Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מתיישן ידני (סוף ה90 תחילת ה2000) כרכב יומיומי או לוותר?

Erel
שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא פשוט למצוא רכב כזה בשנים האלה, אך זה אפשרי. המחיר כמובן יהיה מעל המחירון.

הבעיה היותר גדולה זה למצוא שילוב של רכב מתוחזק, וגם מטופח. (זה שילוב עוד יותר קשה למצוא)

אבל למי שיש סבלנות, יכול למצוא רכבים כאלה. (פעם היה לוקח לי 3/4 חודשים למצוא רכב מושלם, משימה מעט כבדה עלי כיום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהצצות אקראיות (לא עוקב ברציפות), נראה לי שליאריס TS יש בדרך כלל היצע טוב יותר של רכבים שנראים שווים בדיקה מאשר לצרפתיות.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.1.2021 בשעה 11:49, yogev20 כתב:

זה לא פשוט למצוא רכב כזה בשנים האלה, אך זה אפשרי. המחיר כמובן יהיה מעל המחירון.

הבעיה היותר גדולה זה למצוא שילוב של רכב מתוחזק, וגם מטופח. (זה שילוב עוד יותר קשה למצוא)

אבל למי שיש סבלנות, יכול למצוא רכבים כאלה. (פעם היה לוקח לי 3/4 חודשים למצוא רכב מושלם, משימה מעט כבדה עלי כיום)

כנראה שעכשיו זה הזמן להרגיע את ההתלהבות ועבדו קצת עם המוח.

אחפש בנרות.

לפני 22 שעות, GR8Day כתב:

מהצצות אקראיות (לא עוקב ברציפות), נראה לי שליאריס TS יש בדרך כלל היצע טוב יותר של רכבים שנראים שווים בדיקה מאשר לצרפתיות.

אכן, אבל מחשיד אותי שחלקן בלי טסטים וכדומה.

יש אחת לדוגמא שמפורסמת בפייסבוק ב14.5K עם מנוע חדש ו230K על השעון לאחר שעברה צבע חדש וגם נראית במחיר לא רע כלל לפני מיקוח.

מה שמחשיד אותי זה שהוא בלי טסט (לטענתו כיוון שהרכב לא בשימוש).

יש מצב שמישהו במקרה מכיר?

נ"ב,

ביאריס ראיתי שיש 2 דורות.

ניסיתי לחפש את ההבדלים ביניהן ולא מצאתי כ"כ למעט הבדלים קוסמטיים.

וב106 ישנן גם 2 דורות שההבדל העיקרי ביניהן זה המעבר מהמנוע 1.3 ל1.6 בדור השני.

אני מפספס משהו?

עריכה אחרונה על ידי Erel

2012 Alfa Romeo Mito Sprint TcT

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר בנאדם שמוכר רכב בלי טסט כי הוא לא בשימוש.
ההבדל במחיר שאפשר לקבל בין רכב בלי טסט לאחד עם טסט לא מצדיק את התירוץ הזה.
כנראה שמשהו ברכב דפוק, או שהבעלים שלו אידיוט. ככה או ככה לא הייתי רוכש רכב כזה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אעדכן בינתיים את ההתרשמות שלי והלבטים.

מצאתי מס' אקזמפלרים בזמן הקצר שאני מחפש:

1.  פיגו 106 מוסבת לראלי 1.6, לצערי הוא לא הסב גם את הגיר, מזגן חימום לא עובד ולא יודע אם המזגן קירור עובד. חוץ מזה טוען שהרכב פיקס ונוהג בו יומיום.

ככה שעל אופציה זו כנראה שאוותר כרגע, בחור שלא יודע אם המזגן שלו עובד... כנראה שלא יודע מה עוד הבעיות שיש לו ברכב והאמת שגם לא בחור כ"כ נחמד.

2.  איגניס ספורט עם 240K ק"מ, הבחור מחזיק אותה כבר 3 שנים ו30K ק"מ ומבקש 15K לפני מיקוח.

קוילאוברים של K SPORT ורפידות + צמיגים חדשים.

טוען שישנם כמה דברים שצריך לטפל מבחינה מכנית, אך לא משהו שמשבית את הרכב ושישנם כמה קילופים בלכה בגג של הרכב.

מה שמפחיד אותי ברכב הזה זה הזמינות חלקים שלו בעקבות כך שהוא היה הרבה יותר נדיר בארצנו הקטנה, מוצדק החשש לרכב או שהוא חולק מספיק חלקים במנוע ובמרכב עם האיגניס הרגילה ככה שאין ממה לחשוש כי בדיעבד נראית עסקה דיי טובה.

3. עוד פיגו 106 XS מוסבת ל(S16 (NFX עם גיר של ראלי, מבקש 20K. הוא הסב אותה בעצמו באמצע פרויקט והוחלפו לחדשים תשבות מנוע, ציריות, רדיאטור, חיישן מצערת, גומיות, בולמים קדמיים, אלטרנטור משופץ, מראות ועוד כמה דברים קטנים ואומר שהבעיה היחידה זה שהמנוע לא עובד עגול (לא מפריע בכלל).

לדעתו מדובר על מחשב או מזרקים אבל הוא לא כ"כ סגור על זה.

האמת שנראית לא רע בכלל אם מורידים את זה שחסרים לו הג'אנטים "הנכונים"(מאמין ש1000 אוכל למצוא משהו מתאים) והמנוע הלא עגול.

מתלבט שבעקבות כך שאין לי רקע מכני להיכנס מראש למיטה חולה ולהתחיל ישר עם מנוע לא עגול שיכול להיות בונבון או קטסטרופה ובנוסף לא יודע אם הגיר של הראלי יושב טוב עם המנוע של הS16 והיחס ביניהם נכון.

6. C2 VTS עם 215K ק"מ, נראית לא רע, שנת 2007 וטוען שהכל במצב תקין וטוב יחסית לשנתה.

מי שיודע ושמע על הרכב אשמח לחוויות.

5. היה רגע שפזלתי לכיוון ההונדות האצ' 1.6 ובעיקר הקופה, אשמח לקבל עליהן חוות דעת ממי שמכיר- אין מה לעשות, תמיד מהיר ועצבני יקרוץ לכולנו.

טענות והארות מוזמנות ;)

עריכה אחרונה על ידי Erel

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים.

המשכתי לעשות מחקר והמסקנות שלי הן כאלו:

ראשית אפסיק לחפש 106, סקסו וכדו' ואתמקד ברכבים מתחילת ה2000 ומעלה.

זאת כיוון שהם מרגישים הארדקור מדי לטעמי והמחירים המבוקשים עליהם מוגזים (כ27 לסאקסו VTS במצב טוב מאוד) ולמרות שלא חשבתי, אני מחפש קצת יותר עדכני.

האופציות שחשבתי עליהן נכון לכרגע הן:

1. יאריס TS שהיתרון הברור שלה הוא השוק וכמות הרכבים בארץ.

2. איגניס ספורט, מאוד מעניינת אותי ואהבתי מאוד את הייחודיות שלה ומראה "מכונית על שלט" שהרגיש לי שהיא משדרת.

3. רנו קליאו בי 172 דור ראשון, הכי חזקה בחבורה וכנראה שגם הכי חדה. אשמח ממש למי שיש חוויות ואיך האחזקה שלה.

4.הונדה סיוויק קופה או האצ'בק 1.6, מגניבה, דיי מעניינת ולדעתי גם בעלת הפורום הכי גדול שיש בעולם. גם כן אשמח לחוות דעת והתרשמות מהן.

תודה חברים.

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.1.2021 בשעה 19:03, Erel כתב:

6. C2 VTS עם 215K ק"מ, נראית לא רע, שנת 2007 וטוען שהכל במצב תקין וטוב יחסית לשנתה.

מי שיודע ושמע על הרכב אשמח לחוויות.

קשיח מאוד אבל לא מתנהג טוב. היתרון שלו זה שנתון מתקדם, עיצוב, וביצועים טובים. לא נותן כלום מהחוויה של הוט האצ' טובה לנהיגה.

307XSI - אפשר כבר לקנות יפנומטית ולקבל רכב שהוא גם אמין.

1. קשה להשיג. לא ממש ספורטיבית, חצי ספורטיבית. תנוחת נהיגה והגה של אוטובוס, ביצועים חביבים, אופציה טובה לרכב ישן.

2. מכיר אחד שהיתה לו אחת. ננסה לזמן אותו לשרשור.

3. היתה לי. לדעתי המנוע יהיה קשה לאחזקה. לא יודע איך היא שורדת כמכונית אספנות...

4. לא נהגתי על אחת מהדורות היותר אחרונים. הייתי מהמר שאם לא ידנית, לא מעניינת בכלל.

בסופו של דבר, אתה קונה רכב ישן, והאחזקה שלו תעלה לך הרבה כסף. לא הייתי נכנס לזה בלי ידע במכונאות או מוכן לשלם על הביצפר שהרכב יעשה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...