Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני אוטומטית עד 30K

Tal7
שימו לב! השרשור הזה בן 1080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חוזר לסיבוב שלישי של חיפושי רכב בשנה וחצי האחרונות. 

אחרי כל החיפושים והזמן שהשקעתי בלמצוא רכב שענה על כל הדרישות -

הפיאסטה שלי (2014, ידנית) תמכר בימים הקרובים לאחד הקונים הפוטנציאלים (אם מישהו מחפש, פרטים בפורום מכירה. יהיה נחמד אם היא תשאר אצל חבר פורום).

מתחיל לחפש את המועמדת הבאה - עובר לאוטומט בעיקר כדי שגם הבת זוג שלי תוכל לנהוג מדי פעם.

מה אני מחפש - אוטומטית, אמינה, סולידית, לא 3 דלתות, חסכונית כמה שניתן במסגרת המגבלות.

אופי הנסיעות - פעמיים בשבוע 100 ק״מ לכיוון ובשאר הזמן עירוני.

אני די סגור על שני דגמים ספציפים: 

* i10 עם מנוע 1.2 2014 והלאה -

• אין היצע גבוה עם המנוע הזה, וכשיש - לרוב מעל התקציב. 
  • אני מבין משיחות עם אנשים שמחזיקים אותה שצריכת הדלק הריאלית שלה גבוהה (1:11-12).
  • לחיוב, אני מת על איך שהן נראות (מבפנים ומבחוץ) והמנוע פחות חלש משחשבתי.

* ספייס סטאר 2014 והלאה -

צריכת דלק, אמינות ופשטות - תואמים את כל מה שאני מחפש. 

הבנתי שמעל 110 קמ״ש הבידוד רעשים נוראי, אבל מבחינת סדר עדיפויות אני מוכן להתפשר.

בקיצור, אשמח לשמוע מנסיונכם על i10 מול הספייס סטאר, ובכלל - אולי פספסתי איזשהי מיני/סופר מיני שיכולה לענות על הדרישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שבמהירות 110 או יותר אתה לא צריך להרים את הקול, בידוד הכביש סביר ותלוו בסלילה שלו, אבל דווקא ביין עירוני המנוע די זקט עקב סלד נמוך, למשל ב 100 קמ״ש הסלד יהיה באזור ה 2200.

מסוף 2014 הספייס קיבלה תוספת אבזור, כמו שליטה מההגה, חיישני לחץ אוויר, בקרת שיוט ועוד..

הרכב עצמו אמין ולא יקר לאחזקה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי טל

למה לא לבדוק את הפיקנטו במקביל? 

על פני שלושת הרכבים הייתי מעדיף את הI10, שהייתה לי אישית יותר נוחה (אפילו מאחור) וגם קצת יותר שקטה. 

החסרון יהיה צריכת דלק גבוהה משל הספייס סטאר, בתוואי כמו שלך הספייס תעשה 14-16, והפיקנטו -I10 יעשו 12-13.

יש לי ידידה שהמלצתי לה לפני שנתים לקנות פיקנטו 1.2, היא קנתה דגם 2013 בפחות מ30K, המאובזר, יד ראשונה, מטופל ושמור, ונוסעת איתו באילת ומאילת למרכז אחת ל... אין לה בעיות מבחינת נוחות או תשישות בנסיעות כאלו.

בכללי אני חושב שעדיף 'להרים' לסופר מיני כמו ג'אז, כל המיני האלו גורמות לי לחשוש לנסוע עליהן, למשל מבחן ריסוק של הספייס סטאר(אמנם לא של הEURONCAP אבל מבחן זה מבחן.)

כ

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמבחן הזה יצא, חלק מהרכבים שנחשבו לבטיחותים נכשלו בו. 

לעומת שאר הקטגוריה הספייס נחשבת לבטיחותית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yulianx כתב:

בוא נגיד שבמהירות 110 או יותר אתה לא צריך להרים את הקול, בידוד הכביש סביר ותלוו בסלילה שלו, אבל דווקא ביין עירוני המנוע די זקט עקב סלד נמוך, למשל ב 100 קמ״ש הסלד יהיה באזור ה 2200.

מסוף 2014 הספייס קיבלה תוספת אבזור, כמו שליטה מההגה, חיישני לחץ אוויר, בקרת שיוט ועוד..

הרכב עצמו אמין ולא יקר לאחזקה.

תודה יוליאן! בסה״כ הספייס סטאר על הנייר עושה רושם שהיא מה שאני מחפש. 

לפני כשעה, EliC25 כתב:

היי טל

למה לא לבדוק את הפיקנטו במקביל? 

על פני שלושת הרכבים הייתי מעדיף את הI10, שהייתה לי אישית יותר נוחה (אפילו מאחור) וגם קצת יותר שקטה. 

החסרון יהיה צריכת דלק גבוהה משל הספייס סטאר, בתוואי כמו שלך הספייס תעשה 14-16, והפיקנטו -I10 יעשו 12-13.

יש לי ידידה שהמלצתי לה לפני שנתים לקנות פיקנטו 1.2, היא קנתה דגם 2013 בפחות מ30K, המאובזר, יד ראשונה, מטופל ושמור, ונוסעת איתו באילת ומאילת למרכז אחת ל... אין לה בעיות מבחינת נוחות או תשישות בנסיעות כאלו.

בכללי אני חושב שעדיף 'להרים' לסופר מיני כמו ג'אז, כל המיני האלו גורמות לי לחשוש לנסוע עליהן, למשל מבחן ריסוק של הספייס סטאר(אמנם לא של הEURONCAP אבל מבחן זה מבחן.)

כ

תודה חבר :) את דעתי על הפיקנטו אתה יודע, לגבי צריכת הדלק אני עוד מתלבט כמה משקל לתת לה בחיפוש.

בינתיים נשמע לי שלהתפשר על 1:11-12 ממיני עם מנוע 1.2 זה מוגזם.

לגבי הספייס סטאר, שאלתי כמה אנשים שנוסעים בערך את המסלול שלי - יותר לכיוון 1:16-18.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקנטו עושה הרבה יותר מ-1:11-1:12 מחוץ לעיר. אני משער שזה חלק ניכר מהנסיעות שלך כי ציינת נסיעות של 100 ק"מ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorsht כתב:

פיקנטו עושה הרבה יותר מ-1:11-1:12 מחוץ לעיר. אני משער שזה חלק ניכר מהנסיעות שלך כי ציינת נסיעות של 100 ק"מ.

התכוונתי ל-i10, שלפי הביקורות גם מחוץ לעיר צורכת לא מעט. לגבי הפיקנטו אני יודע שהמצב שם קצת יותר טוב.

וכן, אני נוסע לא מעט מחוץ לעיר, אבל מצד שני - נוסע גם בתוך העיר מספיק כדי ״לפצות״ על החסכון מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם מבין את הסיבה לעבור לאוטומט, אבל איך שלא תסתכל על כך זה יהיה שנמוך משמעותי מאוד ביחס לפיאסטה.

הייתי מציע לך למתוח את התקציב קצת ולחפש משהו יותר רציני(סופר מיני לפחות).

או אם התקציב קשיח אז מאזדה 2 דור ראשון ברמת האבזור הבכירה.

תהיה פחות חסכונית וישנה יותר מהאופציות שהוצאו אבל תהיה יותר "רכב", אישית הייתי מעדיף אותה בכל יום על פני הפיקנטו\I10 או אטרז\ספייס סטאר

מה שכן מבחינת צריכת דלק, המזדה לא תיפול הרבה מהפיקנטו\I10

אם בכל זאת תוכל למתוח הייתי מציע מאזדה 2 מהצורה החדשה או 208 1200 טורבו.

אבל בשביל זה תצטרך למתוח לאיזור ה50 בערך אולי קצת פחות

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • אהבתי 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, ik3 כתב:

אני אמנם מבין את הסיבה לעבור לאוטומט, אבל איך שלא תסתכל על כך זה יהיה שנמוך משמעותי מאוד ביחס לפיאסטה.

הייתי מציע לך למתוח את התקציב קצת ולחפש משהו יותר רציני(סופר מיני לפחות).

או אם התקציב קשיח אז מאזדה 2 דור ראשון ברמת האבזור הבכירה.

תהיה פחות חסכונית וישנה יותר מהאופציות שהוצאו אבל תהיה יותר "רכב", אישית הייתי מעדיף אותה בכל יום על פני הפיקנטו\I10 או אטרז\ספייס סטאר

מה שכן מבחינת צריכת דלק, המזדה לא תיפול הרבה מהפיקנטו\I10

אם בכל זאת תוכל למתוח הייתי מציע מאזדה 2 מהצורה החדשה או 208 1200 טורבו.

אבל בשביל זה תצטרך למתוח לאיזור ה50 בערך אולי קצת פחות

אני לגמרי לוקח בחשבון שזה שנמוך.

מצד שני ה-i10 אם אמצא כזאת בתקציב, היא נחיתה רכה יחסית. איכשהו היא מרגישה טובה יותר מכל מיני אחרת שנסעתי עליה.

מהכיוון השני, אם תיפול ספייס סטאר מספיק טובה, אני אתנחם בזרועות הצריכת דלק הטובה והאמינות ואסבול בשקט את השאר.
התקציב הוא עד 30K ומשתדל לא לחרוג ממנו גם לטובת רכב טוב יותר.

אגב, אם יש למישהו נסיון עם ה-i10 אוטומט מנוע ליטר, אשמח לחוות דעת לגבי הביצועים וצריכת הדלק.

וכמו בכל חיפוש, אני אדחוף דגם לא קשור שלא עונה על אף דרישה שלי אבל עדיין מעניין אותי, יש למישהו היכרות עם השברולט סוניק RS 2014-15?

עריכה אחרונה על ידי Tal7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הRS שקלתי לקנות בזמנו, לפי בדיקה שלי לא נראה שום דבר RSי חוץ מהמדבקה מאחורה- כלומר שום דבר ברכב הזה לא ספורט ואפילו לא קצת ספורטיבי.

מה שכן הוא מאובזר בכל טוב וזה פלוס גדול ביחס לסגמנט.

ממחקר שעשיתי, היחידת הנעה שלו לא ידועה באמינות מצויינת(בלשון המעטה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה אתה מגדיר כתמורה, אבל הדבר היחיד שהיא מציעה זה אבזור נדיב מאוד- זהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתקרב

עדיף 208 אחרי החלפת תזמון, יש מצב ש2016 תכנס לך בתקציב )חבר קנהצלפני שנתיים ב40)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...