Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מתיישן ידני (סוף ה90 תחילת ה2000) כרכב יומיומי או לוותר?

Erel
שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אני חייל שבקרוב משתחרר ומתחיל לעבוד ובקרוב סטודנט ומחפש בתקציב של עד כ20 אלף רכב ידני ומעניין.

הכוח פחות הפקטור, אלא בעיקר ההתנהגות של הרכב והאמינות שלו.

יש לי את הכלים, הרצון והתמיכה לתחזק לבד דברים שאינם מסובכים מדי (בכל זאת בעל רקע טכני) .

בנוסף חושש מה2 טסטים בשנה, אשמח אם מישהו יכול לשפוך מעט אור על העניין.

האם לחפש רכב כגון פיגו 106 ראלי, 206XS/GTI, יאריס TS יכול להוות פיתרון טוב או להתפשר על העניין קצת לטובת האמינות ולפנות לכיוון של רכבים ידניים חדישים יותר (כגון איביזות וכדו') שפחות מרגשות אותי- מודה שבמשפחה מוחזקת כרגע אלפא מיטו 135 כ"ס אוטו'.

כל חוות דעת, רעיון וכיוון למישהו שמוכר רלוונטי.

תודה!

2012 Alfa Romeo Mito Sprint TcT

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים שציינת ישנים וכניראה שעברו חיים לא פשוטים.

לדעתי בתור סטודנט העדיפות היא רכב אמין, על מנת לא להפסיד ימי לימודים עקב תקלות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעתו של יוליאן - מכוניות כמו שציינת הן היום או במצב שבור מהתחת או במצב מלוקק אספני, ועדיין מאוד ישנות ולא פשוטות לאחזקה.

למה לא תיקח איזה ספארק או סוניק ידנית ? גם יותר חדש וכנראה אמין, גם יותר קל לאחזקה וגם יותר בטיחותי.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי איביזה 1.6 שלוש דלתות ידנית מודל 2009 (מתוכננת למכירה אך רק בעוד 5-6 חודשים +-).

ממליץ לך לכוון לכיוון הזה ובמיוחד למנוע ה1.6. אומנם מנוע ה1.2 יעיל יותר אך לפי חכמי הפורים מנועי ה1.6 מהדגם הנ"ל אמינים, מוכרים ויעילים.

בלי קשר שלטעמי האיביזה תרגיש יותר "אוטו" מאשר מיני אחרות (106, ספארק וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

206XS בחירה מצויינת, רכב אמין, זול, קל ופשוט לתחזוקה, המון חלפים בזול. 

חפש אחת שמורה. 

לגבי ההצעות האחרות...  ספארק ידנית? באמת...

לימודים עושים בזום, סע באוטו שתהנה בסיבוב :) 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגיד לכם מה, בתכלס כולכם צודקים.

בפועל כרגע מחזיק את האלפא ומגלה שהדבר היחיד שבאמת מעניין אותי הוא ההתנהגות, הנקיון והמזגן של הרכב.

ככה שרכבים מרעישים וישנים פחות מפריעים לי והאלפא בהחלט אינה שקטה.

איביזות וכדו' אקנה אך ורק אם באמת ארד מזה לגמרי ואתחיל לעבוד קצת יותר עם הראש מאשר עם הלב.

תכלס, אני שם לב שאני בעיקר מתגונן על הרצון שלי לקנות את אחת מהמתיישנות.

כך שאדייק את השאלה שלי ואשאל, כמה מסובך ויקר יהיה להחזיק אחת כזו בהנחה שאני מוכן לעבוד וללמוד בעצמי ושיש לי גב ממכונאי לשאלות ותהיות?

שיהיה ברור שיוצא מנק' הנחה שיהיו ימים שהרכב ישב מושבת בבית כתוצאה מתקלה כזו או אחרת, אך המטרה בסופו של דבר היא לאפשר כל זמן שאני יכול ואין עוד מחויבות מעבר לעצמי.

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מסובך בכלל וגם לא יקר במיוחד, במיוחד אם יש לך רקע במכונאות.

הטירטור האמיתי היחיד הוא הצורך להגיע למוסך לפני כל טסט בשביל אישור רכב מיושן אבל זה בטל בשישים אם אתה נהנה לנסוע ברכב כזה כל יום.

אם תמצא רכב שמור ומטופל סביר להניח שלא תצטרך להשבית אותו כמעט בכלל בגלל תקלות. טיפול מונע זה שם המשחק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים.

SlowRide תוכל לשפוך לי קצת אור על התהליך של ה2 טסטים בשנה לרכב מיושן?

פשוט לא מצליח למצוא מידע מלפני 2016 😑.

לצערי אין לי רקע במכונאות, אך יש לי את הכלים, את החברים ללילות הארוכים ואת הנכונות ללמוד.

מבחינת חלקים וכו...

ל106 (מודה שהיא האהובה עליי), קיימת זרימת חלקים והיצע? או שהיא לא כמו אחיותיה הצרפתיות וחולקת מכלולים אחרים?

היאריס, ראיתי שקיימת קהילה שלמה כך שמסיק שישנה תמיכה בארץ.

בקשר לסיטרואן, אני לא רואה כמעט כאלה.

עוד קיימות, או שרובן הלכו כבר לחלקים?

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד פשוט. אתה נותן למוסכניק 200-300 שקל שיעביר לך את הרכב טסט.
אתה יכול ללכת ולעשות טסט לבד, אבל רוב הסיכויים שברכב ישן ימצאו לך איזה ריג'קט/זיהום אוויר ויטרטרו אותך סתם.
אז קח בשחשבון 400-600 שקל בשנה על להעביר טסט.

לגבי הדילמה שלך, כמה הרכב הולך לנסוע?

לא חושב שתהיה בעיה להשיג חלקים ל-106, אבל קח בחשבון שאולי אולי תחכה לחלק שיגיע מחו"ל. שוב אני לא חושב שאנחנו שם עדיין.
אלו רכבים די פשוטים, אבל צריך לחפש רכב עם נתוני בסיס טובים, ולאחרונה זה יותר קשה כי הם די נעלמו ועד שמגיע משהו ללוח המחירים קצת משוגעים לטעמי. אני לא יודע אם זה בגלל כל מני קבוצות פייסבוק או שסתם אנשים נסחפים. אני מדבר כמובן על 106/סקסו, לא רואים הרבה בלוחות. אני עוקב די באדיקות אחר הרכבים האלה, הלינק הזה יאגד לך את מה שאתה מחפש לטעמי, תוסיף למועדפים. הרכב האחרון הראוי שראיתי הופיע לפני יותר מחצי שנה, סקסו רגילה עם נתונים נדירים, נחטפה ב4000-4500. 

206 יהיה לך קל בהרבה למצוא.

לגבי היאריס, לטעמי תהיה בחירה עדיפה. קודם כל יש לה יכולות גבוהות יותר (קשה לי להאמין שתמצא 106 ראלי עכשיו). דבר שני היא די עמידה, והמזגן שם כנראה טוב יותר.
אם תמצא TS ראויה לך עליה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי 309 ידנית מתלילת שנות ה 90'. 

היא נמכרה. הבחור שרכש אותה ושומר עליה מאוד נוהג בה ביומיום. 

הרכב סהכ פשוט וקל לאחזקה. 

אני לא רואה בעיה לרכוש מה שאתה מחפש. 

קח בחשבון הדגמים היותר ספורטיביים כמו שציינת, סביר להניח שבשנים הראשונות לחייהם עברו חיים לא קלים. 

אף אחד לא קנה 106xsi כדי לנסוע לסופר וחזרה. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך תקופה ארוכה החזקתי רכבים שעשו טסט פעמיים בשנה, האגרה מתחלקת לחצי, זה לא שמשלמים פעמיים את הסכום המלא, הטירטור הוא עוד טסט אחד, לא כיף, אבל לא אסון לאומי, לא הייתי מבטל עסקה בגלל זה

מצטרף להמלצה על היאריס, מעבר ליכולות מכובדות לגודלה, חלקים לא אמורה להיות בעיה להשיג גם רחוק אל תוך העתיד אני מאמין, בעקבות הפופולאריות של הרכב.

היה לי חבר שעבר ליאריס כזאת אחרי שהיה על 206 ו307 ספורטיביות, והוא נהנה ממנה יותר לדבריו, כמובן שכל אחד והעדפותיו.

שיהיה בהצלחה במציאת כלה ראויה

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה בקטע של יאריס אולי כדאי גם לחפש איגניס ספורט?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אומר, שעם הרכב שלי (2002) אני עובר 4 שנים ברציפות טסט בסרט נע. (אם לא מחשבים מנורה לא יושבת נכון)

נכנס ויוצא. מה זה אומר? לא הרבה מלבד העובדה שגם רכב ישן לא חייב "להתיישן" כפי שאתם מתארים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לי רכב מהשנים האלו, רוב הזמן כייף אמיתי. לפעמים צריך להמתין לחלק או לעבודה שלוקחת זמן. 

עוברת טסט תקין לגמרי, העובדים במכון אפילו שואלים שאלות ומתעניינים. 

עוד מעט מתחיל 2 טסטים בשנה ולא יודע כל כך מה ההשלכות של זה על חיי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, farkash7 כתב:

לא חושב שתהיה בעיה להשיג חלקים ל-106, אבל קח בחשבון שאולי אולי תחכה לחלק שיגיע מחו"ל. שוב אני לא חושב שאנחנו שם עדיין.
אלו רכבים די פשוטים, אבל צריך לחפש רכב עם נתוני בסיס טובים, ולאחרונה זה יותר קשה כי הם די נעלמו ועד שמגיע משהו ללוח המחירים קצת משוגעים לטעמי. אני לא יודע אם זה בגלל כל מני קבוצות פייסבוק או שסתם אנשים נסחפים. אני מדבר כמובן על 106/סקסו, לא רואים הרבה בלוחות. אני עוקב די באדיקות אחר הרכבים האלה, הלינק הזה יאגד לך את מה שאתה מחפש לטעמי, תוסיף למועדפים. הרכב האחרון הראוי שראיתי הופיע לפני יותר מחצי שנה, סקסו רגילה עם נתונים נדירים, נחטפה ב4000-4500. 

206 יהיה לך קל בהרבה למצוא.

לגבי היאריס, לטעמי תהיה בחירה עדיפה. קודם כל יש לה יכולות גבוהות יותר (קשה לי להאמין שתמצא 106 ראלי עכשיו). דבר שני היא די עמידה, והמזגן שם כנראה טוב יותר.
אם תמצא TS ראויה לך עליה.

הבנתי אותך, אתה אומר שהאיכות חיים ביאריס טובה משמעותית כ"כ?

ואולי בכלל לחפש איזו 206XS 110 סוסים או איזו GTI?

בכל זאת, אחפש איזו 106, אם אמצא ברכה.

לפני 4 שעות, discoTD5 כתב:

היתה לי 309 ידנית מתלילת שנות ה 90'. 

היא נמכרה. הבחור שרכש אותה ושומר עליה מאוד נוהג בה ביומיום. 

הרכב סהכ פשוט וקל לאחזקה. 

אני לא רואה בעיה לרכוש מה שאתה מחפש. 

קח בחשבון הדגמים היותר ספורטיביים כמו שציינת, סביר להניח שבשנים הראשונות לחייהם עברו חיים לא קלים. 

אף אחד לא קנה 106xsi כדי לנסוע לסופר וחזרה. 

ברור, אבל עדיין כל אחד מטופל אמור להיות בסדר, ככה שהחשש הוא יותר מהטיפולים והבלאי הטבעי ופחות מהלחצנים.

ותכלס, מנסיוני הדל עדיף רכב שנלחץ בנס מאשר רכב שנלחץ בפקקים כל היום.

לפני 4 שעות, yairw כתב:

במשך תקופה ארוכה החזקתי רכבים שעשו טסט פעמיים בשנה, האגרה מתחלקת לחצי, זה לא שמשלמים פעמיים את הסכום המלא, הטירטור הוא עוד טסט אחד, לא כיף, אבל לא אסון לאומי, לא הייתי מבטל עסקה בגלל זה

מצטרף להמלצה על היאריס, מעבר ליכולות מכובדות לגודלה, חלקים לא אמורה להיות בעיה להשיג גם רחוק אל תוך העתיד אני מאמין, בעקבות הפופולאריות של הרכב.

היה לי חבר שעבר ליאריס כזאת אחרי שהיה על 206 ו307 ספורטיביות, והוא נהנה ממנה יותר לדבריו, כמובן שכל אחד והעדפותיו.

שיהיה בהצלחה במציאת כלה ראויה

תודה!

לפני שעה, SlowRide כתב:

אם אתה בקטע של יאריס אולי כדאי גם לחפש איגניס ספורט?

חשבתי על כך גם ישר שראיתי את ההמלצות על היאריס, אבל הבנתי שהן מאוד נדירות בארצנו וחלקים עלולים להוות בעיה.

למרות שהמושבים של הריקארו בבסיס קורץ לי ממש!

לפני כשעה, yogev20 כתב:

רק אומר, שעם הרכב שלי (2002) אני עובר 4 שנים ברציפות טסט בסרט נע. (אם לא מחשבים מנורה לא יושבת נכון)

נכנס ויוצא. מה זה אומר? לא הרבה מלבד העובדה שגם רכב ישן לא חייב "להתיישן" כפי שאתם מתארים. 

הלוואי ואמצא רכב שכך יהיה.

לפני 45 דקות, Pavlik כתב:

יש לי רכב מהשנים האלו, רוב הזמן כייף אמיתי. לפעמים צריך להמתין לחלק או לעבודה שלוקחת זמן. 

עוברת טסט תקין לגמרי, העובדים במכון אפילו שואלים שאלות ומתעניינים. 

עוד מעט מתחיל 2 טסטים בשנה ולא יודע כל כך מה ההשלכות של זה על חיי.

אם בפ"ת הם ככה נחמדים, בסוף אביא את הפיג'ו הכי רועשת בגוש דן ;)

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...