Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני קופר 2012 - 2015 מתאים לכיס של סטודנט ?

מחמד סאלח
שימו לב! השרשור הזה בן 1297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה התנאים של הלוואה כזו? לכמה שנים תקח אותה, ולכמה יצטברו הרבית וה"דמים"? נראה לי שמדובר בתוספת לא קטנה למחיר הרכב. בהנחה האופטימית שבכלל תקבל את ההלוואה.

אני חוזר על שכתבתי בתחילת השרשור: הלוואה מיועדת לצרכים חיוניים. לטעמי מיני קופר אינה נכנסת להגדרה הזו, בודאי לסטודנט, שכנראה יסתדר לא פחות טוב עם רכב פחות פנסי, ואפילו עם תחב"צ והאוטו של אבא-אמא, ר"ל.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי לא כדאי לקחת הלוואה בשביל לקנות רכב, במיוחד שזה סכום קטן של 50 אלף שח.

תחכה שנה תחסוך את הכסף הזה ובסיום הלימודים תקנה לך מה שתרצה.

תחשוב שאתה תצטרך לשלם כל חודש החזר + ריבית כלשהי, בנוסף הביטוח יקר יותר, אם אתה יכול להרשות לעצמך להוציא במכה עלות רכב + ביטוח לשנה + לשים כסף בצד לטיפולים אז הייתי אומר כן, אם לא אז הייתי מחכה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.9.2020 בשעה 19:25, Murzilka כתב:

האם כדאי לקנות מיני? 

בטוח שלא. 

מיני לא קונים כי כדאי, אלא כי רוצים (וכדאי גם לקנות כשמוכנים). 

מהודעת הפתיחה לא ממש ברור מה אתה מחפש ובאיזה תקציב. 

עקרונית, ב2011 הדור השני (R56) עבר מתיחת פנים וממנוע בעייתי (N14) עברו למנוע משמעותית טוב יותר (N18). 

בכל הדגמים יש מנוע 1.6. ההבדלים הם: 

• מיני ONE- מנוע אטמוספרי, 98 כ"ס, אבזור לא קיים
  • מיני קופר - מנוע אטמוספרי 122 כ"ס, מאובזר בצורה טובה יותר (קופר בסיסית, צ'ילי מאובזרת יותר) 
  • מיני קופר S - מנוע טורבו, 184 כ"ס (פפר בסיסית, צ'ילי מאובזרת - מוסיפה חישוק 17", פנסי קסנון, תוספות עור במושבים, יותר ניקלים חיצוניים) 
  • מיני JCW - מנוע טורבו, 211 כ"ס, מקביל לצ'ילי באבזור. 

במהלך 2014 הושק הדגם החדש (F56), הרכב גדול יותר, איכותי יותר, נעים יותר, כל המנועים הם מנועי טורבו. 

• מיני ONE- מנוע 1.2 עם 102 כ"ס
  • מיני קופר - 1.5 טורבו עם 136 כ"ס (פפר\פיור לד) 
  • מיני קופר S  - מנוע 2.0 ל' טורבו, 192 כ"ס (פפר\פיור לד) 
  • מיני JCW - מנוע 2.0 עם 231 כ"ס (מקביל לפיור לד באבזור) 

לי אישית יש את דגם ה S מ 2012, ב101 אלף ק"מ שהיא עברה הוחלף פולי משאבת מים ומשולשים. 

מאמינה שב20-30 אלף ק"מ הבאים אעשה החלפת מותחן טיימינג יזומה. 

מעבר לזה טיפולים שוטפים בלבד, כל 12 אלף ק"מ או שנה (לפי המוקדם מבין השניים)

צריך לקחת בחשבון כמה דברים: 

• ביטוח יקר יחסית 
  • חלקי חילוף יקרים יחסית 
  • צריך להקפיד על טיפולים במקומות מסודרים ומוכרים שמכירים את הרכבים (לאו דווקא מורשה יבואן)
  • חשוב למצוא רכב שמור ומטופל, קיצורי דרך של הבעלים לפניך יעלו לך ביוקר 
  • השוק שלהן חזק ככה שלסוחרים משתלם לשקם אותן אחרי תאונות ולמכור הלאה - חשוב להיזהר ולבדוק כל רכב כמו שצריך

בהצלחה

תודה רבה על ההתייחסות. תוכל בבקשה להגיד מה העלות של הביטוח ושל הטיפולים ? אמח גם להבין אם יש הבדל בין מיני רגילה לדגם S במחירים הללו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שכמעט קנה מיני וואן לפני כשנה אשתף אותך בכמה תובנות:

ממה שהתרשמתי מקריאה פה בפורום עלויות הטיפול לא זולות, ממליץ לך אם תקנה לטפל במוסך מומחה מיני/במוו, עדיין אם אני משווה למתחרה הישירה (שאותה בסוף קניתי) אאודי A1 עלויות הטיפול במיני יהיו גבוהות יותר וזה בעיקר עקב הנדירות של הדגם בארץ.

הביטוח כמובן משתנה מאוד מאדם לאדם, אני יכול להגיד לך שלפני כשנה כשבדקתי רוב ההצעות היו סביב ה10,000₪! כשהזוגות היו סביב ה-8,000 וכל זה לרכב שבמחירון היה שווה כ40k...
אם אתה מעל גיל 24 עם עבר ביטוחי נקי מאמין שההצעות יהיו שפויות יותר, אבל זה לא יהיה זול כמו לבטח קיה פיקנטו.

ספציפית בנוגע לרכב בעיני הוא ממש מדליק, משלב בין עיצוב ייחודי, לניהוג ברמה גבוהה, אם אתה מרגיש שתוכל לעמוד בהוצאות נשמע לי ששווה לך לשקול את זה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מעניין 1
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, מחמד סאלח כתב:

תודה רבה על ההתייחסות. תוכל בבקשה להגיד מה העלות של הביטוח ושל הטיפולים ? אמח גם להבין אם יש הבדל בין מיני רגילה לדגם S במחירים הללו. 

קודם כל, אני בחורה. 

אין לי ניסיון אישי עם קופר רגילה, אבל חברה שמחזיקה אחת משלמת ביטוח נמוך יותר למרות שהיא מתחת ל30 ואני מעל. רק לצורך פרופורציה, הביטוח שלי התחיל מ6400 בגיל 28 (מקיף + חובה) והיום כבר מתחת ל5000. חברות לואו קוסט לא מבטחות קופר S, אז התחרות בשוק נמוכה והמחיר יחסית גבוה. אני גם יודעת שהסוכן שלי לא הכי זול בשוק ואם חופרים אפשר לחסוך עוד קצת, אבל גם משלמת על שרות ועל שקט נפשי.

מבחינת הטיפולים השוטפים הפער לא גדול, אבל בלאי ותקלות יעלו יותר. אפילו ברמה שמשולשים ל S יקרים פי כמה ממשולשים של קופר רגילה. 

בכל אופן, אם מדובר בתקציב של 50 אלף לרכישה, תכנס לך ONE\קופר שמורה מ2012-13, אבל עבור S שמורה זה כבר לא ריאלי. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.9.2020 בשעה 01:30, מחמד סאלח כתב:

אהלן, 

אוטוטו שנה ג' לתואר, אני עובד כפרילנסר בעבודה לא רעה ויש בה כסף לא מבוטל (אבל כמובן שהכל לפי מגבלת הלימודים). 

השאלה שלי היא - האם כדאי לי לרכוש מיני קופר מכל דגם בשנים שלעיל, כמובן בהתחשב בעלויות האחזקה וכו' ? 

נ.ב - שוקל לבקש הלוואה של כ-50000 לסטודנטים למען זה.  

דעתכם ? 

קצת פרספקטיבה -

המותג "מיני" נרכש ע"י חברת BMW לפני שנים רבות. מאז, הם הוציאו דגמים חדשים, שכוללים מכלולים/חלקים של BMW, עם כל מה  שכרוך בכך (קרי, עלויות גבוהות).

גם היבואן הוא אותו יבואן, וגם אולם התצוגה של מיני נמצא באותה כתובת של אולם התצוגה של BMW (לא הייתי שם, אבל אני מנחש ששניהם באותו מתחם, ויש קומה נפרדת למותג מיני).

ככה שלקנות מיני היום זה כמו לקנות BMW מכווצת, עם כל העלויות הנלוות.

עכשיו ,אתה יכול לשאול את השאלה הזאת שוב: האם סטודנט יכול להרשות לעצמו לקנות BMW פשוטה (כלומר ללא רבות מהמערכות המתוחכמות של BMW, אבל עם בסיס זהה)? זאת שאלה שכעת יהיה לך יותר קל לענות עליה.

אגב, רכב שיכול להקביל לו זה Audi A1.

מדובר גם ברכב יוקרתי, אבל כנראה עם ניחוח פחות יוקרתי במעט, מאחר שזה חלק ממותג אאודי, ולא מותג בפני עצמו.

ייתכן שגם התחזוקה שלו תהיה פחות גבוהה (מבחינת שלדה/מנועים/תיבות הילוכים הוא מקביל לסיאט איביזה/פולקסווגן פולו.
הייתרון שלו זה בעיצוב יותר יוקרתי, עם יותר אופציות בתוספת-תשלום,  ואפשרות לקבל מנוע 1.5 עם תיבה אוטומאטית - מה שכרגע אין בארץ בדגמים העממיים יותר, ממשפחה זאת).

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי ntd
דיוק בפרטים
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.9.2020 בשעה 10:10, discoTD5 כתב:

ברור שכן!

מתי תהנה מהחיים? מהתחביב שלך? כשיהיו לך ילדים? כשלאישתך (כשתתחתן) יהיו דעות על התחביב שלך ואם זה מתאים לה? 

גישה נהדרת! 

• מעניין 1

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני סוגים של אנשים

- אלה שאומרים "חבל שבגיל צעיר עבדתי ולא נהנתי".

- ואלה שאומרים "חבל שבגיל צעיר נהנתי ולא עבדתי".

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זה השקעה שהולכת לפח, אז עוד לקחת הלוואה בשביל זה? אני אישית לא הייתי עושה את זה, ועוד בסכום כזה גדול בזמן של תקופה כלכלית לא ברורה כרגע שאנו חיים בה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זו אינה השקעה (רוב הדגמים לפחות).

השקעה זה בנדל"ן או בבורסה (וגם זה בע"מ).

אישית - לא הייתי לוקח הלוואה לקניית רכב, בוודאי לרכב שאחזקתו יקרה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.10.2020 בשעה 16:16, vadim6385 כתב:

יש שני סוגים של אנשים

- אלה שאומרים "חבל שבגיל צעיר עבדתי ולא נהנתי".

- ואלה שאומרים "חבל שבגיל צעיר נהנתי ולא עבדתי".

יש גם סוג שלישי - מי שיודע להנות מדברים שתואמים את יכולתו תוך מחשבה לעתיד. לא כל ההנאות יקרות להחריד.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוג השלישי הוא זה שמצליח. אלא אם שני הראשונים קיבלו ירושה [emoji4]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• מעניין 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך בכלכלה של היום אפשר בכלל להנות בלי לעבוד - זו סטירה מבחינתי אלא אם כן מדובר בצעיר עם הורים שיכולים לתמוך בו ברמת הצרכים המידיים. 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעבוד בעבודת dead end בשכר מינימום, לגור אצל ההורים בלי להשתתף בהוצאות של הבית, ואת הכסף שהרווחת לבזבז על יציאות, בגדים, טיולים לחו"ל כל כמה חודשים, ואייפון חדש כל שנה.

ולא חסר הורים שאו שויתרו או לא אכפת להם שהילד יחיה על הגב שלהם עד גיל 30-40.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לזה מציאות אחרי שנת 2008 

קוראים לזה חינוך ניו אייג' 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...