Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות ברכב בזמן שחרור הקלאץ׳, יונדאי i20 2015

ofervars
שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם .

מדובר על יונדאי i20 2015  ידנית עם 63000 ק"מ.

משהו שהתחיל בימים האחרונים, בזמן שחרור המצמד בהילוך ראשון (כמובן גם עם תוספת גז) הרכב מתחיל לרעוד.

זה לא קורה  בשאר העברות ההילכים.

אני מעריך שהקלאץ׳ ז"ל אבל אשמח לקבל ממכם חוות דעת בעניין 

גם שקניתי, בבדיקת הרכב לפני הקניה אמרו לי שיכול להיות החלפת קלאץ' בזמן הקרוב מה שכמובן השפיע על מחיר הרכב בקניית (רק מקווה שהורדתי בסכום הנכון ).

אם אכן מדובר על קלאץ' אשמח לדעת מה הפיתרון (החלפה/תיקון) ואיפה מומלץ לטפל ומה עלות התיקון/החלפה.

תודה מראש על כל עזרה שתוכלו לתת

Hu: pioneer dehx6650bt comp:focal ps165 Amp: focal r4280 sub: more primo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,
כל מוסך מכונאות מקצועי שמכיר את הדגם יכול להחליף מצמד ברכב הזה.
אני לא חושב שיש משהו מסובך או יקר כאן ( ישנם רכבים אחרים בהם זאת פעולה מסובכת למדי ) .
תיקח כמה הצעות מחיר, כולל מוסך יונדאי ותחליט היכן לבצע את ההחלפה. אל תתפתה לקנות מצמד זול תחליפי.
אני רק מקווה שלא יהיה צורך להחליף חלקים נוספים ( כמו גלגל התנופה ). את זה יוכלו לראות רק אחרי פירוק המצמד.
כמה שתמשיך לנסוע עם מצמד תקול, יש יותר סיכויים לגרום נזק לגלגל התנופה, ואז זה מכפיל את העלויות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר לא יקר מה סדר גודל של מחירים אנחנו מדברים פה ?

והאם יש מוסך מומלץ אשדוד רמלה ?

תודה רבה על המענה 

עריכה אחרונה על ידי ofervars

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי מק"ט מצמד ליונדאי i20 מנוע 1.2.

מצמד ל i20 מנוע 1.6 מקורי אצל יבואן עולה 743₪ לפני מע"מ ועבודה.

ניתן למצוא גם ביותר זול בחנויות פרטיות.

אני מניח שגם לרכב שלך המחיר יהיה דומה.

לא יודע מה מחיר העבודה, אולי עוד 500-750₪ ( תלוי במוסך ) + שמן גיר ( כמות לא גדולה, אבל רק מקורי! ).

אבל לפני הכל צריך לקבל אבחנה נכונה ( מצמד/ תושבת...).

עריכה :

אני חושב שהשילוב בין מנוע 1.2 וגיר ידני לרכב הזה לא מוצלח במיוחד בשביל אורך החיים של המצמד.

רכב הרבה יותר כבד מאשר i10, ומצמדים נגמרים בקילומטראז' יחסית נמוך ( ראיתי כבר כמה מקרים כאלה ). מי שנוסע בעיר או לא מתנהג נכון עם המצמד, שורף אותו די מהר.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה מוכרת בדגם הזה. לא הייתי רץ להחליף דברים. אני כבר עם רכב שני כמו שלך (נוכחי 60 אלף ק"מ, את הקודם החזרתי עם 90 אלף ק"מ) ומכיר בעל רכב זהה עם 75 אלף ק"מ. לכל הרכבים היו לעיתים רעידות לא מוסברות אבל הקלאץ' סרב למות. ניתן לעשות "מתיחה" לכבל קלאץ אבל זה בהכרח יקצר את חיי המצמד.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תופעה דומה בסוויפט.
זה התחיל בכ- 70 אק"מ , ונשאר כמעט ללא שינוי כבר מעל 35 אק"מ.
רק בהילוך ראשון, ולא קורה כל הזמן, ממש לפי מצב רוח.

לאחר שיחרור מלא, רכב נוסע חלק.

במורשה נאמר שהקלאץ "שרוף", בלי לפרק או לעשות בדיקה מקצועית.
כלומר, זה יכול להחזיק ככה עוד זמן רב, אבל כנראה יש לו עיוות. רק לא מובן למה זה לא קורה קבוע, אלה יום כן יום לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם .

קיבלתי הצעות מחיר ממוסכים שונים בלי לבדוק את הרכב .המחירים בין 1500-2300 (עדיין בלי הצעה מוסך מורשה )  נשמע לי קצת גבוה אבל ארצה לשמוע את דעתכם .

ונאמר לי שהעבודה היא כל כ6 שעות .

האם זה הגיוני ?.

שוב אציין שהרכב לא נבדק עדיין ההצעות היום הצעות טלפוניות .

עריכה אחרונה על ידי ofervars

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500₪ מחיר הגיוני להחלפה יחסית לא מסובכת. אבל זה לא כמו טיפול החלפת שמנים - יותר עבודה ויותר מיומנות דרושים לזה.

סתם דוגמה להחלפה מסובכת: היה לי פעם רכב ( סיטרואן ג'מפי ), בו היה צריך לפרק חצי רכב ( להוריד גשר קדמי ) כדי להגיע למצמד. כל המוסך עבד יום שלם על הרכב - עלה פי 3 מההצעה שקיבלת. וגם לקח לי זמן למצוא מוסך לא מורשה יבואן שהיה מוכן לקחת את זה על עצמו ( מורשה דרש מחיר כפול ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה מוזרה .

היום נסעתי עם הרכב בערך שעה ולא היו רעידות כלל .

האם מישהו יודע להסביר את זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי בעיה דומה בספארק 11 עד שהחלפתי קלאץ'.
הבעיה לטענת המוסכניק שלי, היא שהקפיץ בקלאץ' שכבר היה די משומש נהיה קשה מרוב שימוש, ככה שבנקודת החיכוך הוא היה נתפס בכוח ומשתחרר כמה פעמים בשניה. במקרה שלי הקפיץ באמת היה קשה מאוד וזה היה מורגש גם בהתנגדות מוגזמת בדוושה.
אחד הדברים שהעלימו את זה לכמה ימים, היו טיפה "לשרוף" את הקלאץ', ממש לכמה שניות (כמובן לא לרמה שיש ריח או עשן). כנראה שזה הסיר מעט חלודה או חיספוס בגלגל תנופה ככה שלא היה איפה "להיתפס".

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל דאצה stepway דיזל. גם סבלתי מאותה תופעה של רכב שרועד בעת שיחרור הקלאצ בהילוך ראשון שהחלה בסביבות ה 60k קמ. התופעה בדרך כלל קורת בדרך כלל אחרי שהקלאצ חם(פקק או מזג אוויר חם). מה שעזר אצלי היה גם שריפת קלות של הקלאצ. היום עם 120k ואין זכר לתופעה. מה שמעניין שגם ביונדאי וגם בדאצה יצרן הקלאצ הוא valeo.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בספארק הקלאץ' ששמתי היה valeo ואיתו לא היו רעידות (מעבר לזה שהוא רך כמו חמאה לעומת המקורי). אני חושב שזה יותר קשור לדגם הספציפי ולבלאי מאשר ליצרן הקלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...