Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בניקוי מיכל דלק

Idan Amit
שימו לב! השרשור הזה בן 928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם
מיכל דלק ברכב אספנות מלא חלודה מבפנים וגרגירים שחורים אני רוצה להסיר החלודה לנקות ולצפות אותו בחומר נגד חלודה 
אשמח להמצלות איזה חומרים להשתמש ואם יש מישהו מקצועי שעושה את זה יכול להיות עדיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית שלום,

הכל תלוי כמובן במצב מיכל הדלק שלך.

ראשית בטיחות! הייתי מציע לך לרוקן את המיכל היטב מכל נוזל ומשקע, לאחר מכן למלא גיגית גדולה במים וסבון ולהשרות את המיכל למשך כמה שעות על מנת לוודא כי אין בו שאריות בנזין.

שלב א' - ניקוי המיכל : תמלא מים באותה הגיגית בתוספת חומצה זרחתית (1/2%-1) ולהשרות את המיכל מספר ימים בחומצה - החומצה תאכל את כל החלודה ותשאיר לך פח נקי לחלוטין.

שלב ב' - בדיקת המיכל : לאחר הוצאת המיכל יש לבחון אותו, מאחר והחומצה אוכלת את כל החלודה, עלול להתברר כי ישנם חורים במיכל או קטעי פח דקים מאד העלולים להתבקע, כל חור כזה יש לסגור בעזרת הלחמת נחושת או כסף, קטעי פח דקים יש להחליף.

שלב ג' - ציפוי המיכל : סגור את כל פתחי המיכל, שפוך לתוך המיכל חומר לציפוי מיכלי דלק כדוגמאת kreem תוך סיבוב רציף של המיכל למשך כחצי שעה. המתן לייבוש ע"פ הוראות השימוש של חומר הציפוי. 

שלב ד' - צביעת המיכל מבחוץ - ממליץ לצבוע בצבע יסוד אפוקסי (דן רכיבי) ועליו צבע עליון פשוט יותר (חד רכיבי על בסיס אקרילי - זה מצוין).

שלב ד' - בדיקת אטימה : אטום את כל פתחי המיכל, מלא אותו בנפט (נפט הוא הממולץ ביותר מאחר והפרודות שלו הן הקטנות ביותר) אם אתה לא משיג נפט, אתה יכול לעשות שימוש בסולר. השאר את המיכל מלא למספר שעות ובדוק אטימה.

בהצלחה.

אם אתה מעונין שאבצע עבורך את העבודה, אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הפירוט 

התחלתי ליישם חלק מהשלבים פירקתי את המיכל וניקיתי אותו מבפנים.

השלב השני זה לשים חומר מסיר חלודה מבפנים ולתת לו לאכול את כל החלודה

20210910_182517.jpg

20210910_182528.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לבדוק זמינות ועלות מיכל דלק כזה חדש בחו"ל .

לי עלה מיכל דלק חדש מתכת לדה שבו - 70 אירו .

לא תמיד כדאי להתעסק עם מיכל חלוד .

וכמו שהמליצו לך כאן חומר בשם - KREEM מעולה למטרה הזאת - ציפיתי איתו מספר מיכלי דלק של אופנועים ביניהם טוסטוס ICM ששם מיכל הדלק הוא חלק מהשילדה ולא ניתן לאלתר .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, היונימוג האדום כתב:

מציע לך לבדוק זמינות ועלות מיכל דלק כזה חדש בחו"ל .

לי עלה מיכל דלק חדש מתכת לדה שבו - 70 אירו .

לא תמיד כדאי להתעסק עם מיכל חלוד .

וכמו שהמליצו לך כאן חומר בשם - KREEM מעולה למטרה הזאת - ציפיתי איתו מספר מיכלי דלק של אופנועים ביניהם טוסטוס ICM ששם מיכל הדלק הוא חלק מהשילדה ולא ניתן לאלתר .

אילן

בדקתי מיכל דלק באיביי רק תוסיף עוד כמה אפסים ל70 יורו ששילמת 😂 

אני אזמין את החומר השאלה אם הוא מספיק

למיכל של 70 ליטר?

נ.ב

במוו 520 1980

עריכה אחרונה על ידי Idan Amit
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לקודמיי, אני בהחלט לא ממליץ על KREEM ודומיו, שלהם יש נטייה לתת יופי של תוצאות, אבל להיפרד מהמתכת לאחר מספר שנים, ואז - אוי אוי אוי. חגיגה גדולה.

לפות"ש: לפי גושי המתכת החלודים שיצאו מהמיכל, המצב אצלך קצת קיצוני, ולכן אני במקומך הייתי חותך החוצה את כל קרקעית המיכל שכן רוב הסיכויים שממנה יצאו גושי החלודה ולכן היא הכי דקה ובמצב סופני.
כאשר המיכל פתוח, זאת הזדמנות מצוינת לבצע את כל הנידרש בנחת: תיקוני חורים, הטלאה וכו' וכמובן הורדת החלודה הגסה. לאחר מכן מלחימים קרקעית חדשה למיכל ורק אז מבצעים ניקוי פנימי של החלודה ומייד צביעה פנימית של מיכל הדלק. שים לב לוודא שבעת חיתוך הקרקעית, אינך פוגע או מבטל בחלקים קריטיים, כגון תושבת מצוף וכו', אם יש.
צבע למיכלי דלק הוא ייעודי וקצת קשה להשגה שכן הוא מכיל עופרת וכספית, חומרים שתעשיית הרכב מתנערת מהם לאחרונה עקב רעילותם. אבל - עדיין ניתן להשיג פה ושם.
לנוחיותך אצרף עוד מעט תהליך של ניקוי מיכל דלק לאופנוע אותו בצעתי פעם ביחד עם האחיין שלי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכל הדלק שברשותך נמצא במצב קשה עד סופני, בהחלט הייתי יוצר קשר בפרטי עם האונימוג האדום ומברר איתו חיפוש של מיכל חדש.

ללא קשר, להלן מה שהבטחתי:
במשך כל תהליך העבודה, יש לדאוג לאיוורור המקום. אסור עישון או אש גלויה בקרבת העבודה. חובה לעבוד עם מיגון מלא על העיניים, פתחי הנשימה וכפפות כולל נעלים וביגוד מלא. עדיפות לעבודה בחודשי הקיץ (הסבר בהמשך). אני כמובן מסיר כל אחריות מההסברים שלי וכל המבצע אותם לוקח האחריות המלאה על עצמו בלה בלה בלה. ההסברים שלי הם גם לא בגדר המלצות, אלא פשוט תיאור כיצד אני ביצעתי זאת בזמנו, יש כמובן דרכים טובות יותר.
יש להצטייד בהרבה סבלנות. לא לעבוד כאשר הילדים בבית. לא לעבוד בקרבת חיות מחמד. אנחנו ביצענו את העבודה כאשר בקרבת מקום היה ברז מים זמין ומטף לכיבוי אש. 
לקחת בחשבון שהעבודה עלולה לפגוע בצבע החיצוני/גימור של המיכל. לפקוק פתחים ייעודיים שיש במיכל.
אם המיכל עמד ריק מספר שנים, ניתן להתחיל מיידית בעבודה.
אם לא – יש קודם כל לאוורר אותו כשהוא ריק למספר ימים/שבועות. 
מתחילים בניקוי מכאני: לשפוך פנימה תמיסת מי סבון (סבון כלים זה מצוין), אומים, חול וחצץ.
לנער היטב מכל הכיוונים, גם על צדדיו וחלקו העליון. תרגיל מעולה לפלג גוף עליון ולכתפיים.
לנקז ולשטוף. לחזור על הפעולה עד שיוצאים בשטיפה מים נקיים. 
כעת נעבור לניקוי הכימי: אתה שופך אל המיכל תמיסה שהכנת של סודה קאוסטית (להשיג בכל טמבוריה) ומים. שים לב ששני אלה ביחד יוצרים ריאקציה חזקה מאד והמים מתחממים, לפעמים עד כדי רתיחה. לערבב היטב בדלי עד שאין גושים ורק אז לשפוך פנימה למיכל. שוב לוודא שהתמיסה נוגעת בכל דפנות המיכל. כאן יש צורך בהשרייה של כחמש דקות – אלא אם בוצעו בעבר במיכל הלחמות על בסיס כסף, בדיל או עופרת (כל מתכת אל-ברזלית תהיה מותקפת ע"י הסודה קאוסטית), ואז אסור להשרות לאורך זמן או בכלל להשתמש בחומר. כיום אגב ניתן לבצע ריתוכים/תיקונים שלא על בסיס המתכות הללו בצורה נפוצה יותר.

שוטפים שוב היטב עם מים וסבון כלים ואז רק מים עד ליציאת מים נקיים.

כעת, זה הזמן לבצע בו כל תיקון של הטלאה, הלחמה וכו'. לאחר מכן לא ניתן להתקרב אליו עם מקור חום או חומר חריף/מאכל.

כעת יש לשפוך אל המיכל מסיס כלשהו (טינר 21 וכו') או טרפנטין/בנזין נקי (עדיפות אחרונה).
מנערים שוב על כל הדפנות ומנקזים.

עכשיו, כאשר אתה בטוח שהמיכל נקי (לא מחלודה, רק נקי) אתה שופך פנימה חומצה מלחית (להשגה בכל טמבוריה).
מנער ומוודא שהחומר הגיע לכל דפנות המיכל. החומצה הזאת מסירה חלודה. להאיר פנימה עם פנס ולוודא שנותרו דפנות מתכת אפורים ונקיים. להתעכב עם החומצה בעיקר בתפרים היכל שהלוחות רותכו יחדיו.
לנקז ולשטוף היטב עם מים רותחים מהברז, ולכן ההמלצה על עבודה בימי הקיץ. דוד המים מכיל מים רותחים ממש וזה טוב לנו. החום הוא גורם ראשי בהסרת ליכלוך עדין/שבבים, וגם מסייע לייבוש המיכל. רק לאחר שטיפה טובה של החומצה – ניתן להמשיך לשלב הבא.

לשפוך פנימה אציטון (להשיג בכל טמבוריה).
כעת יש לעבוד במהירות: תפקיד האציטון הוא לייבש את שאריות הלחות של המים ולהכין הכנה סופית של פני השטח לצבע.
לאחר ניקוי פנימי עם אציטון – מנקזים אותו ומכניסים את הצבע הייעודי. לא להתמהמה שכן החלודה מתפתחת מייד, ענין של דקות מועטות.
את הצבע יש לערבב ולסחרר מיידית על פני דפנות המיכל, לוודא כיסוי מלא. לאחר מכן, בגלל שהצבע די סמיך: כל כמה דקות יש להפוך המיכל על דופן אחרת). לאחר שאתה יודע שכל פנים המיכל נצבע, יש לנקז את שאריות הצבע. אל תחשוב ששכבת צבע עבה זה טוב! זה לא טוב ואפילו גרוע!
לגבי הצבע: לא מדובר בציפוי כאמור, אלא בצבע ייעודי. הוא בגוון אדום חום בורדו.
כאשר אתה מחפש אותו ברשת, תשתמש במילים כמו paint או primer ולא sealant וכו'.
בהצלחה ואל תתבייש לשאול כל שאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, ArikB כתב:

האם הכוונה לצבע מיניום? 

חס וחלילה.
כפי שציינתי: עליך לחפש צבע ייעודי (לא יהודי) לפנים מיכל דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל אצל הבחור הזה:

www.bmwbike.com 

תשאל אותו לגבי מק"ט 

16114080042

(יכול להיות שאני טועה או ששכחתי אות או מס').
תסביר לו מה אתה צריך ותיראה אם הוא יכול לעזור. תוודא לפני מה נפח המיכל שלך.

וזאת רק דוגמא. יש ברשת עוד לא מעט שמוכרים חומר טוב לצביעת מיכלי דלק, אתה לא היחידי בעולם עם הבעיה הזו 😄
אולי יש גם באמזון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי דווקא לבצע את כל התהליך ובסופו לצפות את המיכל עם kreem אבל אתה אומר אחרי מס שנים הוא הוא נפרד מהמתכת ומתחילות צרות

אז הדבר היחיד שאני צריך ושיהיה בר השגה ואם אפשר לשלוח אותי למישהו ספציפי שיש לו את החומר לציפוי אני אשמח מחר אני הולך לעשות טיול בתל אביב מקווה להשיג את החומר הדרוש

בתאריך 10.9.2021 בשעה 19:57, שחר עובדיה כתב:

עמית שלום,

הכל תלוי כמובן במצב מיכל הדלק שלך.

ראשית בטיחות! הייתי מציע לך לרוקן את המיכל היטב מכל נוזל ומשקע, לאחר מכן למלא גיגית גדולה במים וסבון ולהשרות את המיכל למשך כמה שעות על מנת לוודא כי אין בו שאריות בנזין.

שלב א' - ניקוי המיכל : תמלא מים באותה הגיגית בתוספת חומצה זרחתית (1/2%-1) ולהשרות את המיכל מספר ימים בחומצה - החומצה תאכל את כל החלודה ותשאיר לך פח נקי לחלוטין.

שלב ב' - בדיקת המיכל : לאחר הוצאת המיכל יש לבחון אותו, מאחר והחומצה אוכלת את כל החלודה, עלול להתברר כי ישנם חורים במיכל או קטעי פח דקים מאד העלולים להתבקע, כל חור כזה יש לסגור בעזרת הלחמת נחושת או כסף, קטעי פח דקים יש להחליף.

שלב ג' - ציפוי המיכל : סגור את כל פתחי המיכל, שפוך לתוך המיכל חומר לציפוי מיכלי דלק כדוגמאת kreem תוך סיבוב רציף של המיכל למשך כחצי שעה. המתן לייבוש ע"פ הוראות השימוש של חומר הציפוי. 

שלב ד' - צביעת המיכל מבחוץ - ממליץ לצבוע בצבע יסוד אפוקסי (דן רכיבי) ועליו צבע עליון פשוט יותר (חד רכיבי על בסיס אקרילי - זה מצוין).

שלב ד' - בדיקת אטימה : אטום את כל פתחי המיכל, מלא אותו בנפט (נפט הוא הממולץ ביותר מאחר והפרודות שלו הן הקטנות ביותר) אם אתה לא משיג נפט, אתה יכול לעשות שימוש בסולר. השאר את המיכל מלא למספר שעות ובדוק אטימה.

בהצלחה.

אם אתה מעונין שאבצע עבורך את העבודה, אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה.

לפני 4 שעות, ירחמיאל כתב:

למשל אצל הבחור הזה:

www.bmwbike.com 

תשאל אותו לגבי מק"ט 

16114080042

(יכול להיות שאני טועה או ששכחתי אות או מס').
תסביר לו מה אתה צריך ותיראה אם הוא יכול לעזור. תוודא לפני מה נפח המיכל שלך.

וזאת רק דוגמא. יש ברשת עוד לא מעט שמוכרים חומר טוב לצביעת מיכלי דלק, אתה לא היחידי בעולם עם הבעיה הזו 😄
אולי יש גם באמזון?

מצאתי באיביי מיכל ב1500 שח חדש השאלה עם יעבור את המכס ולא יעצר שם

עריכה אחרונה על ידי Idan Amit
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצע חיפוש בפורום, פורסמה פה כמה פעמים הרשימה של מה מותר לייבא, אם זה לא מופיע תחת מה שאסור לייבא, אין סיבה שייעצר במכס מלבד המתנה לתשלום מכס מצידך

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...