Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה רכב נמכר מעל המחירון שמופיע ביד שתיים?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחיר מחירון מאזדה 3 שנת 2014 רמת גימור "ספיריט" - 65,000 ש"ח.

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=27003&Year=2014

ידוע שאנשים לא רוצים לשלם מחיר מחירון, ובכל זאת: 

https://www.yad2.co.il/s/c/xg7fpg

- דורש 75,000 ש"ח. 

https://www.yad2.co.il/s/c/x5w7ng

- דורש 73,200 ש"ח. 

ויש עוד כאלו. 

אני מנסה להבין, יש בפנים זהב? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אנשים רושמים מחיר התחלתי גבוה לצרכי מיקוח, או שבטוחים שהרכב שלהם שמור במיוחד ושווה יותר ולכן מתחילים במחיר מאוד גבוה...
אל תתרגש ואם הרכב מוצא חן בעיניך, תרים טלפון, תשמע פרטים ותן למוכר הצעה במחיר סביר בעיניך, יכול להיות שעוד שבוע, שבועיים כשהוא לא ימכור, הוא יתפשר ויירד במחיר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון, מטרתו לשמש נקודת התייחסות.  בהיותנו מדינת חסות עותומנית בעברה, תרבות השוק אצלנו מפותחת בהשוואה להרבה מקומות אחרים. ערך הרכב לבעליו ולקונה שונה מאחד לאחד, לכן אם אקזמפלר מסויים מיד פרטית, שמור במיוחד, עם קילומטרז'  סביר או אפילו נמוך (אבל לא מאד ובאופן מחשיד) טיבעי שהמוכר ידרוש יותר. זכותך לוותר ולהמשיך לחפש. קח בחשבון שבמידה ולא תמצא את מבוקשך ותחזור אל אותו מוכר, הרכב כבר לא יהיה זמין יותר, כי תמיד יהיה מישהו שיסכים לשלם למוכר את שביקש.

אגב, תשווה למחירון לוי יצחק ולא למחירון יד 2, לוי יצחק "שומר על ערכי רכב מסויימים" (ציטוט, לא מקורי שלי, טל"ח) משיקולים שלו.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת הייחוס שלך צריכה להיות למחירון לוי יצחק (על אף שהמפרסמים מפרסמים ביד 2, לרוב דורשים מחירון לוי יצחק).

נוסף על כך,יש שקלול של :יד,מס' ק"מ וחודשי עליה על הכביש.אין דינו של רכב שעלה בינואר 2015 למשל כדין רכב שעלה בדצמבר 2015.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירונים של מאזדה 3 הם בגדר המלצה בלבד.
חפש אחץ מסוג ספיריט שמפורסמת במחירון אלה שתמצא או שמצבן קטסטרופלי או שיש שם חתול בשק.
אני מדבר על כל השנתונים!
אני מחפש אחת בשנתונים 2009 -2012
אני כעיקרון אוהב צבעים מיוחדים ( ואנשים בדרך כלל נרתעים מהם).
אתן לך דוגמא מפורסמת אחת 2009 יד 4 מליסינג עם 156 אלף ק"מ.
מחירון לוי יצחק 25 אלף שח לפני שמורידים על ליסינג.
הבן אדם מבקש 33500 ולא מראה נכונות להתגמש מעל המצופה.
אם תלך לדגמי 2007-8 המצב אף מחמיר עם מחירונים של 15-18 אנשים רוצים 10 מעל כאילו לא מדובר ב50 אחוז מערך הרכב.

למען הסר ספק היו בידיי 3 ספיריט במשך ה5 שנים האחרונות כולן נקנו ונמכרו מעך המחירון.
אבל לא בחזירות כמו שנראית היום

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך עושים העברת בעלות בימי הקורונה?

כדי להראות רצינות מציע לך ללכת לראות רכב שמעניין אותך ואז להבין מה מחיר הסגירה שתוכל לקבל, כמובן תדרוש התחיבות לפני הבדיקה למנוע גיר ושילדה ואז תוכל לקבל מחיר טוב.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zaf כתב:

מחירון, מטרתו לשמש נקודת התייחסות.  בהיותנו מדינת חסות עותומנית בעברה, תרבות השוק אצלנו מפותחת בהשוואה להרבה מקומות אחרים. ערך הרכב לבעליו ולקונה שונה מאחד לאחד, לכן אם אקזמפלר מסויים מיד פרטית, שמור במיוחד, עם קילומטרז'  סביר או אפילו נמוך (אבל לא מאד ובאופן מחשיד) טיבעי שהמוכר ידרוש יותר. זכותך לוותר ולהמשיך לחפש. קח בחשבון שבמידה ולא תמצא את מבוקשך ותחזור אל אותו מוכר, הרכב כבר לא יהיה זמין יותר, כי תמיד יהיה מישהו שיסכים לשלם למוכר את שביקש.

אגב, תשווה למחירון לוי יצחק ולא למחירון יד 2, לוי יצחק "שומר על ערכי רכב מסויימים" (ציטוט, לא מקורי שלי, טל"ח) משיקולים שלו.

לא תמיד יהיה מי שיסכים, ולראייה, לא מעט רכבים שמתייבשים ביד 2 בגלל שהמוכרים חיים בסרט, בסוף אני גם רואה אותם מקפלים זנב ויורדים יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון, וכוונתי למחירון לוי יצחק הוא אמת המידה לתעריפי הביטוח . מחירון יד 2 עם כל הכבוד הראוי משמש אמת מידה לרוכשים כמו גם לקונים, אבל גם אם תרכוש במחירי מחירון יד 2 הביטוח ובעקבות זאת הפיצוי במקרה הצורך (חס וחלילה)  תמיד יהיה על פי מחירון לוי יצחק. כל השאר מלחמה בטחנות רוח. 

המתייבשים למיניהם נימנים בדרך כלל עם העקשנים שמאמינים שבידם רכב השווה משקלו בזהב, גם אם הוא יוצא ליסינג והושבח על ידי צביעה רב גונית על פני הרכב.  או לחליפין רכב "מרופא" שנסע מעט מאד ביחס לשנתון שלו שמנועו מעולם לא הגיע לטמפרטורת עבודה , אבל טופל במורשה כל שנה. (ראיתי גם גולייטה תילתן שטופלה רק אחרי שנתיים וחצי ב 30K כי כך כתוב בספר) 

רכב יד שניה נסחר בין קונה מרצון למוכר מרצון. תמיד יהייה מישהו שמוכר בעל רצון "מוגזם" , אני אומר "שיערב לו" ימתין ככל שירצה עד שיבוא (או לא) הקונה.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמי שהקילומטראז׳ שלו נמוך (לא נמוך מדי אלא נמוך כמו שצריך להיות) צריך להיצמד למחיר מחירון (כלומר 70,000 ש״ח ולא שקל יותר). ומי שהקילומטראז׳ גבוה יחסית לשנה, צריך למכור מתחת למחירון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ קטן לחיים - המציאות לא מתאימה את עצמה למה שאתה חושב. הרבה יותר פשוט להתאים את מה שאתה חושב למציאות. משהו בסגנון הזה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שווה הרכב במחירון לוי יצחק?

אם הרבה מבקשים מעל המחירון על רכב מסוים זה לא הופך את זה למוצדק.

אם הנתונים מאוד טובים, אני כן רואה הצדקה לשלם מעל המחירון הרגיל או לשלם מחירון משוקלל.

אבל על רכב ממוצע? מחירון רגיל ותו לא.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש : אתה צריך לעזוב את נושא המחירון. הוא בעיקר סעיף ביטוחי.

השאלה אם תוכל לקנות את אותו רכב במצב דומה במחיר שונה אצל השכן / מגרש אחר. כלומר : מחיר השוק. זה משהו שצריך להרגיש אחרי כמה רכבים ומו"מ שראית.

מו"מ לא עושים בטלפון.

משרשור אחר פה: יש לי תחושה שאחרי קורונה מחיר השוק הולך לצנוח . מזדה 3 זה הרי רכב ליסינג נפוץ ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים מוכנים לשלם מעל המחירון בשביל שקט נפשי ואחריות מורחבת.

התוודיתי לזה בתקופה האחרונה בביקורים שאני עושה "בטויוטה סלקט" רכבים מעל המחירון בכמה אלפים טובים עפים ללא בעיה. ( על אף שמדובר מראש ברכב יקר במקביל למתחרים)

זה תקף אגב גם למאזדה 2 או טויוטה יאריס. (דורשים מעל המחירון ומקבלים, אז למה לא לבקש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של יצחק לוי לא באמת מייצג את מצב השוק, הוא כן מייצג את האינטרסים של שחקנים חזקים בשוק הרכב.

הדבר היחיד שהמחירון הזה נותן זה:

* נקודת פתיחה למחיר (למעלה או למטה)

* שווי הרכב במקרה של טוטלוס.

בדיוק לפני כל הבלאגן התחלתי תהליך להחלפת רכב ופירסמתי את המאזדה ספיריט שלי (2010) עם נתונים מעולים מעל המחירון ואנשים לא הפסיקו להתקשר, בשניה האחרונה עצרתי את המהלך בגלל הקורונה.

אני וגם הרבה אנשים אחרים מעדיפים לשלם עוד כמה אלפים ולקנות רכב עם קילומטאג נמוך שמטופל כל שנה (מגובה בקבלות) במצב טוב מאשר לחסוך ולקנות רכב קרוע.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, motizkn כתב:

אני וגם הרבה אנשים אחרים מעדיפים לשלם עוד כמה אלפים ולקנות רכב עם קילומטאג נמוך שמטופל כל שנה (מגובה בקבלות) במצב טוב מאשר לחסוך ולקנות רכב קרוע.

ומצד שני יש אנשים שמחפשים מציאות,

כשמכרתי את הרכב הקודם שלי ראיתי לא מעט הודעות בפייסבוק בסגנון של "כל מחפשי המחירון לא לפנות אליי",

מה שאומר שיש אנשים שמוכנים לשלם פחות מהמחירון, העיקר לא לצאת "פראייר", אפילו במחיר של קניית רכב פחות שמור.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...