Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לA1 אוטומטי לבעל רישיון B - מה הדרישות?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל להוציא רישיון A1 אוטומטי, בשביל שתהיה לי אפשרות להתנייד על קטנוע גדול דוגמת Tmax.

יש לי רישיון נהיגה B עם ותק 15 שנה.

מה הדרישות? האם צריך תיאוריה? מינימום שיעורים? מה כולל הטסט?

כמה העסק יכול לעלות (שיעורים + טסט)?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לרשיון B שלך שום יתרון בהוצאת רשיון A1.

הנה, פה

חבר בסטטוס דומה עכשיו הוציא A1. שאלתי- עלה לו כ2000 ₪. כולל הטסט והכל.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך תיאוריה אבל חוץ מזה, אין שום יתרון.

בכל מקרה, אני מציע לך לעשות רשיון על ידני כי ההבדל קטן וזה יפתח לך אחלה אופציות בגזרת האופנועים (זולים יותר, אמינים יותר וכמובן שמהירים וכיפים יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעדכן איפה תלך ללמוד, 

אני גם מאזור כ"ס ואין מבחר מורים, הבולט ביותר זה שליד האצטדיון העירוני.

בדקתי מולו בסגר האחרון  (אני צריך לשדרג A2 ל A1 והעלות אצלו היא 1200 ש"ח ל6 שעות - מלא לא 45 דק') לא זול ולפי תגובות וחוות דעת בגוגל נראה שגם לא הכי מקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.4.2021 בשעה 17:35, omerkot כתב:

אתה לא צריך תיאוריה אבל חוץ מזה, אין שום יתרון.

בכל מקרה, אני מציע לך לעשות רשיון על ידני כי ההבדל קטן וזה יפתח לך אחלה אופציות בגזרת האופנועים (זולים יותר, אמינים יותר וכמובן שמהירים וכיפים יותר)

הבנתי שבשביל A1 דווקא כן צריך תיאוריה.

חוץ מזה אני פחות בקטע של אופנועים ספורטיביים למיניהם, וגם לא נראה לי שזה כיף גדול להתחיל לבחוש בהילוכים במהירות תלת ספרתית, כשכל טעות קטנה ואתה מת או גרוע מזה. גם ברכב אני פחות מתחבר לגיר ידני.

הכיוון הוא יותר קטנוע גדול, שיהיה הקורולה של קטנועים. הרעיון הוא תחבורה בסיסית ויחסית נוחה בעיר או מחוץ לעיר.

בתאריך 29.4.2021 בשעה 12:34, RBRB כתב:

זהו, הפקקים התישו אותך?

שיהיה בהצלחה!

עדיין לא, זה כרגע בגדר רעיון, כשאני עדיין לא סגור אם אני בכלל רוצה לממש.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

הבנתי שבשביל A1 דווקא כן צריך תיאוריה.

חוץ מזה אני פחות בקטע של אופנועים ספורטיביים למיניהם, וגם לא נראה לי שזה כיף גדול להתחיל לבחוש בהילוכים במהירות תלת ספרתית, כשכל טעות קטנה ואתה מת או גרוע מזה. גם ברכב אני פחות מתחבר לגיר ידני.

הכיוון הוא יותר קטנוע גדול, שיהיה הקורולה של קטנועים. הרעיון הוא תחבורה בסיסית ויחסית נוחה בעיר או מחוץ לעיר.

עדיין לא, זה כרגע בגדר רעיון, כשאני עדיין לא סגור אם אני בכלל רוצה לממש.

הוצאתי לפני שלוש שנים ולא היה צריך. אני גם די בטוח שזה לא נחוץ כעת (אין הגיון במתן פטור לA2 אבל לא לA1) אבל תברר כשתדבר עם המורה.

לגבי הבחישה בהילוכים, זה לא עובד ככה... באופנוע אתה לא בוחש בהילוכים כי האופציה היא רק הילוך למעלה/הילוך למטה והתפעול יותר קל מאשר במכונית. אתה גם לא נמרח על הכביש עם כל טעות קטנה... זה נטו עניין של אופציות. רשיון על ידני לא יפריע לך לרכב על אוטומטי.

מקסי סקוטרים הם לא הקורולה של הקטנועים... הם יותר כמו המרצדס של קטנועים... גדולים, נוחים, מהירים והמון שופוני. קורולה זה קטנועי 250 סמ"ק בינוניים.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, omerkot כתב:

מקסי סקוטרים הם לא הקורולה של הקטנועים... הם יותר כמו המרצדס של קטנועים... גדולים, נוחים, מהירים והמון שופוני. קורולה זה קטנועי 250 סמ"ק בינוניים.

הגדרה די מדויקת.

ואדים, רק אל תשכח שלהיות רוכב דו גלגלי כרוך בעוד הרבה הוצאות מעבר לרשיון.

הוצאות חד פעמיות:

שרשרת ומנעול לכלי.

מעיל ממוגן.

כפפות.

קסדה.

זה הבייסיק, אין לזה סוף.

הוצאות תחזוקה:

טיפולים הרבה יותר יקרים מברכב.

מרווח טיפולים הרבה יותר צפוף מברכב.

הכל יקר.

סתם דוגמא- להחליף זוג צמיגים לקטנוע 250 ממוצע יעלה לך כמו להחליף 4 צמיגים נורמליים ברכב ממוצע. ובקטנוע אתה עושה את זה פעם ב10-15 אלף +-. זה אם לא חטפת פנצ'ר שהוא לא בר תיקון.

ביטוחים יקרים. מאוד. בטח לרוכב חדש.

ביטוח מקיף יש אבל אף אחד לא עושה. זה יקר בצורה מטורפת. אז כל יום שאתה קם בבוקר אתה חושש אם כשתצא החוצה תגלה שנעלמו לך כמה אלפי שקלים או שהם עדיין קשורים בחוץ עם השרשרת.

אפשר להמשיך עם סיפורי האימה וההפחדות. אבל נראה לי שהבנת את התמונה. רק שיהיו פרופורציות.

עם כל האמור לעיל- יש לי רכב ויש לי קטנוע. מברך יום יום את הקטנוע, מחייך יום יום מתחת לקסדה כשאני צולח איתו את הפקקים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין למעט מרווח הטיפולים.

למקסיסקוטרים יש מנועים גדולים יחסית ומרווח הטיפולים ארוך יותר מקטנועים קטנים.

בX-ADV זה כבר לגמרי ברמה של מכונית (12,000 או שנה) אבל יש לו שרשרת שצריך לשמן באופן שוטף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, omerkot כתב:

לא מדוייק... מקסי סקטורים הם קטגוריה בפניה עצמה, זה נכון - אבל כהשוואה לקורולה הייתי מעדיף xmax 400 או בורגמן 400... או כל דבר דומה.

אם הוא חשב על קטנועים גדולים אז כניראה שההפרש בביטוח לא קריטי לו.

קטנועי 250 הם מצויינים (בעצמי התניידתי על אחד תקופה לא קצרה), אבל אם לעשות הקבלה לעולם הרכב הם עומדים מול 208 או מאדה 2. 

לפני 24 דקות, אורח לרגע כתב:

סתם דוגמא- להחליף זוג צמיגים לקטנוע 250 ממוצע יעלה לך כמו להחליף 4 צמיגים נורמליים ברכב ממוצע. ובקטנוע אתה עושה את זה פעם ב10-15 אלף +-. זה אם לא חטפת פנצ'ר שהוא לא בר תיקון.

נכון, אם כי הצמיג הקדמי שורד יותר ודורש החלפה על כל 2 החלפות של האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@RBRB אתה סתם נכנס לדקויות.

הצמיגים זה היה בשביל לתת פרופורציות. זה הכל. גם אפשר להתחיל לדבר על למה דיסק אחד לאופנוע עולה יותר מ4 לרכב, אבל זה לא מעניין, כי את העקרון הוא כבר הבין.

וגם בעניין הקורולות. הרעיון שעומר ניסה להעביר זה שקטנוע עממי, זול(יחסית), נפוץ שעושה את העבודה זה 250.

הגדולים זה בדר"כ פינוק או פוזה, אין בזה ממש צורך. (כמובן אלא אם יש לך רכיבות ארוכות ביום יום מעיר לעיר- אבל שוב- הנקודה עברה, לא חושב שיש צורך להכנס לדקויות. אתה בפורום רכב, מסביר למישהו לא מהתחום, שמעולם לא היה לו טייפון, לאט לאט :-)).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, RBRB כתב:

חוץ מאגרה שנתית ודלק - הכל יקר יותר מפרייבט.

בקיצור, אם אופנועים/קטנועים זה לא מה שזורם לי בדם, ואין לי כרגע צורך אמיתי באחד, לוותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. זה לא רק ל'אופנוענים בדם'.

הייתי אומר שכרגע אם אין לך צורך אמיתי באחד אז יכול להיות שאחרי שיהיה לך אחד פתאום גם יהיה לך צורך בזה.

כשאתה מתרגל לא לעמוד בפקקים, מתרגל לזה שאתה יכול לתכנן את הזמן בחיים שלך בלי לחשוב "תהיה תנועה, לא תהיה תנועה", מתרגל לא לשלם על חנייה ולא לחפש חנייה, אז אחרי זה זה אכן הופך לצורך. 

זה כמו מישהו שנסע רק באוטובוסים כל חייו. קילל את אגד, היה לו חם בתחנה, עמד צפוף עם אנשים מזיעים, בילה בתחנות מרכזיות... ואז יום אחד הוציא רשיון וקנה רכב. פתאום יש לו שקט, רוגע, פרטיות, מחסה מפני מזג האויר, מגיע לעבודה רגוע. **הבחור הדמיוני לא גר בעיר :)**

אחרי חודשיים הרכב זה כבר צורך אמיתי.

אז אותו דבר ההקבלה בין מישהו שכל חייו ישב בפקקים ושילם חנייה וכעת הוא חופשי ומאושר.

לפחות ככה רואים את זה הרוכבים. רוב האנשים הלא רוכבים רואים את זה כהתאבדות של מטומטמים, וזהו.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...