Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעלי אזרחות כפולה, איזה דרכון לקחת לנתב"ג או את כולם?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אשתי בעלת שני דרכונים, ישראלי ואמריקאי (עניין חדש, בטח חלקכם קראתם בשרשורים הקודמים) והיא עומדת לטוס עוד שבוע לספרד. מכיוון שהדרכון האמריקאי חדש לה והיא תמיד טסה עם הישראלי, האם עתה היא צריכה לקחת את שניהם לנתב"ג?

או שפשוט לוקחים רק את הדרכון הישראלי וזהו.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איך הא מעדיפה להכנס לספרד.

סביר שעם הדרכון האמריקאי היא תוכל לעבור בזיהוי הביומטרי, בעוד שעם הישראלי תזקק לעמידה בתור. כך זה היה לפחות באיטליה לפני חודשיים. יתכן גם שתעדיפו להזדהות במלון בזהות אמריקאית. יש איזו עדיפות לאי הזדהות כישראלי, למרות שכרטיס האשראי שלכם יזהה אתכן ויתכן שתצטרכו למסור גם כתובת (זה תלוי בחוק המקומי, ובספרד הייתי לאחרונה לפני 8 שנים).

אישית אני נוסע תמיד עם שני הדרכונים שלי (ישראלי וגרמני). החריג היחיד היה סין, כיון שהאשרה שלי היתה על הדרכון הישראלי. לקנדה לקחתי את שני הדרכונים למרות שה-eTA שלי היה על הישראלי (בגלל תוקף קצר של הגרמני, שעמד לפני חידוש קרוב).

לזכור שני דברים:

1. יוצאים ונכנסים בישראל בדרכון הישראלי.

2. בחו"ל נכנסים ויוצאים באותו דרכון. או הישראלי או הזר.

בכל מקרה - זהירות מכייסים., להכניס את שני הדרכונים לפאוץ' נסתר אחרי ביקורת הדרכונים, לפני איסוף המזוודות. הגעתי פעם לברצלונה, מישהו שהגיע אתי בטיסה יצא משדה התעופה בלי ארנק, אחרי שכייסו אותו בתוך השדה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי טורח (במקרה הזה) לקחת משהו אחר חוץ מהישראלי.

מהארץ אתה יוצא ונכנס עם הישראלי (חובה לפי חוקי מדינת ישראל)

מכל מדינה אחרת - עדיף לך להראות את הדרכון של הארץ שבה אתה מתגורר בצורה קבועה.

שים לב גם שעל חלק מהדרכונים גם ככה כתוב איפה הוציאו אותם כן ? מניסיון של חברים שהתחכמו - זה סתם פותח מקום לשאלות ואינטריגות ולתחקור.

לגבי הצורך בלטוס עם שני הדרכונים בגלל אזרחות כפולה - אין שום צורך כזה.

אם אתם טסים לארה״ב - זה משהו אחר (גם בגלל הליך הכניסה הקשיח משמעותית , הצורך בויזה וכו).

מניסיון (יש לי אזרחות כפולה , כנ״ל לאשתי ולילדודים - וטסתי עשרות פעמים בשנים האחרונות דיי בכל העולם - בעיקר במסגרת עבודה. לאירופה הייתי לוקח את הדרכון הנוסף שלי - והשתמשתי בו בדיוק 0 פעמים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חד משמעית עם הישראלי, גם בכניסה.

כך במיקרה של בעיה או אסון לא עלינו, יהיה למשרד החוץ קל יותר לאתר את המקום האחרון בו היית ו/או לאתר אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני יודע, גם אם אתה יוצא עם הישראלי (אתה חייב לצאת איתו בתור אזרח ישראלי) בכניסה למדינה הבאה יבקשו לדעת מאיפה באת, ויחפשו את החותמת יציאה באותו היום. ומכוון שהחתמת את הישראלי, תיהיה חייב לתת אותו שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא ביקשו ממני חותמת יציאה. הדבר הזה לא קיים במדינות רבות כבר הרבה שנים יתכן מאד שבודקים במערכות הממוחשבות.

מה שחשוב הוא להכנס ולצאת באותו דרכון, אחרת זה מתכון לצרות.

דרך אגב - בארה"ב בודקים את היציאה באמצעות הספח המוחזר לפקיד הצ'ק אין ומועבר לשלטונות ההגירה. בהחלט מומלץ לשמור ספחי בורדינג פאס למקרה של צורך בעדכון יציאה (למשל מארה"ב) או כניסה (לארץ. היו מקרים שבגלל תקלות ברישום אנשים אבדו זכויות בביטוח הלאומי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני יודע, גם אם אתה יוצא עם הישראלי (אתה חייב לצאת איתו בתור אזרח ישראלי) בכניסה למדינה הבאה יבקשו לדעת מאיפה באת, ויחפשו את החותמת יציאה באותו היום. ומכוון שהחתמת את הישראלי, תיהיה חייב לתת אותו שוב.

לא נכון, בישראל כבר מזמן לא מחתימים כלום בדרכון עצמו, אתה מקבל את הספח הקטן בביקורת דרכונים, ובחיים לא ביקשו לראות אותו בשום שדה תעופה שיצא לנו להיות.

ולעניין של פות"ש, בשנים האחרונות היינו לא מעט בחו"ל, אשתי תמיד יצאה ונכנסה לישראל עם הדרכון הישראלי, ובחו"ל נכנסה ויצאה עם הדרכון האמריקאי, אף פעם לא שאלו כלום, היא עשתה את זה סתם בשביל שכל החותמות יהיו בדרכון אחד.. :roll:

בכל מקרה אין באמת צורך להביא את הדרכון האמריקאי אם לא טסים לצפון אמריקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא דרכון אירופאי או יותר נכן דרכון שקשור לאיחוד האירופאי, אני לא רואה יתרון לעומת הישראלי.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bjlb פשוט לא נכון.

המשפחה של אשתי נכנסים לדוגמא על דרכון אירופאי לארהב (esta) ויוצאים מישראל עם ישראלי.

זו דוגמא אחת מני רבות.

מה שאתה רושם פוט לא נכון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, אמרתי שזה מה שאני יודע. האמת שיש בזה הגיון, ואולי זה ככה במערכות הממוחשבות. זה אינפוט שקיבלתי מאנשים בעבודה. בכל מקרה, לי יש רק אזרחות ישראלית, ככה שאין לי ניסיון בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בודק חתימות בדרכון ביומטרי? אין דבר כזה, יש רק כרטיס שהמכונה בנתב"ג מנפיקה לך, יש לי בדרכון רק חתימות ממדינות בחו"ל, אף חתימה לא מהארץ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בודק חתימות בדרכון ביומטרי? אין דבר כזה, יש רק כרטיס שהמכונה בנתב"ג מנפיקה לך, יש לי בדרכון רק חתימות ממדינות בחו"ל, אף חתימה לא מהארץ.

בישראל מזמן לא מחתימים אף דרכון (לא רגיל, ולא זר) מכיוון שהיו מדינות שלא הכניסו אנשים עם חותמת ישראלית בדרכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי לוקח 2 דרכונים רק שטס לבולגריה

שאני נכנס לבולגריה בדרך כלל נכנס עם הדרכון הבולגרי שלי.

לשאר המדינות ישראלי.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל מזמן לא מחתימים אף דרכון (לא רגיל, ולא זר) מכיוון שהיו מדינות שלא הכניסו אנשים עם חותמת ישראלית בדרכון.

בשדה התעופה בעובדה ובנמלי הים מחתימים כמה שאני יודע, נתב"ג לא.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...