה (רובנו הרי כן)

לא הבנתי אם זה נאמר בצחוק או לא, נראה שלא, אבל WTF למה שרובנו נדבר גרמנית? הייתי שמח להתייחס עניינית לסרטון אבל אני לא מבין מילה.

לעניין - הייתי בטוח שדווקא ג'ל יותר אקולוגי וטוב למכונה, כנראה בלבלתי לעצמי בראש. לגבי המרכך, אני מניח שרוב האנשים (אני ביניהם) מוסיפים מרכך בשביל הריח ולא בשביל ה"ריכוך", אבל זה בהחלט משהו שאפשר לוותר עליו (איפה היית שלשום שבדיוק קניתי בקבוק חדש), גם ככה אם הבגד יושב בארון מעל שבוע הבישום לא שורד. יש בגדים אגב (בגדי ספורט לדוגמה ו/או בדים מנדפים) שמומלץ *לא* להוסיף להם מרכך כי בהמשך לתהליך הכימי שתואר הוא מבטל כמעט לחלוטין את יכולת הנידוף של הבד. לבגדים כאלה אני מוסיף חומץ (והם גם ככה יוצאים עם ריח טוב בגלל הבישום של הג'ל/אבקה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, למרות השורשים שלי איני דובר גרמנית, ומעולם לא טרחתי להתעמק ברכיבי חומרי הכביסה. גם לא בכל מיני ספקולציות לגבי הדפעות סביבתיות של כל מיני חומרים. יש, למשל, טענה לנזקים סביבתיים מהשתן של נשים שנוטלות גלולות למניעת הריון.

היו שנים בהן ההורים שלי היו משיגים את הדטרגנטים המקוריים שך זוהר-דליה, לפני שעורבבו בכל המדללים שמאפשרים למכור אותם ביוקר, אבל האופציה הזו מזמן לא קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@yotams4 אז אתה משתמש ביותר מדי אבקה. באבקות ה"קומפקטיות" מספיקה חצי כף מדידה.

יש מצב, עדיין נשאר עם הפודים. לא אהבתי את הפטנט של האבקה בכלל. נוח הפודים

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

מה הבעיה עם קפסולות?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...