Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למרות שמראה פנורמית לא מומלצת... יש מישהו שכן משתמש בה?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חייב להגיד שניסיתי שוב פעם וזה לא עובד כמו שמתארים פה.

ברגע שמכוונים את המראה החוצה, נוצר בליינד ספוט בפינה הימנית האחורית, ועדיין לא יראו בברור את האופנוע שעוקף מימין.

כנראה יש רכבים עם מראות לא מוצלחות, כמו שלי.

למי ששאל על הפיש איי, קניתי מאמאזון ב15 דולר כולל הובלה.

חפש Wellcoda Car Blind Spot Mirrors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מראה פנורמית קטנה היא מאוד נוחה לשימוש ובאמת בחלק מהרכבים סוגרת את הנקודה המטה הזו בפינה הימנית אחורית של הרכב אבל בשנים האחרונות הפסקתי להשתמש בהן - למה? לא מוצא את הצורך ומצליח להסתדר עם מראות הצד והמראה המקורית של היצרן מצויין.

מה שאני כן מאוד מאוד מקפיד לעשות זה לא לצאת חד ימינה. לדברים האלה היום יש פתרונות טובים יותר ממראה פנורמית ואלו הן מערכות בטיחות אקטיביות.

מה שנכתב כאן לגבי רסיסים בזמן תאונה לעיניים - לא בטוח אם כל המראות הפנורמיות אכן לא מחוסמות כמו שצריך נגד שבירה אבל זו נקודה מאוד מעניינת שלא לקחתי עד היום בחשבון.

עוד סיבה להמנע אבל אני לא יוכל להתכחש לעובדה שזה כל כך נוח יותר מהמראות המקוריות שהיצרנים שמים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ניסיתי שבועיים לנהוג עפ"י השיטה שלא רואים את צידי הרכב במראות ואחר שקראו לי כמעט... עם אופנועים חזרתי לשיטה שרואים את הרכב.

לדעתי הסיבה שזה לא מוצלח ואפילו מסוכן זה בגלל שכל פעם תנוחת הישיבה קצת שונה (לפעמים נשען אחורה ולפעמים עם הראש קצת רכון קדימה) ואז משתנה כל פעם גודל השטח שלא מכוסה בין הרכב למה שרואים במראה ולפעמים עד כדי מרווח שלא רואים אופנוע.

בכל מקרה בשבועיים שנהגתי כך קראו לי כמעט מקרים שלא קראו לי שנים.

אני בכל מקרה יש לי לנוחות מראה גדולה יותר מהמקורית אבל לא פנורמית שהיא מאוד עוזרת עם קצת תזוזת ראש לראות דרך החלונות האחוריים בצדדים.

הבעיה היא שבגלל שאף אחד לא מלמד להשתמש במראות נכון, אז גם אם תכוון נכון זה לא מספיק.

במעבר נתיב, מתחילים מהמראה המרכזית ואז עוברים לצדדית, ביניהן יש חפיפה שסוגרת את כל התנועה מאחוריך גם כשהמראות מכוונות נכון (בלי לבזבז שדה ראיה על האוטו שלך).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לראות את הרכב של עצמך במראות זה לא "שיטה". זה חשבון פשוט, ככל שאתה רואה יותר מהרכב של עצמך, אתה רואה פחות מהכביש.

כמו שאמר כבר חבר פורום בעבר, אני יודע שהרכב שלי שם, למה אני צריך לוודא את זה?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות השרשור הזה הסתכלתי על רכב לימוד נהיגה היום.

המראות של התלמיד היו סגורות בצורה קיצונית פנימה, המראות של המורה היו פתוחות כמו שצריך :roll:

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מרתיח לראות רכבי "ל" עם אורות כבויים. לדעתי מורה צריך לחנך לתרבות נהיגה נכונה, שהיא, בעיני, כוללת גם הדלקת אורות כל יום, כל היום

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מלמדים לנהוג, הם מלמדים לעבור טסט.

אני חושב שכל השיטה הזאת עם 28 שיעורים חובה (או כמה שזה עכשיו) פסולה מהיסוד. אצל רוב מורי נהיגה אתה לא תלמד משהו שלא תלמד עם אבא/אמא ברכב המשפחתי, גם הרגלים טובים וגם הרגלים גרועים.

צריך להפסיק עם המסחטת כספים הזאת של לימוד נהיגה בישראל, ולעשות כמו בארה"ב, שעושים תיאוריה, מוציאים learner's permit, לומדים לנהוג עם אבא, ואז ניגשים לטסט.

במילא נוהגים שם יותר טוב מפה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את ארה"ב ברשימה באתר, אבל זה היה הרושם שלי משם. כולם הרבה יותר רגועים ומסודרים מפה, ומצבים שכאן היו גורמים לסדום ועמורה (למשל רמזור תקול ברחוב ראשי בלוס אנג׳לס), שם איכשהו הסתדרו בשקט ורוגע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבישים מסודרים ורגועים אין פירושו בהכרח מיעוט נפגעים בדרכים, וזה הרי מה שחשוב.

המצב בארצות הברית בכי רע: הכבישים קטלניים פי יותר משלוש (!) מבישראל.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אופנוענים מפתיעים - הסיבה היא בדרך כלל אופנוען שמגיח ממקום נסתר, כמו מאחורי רכב אחר. במקרה כזה סבגירת המראות לא תועיל.

חלק גדול מהבעיה היא תרבות הנהיגה, העקיפה מימין היא שיטה מקובלת מדי במקומותינו, כמו גם ההתנחלות בנתיב האמצעי\שמאלי. אבל הבעיה של אופנוענים היא יצירת "נתיב" לעצמם, לא מסומן ולא חוקי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצות הברית יש הפכים גמורים בין מדינה אחת לשנייה. נהגתי בפלורידה (שהגעתי לארצות הברית) וחשבתי לתומי איזה יופי וכיף כאן, כולם מנומסים על הכביש ורגועים. שהגעתי לניו יורק או מיאמי קיבלתי את התרבות הישראלית ישר לפרצוף. גן חיות.

ממה שאני זוכר בנהיגה בין דייטונה ביץ' לניו יורק חלק גדול מהנהגים בלי חגורת בטיחות בכלל (זו רק המלצה) וחלקם נוהגים בצד שמאל בנונשלנטיות. יחד עם זה לא נוהגים בפרעות עד כמה שזכור לי

בטח לא ליד רכב של השריף עם השפם הגדול...(מפחידים אלו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אופנוענים מפתיעים - הסיבה היא בדרך כלל אופנוען שמגיח ממקום נסתר, כמו מאחורי רכב אחר. במקרה כזה סבגירת המראות לא תועיל.

חלק גדול מהבעיה היא תרבות הנהיגה, העקיפה מימין היא שיטה מקובלת מדי במקומותינו, כמו גם ההתנחלות בנתיב האמצעי\שמאלי. אבל הבעיה של אופנוענים היא יצירת "נתיב" לעצמם, לא מסומן ולא חוקי.

לצערי זה בעיה מאוד קשה שקיימת גם במראה השמאלית ומקשה במיוחד שאופנוען נוהג בדרך כלל 30 קמש ומעלה מעל המהירות כלי הרכב ומחליט להאיץ כמו מכונית מרוץ בידיוק שרכב רגיל בנתיב ליד נותן לך לעבור בבטחה. התופעה מאוד נפוצה באיילון.

חבל שהמשטרה נותנת נותנת לכך לגימיטציה על אף שזה מנוגד לחוקי שמירה על הנתיב.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מרתיח לראות רכבי "ל" עם אורות כבויים. לדעתי מורה צריך לחנך לתרבות נהיגה נכונה, שהיא, בעיני, כוללת גם הדלקת אורות כל יום, כל היום

למה זה מרתיח אותך? יש איזה חוק חדש לאורות דולקים?

המצאת משהו ואתה מתרתח שמישהו אחר לא חושב כמוך... למה צריך להדליק אורות סתם כך ביום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית נוהג תמיד עם אורות דלוקים חורף קיץ. עניין של הרגל.

כבר רגיל (מתעלם בנימוס) מנהגים או הולכי רגל שמעירים לי בתנועות ידיים.

גם חשמלאי רכב אומרים לי שאני גומר את המצבר - בינתיים מצבר אחד החזיק יותר מ 5 שנים וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...