Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראוטר של הוט שמתנתק כל הזמן - למה להחליף?

G. P. Magnus
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מנוי של הוט 100 מגה. ברחוב שלי (בגבעתיים) לצערי אין כרגע שום סיב אופטי אחרת הייתי עובר. הראוטר שלי שכתוב עליו בסך הכל Sagemcom והוא מיושן (אפילו איש של הוט אמר לי את זה) מתנתק כל הזמן וזה כבר משגע ... אז אני רוצה להחליף ובאתי להתייעץ.

אופציה ראשונה - לקנות ראוטר טוב שיעבוד עם הוט. המהירות מספיקה לי בגדול למרות שאני מעדיף לקנות ראוטר שיעבוד גם עם התקן החדש לסיב האופטי (AC ממה שהבנתי). מעדיף שלא להוציא יותר מכמה מאות שקלים.

אופציה שניה - לשנות לסיב אופטי של הוט / לעזוב את הוט. מה אז האופציות שלי? ומה הראוטר הכי טוב כי נמאס לי לשכור ציוד קצה עלוב.

תודה רבה מראש! 

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתקין סיב אופטי של הוט? מה המשמעויות מבחינת חבילות שלהם?

בלי קשר תתלונן על הניתוקים, שיגיע טכנאי ויחליף לך את ה-Sagemcom (שנקרא בשפה שלהם הוטבוקס) להוטבוקס חדש יותר.

הניתוקים קורים ברשת האלחוטית או החוטית?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

אתה יכול להתקין סיב אופטי של הוט? מה המשמעויות מבחינת חבילות שלהם?

בלי קשר תתלונן על הניתוקים, שיגיע טכנאי ויחליף לך את ה-Sagemcom (שנקרא בשפה שלהם הוטבוקס) להוטבוקס חדש יותר.

הניתוקים קורים ברשת האלחוטית או החוטית?

יתכן שאני יכול להתקין סיב אופטי - דיברתי עם הוט והם היו באמצע ההצעה בנושא ואז השיחה התנתקה (חחחחחח). תניח שכן - איזה ראוטר לבקש מהם / לרכוש בעצמי?

הניתוקים ברשת האלחוטית. הם החליפו לי תדר וזה עזר קצת לתקופה מסוימת אבל עכשיו שוב הניתוקים חוזרים.

תודה M3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הסיב האופטי מחייב את הפייבר בוקס שלהם הגדול.

הניתוקים ברשת האלחוטית זה משהו שחוויתי על בשרי כל הזמן עם ההוטבוקס המסריח הזה, הקטע שהוא בחבילה אחת גם מודם, גם ראוטר, גם סוויצ' וגם ראוטר אלחוטי.

שלושת הראשונים סבירים לגמרי ואפילו דיי יציבים, הראוטר האלחוטי המובנה שלהם פח אשפה.

מה שעשית זה דבר פשוט, קניתי פרטית ראוטר WIFI, אז בתקן N כי זה מה שהיה הכי חדש אז, וחיברתי אותו עם כבל רשת חוטי לאחורה של ההוטבוקס.

הרחקתי טיפה אותם אחד מהשני כדי שלא ייצרו לי הפרעות גדולות מדי והשתמשתי ברשת האלחוטית של הראוטר הפרטי שלי.

כל זה עבד מצוין במשך שנים עד שעברתי לסיב של פרטנר.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לדעתי הסיב האופטי מחייב את הפייבר בוקס שלהם הגדול.

הניתוקים ברשת האלחוטית זה משהו שחוויתי על בשרי כל הזמן עם ההוטבוקס המסריח הזה, הקטע שהוא בחבילה אחת גם מודם, גם ראוטר, גם סוויצ' וגם ראוטר אלחוטי.

שלושת הראשונים סבירים לגמרי ואפילו דיי יציבים, הראוטר האלחוטי המובנה שלהם פח אשפה.

מה שעשית זה דבר פשוט, קניתי פרטית ראוטר WIFI, אז בתקן N כי זה מה שהיה הכי חדש אז, וחיברתי אותו עם כבל רשת חוטי לאחורה של ההוטבוקס.

הרחקתי טיפה אותם אחד מהשני כדי שלא ייצרו לי הפרעות גדולות מדי והשתמשתי ברשת האלחוטית של הראוטר הפרטי שלי.

כל זה עבד מצוין במשך שנים עד שעברתי לסיב של פרטנר.

להבנתי כעת התקן הוא AC - האם יש ראוטר סביר שאתה ממליץ עליו? אם אני מבין נכון אז אני צריך לחבר אותו פיזית עם כבל לראוטר החדש של הוט, לשמור ביניהם על מרחק מסוים ולהתחבר דרך הראוטר שאני רוכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשת ב BRIDGE MODE?

גם אני מחובר להוט וסובל מניתוקים מהאינטרנט. אני לא משתמש בוויפי של ההוטבוקס אלא רק מספר AP שמחוברים אליו. הניתוקים הם של המודם מהאינטרנט. כיבוי והפעלה של ההוטבוקס לעיתים משפרת את המצב.
לפי הבנתי לקוחות הוט רבים בישוב שלי סובלים מהניתוקים. הבעייה שבזק גרוע עוד יותר, וסיבים לא נראים באופק.

• אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש AC ויש AX.

אתה מדייק.

לאחרונה שמתי בבית Mikrotik cAP AC (למעשה שניים כאלה ב-Mesh) ואני מאוד מרוצה.

הוא קצת יותר יקר מ-TP-Link ויצורים דומים אבל העוצמת אות שלו זה משהו מדהים

@yuvk אצלי הניתוקים היו אך ורק ב-WIFI, מחשב HTPC שהיה מחובר חוטית להוטבוקס לא חווה הרבה ניתוקים בכלל.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

Mikrotik cAP AC

האם זה הנתב?

https://www.mikrotik.co.il/catalog/cap-ac/

זה יעבוד יחד עם הוט? גם אותו אני יכול לחבר בטור לראוטר של הוט או במקום? למה צריך MESH?

לפני 1 שעה, yuvk כתב:

השתמשת ב BRIDGE MODE?

גם אני מחובר להוט וסובל מניתוקים מהאינטרנט. אני לא משתמש בוויפי של ההוטבוקס אלא רק מספר AP שמחוברים אליו. הניתוקים הם של המודם מהאינטרנט. כיבוי והפעלה של ההוטבוקס לעיתים משפרת את המצב.
לפי הבנתי לקוחות הוט רבים בישוב שלי סובלים מהניתוקים. הבעייה שבזק גרוע עוד יותר, וסיבים לא נראים באופק.

לא יודע מה זה Bridge Mode, סליחה על הבורות.... איך מתחברים למספר AP?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק הראוטר, הוא מתחבר לראוטר של הוט.

בעצם דיי שקוף לו למה הוא מתחבר, הוא מקבל אינטרנט דרך הכבל רשת, את החשמל שלו הוא מקבל גם דרך הכבל רשת (יש מתאם קטנצ'יק).

יש אפליקציה של Mikrotik לפלאפון שבעזרתה אתה יכול לקנפג את שם הרשת, סיסמה ועוד מיליון ורבע פרמטרים אחרים.

Mesh זה פתרון כשיש לך שטח יחסית גדול וראוטר WIFI אחד לא מכסה את כולו.

אז Mesh זה מספר ראוטרים שכולם נותנים את אותה רשת ומרחיבים אחד את הכיסוי של השני

לדוגמה פה:

5227f1a9-bdab-4f55-bfe7-8a9004cc1f1d.__C

d3e75fb3-836a-4fb9-ad73-24badd6fb001.__C

זאת אומרת שיש לך 2-3 יחידות שמשדרות את האות האלקטרומגנטי במקומות שונים בבית כדי שיהיה לך כיסוי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין - מבחינת איך שזה עובד - מש שונה מריפיטרים זולים והביצועים שלו משמעותית יותר טובים.

לי - כשעברתי מדירה לבית - זה היה הבדל תהומי (עכשיו ברוב הבית אני מקבל 400 מגה סימטרי על wifi עם פינג של 10ms. החיבור עצמו הוא ג׳יגה סימטרי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקול לשדרג מהירות ל 500 מגה ולאחר מכן לשנמך חזרה ל 100.

זה יבטיח לך שיחליפו לך את הראוטר לחדש יותר שפועל מעולה ותומך גם ב 5ghz (לקבל 180 מגה ב wifi זה שדרוג רציני).

לפני שבוע התחברתי ולמרות שאין לי צורך ב 100 מגה, אני זוכר כמה ההוטבוקס הזה דרק והחלטתי להתחבר ל 200 מגה וככה הביאו את הדגם החדש יותר. ה"חוק" שלהם אומר שנותנים לך ראוטר שתומך במהירות אחת גבוהה יותר.

עוד חודש אני אשנמך ל 100(או שאחליט להתפנק על התוספת 10 שח) ואשאר עם הציוד הטוב יותר.

אם לא יעלה כסף לשנות תוכנית/להביא טכנאי, כניראה זה ייצא זול יותר מלקנות ראוטר נוסף.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בעיית ניתוקים ברשת האלחוטית בלבד עם ההוטבוקס (מחשב שחובר בכבל המשיך לקבל גישה לרשת).

קניתי שיאומי עם עודף מ100 ש"ח, לי וגם להורים, וכל הבעיות פסקו - חיבור יציב כבר כמה חודשים.

חיסרון - כנראה הסינים מסניפים לי את התעבורה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...