Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אנונימי 25

מנוע נפגע אחרי שהשאלתי לחבר את המאזדה 3 2006 שלי

Recommended Posts

זאת לא פגיעה של הרכב באבן ברצפה או משהו דומה, זה שבר בבלוק המנוע שיכול להיגרם ממגוון סיבות, צריך לפרק ולראות אבל כמו שזה נראה יכול להיות שנשבר הטלטל ופגע בדופן של בלוק המנוע. לדעתי לא בהכרח יש קשר למי שנהג על האוטו והיה יכול לקרות גם לך.

זה כן יכול להיות בגלל סיבובי מנוע גבוהים מדי לאורן זמן אבל במכוניות מודרניות יש מנתק הצתה שאמור למנוע את הבעיה.

צריך להחליף מנוע, לא ניתן לתקן את הנזק הזה בצורה בטוחה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ba323f כתב:

נשבר טלטל העכשיו ברור.

כשל כזה נגרם כתוצאה מנסיעה עם חוסר שמן או חוסר לחץ שמן תקין שיכול להגרם מסתימה במשאבת השמן או כל כשל אחר במערכת השימון. או סל"ד יתר מה שלא יכול לקרות בגיר אוטומט.

ועוד מספר סיבות מדובר בכשל פנימי. כדי לדעת אך כרגע פחות מעניין איך זה בדיוק קרה צריך לפרק את המנוע לגורמים ולחקור.

בהחלט שנזק כזה יכול להגרם לפתע ללא התראה מוקדמת.

הבלוק מנוע נשבר כתוצאה משבירת טלטל כנראה.

בלוק מנוע לא נשבר מעצמו, משהו בפנים נשבר תחילה ויצא החוצה.

נכון, אבל היה צריך להיות סימנים מקדימים, כגון  רעשי מנוע חזקים ונורת לחץ שמן, שכנראה התעלמו מהם עד שקרה השבר.

בכל מקרה, כדי לדעת מה הגורם הצורה יותר החלטית צרי לפרק לפחות את גל הארכובה החוצה. 

אולי זה ממש לא משנה כי בטוח שצריך מנוע אחר. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.5.2020 בשעה 11:55, danniel כתב:

נכון, אבל היה צריך להיות סימנים מקדימים, כגון  רעשי מנוע חזקים ונורת לחץ שמן, שכנראה התעלמו מהם עד שקרה השבר.

בכל מקרה, כדי לדעת מה הגורם הצורה יותר החלטית צרי לפרק לפחות את גל הארכובה החוצה. 

אולי זה ממש לא משנה כי בטוח שצריך מנוע אחר. 

לא היה כל סימנים מקדימים רעשים סטנדרטים לגיל (2006) 

לא נדלקה  נורת לחץ שמן 

ואני בודק שמן מידי שבוע שבועים

אכן מחליף מנוע

דוקא מאד חשובה לי שאלת האשמה אף אחד מאיתנו לא רוצה שלא לשלם נזק שהוא אחראי עליו...

לפני 7 דקות, אנונימי 25 כתב:

לא היה כל סימנים מקדימים רעשים סטנדרטים לגיל (2006) 

לא נדלקה  נורת לחץ שמן 

ואני בודק שמן מידי שבוע שבועים

אכן מחליף מנוע

דוקא מאד חשובה לי שאלת האשמה אף אחד מאיתנו לא רוצה שלא לשלם נזק שהוא אחראי עליו...

ועוד דבר 

לפני כשבועיים עשיתי בדיקת מחשב במוסך (טיפלתי במזגן אז על הדרך) והיה תקין

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לדעת מה קרה, צריך לראות את השבר הפנימי במנוע מקרוב ואת מצב גל הארכובה. 

לא נראה לי שהמוסך ישתף פעולה או לחילופין ידרוש תשלום נוסף על הפירוקים האלו,  כי זה תוספת עבודה רק למטרות זיהוי הגורם ולא התיקון עצמו. 

גם אם תלך על זה, לא בטוח שיהיה אפשר לדעת באופן חד משמעי מה בדיוק קרה או אצל מי זה קרה. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים האומים של הטלטל נפתחים מעצמן אבל לפני שזה קורה שומעים רעשי נקישות מהמנוע.

לסיכום אחרי פירוק יותר מאסיבי יהיה ניתן לקבל יותר תמונה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב האגן שמן? אם הוא ניזוק ויצא השמן אז זה הגיוני.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...