Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגרת טיפולים "חכמה" בסיאט אטקה - מישהו שמע?

david1
שימו לב! השרשור הזה בן 1437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל כרגע הסברתי שיש בעיה והסכמת עם הנתונים.

זה שלא הלך לך מנוע אחרי 300 אלף לא אומר שום דבר, אתה טיפה בים ומדובר על רכב ודגם ספציפי, זה ממש רחוק מלהוות עובדה לטענה שמן טוב ל 15 ו 30 אלף ק"מ בכלל המנועים המודרניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר מזמן בחרתי לעצמי קו מסויים:

לקיים את הוראות היצרן כמו שהן.

לעשות את מה שהיצרן אומר ולא לעשות את מה שהיצרן לא אומר, להשתמש בחלקים ובחומרים שהיצרן הגדיר בדיוק ולא בתחליפים, לקיים את שגרת הטיפולים שהיצרן ממליץ לאיזור האקלים ולתנאי השימוש הרלוונטיים.

מנסיון עם הרבה מכוניות שנסועו הרבה קילומטרים זה עובד מספיק טוב.

אם יש מישהו שרוצה להחליף שמן כל 5000 ק"מ בתנאי שימוש רגילים, אין שום בעיה, בעייני זה לא נחוץ אבל אין לי שום עניין להכנס לדיון הזה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מצליח להבין מה הבעיה של אנשים להחליף שמן ולהשקיע במוסך 550 ש"ח לטיפול קטן. אני מכיר אנשים שמחליפים צמיגים וברקסים בעלויות של אלפי שקלים כל 7-8 חודשים רק כי הם אוהבים לנהוג... הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, 15,000 ק"מ בשלושה חודשים זה ממש הרבה לרכב פרטי, מאוד מכובד ועוד בימי קורונה!

לגבי שמירת אחריות כבר כתבו לפני. מבחינה מכאנית דווקא את הטיפול הראשון שכולל הרצת מנוע לא הייתי מאריך, אולי מקצר.

לפני 2 שעות, boxer 19 כתב:

האם אתה שולל את הנתונים שכתבתי?

אתה מדבר על מהירות ממוצעת של 30 קמ"ש ובתנאים שבוקי מדבר עליהם המהירות הממוצעת קרובה יותר ל-50 קמ"ש, תלוי כמה מהר נוסע בכביש בינעירוני (לצורך המהירות הממוצעת, ולא לצורך פחות שעות מנוע שכן במהירות גבוהה יותר המנוע עובד אותו מספר של סיבובים אבל בעומס רב יותר).

אני גם מחזיק סיטרואן עם וותק רב על הכביש, מנוע דיזל ומשתמש בשמנים של יצרנים מוכרים שממליצים על מרווח של 20,000 ק"מ ושנתיים, אני לא מגיע לשם אלא מחליף אחרי שנה וכ-15,000 ק"מ ולא אכפת לי לעבור את הנסועה הזאת במעט.

השמן יוצא אמנם שחור כיאה לדיזל אבל אין טיפת בוצה. הבורג של הקרטר פשוט מבריק. המנוע והטורבו מקוריים ומתקרבים ל-400 אלף ק"מ. קשה להתווכח עם המציאות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כמו שאמרת הרכב שלך וותיק, המנועים החדשים יותר רגישים לזה ב. דיזל

גם לי יש משאית 2019 שמחליפים בה שמן כל 90 אלף, השמן נהפך למזוט והמנועים האלה נוסעים מיליונים ככה, 

מסקנה, זה עובד אבל זה לא תקין.

את היצרן מעניינת האמינות של הרכב בתקופת האחריות ואצל היד הראשונה ולא שניה מעבר, כמו פלאפון.

בארץ רכב הוא מוצר יקר מאוד ואורך החיים שלו אמור להיות ארוך מציפיות היצרן ולכן צריך לטפל בשכל (במידה וזה לא רכב ל 3 שנים).

במדינות אחרות רכב עולה חצי וגם פחות מבארץ המשוואה משתנה ואפשר "להזניח" את שוויו של הרכב ולקנות חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Buki כתב:

לא חייב להיות חיישן מצב שמן.

המחשב יכול לחשב לפי שעות מנוע, מהירות ממוצעת, סל"ד ועומס, טמפרטורת השמן ואולי עוד פרמטרים את הבלאי של השמן. 

חיישן איכות  שמן מנוע ב-VW חייב להיות מותקן בתחתית האגן בכדי לאפשר מירווח טיפולים גמיש.

חיישן איכות שמן מנוע ב-VW הינו למעשה חיישן טמפ'/מפלס שמן מנוע כאשר שני הפרמטרים הללו נמדדים על-ידי אותו חיישן ומכאן מחשב הרכב מחלץ את איכות שמן המנוע בנוסף למידע שכתבת קודם לכן.

* ייתכן שבדגמים חדשים רכבים שונים קיים חיישן איכות שמן מנוע שונה בצורת פעולתו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...