Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הנורות הלוגן האלו של פיליפס חוקיות?

borka84
שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מעוניין להחליף נורות דרך ברכבים טויוטה ראנקס 2003 ובקיה פורטה 2014.

מצאתי את הנורות הלוגן האלו של פיליפס שאמורות לספק טווח תאורה של פי 2 ממנורת הלוגן פשוטה.

https://www.usa.philips.com/c-p/12972XVB2/x-tremevision-car-headlight-bulb

1. האם הן חוקיות (אור לבן כביכול)?

2. האם המחיר שלהן שהוא בסביבות 30$ לזוג מצדיק את ההשקעה? אם לא אז על מה אתם ממליצים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הנורות חוקיות כיוון שיש עליהן התקן הנדרש

2. האור יהיה צהוב ולא לבן, יהיה לבן רק במצלמה

3. אם אתה מעוניין בנורות עם גוון קצת פחות צהבהב וטיפה "לבן" אתה צריך לרכוש נורות של פיליפס הנקראות RACING +150%

רק שאומר החיים שלהן הוא 150-200 שעות עבודה

https://www.autobulbsdirect.co.uk/h7-philips-racing-vision-150-12v-55w-477-halogen-bulbs-pair.html

4. נורות ה RACING עולות גם כן בין 30-40 דולר ואם כבר, רכוש את ה EXTREME + 130% לכל הפחות

https://www.autobulbsdirect.co.uk/h7-philips-x-treme-vision-130-12v-55w-477-halogen-bulbs-pair.html

5. גוון לבן זה או LED או נורות קסנון נורמליות כלשהן וכיוון פנסים, יש נורות קסנון עם מסתירים מיוחד לפנסי רלפקטור או נורות LED איכותיות אבל אנחנו מדברים על 400-500 שקלים לנורות LED ופי 2 לזה לנורות טובות של קסנון (כל הקיט)

https://www.autobulbsdirect.co.uk/h7-led-headlight-bulbs/

https://www.autobulbsdirect.co.uk/h7-hid-conversion-kit/

בנורות הקסנון, שים לב שיש לפרוג'קטור (עדשה) וריפלקטור.

6. זה האתר שבו תוכל למצוא סחורה טובה, יש דומים נוספים: https://www.autobulbsdirect.co.uk

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי פנט של נורות, ניסיתי כ''כ הרבה דגמים כולל כמה של פיליפס. כל ההבטחות שהיו על הקופסאות שלהן לא התממשו כלל ובטח לא בצורה כזו ששווה את הפער המאד משמעותי במחיר. מאז התייאשתי ואני מזמין את הדגם הכי זול של אור ''לבן'' מאייבי. גם לא מסנוור, מאיר טוב ונראה הרבה יותר לבן מהפיליפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעה, מניסיון אישי שלי, קניתי נורות אסטרים ויז'ן (?) באפקס מוטורס בירושלים ורציתי לעבור טסט. הטסטר אמר שכל נורה עם קצה כחול לא עוברת. לא משנה איזה E מוטבע עליה, לא עובר. שאלתי למה, אמר שזו מדיניות של פקידים שלא מבינים באמת, ורק בסגלל לוביסטים מחליטים החלטות.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

רק מדגיש שאור לבן לא חשוב לי כל כך, אבל במידה וזה חוקי לרכבים שרשמתי אז למה לא בעצם.

בכל אופן אני מחפש נורה שתאיר רחוק ושיהיה לה אורך חיים סביר+.

אגב יש גם את הגדם הזה של פיליפס:

https://www.usa.philips.com/c-p/12972CVB2/crystalvision-ultra-car-headlight-bulb/overview

מה אומרים עליו? שווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, קראת את ההודעה שלי בכלל או שהחלטת להתעלם?

סתם מתוך סקרנות...

בנוגע למה ששלחת חדש, כל נורה עם ציפוי על כל הנורה בכחול מפחית משמעותית את ההארה על חשבון הגוון, אין כאן סודות.

לכן הנורה ששלחת היא תהיה עדיין צהובה, הארה נמוכה ובוודאות בטסט יכולים לראות את זה.

נורות עם טבעת בקצה כחולה ובספק אם רואים את זה אלה אם כן מסתכלים ישירות כולל זה שיש לה תקן E, עובר טסט.

זה שעושים בעיות מקומיות זה משהו אחר ולכן לפניי הטסט תמיד תוכל להתקין זוג נורות ב 40 שקלים מהומו דיפו למשל, תשמור אותן ספייר.

רשמתי לך שיש לך EXTREME + 130% ועם אורך חיים של 400-500 שעות עבודה (שנתיים תלוי בנסועה שלך).

או שאתה מתקין LED איכותי ויקר מהלינק שקיבלת שם בסעיף (של פיליפס גם במקרה) ועושה כיוון אורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, קראת את ההודעה שלי בכלל או שהחלטת להתעלם?

סתם מתוך סקרנות...

כן קראתי את התשובה שלך. תודה רבה על המידע, מצטער אם הבנת אותי לא נכון, כנראה הייתי צריך לנסח אחרת את השאלה שלי:

אני מחפש נורה שתהיה חוקית לטסט בוודאות (לא רוצה להחליף נורות לפני טסט ואז להחזיר למקורי, ואם הבנתי אותך נכון נורה עם טבעת כחולה בקצה אמורה להיות חוקית אבל יכול להיות שבמכונים מסויים לא יאשרו אותה). לא משנה לי אור צהוב או לבן, העיקר שהתאורה תהיה כמה שיותר חזקה ולמרחק רחוק יותר.

כמו כן לא מעוניין להשקיע כסף ב- LED, מבחינתי הלוגן "רגיל" יהיה אחלה רק שיאיר טוב...

עריכה אחרונה על ידי borka84
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תבחר ב RACING +150% של פיליפס, הן חוקיות ובעלות תקן E והכל - חוקי לכביש.

ציטוט מאתר פיליפס:

Our entire product range is thoroughly tested, controlled and certified (ISO 9001, ISO 14001 and QSO 9000) to the highest ECE requirements. Put simply, this is quality you can trust.

תראה, היו לי את כל הנורות האפשריות ברכב, כולל XTREME 100, EXTREME 130 וגם 150% האחרונות שהיו מעולות פשוט.

הנורות שלא חוקיות לכביש מבית פיליפס נקראות DIAMOND VISION ואין להן תקינה ופיליפס מציינת את זה גם כן שזה ל OFF ROAD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי פנט של נורות, ניסיתי כ''כ הרבה דגמים כולל כמה של פיליפס. כל ההבטחות שהיו על הקופסאות שלהן לא התממשו כלל ובטח לא בצורה כזו ששווה את הפער המאד משמעותי במחיר. מאז התייאשתי ואני מזמין את הדגם הכי זול של אור ''לבן'' מאייבי. גם לא מסנוור, מאיר טוב ונראה הרבה יותר לבן מהפיליפס.

וגם לא מאיר רחוק שכחת להוסיף מה שקנית מאיביי.

חותם לך שמבחינת מרחק הם מהירות פחות מחצי מנורה רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. קשה לי להאמין ש TAIPAN קונה נורות כלשהן מ EBAY "לבנות" והן מאירות יותר טוב (אין קשר לסנוור בכלל, זה הלוגן אלה כיוון אורות).

נורות "לבנות" אלו הן נורות מצופות בכבדות או בקלילות בכחול עליהן ותנחש מה? לפיליפס יש דגם כזה ונקרא DIAMOND VISION אם שכחתם לרגע.

נורת ה DIAMON VISION היא גרועה, נחותה מבחינת יכולת ההארה שלה ולא רואים איתה כלום על הכביש.

מה שכן? היא מספקת אור לבן בהחלט.

אם רוכשים נורה מקורית של פיליפס +130 או 150 (לי היה שוב, את כל הסדרה) הן בהחלט מאירות רחוק יותר וטוב יותר ובהיר יותר, אין כאן שום מחשבה או משהו פסיכולוגי, זה עובדתי.

למה? הם עושים שימוש בגז אחר מה שמאפשר בהירות גבוהה יותר על חשבון אורך חיי הנורה, נו לא צריך להיות גאון בשביל זה, הם רושמים את זה בעצמם כולל אורך חיי הנורה בסרגל מאחורה על הקופסא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש מוצר מקביל, Osram Night Breaker, אני לא יכול להגיד שההבדל ביחס לנורות רגילות הוא יום ולילה, אבל כן, יש הבדל שמורגש בעיקר בכבישים חשוכים, הגוון מעט יותר בהיר, ובעיקר עצמת ההארה חזקה יותר.

חשוב להעיר שכל עוד הפנסים לא מכוונים כראוי, כל הדיון בסוגי נורות שווה כקליפת השום, כך שכיוון פנסים צריך להיות נקודת ההתחלה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. זה כמו בשרשור על קסנון או תאורה חדישה שבה תיארתי וכתבתי היטב מההתנסות שלי בסוגי נורות שונים, החל מהפשוטות וכל ה +100,130 וגם 150, כיום קנסון 55W אמיתי ובפנס מכוון ראוי, אין הבדלים משמעותיים אפילו כשיש לך קסנון 55W בדרכים מוארות היטב.

חשוב להבין, בנסיעה עירונית או בין עירונית מוארת - החשיבות לסוג הנורות נמוך מאוד וקשה לראות הבדלים אם בכלל, חשוב שהנורה תהיה מכווונת היטב ולא מסנוורת אבל זה מספיק בהחלט עבור כולם בכביש, רואים אותך וזה חשוב.

היתרון העצום מגיע בדרכים לא מוארות בלבד - משהו שרלוונטי לאירופה וארה"ב שבמקומות אלו, יש אלפי כבישים לא מוארים כלל, משהו שלא נכון למרבית המקומות בישראל - שימו לב, מרבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...