Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין לקנות רכז רשת - צריך רקע בנושא

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני מעוניין לקנות רכזת רשת, מספיק לי עם 5 כניסות.

כרגע חנות שפתוחה לידי (הבנתי שמשלוחים מ KSP לוקח מלא זמן) אמר לי שיש לו כזה:

https://ksp.co.il/?ref=mobileToDesktop&uin=21972

אבל הבנתי שזה POE, למרות שמה שאני רואה זה לא...

בכל מקרה, איך אני יודע אם כרטיס הרשת שלי במחשב תומך POE? או שאין עם זה בעיה וכולם תומכים? תכלס אין לי בעיה לחבר אליו מתח, יש חשמל ליד המקום המיועד לו.

אני מעוניין לחבר את היציאה מה mini fiberbox של הוט לנתב, וממנו ל 2 מחשבים.

תודה,

ליאור.

עריכה אחרונה על ידי bjlb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א', זה לא נתב, זה סוויץ'.

הוא לא עושה כלום חוץ מלהוסיף עוד חיבורים לשקע קיים (קצת כמו מפצל חשמל).

ב', POE מאפשר העברת מתח למכשירי קצה שתומכים בזה, וכך לחסוך נקודת חשמל בסמוך אליהם (למשל, מצלמות אבטחה, נקודות גישה וכו').

אתה כנראה רוצה להתעלק על ה Fiberbox ולפצל את היציאה שלו ל - 2.

אז נתב כנראה יש לך (ה Hotbox), ולפי התיאור שלך, אין לך צורך ב POE, או נתב.

מה שקישרת יספיק לך בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הבנת שזה Poe? (זה לא, וכנראה אתה גם לא צריך)

מאיזה אזור אתה?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נתבים פשוטים של אדימקס 5/8 פורטים באייבורי ו KSP. יש לי 5 כאלה כבר שנים, מעולם לא עשו לי צרות.

https://ksp.co.il/?uin=10294&txt_search=מתג edimax&lm=ec7309406aadf3b53f42d02c9e84e4d5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוצר יתאים, גם TP Link לא עשו לי בעיות אף פעם, בגדול סוויצ' זה מוצר שיחסית לא עושה בעיות ובד"כ מחליפים אותו כי רוצים ביצועים טובים יותר או יותר יציאות

מעבר לזה:

Mini Fiberbox הוא לא נתב (Router), אלא בסה"כ יש בתוכו MoCa, הוא מקבל רשת על גבי כבל קואקסיאלי של טלוויזיה (יחד עם הטלוויזיה, בשביל זה ה-MoCa), ומפריד החוצה את הטלוויזיה ליציאת HDMI ואת הרשת ליציאת RJ45 שמאחורה ול-WiFi המובנה.

Fiberbox הגדול הוא בפנים גם נתב, גם MoCa, גם WiFi, גם מודם, וגם ממיר.

הייתה תקופה שבה שילמתי תוספת של 10 שקלים בחודש עבור Mini Fiberbox בלי שיהיה לי Fiberbox בבית, ומה שעשו זה שמו מכשיר MoCa פשוט ליד הראוטר, שלקח את החיבור רשת והזריק אותו לתשתית הקואקסיאלית בבית, בנקודה הכי מרוחקת ישב ה-Mini קיבל את הרשת מהתשתית הקואקסיאלית ונתן חיבור RJ45 ו-WiFi באותה פינת ישיבה

המוצר המקושר כפי שאמרו הוא מתג (Switch), ולא רכזת (Hub) למרות שהתפקידים שלהם דומים, ה-Switch הוא מוצר יותר מתקדם ו-Hub כמעט ונכחד מהעולם

POE אינו נדרש וגם אינו רלוונטי במתאר. גם אם תיאורטית תיקח סוויצ' שתומך POE, הוא עדיין יצטרך נקודת חשמל לסוויצ' עצמו, ומן הסתם הוא לא יכול להזריק מספיק חשמל כדי להפעיל מחשב, ולכן זו פונקציה מיותרת במתאר הזה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר ךעדכן

קניתי בסוף משהו קצת אחר, זה מה שהיה בסוף:

https://ksp.co.il/?ref=mobileToDesktop&uin=12706

חיברתי ועובד סבבה במחשב אחד. צריך לקדוח חור ולחבר את השני, יעדכן בקרוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר בגדול כפתרון זמני, אבל זו רשת שנחשבת איטית היום - 100Mbps, כשרוב מוחלט של המתגים היום תומכים 1000Mbps.

שים לב לדוגמה שאם יש לך חבילת אינטרנט בהוט של 250Mbps אז אתה לא תרגיש יותר מ-100 בגלל הסוויצ' הזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, הבנתי, לא שאני צריך יותר מזה (כרגע אכן יש חבילה של 200, אבל אין לה שימוש ובמחיר לא היה הבדל ממאה...)

בכל מקרה זה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהחיבור האלחוטי שהיה, שבמקרה הטוב היה שליש מהירות לכמה שניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, bjlb כתב:

סבבה, הבנתי, לא שאני צריך יותר מזה (כרגע אכן יש חבילה של 200, אבל אין לה שימוש ובמחיר לא היה הבדל ממאה...)

בכל מקרה זה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהחיבור האלחוטי שהיה, שבמקרה הטוב היה שליש מהירות לכמה שניות.

סבבה העיקר שאתה מודע לעניין.

ד"א מה הבעיה עם החיבור האלחוטי? למיני פייבר יש WiFi משל עצמו שהוא מקבל אינטרנט דרך הקואקסיאלי, ככה שאם המחשבים קרובים למיני פייבר אמורה להיות להם קליטה מעולה

לפני 52 דקות, XVSTI כתב:

רוב הסיכויים שמתאם המוקה הוא גם ככה צוואר הבקבוק בכל העניין הזה.

קשה לי להאמין שהוא עובר את ה 100Mb בהרבה.

MoCa 1.0 תומך ב-100

MoCa 1.1 תומך 175

2 כבר תומך 500/1000MBit

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את הנתונים, בפועל הם מאוד מושפעים מהסביבה שלהם.

מאוד נדיר שהמוקה של הוט (1.1 - 175 תיאורטי), באמת יגיע לזה ויעמוד בזה לאורך זמן ועומס של שני מחשבים.

2, ו 2.5 ע"ב מתאמים של חברה נורמלית, זה כבר סיפור אחר.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ד"א מה הבעיה עם החיבור האלחוטי? למיני פייבר יש WiFi משל עצמו שהוא מקבל אינטרנט דרך הקואקסיאלי, ככה שאם המחשבים קרובים למיני פייבר אמורה להיות להם קליטה מעולה

אם אני זוכר נכון, ה Fiberbox תומכים ב 2.4Ghz בלבד.

בסביבת תקשורת עמוסה, גם ממרחק קרוב יחסית, אפשר לסבול מ Packet loss ברמה לא סבירה לשימוש נורמלי באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הייתי מקבל מעל 150 כמעט תמיד

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...