Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש ראב 4 היברידית או מזדה CX5

EYALCO
שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום צריך את עזרתכם ,

החלטנו לרכוש רכב חדש לאחר בדיקה ונסיעות מבחן נשארנו עם שתי אפשרויות

טיוטה ראב 4 היברידית premium

מזדה CX5 executive

ברכב תנהג בעיקר אשתי 90% מהנסיעות עירוניות , מספר הקילומטרים הממוצע בשנה כ-10,000

הכוונה להחזיק את הרכב למשך תקופה ארוכה (בין 7-10 שנים )

הפער בין הרכבים מסתכם בכ-22 אלף ש"ח לטובת המזדה .

מה אתם ממליצים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שרכבים מהסגמנט הזה מתאים לרכב לאישה (אני מתכוון בתור רכב לא עיקרי במשפחה).

הם גדולים ומסורבלים.

לגופו של עניין, ראב 4 הוחלף לדגם חדש, צפוי להגיע בשנה הבאה.

אין סיבה לרכוש את הדגם הקיים.

ה- cx5 ברמת אקזקטיב מגיע ללא מערכות בטיחות אקטיביות אלא עם מוביליי. בנסיעות עירוניות המערכת הרלבנטית היא בלימה אוטונומית שהמאזדה כן מצוידת בה למיטב זכרוני, אבל לא הייתי רוכש רכב במחיר כזה ללא מערכות כנ״ל.

מעבר לכך יחידת ההנעה ממוצעת בלבד מבחינת הכוח שלה ואופי הפעולה גורם לתחושה מנומנמת עוד יותר בפועל (מנוע אטמוספרי- נדרשת רגל כבדה על הגז).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

אינני מכיר את ראב 4 ולפיכך, לא אוכל לחוות דעתי.

לפני כ11 חודשים עמדתי גם בפני רכישת רכב חדש, קרוב ל-3 חודשים לקח לי להגיע להחלטה.

הגעתי לסוכנויות, בצעתי נסיעות מבחן, בחנתי לעומק בעיקר רכבים הבאים - פיג'ו 3008 וטיגואן.

לבסוף, רכשנו מאזדה cx5 (לקצ'ורי), אשר מוכיח את עצמו בגדול ומסב הנאה גדולה לכל המשפחה ובעיקר לי, בתור הנהג :)

מעולם לא השתמשתי ברגל כבדה על הגז ואפילו כמעט ולא ניצלתי מצב ספורט העליז - מרגע שהתרגלתי במעט אל הרכב (כשבוע) ולמדתי איך לנהוג בו, לא חשתי שום מחסור בכוח, ההיפך הוא הנכון, הרכב מתנהג ומתנהל למופת ועיקר כוחו בא לידי ביטוי בעקיפות בכבישים מהירים, אותן מבצע בצורה קלילה ונעימה.

היינו עם רכב מלא (4 מבוגרים וילדה בת 4) בצפון וגם בים המלח ובשום רגע לא נתקלתי במחסור בכוח, גם בעליות הפחות נעימות.

הרכב גם מאוד יציב על הכביש, התנהלותו מאוד בוגרת מצד אחד ומאוד מהנה ונעימה מצד שני, בעיקר בפניות ועקיפות.

יש לציין, שבבניין שלי (מעל 150 דירות) יש ל-5-6 דיירים מאזדה CX5 החדש, ברמות גימור שונות ויצא לנו להחליף מילה על הרכב בחניה/מעלית ושמחתי לשמוע שתחושתי כלפי הרכב די זהה למה שהם חשים - שביעות רצון מאוד גבוהה.

מציע לך לקחת בערבון מוגבל המלצות בפורום (גם את שלי, אגב), כי אלו בעיקר תחושות אישיות לבדן וכדאי לך להתנסות יחד עם אשתך בנסיעת מבחן נוספת ואז להגיע להחלטה המתאימה.

אגב, שים לב, שהפורום נוטה מאוד לכיוון רכבים צרפתיים, לא ממש יש לי משהו נגדם (למרות הסטיגמות בארץ וגם במדינה בה גדלתי), אבל גם מרגיש מאוד לא נוח לראות את ההעצמה הכמעט הזויה של הרכבים הללו (לא שהם רעים) ואם היית מעלה כרגע שאלה בנוגע לרכב צרפתי כלשהו, היית מקבל המלצות מפה ועד להודעה חדשה ועכשיו אל תהיה מופתע שינסו "לדחוף" אותך לכיוון זה, ללא כל הצדקה מיוחדת, בעיניי.

אולי זה גם נובע מכך, שרכבים יפניים ברובם לא צריכים פרסומת כל כך והרכבים הצרפתיים, דווקא, כנראה שכן.

אז, סמוך על חושייך וראות עינייך (יחד עם אשתך, כמובן).

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי hi1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם נעולים על 2 הרכבים האלה? או שאפשר להציע עוד אופציות

בעקרון אנחנו מאמינים ברכבים יפנים , הרכב החדש אמור להחליף סוזוקי גראנד ויטרה מודל 2010 שנמצא אצלנו כבר כמעט 9 שנים ומעולם לא התקלקל רק טיפולים ודלק . הרצון הוא לרכוש רכב מאותו סיגמנט של הסוזוקי , עוד אציין כי היום עניין יכולת השטח פחות רלוונטית מבחינתנו ולכן ההתמקדות שלנו הייתה ברכבים האלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

אינני מכיר את ראב 4 ולפיכך, לא אוכל לחוות דעתי.

לפני כ11 חודשים עמדתי גם בפני רכישת רכב חדש, קרוב ל-3 חודשים לקח לי להגיע להחלטה.

הגעתי לסוכנויות, בצעתי נסיעות מבחן, בחנתי לעומק בעיקר רכבים הבאים - פיג'ו 3008 וטיגואן.

לבסוף, רכשנו מאזדה cx5 (לקצ'ורי), אשר מוכיח את עצמו בגדול ומסב הנאה גדולה לכל המשפחה ובעיקר לי, בתור הנהג :)

מעולם לא השתמשתי ברגל כבדה על הגז ואפילו כמעט ולא ניצלתי מצב ספורט העליז - מרגע שהתרגלתי במעט אל הרכב (כשבוע) ולמדתי איך לנהוג בו, לא חשתי שום מחסור בכוח, ההיפך הוא הנכון, הרכב מתנהג ומתנהל למופת ועיקר כוחו בא לידי ביטוי בעקיפות בכבישים מהירים, אותן מבצע בצורה קלילה ונעימה.

היינו עם רכב מלא (4 מבוגרים וילדה בת 4) בצפון וגם בים המלח ובשום רגע לא נתקלתי במחסור בכוח, גם בעליות הפחות נעימות.

הרכב גם מאוד יציב על הכביש, התנהלותו מאוד בוגרת מצד אחד ומאוד מהנה ונעימה מצד שני, בעיקר בפניות ועקיפות.

יש לציין, שבבניין שלי (מעל 150 דירות) יש ל-5-6 דיירים מאזדה CX5 החדש, ברמות גימור שונות ויצא לנו להחליף מילה על הרכב בחניה/מעלית ושמחתי לשמוע שתחושתי כלפי הרכב די זהה למה שהם חשים - שביעות רצון מאוד גבוהה.

מציע לך לקחת בערבון מוגבל המלצות בפורום (גם את שלי, אגב), כי אלו בעיקר תחושות אישיות לבדן וכדאי לך להתנסות יחד עם אשתך בנסיעת מבחן נוספת ואז להגיע להחלטה המתאימה.

אגב, שים לב, שהפורום נוטה מאוד לכיוון רכבים צרפתיים, לא ממש יש לי משהו נגדם (למרות הסטיגמות בארץ וגם במדינה בה גדלתי), אבל גם מרגיש מאוד לא נוח לראות את ההעצמה הכמעט הזויה של הרכבים הללו (לא שהם רעים) ואם היית מעלה כרגע שאלה בנוגע לרכב צרפתי כלשהו, היית מקבל המלצות מפה ועד להודעה חדשה ועכשיו אל תהיה מופתע שינסו "לדחוף" אותך לכיוון זה, ללא כל הצדקה מיוחדת, בעיניי.

אולי זה גם נובע מכך, שרכבים יפניים ברובם לא צריכים פרסומת כל כך והרכבים הצרפתיים, דווקא, כנראה שכן.

אז, סמוך על חושייך וראות עינייך (יחד עם אשתך, כמובן).

בהצלחה.

ראשית תודה על התגובה המפורטת , גם אנחנו אהבנו את המזדה בנסיעת המבחן , יחד עם זאת הראב 4 מאובזרת יותר באמצעי בטיחות אקטיביים והבנתי שטיוטה שומרת יותר על ערך הרכב לאורך הזמן משתנה נוסף הינו החיסכון בדלק , היות ואשתי נוסעת בעיקר בתוך העיר יוצא שהרכב ההיברידי מאוד חסכוני , בקיצור אנחנו עדיין מתלבטים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכאן אמרו הראב קצת זקן אבל עדיין רכב טוב ונעים גם עכשיו .

לגבי הCX5 כן רכב מעולה נכון אין לו הרבה מערכות בטיחות רבות אך מספקות, רכב נוסע ומרגיש שלם כחתיכה אחת ומרגיש מכובד מאוד ובלי להתבייש אני אומר מרגיש יוקרתי !

(טוסון בת 7 חודש עם 5אלף ק"מ )בשען נמכרה בשביל הCX5 חחח .

המנוע וכל המכלול הזה עובד נהדר כיף לנהוג בא ולא עצל בכלל כמו שהורגש לי ב3008 .

שהיא מיחדת אבל תכלס בכלל חוץ מעיצוב צבעוני ומדליק ופה זה נגמר .

לגבי הCX5 אישית רכשנו אקזקיוטיב אבל ממליץ על לקשרי ולמי שמוכן להוסיף עוד 12 13 אלף על לקשרי .

האקזקיוטיב מרגיש רך מידי ולפעמים יכול לעצבן

בלקשרי היא קשיחה במידה הנכונה ,זה גם היה אוטו המבחן שלי .

אישית מעדיף את הנוקשה ץ

לגבי המנוע עובד ומרגיש מעולה לא עצל והמצב ספורט הוא עוד יותר נמרץ מהרגיל כהרגיל מספק לגמריי.

הבחירה שלי CX5 .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה כי יש פה חבר׳ה בפורום שלא סובלים מדעות קדומות כשזה מגיע לצרפתיות, ואני שמח לשמוע זאת.

לגבי ״העצמת״ צרפתיות, אשמח אם תמצא דוגמאות ספציפיות, כי אני לא ראיתי תופעה כזו, בטח ובטח לא ברמה שאמורה ״להפריע לך״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע וכל המכלול הזה עובד נהדר כיף לנהוג בא ולא עצל בכלל כמו שהורגש לי ב3008 .

שהיא מיחדת אבל תכלס בכלל חוץ מעיצוב צבעוני ומדליק ופה זה נגמר .

.

הCX5 מצויינת גם אם בעיני מרגישה עצלה (ואני מדבר על ה2.5 לא ה2.0), אבל לפטור את ה3008 כמעוצבת ותו לא זה פשוט מצחיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

הודעתך רק מחזקת את הנאמר על ידי - שישנם אלו שבאופן קבע מנסים לגונן על הרכבים הצרפתיים, ממניעים כאלה ואחרים, בניהם כמו שציינת, כי "לא סובלים דעות קדומות כשזה מגיע לצרפתיות".

הפואנטה, היא אותה הפואנטה ולא משנה ממה היא נובעת.

בכל אופן, אין על מה להתווכח, זוהי דעתי האישית מן ההתרשמות של מספר חודשים מהפורום, שברובו המוחלט מעניין בהחלט.

ערב נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש דעות המבוססות על עובדות ויש את ה-Fan Boys שחייבים לפמפם לכל העולם שהמכונית שלהם הכי טובה (אני לא בהכרח מתכוון אליך...). רוברט הוא דוגמא מייצגת של משתמש אינטליגנטי, הכי רחוק מהסטיגמה של Fan Boy. מהמעט מכוניות צרפתיות שאהודות בפורום, ה-3008 אכן מהווה את אחת המכוניות הפייבוריטיות לאור העובדה שהיא מוצר מצויין, החל מעיצוב ייחודי ומוחצן, איכות תא הנוסעים, חבילת כח טובה (וסופר חסכונית בדיזל) ורמה דינאמית גבוהה (נוחות נסיעה והתנהגות כביש). אני בטוח שאם תתנסה בנסיעת מבחן, גם אתה תיווכח שמדובר במוצר הנמצא בצמרת הקבוצה. ההמלצה לגביה היא לא המלצת סרק, אך גם לה יש מגרעות (הבולטת שבהן, היא הנדסת האנוש).

המזדה CX5 היא מוצר מוקפד ומלוטש והיא בהחלט מומלצת, אך היא יקרה יחסית ומנוע ה-2.0 לא עומד ברמה של המנועים המודרנים של המתחרים (הגיר המצויין מפצה על כך במעט). הראב4 מאידך הוא מוצר מיושן יחסית כאשר החיסרון הגדול שלו הוא נוחות הנסיעה העירונית שאותה מצאתי כבעייתית מאד, בעיקר מכוון המתלה האחורי. יכולת התיקול של פסי האטה מחפירה והנסיעה היא חסרת מנוחה, עם לא מעט טלטולים וחבטות. בין שתיהן, ההמלצה שלי היא חד-משמעית המזדה.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל עניין ההטפה לצרפתיות הוא קצת דימיון מוגזם.

ספיציפית ה-3008 בגלל שהיא מיוחדת ושונה מעוררת לא מעט אמוציות.

לעניין היפניות, אני מכיר אישית כבר 5 אנשי יפניות הארדקור שעברו ממאזדה, הונדה, טויוטה וניסאן לפיג'ו 3008, כולן דיזל, הוותיקה ביותר היא ממש מהראשונות בארץ ועברה כבר 60,000 ק"מ בשביעות רצון מלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעתך רק מחזקת את הנאמר על ידי - שישנם אלו שבאופן קבע מנסים לגונן על הרכבים הצרפתיים, ממניעים כאלה ואחרים, בניהם כמו שציינת, כי "לא סובלים דעות קדומות כשזה מגיע לצרפתיות"

חבל שפירשת את ההודעה שלי כך. אין לי ולו דעה קדומה אחת בכך הנוגע במוצא של רכב כזה או אחר, אבל נשמע שאתה לצערי אכן סובל מבעיה כזו (ואשמח אם אתבדה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש דעות המבוססות על עובדות ויש את ה-Fan Boys שחייבים לפמפם לכל העולם שהמכונית שלהם הכי טובה (אני לא בהכרח מתכוון אליך...). רוברט הוא דוגמא מייצגת של משתמש אינטליגנטי, הכי רחוק מהסטיגמה של Fan Boy. מהמעט מכוניות צרפתיות שאהודות בפורום).

תודה מני.

תמיד השתדלתי להיות אובייקטיבי בכל הקשור בלייעץ לחברי פורום אחרים. לשים בצד העדפות אישיות שלי ולהתייחס לדרישות וצריכים של אחרים. זה היה כך כחבר רגיל מו המניין ועל אחת כמה וכמה כמוביל דעה.

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...