Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם יודעים שהמוסכניק הוא טוב?

shay6272
שימו לב! השרשור הזה בן 991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפות"ש,

1. כפי שאמרו לך פה, לפי המלצות בפורום, בשאר הרשת, והתרשמות כללית שלך.

אל תפחד להגיע ולבקש הצעת מחיר/דיאגנוסטיקה (יש מוסכים שעושים בחינם)

והכי חשוב, תגבש דעה אובייקטיבית, ולא בגלל שזה "המוסך של דוד של חבר טוב"

2. לגבי חלפים "שדוחפים סתם" והחשש מעבודה "סתם" בשביל זה לדעתי הפורום הטכני קיים,

מוזמן לשתף בבעיות/תקלות שיש לך, ומגוון רחב של בעלי ניסיון יתנו את דעתם בנושא,

וימליצו על בעל מקצוע איכותי.

בשורות טובות.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מקצועי צריך שיהיה לו מחשב איבחון מתאים (עולה כסף), ציוד בדיקה נלווה (גם עולה כסף),

מאגרי מידע טכני (גם זה עולה כסף) ואם ניתן למצוא גם עובדים טובים ומקצועיים (עולה יותר כסף).

יש גם בעיה של בעלי רכב שמסתכלים רק על מחיר וחלקם אפילו מחליפים בעצמם סתם חלפים וזורקים כסף לשווא

מבלי לפתור הבעיה, רק לא לשלם למקצוען על איבחון מקדים וממוקד לבעיה.

לרוב יש יתרון למוסך (לא מורשה היבואן) אם יש לו מומחיות במס' דגמי רכב קטן ושלהם יש לו את הציוד וכלי העבודה ספציפיים 

וגישה אל מידע טכני עדכני.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמוסכניק יצא פעם אחת גבר תיקן תקלה מהר או במחיר הגיוני זה לא אומר שאני אלך אליו מעכשיו על עיוור..

כל פעם צריך לבדוק

תמיד מומלץ להראות הבנה ולהבין קצת על התקלה אבל לבוא ולהסביר למוסכניק מה הבעיה או מה צריך להחליף זה לא רציני.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. כדאי שתלמד דברים בסיסיים כאן או באתרים אחרים ע"י חיפושים. לא למהר להחליף חלקים כי אתה יכול להתייעץ קודם כאן. לדוגמה: עובי מינימלי של רפידות בלמים הוא כ-2 מ"מ, ועוביין צריך להיות זהה (שחיקה זהה. אחרת ישנה בעיה). אז כדאי להחליף רפידות , נגיד, מעובי של 3 מ"מ. דבר דומה קורה עם דיסק הבלימה שפסול לשימוש לאחר שחיקה של 1-2 מ"מ או מראה לא חלק. תחפש כאן או באתרים אחרים תמונות של דיסקים ורפידות כך שתוכל לוודא בזמן הטיפול שאכן הם הגיעו לסופם ויש להחליפם.

לפני 22 דקות, boy23 כתב:

לבוא ולהסביר למוסכניק מה הבעיה או מה צריך להחליף זה לא רציני.. 

כל מוסכניק יודע הכל? אם אני מהנדס מכונות, אלקטרוניקה, או כימיה, אין לי מה ללמד אותו? בקיצור, גם להם יש מה ללמוד, ולומר לכל לקוח מה קורה גם לא רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל לקוח לא יגש עם סרגל למדוד אותם. ולא בטוח שבכול מוסך יתנו לו לבצע את זה, גם אם אתה מבין.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, mcaspi כתב:

2. כדאי שתלמד דברים בסיסיים כאן או באתרים אחרים ע"י חיפושים. לא למהר להחליף חלקים כי אתה יכול להתייעץ קודם כאן. לדוגמה: עובי מינימלי של רפידות בלמים הוא כ-2 מ"מ, ועוביין צריך להיות זהה (שחיקה זהה. אחרת ישנה בעיה). אז כדאי להחליף רפידות , נגיד, מעובי של 3 מ"מ. דבר דומה קורה עם דיסק הבלימה שפסול לשימוש לאחר שחיקה של 1-2 מ"מ או מראה לא חלק. תחפש כאן או באתרים אחרים תמונות של דיסקים ורפידות כך שתוכל לוודא בזמן הטיפול שאכן הם הגיעו לסופם ויש להחליפם.

כל מוסכניק יודע הכל? אם אני מהנדס מכונות, אלקטרוניקה, או כימיה, אין לי מה ללמד אותו? בקיצור, גם להם יש מה ללמוד, ולומר לכל לקוח מה קורה גם לא רציני.

אתה גם יכול להיות מהנדס טילים גרעיניים איך זה קשור לתיקון רכבים?

מוסכניק רואה עשרות תקלות מדי יום וכנראה גם טיפל באותה תקלה שיש אצלך על אותו דגם..

הוא מבין הרבה יותר ממך 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנדס טילים גרעיניים יודע גם לנתח תקלות, יש לו אולי מושג טוב במתכות ועוד. הוא יכול לדעת דברים שמוסכניק לא יודע ולהיפך.

לפני 50 דקות, yulianx כתב:

בפועל לקוח לא יגש עם סרגל למדוד אותם. ולא בטוח שבכול מוסך יתנו לו לבצע את זה, גם אם אתה מבין.

יראה בעיניים ויעריך. אף פעם לא הייתה לי בעיה בנושא וסביר שמוסכניק יראה ללקוח היכן הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mcaspi כתב:

כאן בתמונה השנייה רואים טוב את הדיסק (המשטח הכסוף מימין) והרפידה שצמודה אליו (עם הנקודה ה"חלודה". עוד אחת נמצאת בצד השני של הדיסק). הרפידות לוחצות על הדיסק בלחיצה על דוושת הבלם ואז הרכב בולם. עובי הרפידה נראה לי כמו 7-8 מ"מ אם הבסיס המתכתי שצמוד לה משמאל הוא 5 מ"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, korola כתב:

מבקש לבדוק את הסרטים במצלמות האבטחה? 

שמע לא ראיתי דבר כזה בחיים שלי חח

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...