Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

60 דקות עם 500 אבארט

Fkl0ster
שימו לב! השרשור הזה בן 3280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו כן דבריו של אוראל לגבי MK6 מוכיחים חוסר היכרות עם הרכב... (למשל: צליל המנוע / מפלטים שמנותב לתוך הרכב הוא מעולה)

אי פעם תפסיק להיות כה מתנשא? נהגתי מספיק על MK6, גם על משודרגות מאוד.

GTI נשמעת לא רע (ה-MK7 נשמעת הרבה יותר טוב, למשל). אין על זה ספק - וגם לא כתבתי אחרת. אבל, הכל יחסי - וביחסית לאבארת' 500, ה-GTI היא מכונה שפחות מגרה או מפתה בצליל / סאונד / רעש (איך שתבחר לקרוא לזה). אם היית נוהג בכזו, סביר להניח שהייתי מבין זאת בעצמך, ואני בספק אם זה קרה.

לדעתי אם כבר להתנסות ב500 אבארת' עדיף לקנות אחת שכבר חטפה ירידת ערך ולא "להשכיב" סכום חסר פרופורציה של 180K על חדשה כי לפי מצב השוק והידיים זה לא רכב שאנשים מחזיקים לאורך שנים.

כל אחד והשיקולים שלו. לדעתך זה נראה טיפשי ומיותר - ולדעתי זה נראה נכון, כי זה מה שאני רוצה. זכותך וזכותי.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צודק. דווקא באבארת׳ היכולת לתפור חבילה ותוספות באופן אישי נותנת תמורה שקשה לקבל ביד2.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, יותר מ-180K [כי הרי יש תוספות] בשביל רכב רק בגלל הרעש הנעים או מדד סובייקטיבי אחר?

אני חושב שיש סיבה אחרת לכך שהרכבים הללו נמכרים מהר מאוד, וזה לא כי הם אקזוטיים או ספורטיביים ויחודיים. אני חושב שכמו בהכל בחיים, גם הסיבות הסובייקטביות שבגינן אנשים אוהבים את ה-500 אבאראת' בסוף נמאסות [וכנראה שדי מהר], ואז אתה חוטף את ירידת הערך. אני חושב שמדובר כאן בקנייה מאוד רגשנית ומאוד לא כלכלית. וזה לא רע או טוב בעיניי. כל אחד ושיקוליו. כפי שכבר ציינתי, אני מאוד מבין את הביקורת של פות"ש ואפילו מזדהה אתה בכך שאלו דברים שמרגשים גם אותי, אבל אני מסכים עם אלו שטענו כי מדובר בצעצוע יקר יותר מאשר רכב ספורט. הרצון להיות שייך לקבוצה סגורה והבלטת מדדים סובייקטיביים הם חלק מהמאפיינים של הרציונל זה. ושוב, זה לא טוב או רע.

יש דבר שמפריע לי ואני חושב שראוי לעלות אותו, לא רק בפני המנהלים, אלא גם בפני חברי הפורום. יש בזמן האחרון נטייה מאוד לא אובייקטיבית בפורום. אני מעדיף לא לפרט במה זה מתבטא, אבל כל אדם עם מעט שיקול דעת ישים לב לכך. יש מן תחושה שאנשים מאוד מתמאמצים להניע אחרים בביקורות שלהם. ביקורות YNET/מאקו כאלו. אני לא יודע אם זה נובע ממניעים כלכליים או משהו בסגנון, אבל אני חייב להודות שקיוויתי שלפורום הדברים הללו לא יגיעו. לצערי, מסתבר שעיתונות היא עיתונות בכל מקום. בגלל זה, השורה התחתונה היא שעד שאני לא נוהג בעצמי אני לוקח כל ביקורת בערבון מוגבל. ממליץ גם לאחרים לפעול כך.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי כבר תיפטרו מהעניין הזה של פעולה מהראש לעומת מהלב?! הכל זה פעולה מהלב. פעולה מהראש זה מה שבני אדם למדו לספר לעצמם, כדי לתת לעצמם משענת מדומה באוקיינוס הסוער של החייתיות.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - דווקא בפורום הביקורות של מירב היוזרים נותנות אספקט אישי ולרוב אמין על הרכב, לפחות מנקודת מבטם הסובייקטיבית - מה שלעתים עדיף על עיתונות הרכב, ולעתים לא. להאשים את כולם בשחיתות והטיה? נראה לי מוגזם. פרט לגלי האדרת רכב ספציפי (106 ראלי כדוגמא טובה, אולי קליאו ספורט, אבל הרבה פחות) לא זכורים לי מקרים בוטים של בניית שוק.

לגבי ראש, לב, ביקורת אימפולסיבית או מדעית - רוצים ביקורת קרה ומנוכרת - לכו תקישו honest john ביוטיוב. כאן זה מתנהל אחרת, וטוב שכך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי כבר תיפטרו מהעניין הזה של פעולה מהראש לעומת מהלב?! הכל זה פעולה מהלב. פעולה מהראש זה מה שבני אדם למדו לספר לעצמם, כדי לתת לעצמם משענת מדומה באוקיינוס הסוער של החייתיות.

לשיטתך, לא משנה אם המכונית הזו עולה 180 או 280? אין משמעות להגיון? אין חשבון פנימי - שווה או לא שווה?

ההגיון והרגש שניהם מונחים על כף המאזניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיון יש רק במרחבים המתמטיים והלוגיים. כל נסיון להחיל אותו ללא אינטרפטציה פוליטית (היינו, רגשית) כלשהי יעלה בתוהו. לדוגמא: 10 גדול מ-5 זו טענה מתמטית. 10 (למשל, ש"ח) טוב\עדיף\רצוי מ-5 זו טענה אמפירית (כלומר, פוליטית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאין לך תשובה.

אם תפעל רק מהלב, תשאר בלי תחתונים. הרבה הנאה לא יהיה לך מזה. גם הלב יבין שכדאי לפעול בהגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון שאתה מדבר עליו הוא לא הגיון במובן של אותה מובלעת באוקיינוס הסוער שבני אדם אוהבים להאמין שיש להם (כביכול בני אדם יבחרו אותה בחירה בכל מקום ובכל זמן תחת אותן נסיבות כי הם יצורים "רציונליים"). אלו סה"כ שיקולי סבל ותענוג, וככאלו אלו הם שיקולים רגשיים גרידא. השאלה שאני שואל את עצמי היא, האם התענוג שהאבארט 500 נותנת לי גדול, בערכו המוחלט, מהסבל שכרוך בהוצאה של 180 אלף ש"ח. אין כאן שום "הגיון" כי זו החלטה שהיא בבחינת ציור מטרה סביב החץ (ככל ההחלטות למעשה).

עריכה אחרונה על ידי Fkl0ster
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי פועל רק מהלב בהיבט המוטורי, הייתי קונה עכשיו 235. מוכר את הדירה ומחסל משכנתא, שוכר דירת 2.5 חדרים בשכונת מצוקה, העיקר שיהיה לממן את הבימר. והיא באמת בת-זונה של אוטו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^אנחנו באמת שני קוים מקבילים.

לשאלתך, זה מאוד אישי. ובעיני כל אחד והמאזניים שלו.

השאלה האמיתית מורכבת יותר ובה אתה אמור לשאול האם תוכל לעשות שימוש טוב יותר לאותם 180K. מן סוג של הגיון. אולי לא אצלך, אבל אצל אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי פועל רק מהלב בהיבט המוטורי, הייתי קונה עכשיו 235. מוכר את הדירה ומחסל משכנתא, שוכר דירת 2.5 חדרים בשכונת מצוקה, העיקר שיהיה לממן את הבימר. והיא באמת בת-זונה של אוטו.
גם הפעולה הזו היא מה"לב": אתה יודע שייגרם לך סבל רב בכך, או לחילופין טמון בכך פוטנציאל לסבל רב. מה שאתם מפספסים הוא שאותה שכלתנות או "רציונליות" היא המשך ישיר של הלב ההוא, שנהוג להרעיף עליו תאורים כמו קמאי, קפריזי, יצרי ופזיז. אין באמתחתו של ה"שכל" מאפיינים שאינם ביסודו של דבר באמתחתו של ה"רגש".
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט לגלי האדרת רכב ספציפי (106 ראלי כדוגמא טובה, אולי קליאו ספורט, אבל הרבה פחות) לא זכורים לי מקרים בוטים של בניית שוק.

שכך.

באמת? דווקא יש לי איזה מקרה בולט אחר שחשבתי עליו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...