Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניית נכה ברחוב לרכב שיש לו חנייה פרטית בבניין

שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברחוב של ההורים שלי נתקלתי במשהו מוזר ומעצבן:

בחנייה ברחוב שצמודה ליציאה מהחנייה בבניין חונים לפעמים באופן שמקשה מאד על יציאה עם רכב (הרכב שברחוב חוסם חלק מהיציאה מהבניין וצריך לתמרן בשביל לצאת).

אחד השכנים הוא בעל תו נכה ויש לו, כמו לכל הדיירים, חנייה פרטית בבניין. כנראה שבעזרת קשרים בעירייה הוא סידר שהחנייה הבעייתית ברחוב תהפוך לחניית נכה עבור הרכב שלו.

עכשיו נוצר מצב אבסורדי שבו החנייה ברחוב שמורה לרכב שאף פעם לא יחנה שם....

מדובר ברחוב קטן, שאין בו יותר מדי חניות וכשאחת מהן מופקעת לטובת מישהו שלא באמת צריך אותה, זה מרגיז.

האם יש מה לעשות בעניין, או שמדובר במשהו כשר אבל מסריח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא ותבין שיש לכם קייס

ב. במקום סמוך למקום העבודה ו/או המגורים של נכה מסוים, שם אין

מקומות חניה פרטיים או בלעדיים בתחום המבנה או המגרש עצמו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

כל החניות בבניין רשומות בטאבו. האם נושא החנייה הפרטית זה משהו שצריך להצהיר עליו בזמן הבקשה, או שהגוף שממנו מבקשים אמור לבדוק את זה לטובת ההחלטה? ומול מי מטפלים בשביל לבטל אותה?

דרך אגב, אצלי ברחוב (בת"א, שם אין צורך לפרט על מצוקת החנייה) יש קטע דומה עם חנייה מסומנת של "יקיר העיר", שמדי פעם חונה בסמוך אליה, על כחול-לבן, כך שהיא פנויה לטובת (כך אני מניח) חברים או משפחה. מעצבן לא פחות :x.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הטיפול תעשה מול הרשות המקומית , רשות התמרור המקומית

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע שהשכן הנכה שלך לא זקוק לחניה קרובה יותר, כי הוא נכה?

אתה בטוח שהוא לא מוגבל בהליכתו? בכלל, נכות אינה חייבת להיות נראית לעין, בן אדם שנראה בריא לאחד יכול לסבול רק מעמידה.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי... מבלי להכנס לחוקיות חנית הנכה:

מצד אחד אתה כועס שהחניה במקום מפריעה לתמרון היציאה.

מצד שני אתה כועס שעכשיו לא יחנה שם אף אחד, כלומר לא תהיה הפרעה.

which is it?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר123 - השכן באמת נכה, עם כסא גלגלים, אבל החניה ברחוב רחוקה יותר מזו שבבניין.

Be roo - יש שם מספיק מדרכה בשביל רכב אחד. אם רכב נוסף חנה בצמוד אליו, זה מה שגרם לחסימת היציאה.

יכלו לפתור את זה בקלות עם מחסום בטונדה חצי כדור, מה שלא היה מאפשר את החניה הכפולה.

Daniel.K - בדיוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שזה לא אני עם החניה הבעיתית

יש לי חניה פרטית בבנין וגם עמוד מחוץ לבנין. החניה אושרה לי אחרי ועדה שעברתי בעריה. את החניה ביקשתי שיסמנו באיזור שהיה מסומן לפני זה באדום לבן ,ככה שלא לקחתי לאף שכן חניה חוקית. העריה הסכימה להעמיד עמוד נכה עם סימון על הכביש אבל סירבה לרשום אותה כחניה נכה לשימוש שלי בלבד. מה שקורה היום שיש נכים או יותר נכון בעלי רכב עם תו נכה שחונים לי בחניה ואין לי מה לעשות עם זה .

נכה עם כסא גלגלים זקוק למדרכה פנויה בגלל מעלון ולכן מותר לו גם לחנות נגד כיוון התנועה בר"ח חד סיטרי

ויש מצב שבגלל זה הוא קיבל חניה מחוץ לבנין

עריכה אחרונה על ידי לירוי1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...את החניה ביקשתי שיסמנו באיזור שהיה מסומן לפני זה באדום לבן ,ככה שלא לקחתי לאף שכן חניה חוקית. העריה ... סירבה לרשום אותה כחניה נכה לשימוש שלי בלבד. מה שקורה היום שיש נכים או יותר נכון בעלי רכב עם תו נכה שחונים לי בחניה ואין לי מה לעשות עם זה .

נכה עם כסא גלגלים זקוק למדרכה פנויה בגלל מעלון ולכן מותר לו גם לחנות נגד כיוון התנועה בר"ח חד סיטרי

ויש מצב שבגלל זה הוא קיבל חניה מחוץ לבנין

הקושי של אנשים מגבלות הוא מובן ויש להתגמש, אבל הוא לא יכול לבוא על חשבון הבטיחות של כולם.

לא ברור לי מדוע לוקחים מקום שהיה אסור לחניה והופכים אותו לחנית נכה שמסכנת את הסביבה כולה. היו צריכים להקצות מקום חניה חוקי לצורך הזה. כן, גם כשזה על חשבון הציבור, זו ההתחשבות האמיתית במי שיש לו מגבלה. אולי החניה שהוקצתה לך אינה מפריעה מאוד ולמעשה מעולם לא היתה צריכה להיות מסומנת באדום-לבן (גם כאלה יש).

לא ברור מדוע העיריה מצד אחד נענתה לבקשה, מצד שני הגדירה את החניה לכלל הנכים. אולי בגלל שהחוק אכן מונע שיוך חניה לנכה שיש בבעלותו חניה פרטית. אבל זה אומר שלא חונים "לך" בחניה. אולי יש לך אפשרות למכור את החניה הפרטית?

כן, לנכים מותר לחנות בניגוד לחוק, אבל הסיכון שחניה כזו יוצרת לכלל חייב להשקל כנגד הצורך של הפרט, וכל מקרה לגופו. ולא, אסור לו לנסוע בניגוד לחוק, כך שחניה בניגוד לתנועה בכביש חד סטרי אולי מותרת אם הוא מוצנח לשם ממסוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק אוסר חניה בתחום 12 מטר מצומת "אלא" אם סומן אחרת.

כלומר מותר לרשות התמרור להחליט שבצומת מסויים הסיכון שבחניה כזו הוא קטן מספיק בשביל להתיר חניה.

בלי להכיר את המקום אין לי כמובן דיעה לגבי המקרה הספציפי שלך, רק להתרעם על זה שאם העיריה חשבה שאפשר לחנות שם, היא יכלה לעשות זאת גם קודם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לא בהכרח נכון

שוקלים בין צרכי התנועה לבין צרכי הנכה ומחליטים.

לא דומה הדבר לאפשר לסתם חניה במיקום הזה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שאלה הקבלן בניין בנה שתי בנינים צמודים ונתן חניות לדירים בבניין השני אצלנו בבניין  והשאלה שלי היא כזו: לשכנים מהבנין השני יש חניה אצלינו בבנין (קנה אותה מראש מהקבלן) ולעוד 4 דירים נוספים אבל אף פעם לא מחנים בה, מטעמי נוחות שקרוב אלהם יותר לבית אלא תמיד משתמש בחניה ציבורית ליד הבניין שקרוב יותר לבית שלהם, וכך יוצא שהם תופס שתי חניות גם בפנים בבניין שלנו שנשארת ריקה וגם ברחוב 

מה הדין לגבי זה יש איזה חוק שמחייב דייר להשתמש בחניה הפרטית ולא בחניה הציבורית 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...