Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש שעלה לי 300 אלף, שפך גיר אחרי 260 קילומטר.

R1pper
שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זכותך לא להתפשר אבל אין לך קייס. בשביל זה יש אחריות ואף אחד לא יחליף לך רכב על תקלה כזו (בכלל החלפות רכב נדירות מאוד ונעשות במקרים הרבה יותר קיצוניים מתקלה בודדת).

אתה יכול להאשים אותי לא רק בשירות הגרוע אלא גם ברצח ארלוזורוב וזה עדיין לא ישנה את העובדות. לרגע לא אמרתי שלא תקבל שום פיצוי או הגנה אבל תקרא את תעודת האחריות שקיבלת ותבין שלא יחליפוט לך רכב כל כך בקלות.

זו דעתך האישית בלבד, ויש כאלה שיש שיגידו יש קייס, גם יש תקדימים בנושא, מנוע\גיר, ששופט חייב להחליף\לבטל עיסקה.

לגבי החוויה לך עם מכונת CNC, אתה אשקרה משווה מורכבות של מכונה כזו לרכב?

במקרה שלך, לא היה שום קייס, והיית צריך לשנע את זה על חשבונך ואין ספור עלויות, אבל כל אדם נורמלי, עם הבנה טכנית היה נוהג כמוך.

a no brainer decision

ואופן כללי:

כל הבעיה שלי היא(ואגב ניסחתי הסכם משלי, ושלחתי אותו אליהם חתום על ידי, אבל הם דחו אותו)כשיבואן מחתים אותי על השתקה ואי יכולת לבוא בטענות אם הטיפול כשל ,וגרם נזקים עקיפים לרכב, שלא יהיו מכוסים על ידם בעתיד, זה לא יהיה, וכל שופט יבעט אותם מכל המדרגות.

מה גם שמשא ומתן הוא לא מחייב, ומשפט אולי יקח שנה שנתיים, אני לא אוותר.

עד היום, עד למקרה הזה יותר נכון, לא הבנתי כמה הצרכנים הם בזויים וחסרי חשיבות לאחר שהכסף החליף ידיים, אין לכם מושג כמה החוקים לרעת הצרכן, זה כלכך הזוי הזוייי, אבל לא יעזור להם, ההתנשאות שלהם תעלה להם יקר, אני לא אקח מוצר תקול, במיוחד מוצר שיבואן מנסה להתנער ממנו על כל סעיף וסעיף.

שזה אומר דרשני.

עריכה אחרונה על ידי R1pper
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הקו שלך לא במקום. אין דין כנף אחורית (רכיב בודד אבל מרותך למרכב ועובר צביעה בארץ) לאלטרנטור או כיסא נהג (מכלולים שמורכבים בברגים וקל מאוד להחליף).

לא אסכים לקבל רכב עם חלודה או החלפת חלקי מרכב אבל לא תהיה לי בעיה לקבל רכב עם מנוע שהוחלף לחדש (וקיבלתי ב 89' החלפת מנוע לטנדר פז'ו דיזל אחרי שהרכב סופק עם משאבתי מים תקולה ומנוע הלך אחרי 1800 קילומטר שנעשו בשבועיים וחצי).

NIMO, תבדיל בין לא חושבים שמגיע משהו לבין לא מסכימים שצריך להחליף רכב על זה.

מקבל את מה שאתה אומר שדין מרכב לא כדין אלטרנטור. אבל גיר? ברכב מודרני? יותר לכיוון המרכב ופחות לכיוון ה"כמה ברגים וסיימנו". מחשבים, צמות חיווט, ברגים במומנטים מאוד ספציפיים, דורש לרוב פירוק של מכלולים נוספים כמו אגזוז, דיפרנציאל (ככל הנראה הרכב של פות"ש בעל הנעה כפולה) ועוד שלל פעולות רק כדי לפרק.

בתכלס. בוא. 3 רכיבים מבדילים בין כלי רכב ממונע לבין ערימה במרכז המחזור העירוני, והם שלדה מנוע וגיר. לא הייתי מתפשר על אחד מהם, לא בקניה של רכב יד שניה ובטח שלא בקניה של רכב חדש.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תקלה בודדת לא מכיר תקדימים ואשמח אם תאיר את עיניי.

אני לא יודע כצמה אתה בקיא במבנה של מכונות כאלה אבל זה ציוד מאוד מורכב ומאוד מדוייק (תחשוב על רמת הדיוק של הציוד שצריך לתת את רמת הדיוק של חלקי הרכב שלך. הם לפחות בסדר גודל יותר גבוהים) וכשאני קונה מכונות אני קונה מנציג מקומי בשביל האחריות והשירות כדי שלא אצטרך לשנע ולטפל בדברים (קונה מכונה עובדת אצלי במפעל ולא מכונה במחסן היצרן).

לא אמרתי שההסכם תקין וגם לא שהוא לא תקין כי הסעיף שהבאת יכול להיות מאוד כהגיוני בדיוק כמו שהוא יכול להיות דרקוני (למשל אם מתחייבים ל BUY BACK במחיר מחירון תוך 5 שנים ומרחיבים אחריות ל 5 שנים מפגוש לפגוש אז הסעעיף מאוד סביר. מצד שני אם אומרים החלפנו גיר, נתנו לך עץ ריח ובזה סיימנו הסעיף הזה לא בא בחשבון). מגיע לך פיצוי, מגיע לך ביטוח בפני ירידת ערך (או תשלום ירידת הערך לפי קביעת שמאי מטעמך) ומגיעה לך התנצלות. אני פשוט לא חושב שמגיעה החלפת רכב על דבר כזה.

זה בסדר לא להסכים איתי ואני לא אומר שהאמת נמצאת רק אצלי כי זה תחום מאוד אפור עם מנעד מאוד רחב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משווים לנורה אבל גם לא לסלע שנפל על הגג של האוטו.

אם חברים שלך יצאו ממוסכים ככה אז סימן שהיו במוסכים של חאפרים (ויש גם מורשים חאפרים). יש גם "קצת" הבדל בין מקרה כזה שנמצא בטיפול ובקרה קצת יותר הדוקים הן מצד היבואן והן מצד היצרן לבין טיפול שוטף.

"יש גם מורשים חאפרים" זה בעצם סוגר את הסיפור. כיוון שהטיפול במורשה ויש מורשים חאפרים, עוד סיבה טובה מאוד להתעקש על רכש חדש.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החוויה לך עם מכונת CNC, אתה אשקרה משווה מורכבות של מכונה כזו לרכב?

אצלנו מכונות CNC עולות הרבה יותר מרכב, גם משלך.

הן מתוחכמות ורגישות לא פחות מרכב מפואר, אל תשכח שאיתן מייצרים את החלקים הכי מדויקים וקריטיים במטוס או ברכב (למשל).

בכל מקרה,

אני מקווה שתקבל טיפול יותר ממה שקיבלת עד עכשיו, אולי עם התערבות היצרן עניינים ישתפרו.

כמו כן, אם ביום מן הימים תוכל לתת פרטים יותר מזהים (רכב, יבואן, סוכנות, גורם מטפל וכו'), זה יוסיף לשרשור הזה את מה שצריך כדי להנציח אותו (אולי קצת הגזמתי עם הנצח...)

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותך לא להתפשר אבל אין לך קייס. בשביל זה יש אחריות ואף אחד לא יחליף לך רכב על תקלה כזו (בכלל החלפות רכב נדירות מאוד ונעשות במקרים הרבה יותר קיצוניים מתקלה בודדת).

אתה יכול להאשים אותי לא רק בשירות הגרוע אלא גם ברצח ארלוזורוב וזה עדיין לא ישנה את העובדות. לרגע לא אמרתי שלא תקבל שום פיצוי או הגנה אבל תקרא את תעודת האחריות שקיבלת ותבין שלא יחליפוט לך רכב כל כך בקלות.

דווקא יש קייס:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5433114,00.html

אין שום סיבה שלא האמת, על טאבלט שקניתי דרשתי החלפה ולא תיקון קל וחומר שהייתי הופך את העולם על מוצר כזה במקום פותח השרשור. שים לב לטענת עורכי הדין בכתבה שצירפתי: פגם יסודי ברכב המהווה הפרת חוזה.

בהצלחה לפות"ש, יש תקדימים נוספים אני מניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד אצל יבואן.

תקלות מהותיות ברכבים חדשים יש בכל יצרן.

אצלנו בחברה במקרה כזה קונים חזרה את הרכב והלקוח מקבל חדש.

אלא אם הוא מסתפק בפיצוי + תיקון.

אבל לא צריך להתעקש כדי לקבל רכב חדש.

חייבים לחוקק חוק כמו בארה"ב lemon law.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך את דעתי ומה אני הייתי עושה.

אני מבין שאתה מרגיש פגוע וכועס ובצדק אבל בוא רגע ננתק את הרגש מההגיון.

לפי מה שרשמת אתה מוגבל בניידות ואני מניח שזה רכב שהותאם לצרכים שלך במיוחד. רכשת את הרכב מתחילה כי הוא התאים לך בכללי לא רק בנושא הניידות.

תקלות קורות ויקרו אבל אם היבואן מוכן להבטיח לך הרגעה ופיצוי הייתי מתקדם איתו.

1) החלפת גיר לחדש כולל בדיקה של מכונאי בכיר מוסמך מטעם היצרן (ולא היבואן) שהחלק הורכב תקין

2) פיצוי כספי לירידת ערך לפי הערכת שמאי שלך ומטעמך לשווי של היום ולא לשווי ביום מכירה עתידי + פיצוי עוגמת נפש בגובה 5% משווי הרכב.

3) הארכת אחריות מלאה ל5 שנים

4) במקרה של תקלה חוזרת בגיר או במכלולים הקשורים לגיר תקיון בחדש + פיצוי נוסף בגובה 10% מערך הרכב.

5) התחייבות לBUY BACK לאחר תקופה מוסכמת עמך

6) במידה של תקלה חוזרת כלשהי בתקופת האחריות רכב חלופי מותאם ניידות

אני חושב שזה סוגר לך את הפינה בגדול מבחינת שקט + פיצוי. לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מאוד מוזר שאתה לא מציין את שם היבואן מפחד לתביעה, אבל כן קןרא לו ולנציגים שלו ״תאבי בצע״ ו״מנוולים״ (תביעת לשון הרע יכולה לסבך אותך לא מעט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שמדובר במרצדס. לצערי אין בארץ חוקים של הגנת הצרכן.

ממליץ ללכת לעו"ד ועל ביטול העסקה אם אפשרי.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך את דעתי ומה אני הייתי עושה.

אני מבין שאתה מרגיש פגוע וכועס ובצדק אבל בוא רגע ננתק את הרגש מההגיון.

לפי מה שרשמת אתה מוגבל בניידות ואני מניח שזה רכב שהותאם לצרכים שלך במיוחד. רכשת את הרכב מתחילה כי הוא התאים לך בכללי לא רק בנושא הניידות.

תקלות קורות ויקרו אבל אם היבואן מוכן להבטיח לך הרגעה ופיצוי הייתי מתקדם איתו.

1) החלפת גיר לחדש כולל בדיקה של מכונאי בכיר מוסמך מטעם היצרן (ולא היבואן) שהחלק הורכב תקין

2) פיצוי כספי לירידת ערך לפי הערכת שמאי שלך ומטעמך לשווי של היום ולא לשווי ביום מכירה עתידי + פיצוי עוגמת נפש בגובה 5% משווי הרכב.

3) הארכת אחריות מלאה ל5 שנים

4) במקרה של תקלה חוזרת בגיר או במכלולים הקשורים לגיר תקין בחדש + פיצוי נוסף בגובה 10% מערך הרכב.

5) התחייבות לBUY BACK לאחר תקופה מוסכמת עמך

6) במידה של תקלה חוזרת כלשהי בתקופת האחריות רכב חלופי מותאם ניידות

אני חושב שזה סוגר לך את הפינה בגדול מבחינת שקט + פיצוי. לשיקולך.

לרכב אין מכשירים מיוחדים, או איבזור מיוחד.

הלוואי!

הלוואי והיו נותנים לי תנאים כאלה, הם אשקרה שלחו לי מסמך שנקרא, ושימו לב לשם: -כתב סילוק תביעה-

הזוי ופשוט בדיחה.

עד שאני לא ביקשתי מנהל עבודה, זה בכלל לא עלה על דעתם, לקנות ממני את הרכב? למה לא.

אבל אם ימצאו ליקוים כל שהם(מפירוק והרכבת הגיר) ילקחו בחשבון, ושמאי מטעמם יקבע ירידת ערך, ואז תקבל כסף.

נשמע לך הגיוני? פייר?

זה כל כך עצוב, שאני צוחק, זה פשוט טירוף.

אני מתעקש על אחריות יצרן מלאה, הם לא, כותבים רק הארכת אחריות, מה זה ניראה לך?

לי זה ניראה כמו כסת''ח איום ונורא, לא מקובל עלי.

אני הלקוח ואני אקבע את הסעיפים, לא הם, רוצה סעיפים מפורטים שיגנו על הרכוש שלי, ששילמתי עליו הון עתק.

והם דוחים כל דבר שכזה.

אין לי ברירה אלא להילחם.

עריכה אחרונה על ידי R1pper
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מאוד מוזר שאתה לא מציין את שם היבואן מפחד לתביעה, אבל כן קןרא לו ולנציגים שלו ״תאבי בצע״ ו״מנוולים״ (תביעת לשון הרע יכולה לסבך אותך לא מעט).

תדמיין את עצמך מוגבל, ושמתעמר בך בעל עסק, שאתה לקוח חוזר שלו, ושמת לו חצי מיליון שקל ב4 שנים.

ומנסה לברוח מאחריות, בצורה הזויה, ומספר לך בצורה מתנשאת וקרירה, שבית המשפט לצידו.

ובשיחה הראשונה, כשאתה מדבר מתוך בילבול וצער, כי חטפת מכה, הוא מאיים לקחת לך את הרכב החלופי אם לא תאשר לו עבודה.

כן בעיני, ובעיני כל אדם הוא מנוול ותאב בצע.

שלא תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...