Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תובנות מטיפול 90,000 הונדה סיוויק 2013

colauti 9
שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ה 6700 ק"מ לערך ננהגו במשך 5.5 חודשים (מ 18.11 עד היום),התבוננות דרך ג'אנט מגנזיום לא הראתה משהו חריג /אין רעשים או שריקות.

ד"א,הרפידות הקודמות היו מקוריות ושרדו כמעט 20,000 ק"מ (שמתוכם 8,000 ק"מ אני נהגתי).

סט רפידות אחורי מקורי עולה 400 ש"ח לפני מע"מ (למיטב הבנתי ללא עבודה),תחליפי עלה לי 100 ש"ח פחות בלבד.

אם באמת הסט המקורי מחזיק פי 2 מהתחליפי לא יודע כבר מה עדיף להרכיב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף מכונאי או יותר טוב, להתחיל לטפל בעצמך.

רפידות שעומדות להגמר יהיו מאוד דקות, אתה תשים לב לזה.

אצלי האחוריות עם 80 אלף קמ עליהן, עם 70~ אחוז הקדמיות עם קרוב ל100 אלף קמ ודורשות החלפה בחודשים הקרובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם משווים רכבים שונים לחלוטין - בייחוד אתה אלי שיש לך רכב דיזל עם גיר ידני שמאפשר בלימת מנוע על מנת להפחית בלאי לבלמים, ותום שבעל רכב היברידי עם טעינה רגנרטיבית.

האם תיתכן אפשרות של שחיקה מלאה של רפידת בלימה אחורית (ברכב סטנדרטי עם הנעה קדמית) ב8KKM בלבד?

אפשרי, כן. סביר בתוואי נסיעה סטנדרטי - ממש לא.

בכל מקרה בגלל שזה רכיב מתבלה - כמו צמיגים וכד' - קשה לדעת בלי לראות את הרפידות.

אגב מההיכרות שלי עם ספייס סטאר באיזורים הררים - אפשר לפעמים אפילו ב15KKM להחליף רפידות גם כאשר הנהג סבלן ולא משתגע.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי את הדברים לשם השוואה, אני סתם אוהב להשוויץ :lol:

פותח שרשור הוא חבר פורום ותיק שכנראה יודע לנהוג בצורה חסכונית, או לפחות לא מתגרזנת של גז, ברקס, גז, ברקס ג... ברקס, כך שאני בספק שאחרי כל כך מעט קמ הבלמים שלו נגמרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הג'אז אצלי נקנתה עם 37000 ק"מ. איך שקניתי אותה הכנסתי אותה לטיפול במורשה הונדה אשדוד. הטיפול הקודם היה ב 17000 ק"מ ע"י הבעלים הקודמים במוסך אחר של הונדה בצפון הארץ. שהכנסתי אותה לטיפול בהונדה אשדוד מיד לאחר הקנייה, הם אמרו לי בפירוש שהרפידות האחוריות תקינות אבל זה לא המקורי שמגיע עם הרכב. משמע, שבאחד הטיפולים, הרפידות האחוריות הוחלפו לרפידות לא מקוריות. הקדמיות היו גמורות אז החלפתי אותן.

הרכב עבר טיפול לפני כשבועיים שוב במורשה הונדה (51000 ק"מ) ולא אמרו לי שום דבר על הבלמים. אז אני מכין את עצמי שבטיפול הבא, כן אצטרך אולי להחליף בלמים, קדמיים או אחוריים, או גם וגם.

אחרי 6700 ק"מ זה נישמע לי הזוי שהרפידות סיימו את חייהן, במיוחד רפידות אחוריות.

כל מוסך מורשה של הונדה הוא שונה ומנוהל ע"י בעלים שונים, למשל המוסך בראשון לציון המרכזי הוא ממש שייך למאיר אבל חלק מהמוסכים ברחבי הארץ הם בעצם זכיינים או משהו כזה ולא ממש שייכים למאיר.

אני קיבלתי רושם טוב מהמוסך באשדוד (וגם באשקלון ובבאר שבע כשטיפלתי בעבר בסיוויק שהיו לי הייתי מאוד מרוצה)

הרגשתי שהם ישרים איתי ולא מנסים לדחוף לי דברים (בטיפול האחרון עשו את הטיפול וששאלתי אם הכל תקין אמרו לי שבדקו והכל תקין, ניקו תא מנוע, מילאו נוזלים מבלי לחייב...) מה גם שיש לי המלצות על המוסך מאשדוד מחברים לעבודה (והוא גם ממש מחוץ למקום העבודה שלי), אחד מהם טיפול של בסיוויק מאז שהייתה חדש ה עד 250000 ק"מ ולאחר מכן הייתה לו סיוויק נוספת שטיפל שם מהיום הראשון עד 75000 ק"מ והמליץ לי עליו בחום.

ממליץ לך לקחת חוות דעת נוספת ואולי אפילו למדוד את עובי הרפידה.

אגב, שאתה אומר שתחליפי עלה לך 100 שקל, איזו תוצרת זו? כי למשל אני לא הייתי שם סיני, אם כבר להתפשר ולא לקנות TRW שעולה כמעט כמו מקורי, אז הייתי קונה SAMKO או REMSA.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמכונאי של הונדה מדבר -אני שותק .

חבל על ההטעייה בפורום ציבורי.

זה פשוט עוול.

אאוטלנדר 2019 - כל 20k 4 רפידות .

כנ"ל שאר דגמי מיצובישי .

קורולה 2019 כנ"ל , כל 15-20 רפידות אחוריות+ קדמיות .

אתה רוצה ספר טיפולים וחשבוניות טיפול?

אפשר לגמור רפידות גם ב 1000 ק"מ...

תלוי איך נוהגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה למה?^^ בגלל הגיר הרציף שלא מספק בלימת מנוע.

מה זו השטות הזו?

לא שזה ממש אכפת לי , זה לא מעלה או מוריד מערך הרכב אבל סתם מרגיז לקרוא דברים לא נכונים .

הטויוטה שלי אוריס עם גיר רציף כמעט 3 וחצי שנים על הכביש עם 32000 קמ , עברה כבר 3 טיפולים ובשום מקרה לא אמרו לי שצריך להחליף רפידות.

אין שום קשר לגיר רציף , זה אופי נהיגה נטו.

סתם לדוגמא , מי ששומר מרחק ומרים רגל מהגז בפקק במקום ללחוץ על הברקס מאריך את חיי הבלמים.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זו השטות הזו?

לא שזה ממש אכפת לי , זה לא מעלה או מוריד מערך הרכב אבל סתם מרגיז לקרוא דברים לא נכונים .

הטויוטה שלי אוריס עם גיר רציף כמעט 3 וחצי שנים על הכביש עם 32000 קמ , עברה כבר 3 טיפולים ובשום מקרה לא אמרו לי שצריך להחליף רפידות.

אין שום קשר לגיר רציף , זה אופי נהיגה נטו.

סתם לדוגמא , מי ששומר מרחק ומרים רגל מהגז בפקק במקום ללחוץ על הברקס מאריך את חיי הבלמים.

איזה אוריס היברידי? אז שכח ממה שרשמת כי זה שטות, אלה אם אתה נוהג במצב סבתא אז לא.

תשים לב שכל רכב עם גיר רציף (לא היברידי) הסל''ד כלל לא עולה בזמן בלימה ולהפך נשאר כמו בניוטרל.

אין בלימת מנוע כמו בגיר פלנטרי או דו מצמדי או ידני. כמו לגלוש בN ולטחון ברקסים.

אטארז ספייסטאר קורולה אוטלנדר ועוד דגמים עם גיר רציף גומרים ברקסים בידיוק מהסיבה הזו.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריס בנזין הכי סטנדרט בעולם . 1600 gli. כמו קורולה עם 5 דלתות . פשוט לא נדבק לרכב שלפני וממעט להשתמש בבלמים . נסעתי כבר על כל סוג של גיר חוץ מרובוטי חד מצמדי . אני מכיר הכל וזה נכון שגיר רציף לא בולם בהאטות אבל אין קשר בין זה לרפידות גמורות . נהגים כמו אשתי שאוהבים להאיץ 30 מטר לפני רמזור ואז לבלום גורמים לשחיקה של דיסקים ורפידות .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...