Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I30N בארצנו

aharondahari
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק, מיסוי בכלל לא קשור למחיר הרכב לצרכן.

תן לי לנחש, כבודו יוצר קבוצת הפייסבוק "אל תהיו פראיירים, אל תקנו נדל"ן, עוד שניה הבועה מתפוצצת"? :wink:

כנראה שהגיע הזמן להרים ידיים, אם העורך הראשי עדיין לא הבין את הפואנטה.

לא דיברתי על מחירי המכוניות בארץ אלא על פערי המחירים בין דגמים מסויימים לעומת הפערים במדינות קצת מתוקנות מאיתנו לאותם דגמים.

אני יודע שיש מיסוי על מכוניות בארץ:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה לא?

אני לא מצטט סוכני מכירות.

אתה טועה. מתמטית. סורי. המספרים שהבאת לא מאפשרים להסיק שום דבר, מעבר לזה שהמרה במחשבון לא עובדת.

והצד השני של "סיפורי אגדות" (שאני לא חלק מהם. שוב. אני האחרון שיתווכח על בעיות יוקר המחייה בארץ כבעיה כללית) הוא אלו שפצחו את השיטה ולא יהיו פראיירים בכל מחיר. אבל לפעמים העולם באמת יותר מורכב מהקצנות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שהכזבתי אותך.
לא איכזבת אותי, פשוט כשהגיע הזמן לתכלס, עברת להפריח ססמאות ולדבר על מידעי פנים חושפניים שלא תגלה כאן, בתיבול עמדת גורו מתנשא המדבר על פוזאיסטים ופאנבוייז. בפועל - כלום ושום דבר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא?

אני לא מצטט סוכני מכירות.

אתה טועה. מתמטית. סורי. המספרים שהבאת לא מאפשרים להסיק שום דבר, מעבר לזה שהמרה במחשבון לא עובדת.

והצד השני של "סיפורי אגדות" (שאני לא חלק מהם. שוב. אני האחרון שיתווכח על בעיות יוקר המחייה בארץ כבעיה כללית) הוא אלו שפצחו את השיטה ולא יהיו פראיירים בכל מחיר. אבל לפעמים העולם באמת יותר מורכב מהקצנות.

ההמרה במחשבון עובדת פיקס.

אתה ואחרים פה יכולים לעשות עם התוצאות מה שאתם רוצים.

גיש מספיק ערבובים , סיפורים ואגדות שכל אחד יוכל להאמין להם ולהצדיק (כי הוא רוצה) את המחירים של חלק מהדגמים שנמכרים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איכזבת אותי, פשוט כשהגיע הזמן לתכלס, עברת להפריח ססמאות ולדבר על מידעי פנים חושפניים שלא תגלה כאן, בתיבול עמדת גורו מתנשא המדבר על פוזאיסטים ופאנבוייז. בפועל - כלום ושום דבר.

תגיד, אם מספרים לא מספקים אותך, אתה חושב שאני טמבל להאמין, שסיפורים מהניסיון והידע שלי ישכנעו אותך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המספרים כבר הגיבו לך. החיים הם לא אריתמתיקה של כיתה ו'.

ולגבי טמבל או לא, זוכר מה טוקו אמר?

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בגלל שאתה רוצה להחכים, תקרא חלק מהדברים שכתבתי ותשאל את עצמך אם שוק הרכבים בארץ הוא שוק תחרותי משוכלל באמת.

אם תגיע למסקנה שכן, שיהיה בהצלחה לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק מכיוון שגם לי יש ניסיון חיים מסויים, למדתי שמי שמדבר מסביב ולא לגופו של עניין, אין לו באמת מה להגיד.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמרה במחשבון עובדת פיקס.

אתה ואחרים פה יכולים לעשות עם התוצאות מה שאתם רוצים.

היא לא מייצגת את המציאות.

אתה מנסה להפוך משוואה בשני נעלמים לפחות למשוואה של נעלם אחד.

בהעדר ידע על הנעלם החסר, אתה מסיק שהבעיה היא ביבואנים.

בהעדר יכולת לשכנע או להביא נתונים שיעידו על צדקתך, אתה רץ לספר על פנבויז ונכנס אישית באנשים (בגללי המילקי יקר בארץ)

וזו המציאות.

שום דבר לא מונע ממך להביא דוגמאות קונקרטיות ומבוססות ליבואן שאתה יודע שבאחוזים מרוויח משמעותית יותר מהמקבילים שלו באירופה.

אבל הדברים היחדים שאתה עושה זה לספר שאתה "אחד שמבין" ולחזור להמרה במחשבון. ובלי אותו המשתנה החסר של מחיר העסקה של היבואן בארץ, זה דיבורים באוויר. גם אם לך זה נורא טריוויאלי ש"עולם גלואבלי" ואין שום הסבר אחר להבדלי המחירים מלבד חמדנות יוצאת דופן של דווקא ההיבואנים הישראלים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק מכיוון שגם לי יש ניסיון חיים מסויים, למדתי שמי שמדבר מסביב ולא לגופו של עניין, אין לו באמת מה להגיד.

מניסיון החיים שלי הבנתי שיש לכל אחד את ניסיון החיים שלו שלו, אשר לא בהכרח תואם את הניסיון של אחרים.

נראה מההתעקשות שלך לא להאמין למספרים, אלא לסיפורים, שכנראה ניסיון החיים שלך לא דומה לשלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו וואו וואו לאן הגעתם.

מחיר לא נגזר רק מחישוב עלות בחו״ל בתוספת מיסים בארץ.

יש פרמטרים רבים נוספים כמו תחרותיות, מתחרים, קהל יעד, חסרונות (כדוגמת גיר ידני) ויתרונות ועוד.

לדעתי הסבירות שהרכב יעלה 165,000 ש״ח בישראל כל כך נמוכה שהרי מדובר במחיר נמוך משל הקליאו RS טרופי, או של הפולו GTI שלא נדבר על אבארט׳. חשוב לציין כי ממש לא תהיה לי בעיה עם מחיר כזה, להפך, זה רק יצור עניין פסיכי ולדעתי הרכב ימכר כמו לחמניות במחיר שכזה.

הגיוני יהיה שהרכב יתומחר כמו הפיג׳ו 308GTI - עלות של 190,000-200,000 ש״ח.

אבל בגדול - את המחיר האמיתי נדע עם הזמן. המחיר יכול להיות 180,000 ש״ח כמו שהוא גם יכול להיות 230,000 ש״ח.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מת על רואי חשבון שלוקחים מחיר באנגליה ומתרגמים דרך שער המרה.

מישהו יודע כמה עולה לכלמוביל רכב במפרט ישראלי עם כל מערכות הבטיוחותיות שהרגולטור מחייב? או שאנחנו רוצים אותו עם מוביל איי?

מישהו יודע מה הן עלויות נוספות שיש לכלמוביל? כמה אחוז ממחיר הרכב אחרי מיסים עולה לו הלוגיסטיקה, מכירות, המלאי, פרסום ומערך שרות כולל חלפים ועל איזה כמות רכבים היא מתחלקת?

מישהו יודע מה אחוזי רווחיות שהם מעמיסים?

צריך להשוות תפוח לתפוח ולא תפוח לתפוז. יש פה מלא דמגוגיה. אומנם אני מאוד מסכים שמחירי רכבים בארץ שערורייתיים וייבוא רכב זאת פרה חולבת ותרנגולת ביצי זהב, אבל עדיין יש הרבה מאוד משתנים בתוך המספרים שאינם ברי השוואה לחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לזכור שאנגליה היא שוק די גדול להוט האץ' ורכבי רודסטר והתחרות שם היא בהתאם, אז ייתכן מחיר כניסה זול כי זה פעם ראשונה של יונדאי בשוק הזה.

אין מה להוסיף מיסוי על פאונדים, כי הרכב לא מיובא לארץ מבריטניה.

בתור קנה מידה יותר "נורמלי" להשוואה הייתי בודק את השוק הגרמני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...