Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[צביעה] קצת תמונות של צביעת פסי קישוט וצלחות נוי ("טאסות")

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 6903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הליך הצביעה פשוט מאוד והשימוש נעשה באמצעות תרסיס צבע המיועד לפלסטיק (מכיל בתוכו יסוד מתאים להצמדות ראויה לפלסטיק).

- לצורך צביעת פסי הקישוט יש לנקות היטב את המשטח באמצעות טינר. היצרן ממליץ על ניקוי המשטח עם צמר פלדה וטינר - במקרה של משטח שגם ככה מחוספס מעט (או נקבובי) מספיק לנקות עם טינר ולוודא שאין שום לכלוך על המשטח המיועד לצביעה.

את כל מה שמסביב יש לאטום באמצעות נייר (עיתון / WHATEVER) ולהעזר בנייר דבק (לא שקוף ולא חום - אלא לבן פשוט שלא משאיר סימני דבק לאחר ההסרה).

הכלל הכי הכי חשוב בצביעה בתרסיס ---> את הצביעה יש ליישם במקום נטול רוח בלבד !!!

את ה"טאסות" נאלצתי לשפשף באמצעות נייר שיוף מים (מספר 400) מאחר והוא היה צבוע בצבע יסוד ועליו שכבה של צבע כסף רגיל שהשאירה סימני מברשת מכוערים.

כמובן שבזמן שימוש בנייר שיוף מים יש להשתמש במים בזמן השיוף (אני השתמשתי במים עם טיפונת סבון) וכמובן לאחר מכן לשטוף היטב במים ולייבש ה-י-ט-ב.

התוצאות - בהמשך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

החומרים -

1. תרסיס צבע המיועד לפלסטיק של חברת KRYLON המיובאת ע"י "יעקבי".

השתמשתי בתרסיס אחד שחור לצביעת הפסים ובתרסיס נוסף בצבע שמפניה מטאלי לצביעת ה"טאסות".

שימו לב שלאותה החברה יש גם תרסיסים רגילים לצביעה רגילה ולא ישירה על פלסטיק (ללא יסוד) ולכן מן הסתם הם גם יהיו זולים יותר.

המחיר של אלו המיועדים לפלסטיק נע בין 19.90 ל 39.90 - תלוי בגוון וכמובן בחנות.

2. נייר שיוף מים מספר 400. כמה שקלים בודדים...

tires3.JPG

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה:

תיקוני פחחות שבוצעו בעבר על הרכב בוצעו ללא פירוק פסי הקישוט, מה שגרם לפחחים ה"מוכשרים" בארצנו לשייף גם את הפסי קישוט - מה שהוריד מהם את הברק מחלקם העליון (כי שם היה השיוף).

side1.JPG

side2.JPG

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון:

צביעה.

יש לכסות את הפח מסביב לפסים היטב באמצעות נייר עיתון (או כל נייר אחר) בצורה מדוייקת להחריד.

מאחר וקיים מרווח בין הפס קישוט לפח הרכב - קל ביותר להכניס מעט את הנייר פנימה לאותו חריץ ע"מ שפח הרכב לא יצבע גם כן.

צביעה של 2 שכבות, ייבוש קל של 5-10 ואפשר להסיר את הנייר.

אלו התוצאות.

side3.JPG

side4.JPG

side5.JPG

side6.JPG

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טאסות:

צבע שהתקלף בעבר כבר גרם לי לשייף פעם אחת את הצלחות הללו ולצבוע באמצעות תרסיס. הנ"ל לא שרד בהצלחה את תלעות הזמן מאחר והיה ללא צבע יסוד. פעם שניה שהטאסות נצבעו היה באמצעות צבע יסוד (לאחר שיוף נוסף) וצבע כסף. הצבע שרד היטב את תלעות הזמן אך לא היה אסטטי מספיק מאחר והגימור לוקה בחסר (סימני מברשת). עכשיו הגיע הזמן לשייף את הטאסות ולהעניק להן גימור מעולה.

שיוף באמצעות נייר שיוף מים 400 יחד עם מים וקצת סבון, שטיפה יסודית וייבוש קל של 10-15 דקות - והטאסות מוכנות לצביעה.

הכנסתי את הטאסות לחדר מאוורר (ללא רוח), שמתי כמה קרטונים מסביב וצבעתי בקלי קלות את הטאסות.

ייבוש נוסף של כמה דקות (עד שהצבע יתייבש מעט) והוצאתי אותם החוצה לייבוש של 3 שעות ע"מ שהצבע יתקשה מעט.

להלן תמונות לאחר הצביעה והשיוף.

2 התמונות הזהובות יותר צולמו בשמש של שקיעה (שעות הצהריים המאוחרות) ואילו הבהירה צולמה בשמש בהירה של בוקר.

tires4.JPG

tires5.JPG

tires7.JPG

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוצאה הסופית:

tires2.JPG

tires1.JPG

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו השקעה.. הרבה זמן חיכיתי למדריך כזה... כל הכבוד על היוזמה!

ישר כח..

יש לי שאלה... איך משתמשים בנייר שיוף מים הזה? לא הבנתי בכלל...

והאם על הטסות שמת שכבת יסוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה יפה.. עומד על אדום לבן?!
כן, ובחלק מהמקרים גם 4 גלגלים על המדרכה.

ברחוב בו אני גר (ובכלל בסביבה) קיימת מצוקת חניה רצינית (בנוסף לעובדה שהכל כחול לבן וכדייר ששוכר דירה יש לי תו חניה מסודר והכל). אי לכך בימי שישי-שבת אין שום בעיה לחנות היכן שניתן ובאמצע השבוע החל משעות הערב תמצא לאורך כל הרחוב רכבים חונים על המדרכות מאחר ופשוט א-י-ן פה חניה.

המשטרה מאוד סלחנית בעניין (פיזית יש תחנה משטרה כמה מטרים בודדים מכאן) וכל מי שגר באיזור מודע למצוקה. מי שמקבל כאן דוחות הוא רק מי שחונה ללא תו חניה בתשלום *או* ללא תו חניה אזורי (ששייך לדיירי הרחוב/בלוק/איזור).

איזו השקעה.. הרבה זמן חיכיתי למדריך כזה... כל הכבוד על היוזמה!

ישר כח..

יש לי שאלה... איך משתמשים בנייר שיוף מים הזה? לא הבנתי בכלל...

והאם על הטסות שמת שכבת יסוד?

משתמשים בו בדיוק כמו בנייר שיוף רגיל - רק שדואגים שהמשטח אותו אתה משייף יהיה רטוב (אחת לכמה שיופים להרטיב בעוד מים). התוצאות מדהימות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה פנטסטי

אני אוסיף לרשימת המטלות שלי לקיץ.:mm_yeah::beerchug:

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, ממש כמו חדש

איציק, לא מזמן צבעתי את הטסות אצלי בצבע לבן מאותה חברה, קניתי מהום סנטר והתוצאה יצאה יפה אבל שמתי לב שלפעמים תוך כדי צביעה יש מקומות שבהן הצבע לא רוצה להיתפס - אני צובע, המשטח נראה צבוע ואז מנקודות מסוימות הצבע יורד ומתעקש על תצבע אותי

מדוע נוצרת תופעה זו?

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, ממש כמו חדש

איציק, לא מזמן צבעתי את הטסות אצלי בצבע לבן מאותה חברה, קניתי מהום סנטר והתוצאה יצאה יפה אבל שמתי לב שלפעמים תוך כדי צביעה יש מקומות שבהן הצבע לא רוצה להיתפס - אני צובע, המשטח נראה צבוע ואז מנקודות מסוימות הצבע יורד ומתעקש על תצבע אותי

מדוע נוצרת תופעה זו?

התופעה הנ"ל מתרחשת בד"כ מהסיבות הללו:

1. ייתכן והמשטח מלוכלך בשומן/מים/ליכלוך אחר.

2. ייתכן ואתה צובע ממרחק קרוב מידי ויש יותר מידי צבע.

עצתי היא לפעול כפי שהסברתי מעלה - וכמובן להתייחס להוראות הצביעה על גבי התרסיס (לרסס ממרחק של כ 25 ס"מ) וכפי שאמרתי קודם לכן, לעבוד באיזה נטול רוח לחלוטין !!! אחרת הצביעה לא שווה כלום.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני צביעה של טסות ע"י הספריי , לא צריך לשים צבע בסיס?

זה בדיוק הרעיון בתרסיס הספציפי הזה (קראת את כל ההודעות בשרשור ?). הוא מיועד ישירות לפלסטיק (יש בו חומרים מקשרים) והוא חוסך לך את הצורך בצבע יסוד... הוא גם יותר יקר אם שמת לב.

בכל מצב אחר אין שום בעיה לקנות תרסיס צבע יסוד ואחריו לצבוע עם כל תרסיס אחר (הכי פשוט שקיים) אבל זה בסופו של דבר יוצא בערך אותו הסכום (כשעם הספריי המוכן אתה מייד צובע וסוגר עניין).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת נראה טוב.

מעניין איך היה נראה הרכב אם היית צובע את הטאסות בצבע שחור.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לתמונה בה הרכב ללא הטאסות (ג'אנט שחור) ונסה לדמיין לעצמך ג'אנט שחור 15 אינץ' מתגלגל לו...

אני אישיתי שחושב שבלי הטאסות (או עם טאסות שחורות) זה מגעיל.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...