Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר אויר למיכל הדלק

shha

פוסטים מומלצים

עברתי על טבלת שיגרת הטיפולים ברכב שלי וראיתי שם "פילטר אויר למיכל הדלק" ( זה נקרא גם קניסטר, או שאני מתבלבל?). שמתי לב שבמוסך מעולם לא החליפו לי את הפילטר הזה. למישהו החליפו אותו כחלק מהשגרה? או שזה מיותר אם אין בעיה בבדיקת זיהום אויר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה רכב מדובר ?

צלם את ההנחיה בכדי שנוכל לנסות לעזור לך להבין.

ייתכן שמדובר על פילטר אוויר אשר מותקן על הקניסטר בדגמים מסויימים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה קרניבל דיזל. נראה לי שהפילטר הזה נמצא מתחת למיכל הדלק מאחורי המכסה בית גלגל שמאלי אחורי. הוא נמצא ברכבים של קיה ויונדאי. מקריאה בפורומים ראיתי שבמוסכים לא מחלפים אותו למרות מה שכתוב בספר הרכב. ממה שקראתי הבנתי שאין מה להחליף אותו אלא אם כן יש תקלה של check engine או משהו בסגנון. כנראה שמדובר בפילטר בנוסף על הקניסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להחליף אם כתוב בספר הרכב? טיפול מונע הגיוני וסביר (אם היצרן רוצה כל 60K) למשל, תלוי בעלויות שלו (אם לא עולה 4K שקלים) אז תחליף.

מיותר לחכות לתקלות בכדי להחליף רכיבים בסיסיים.

נחמד שבארץ החליטו שאין צורך, משהו באקלים שלנו שמייחד אותנו מכל השאר? או באיכות הסולר? (ציניות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קאניסטר ברכבי דיזל?

לאיזה צורך? לקלוט אדי סולר שאינו נדיף במיוחד? (שואל ברצינות)

אתה צודק. אין קניסטר בדיזל. בורות שלי. עד לפני כמה ימים לא ידעתי שיש בכלל פילטר אויר למיכל הדלק (ואולי אין? אולי גם הוא מורכב רק בבנזין?) פשוט עד הטיפול האחרון כל הטיפולים נעשו במוסך מורשה יבואן. הסתכלתי בשגרת הטיפולים ושמתי לב שיש כזה פילטר. הסתכלתי בקבלות וראיתי שמעולם לא חויבתי על החלפת הפילטר למרות שבשגרת הטיפולים רשום להחליף כל 45 ק"מ.

ממה שקראתי בפורומים בחו"ל גם שם מתעלמים מהפילטר הנ"ל ולא מחליפים אותו במוסך, לכן שאלתי אם למישהו אחר שיש לו קיה או יונדאי אי פעם הוחלף הפילטר הנ"ל (הבנתי שהפילטר הנ"ל מורכב ברכבי קיה ויונדאי).מסנן.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שראיתי בפורום בחו"ל. הבחור כותב שפילטר האויר למיכל הדלק כנראה מחובר בנוסף לקניסטר. אזי אולי זה בא רק ברכבי בנזין? אלא שבספר רכב לא מצוין שזה לבנזין או דיזל, אז אני מניח שזה בא בשני הרכבים:

,I suspect this question is regarding a Hyundai or KIA. They list a fuel tank air filter as a serviceable part on many vehicles. I don't remember how often, but I seem to think every 40,000 miles or so. I do not recall seeing this part mentioned for other manufacturers, but it may be used on some other cars.

I've been told (by a service manager at a dealer) that you can hold off on replacing it since it won't harm anything. You might get a check engine light if you let it go too long. The part is not expensive. It should only wear out when it is clogged like any other air filter. Over filling the tank seems like it would damage the canister long before the tank air filter based on most of the diagrams.

The fuel tank air filter connects to the charcoal vapor canister. The only purpose I can think is to extend the life of the more expensive and more difficult to service canister from outside contaminants, but I could be wrong. There is not a lot of information available about this part.

If this is in fact for a Kia or Hyundai, check http://www.kiatechinfo.com or http://www.hmaservice.com for diagrams and replacement instructions.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הנושא מול יועץ השירות במוסך מורשה של קיה. במוסכי הייבואן קיימת ספרות טכנית מעודכנת שבה ניתן לראות האם ברכבך קיים מסנן אוויר למיכל הדלק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיה ריו של אימי אסף החליף את המסנן אוויר לדלק.

מדובר בקופסה פלסטיק עם מסנן קטן בפנים שלהבנתי מסנן את האוויר הנכנס למיכל דלק במקום דלק שנצרך על ידי המנוע.

לדעתי האישית לא יקרה אסון אם תזניח אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

שלום וחנוכה שמח מתעלק על השרשור האם צריך או לא להחליף את המסנן הזה?

שאלה נוספת לגבי קיה ריו כל כמה זמן יש להחליף נוזל הקרור?

מקום אחד רשום לאחר 10 שנים ומקום אחר בספר רשום כל 4 שנים 

תודה מראש למי שיענה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נוזל הקירור - איפה רשום 10 שנים? בגדול, בהחלט יש רכבי יונדאי וקיה עם נוזל קירור שמחזיק 10 שנים (מהמפעל, לאחר מכן יש להחליף לעתים תכופות יותר). אבל בדרך כלל ספר הרכב הוא מקור יותר מדויק, אז אם רשום שם 4 שנים זו כנראה הדרישה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...