Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן אמינות והשפעתו על קבלה לעבודה

sfargol
שימו לב! השרשור הזה בן 3347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי אצל חברת hertz בראיון עבודה ועברתי מבחן אמינות במחשב של 100 שאלות. לאחר מכן המראיינת אמרה לי שהיא עוברת עליו ובודקת אותו.חיכיתי ובסוף היא אומרת לי שהיו שאלות שעניתי תשובות לא שקולות . היא אמרה שהיא תחזיר לי תשובה מחר אם עברתי או לא . מה דעתכם היא בעצם רומזת שלא עברתי ומחר רוב הסיכויים שאקבל תשובה שלילית ?

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדרך כלל אצל שהיו עושים לי מבדק אמינות ממוחשב הייתי מקבל תשובה ישר.

למרות שבחברות אחרות היו מחזירים לי תשובה לאחר יום.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה נבחן במבחן אמינות תמיד ישנם דברים שצריך לשקול לשקר לגביהם כדי לעבור אותו

האם שקלת אותם?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מן משחקי אגו לא ברורים של חברות תעסוקה להסתיר את תשובת מבחן האמינות ולהשאיר אותך במתח.

כשאני עשיתי מבחן אמינות לא אמרו לי שהתשובות שהזנתי מפוקפקות, אך כן אמרו לי "שיחזירו לי תשובה

בימים הקרובים".

The best car safety device is

.a rear-view mirror with a cop in it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי מבחן אמינות. עניתי על הכל בכנות. היו שאלות לא נוסחו היטב ובלבו, או לחלופין לא כללו את כל האפשרויות, אז עניתי על מה שהכי קרוב.

היו איתי משהו כמו 15 מתמודדים אחרים. אחרי 3 דקות זימנו אותי ושאלו על שאלה אחת ספציפית: "האם היה לך ויכוחים עם המעסיק הקודם?" עניתי שכן.

היא ביקשה שאפרט. הסברתי שזה כי הוא הבטיח העלאה בשכר, ואז לא קיים; וכתוצאה מכך עזבתי. היא אמרה: "בסדר גמור, מתי אתה יכול להתחיל?"

מסקנה, עובדת הרץ מחרטטת. או שהיא באמת מייחסת חשיבות רבה [שלדעתי אגב מעט מיותרת] למבדק הזה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

"מבחן אמינות", "עברתי"... איזו הערכה עצמית נמוכה צריכה להיות לעובד שמוכן שהמעסיק יתייחס אליו ככה? ואיזה עתיד זה צופן ליחסים ביניכם?

זה כמו האנשים האלה שמקבלים שירות חרא בצ'מפיון, בוכים על זה קצת בפורום ואז חוזרים לקנות מהם גם את הרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

"מבחן אמינות", "עברתי"... איזו הערכה עצמית נמוכה צריכה להיות לעובד שמוכן שהמעסיק יתייחס אליו ככה? ואיזה עתיד זה צופן ליחסים ביניכם?

זה כמו האנשים האלה שמקבלים שירות חרא בצ'מפיון, בוכים על זה קצת בפורום ואז חוזרים לקנות מהם גם את הרכב הבא.

גם אני חושב כך, חברה שדורשת ממני לעשות מבחן אמינות נכשלת במבחן האמינות שלי. אני פוסל חברות כאלה.

כנ"ל לגבי דרישה לעשות יום מבחני מיון לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא לא רואה בעייה עם מבחני אמינות ושאר מבדקים בתהליך קבלה לעבודה.

לגיטימי בעיניי שכל מקום עבודה מפתח מערך כלים מסויים שבאמצעותו הוא מנסה לאתר את המועמדים המתאימים ביותר לכל תפקיד.

לדעתי מיותר להסתכל על העניין הצורה רגשית מדי, אלה כלים מקצועיים נטו ואני ממש לא רואה איך מבדק כזה או אחר אמור להשפיע על טיב היחסים שלך עם המעסיק.

בשורה התחתונה למעסיק שמורה הזכות הלגיטימית לבצע מבדקים כאלה ואחרים ולמחפשי העבודה שמורה הזכות להחליט שלא מקובל עליהם לבצע את המבדקים.

בעבודות הקודמות שלי נדרשתי לעבור מבדקים פסיכוטכניים+אמינות+פוליגרף+הנפקת אישור העדר רישום פלילי, ביצעתי את הכל בכיף והכל עבר בשלום, לא ביג דיל בכלל, ובכל אופן, לא הייתי מוכן לפספס מקום עבודה שעלול להתאים לי רק בגלל שאני לא מוכן לעבור מבדקים כאלה ואחרים, זה לא ששוק העבודה קופץ על כל מועמד.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אתה צודק, אבל בשביל עבודה ראשונה / תחילת הדרך כולנו הסתפקנו

במקומות עבודה בעלי התייחסות בעייתית לעובד.

רק ככה, בין השאר, לומדים להעריך מה זה מקום עבודה נורמלי. :-)

העבודות של עידן הן בקטגוריה אחרת, כמדומני.

לא שזה עוזר למניעת הונאות וגניבות בעולם היהלומים, אבל נו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

עידן - כרגיל יש לך סיפור מור"ק לכל סיטואציה, אבל בוא לא נייפה את המציאות. מעסיק רציני ש"מפתח כלים" לא קורא לזה בשמות כמו "מבחן אמינות" ובוודאי שלא מסייג עובדים לפי אלו ש"עברו" ואלו שלא. אין לי בעיה עם מבדקי התאמה, אבל מי שמתייחס לעובד שלו בצורה כזאת מראשית הדרך, די ברור גם איך יתנהג אליו בהמשך. אלו טכניקות גיוס כח אדם של מקס ושות', שלמיטב זכרוני אתה בעצמך יצאת נגדן רק לפני כמה חודשים.

והאנס - נכון שרובנו עברנו בעבודות גרועות כאלה ואחרות, אבל זה לא מחוייב המציאות. בשביל זה יש פורום עם אנשים שאפשר ללמוד מנסיונם ולא לעשות טעויות מטופשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אני חולק עליך.

זה עוד לא עובד ומעסיק. זה מתמודד. גם אני נגד התופעה של מבחני המיון למיניהם, בעיקר כי הם לא מדויקים באחוז גבוה. יחד עם זאת, בשביל מעסיק מסוים ייתכן ויש שאלות חשובות [כמו במקרה שלי: שהתעניינו בסיבה שבגינה עזבתי מקום עבודה אחר ורבתי עם המעסיק שלי]. שואלים גם על סמים והטרדה מינית - לא יודע כמה מסתכלים על זה.

המוכנות לעבור מבדק כזה בטח ובטח לא מעידה על הערכה עצמית נמוכה. כל סטונדט לרפואה בישראל עובר ימים שלמים של מבחני הערכה שעוסקים באישיות שלו בלבד. לפי הסקת המסקנות שלך זה אומר שכל סטודנט שמסכים להתמיין במבחנים הללו הוא בעל הערכה עצמית נמוכה - שזה דבר לא סביר בעליל.

בנוסף, ישנם מבחנים דומים במשרדי הביטחון, חברות התעופה וכדומה. יש לי חבר שהתמיין לאל-על. בלי מבחני מיון אין כניסה. מה היה עושה? מחליף מקצוע?

גם אתה, אם היית חושק/זקוק מספיק במקום עבודה, היית ניגש לבצע מבחנים כאלו. זה שיש לך את האופציה לסנן בין מקומות עבודה שדורשים זאת מראה שיש הרבה מקומות עבודה לאנשים במקצוע שלך עם תנאים דומים, שזה לא רלוונטי לכולם - וכאמור בטח שלא מעיד על הערכה עצמית נמוכה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

בוא ניכנס לפרופורציה. אני בספק אם הוא התראיין לתפקיד הסמנכ"ל בהרץ, וסביר להניח שגם אילו היה "עובר" - השיחה הבאה שלו לא הייתה מול הדירקטוריון ולא היו נידונים בה חבילת האופציות והבונוס השנתי שלו. יחס כזה למועמד בא לשדר לו בצורה ברורה למדי שיש עוד עשרים כמוהו והם רק צריכים לבחור את הכי אמין (או את השקרן הכי טוב) מביניהם. זה מיועד לערער כל תחושת שוויוניות ולהראות למועמד כבר מהתחלה "מי הבוס". אלו סימנים מקדימים לתרבות הארגונית של החברה ולא סתם איזו פקידת משאבי אנוש שהחליטה לגלות יוזמה. אתה חושב שמיד לאחר שיתקבל הוא ינחת בזרועותיו המחבקות של מנהל מקצוען שיתייחס אליו בכבוד? אני בספק, סביר יותר להניח שהיחס הזה ימשיך בכל הדרגים.

מבדק התאמה לא עושים ככה, יש דרך להתייחס למועמדים ויש גם הבנה מצדם שזה חלק מהתהליך, כאמור אין לי בעיה עם הרעיון אלא עם הביצוע. ברור למדי שזה לא היה מבדק רציני ושהוא בוצע ע"י חובבנים, שכן לומר למועמד שתשובותיו אינן שקולות נשמע מקצועי ומלא תוכן בערך כמו לספר ללקוח שהכניס את רכבו למוסך על קרבורטור שנפל לתוך הרדיאטור וגו'.

אני שב ואומר - אין לבלבל בין מבדקי התאמה מקצועיים לכל שאר השיקוצים הנפוצים כ"כ בשוק העבודה הישראלי. יש בארץ תופעות סוציאליות שצריכות להיעקר מהשורש, ואחת מהן היא ההרגל המגונה לראות כל תפקיד כמשהו ש"מתקבלים" אליו. אף אחד לא עושה לך טובה, מדובר בסה"כ במהלך עסקי שבו שני הצדדים שווים - קח כסף, תן שרות. אם תהליך ההעסקה מתחיל בצורה לא שוויונית, רוב הסיכויים שכך תיראה גם שאר הקדנציה שלך אצל אותו מעסיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, כמעסיק אני לא מכיר אותך ואני רוצה להגדיל את הסיכוי שבחרתי במועמד המתאים ביותר לתפקיד.

אני בחלק מהמשרות (בעיקר משאות שאני צריך להשקיע בעובד או משרות אמון) שולח כתב יד לחוות דעת גרפולוגית (שלרוב פוגעת די טוב) ויש אחרים שבחרו להם מערך בדיקות אחר וזה לא פחות לגיטימי. אתה לא רוצה לדעת שאתה הולך לעבוד אצל מעסיק שבחר בך לא בגלל העיניים היפות שלך אלא בגלל שבדק ומצא אותך מתאים?

הדבר היחיד שצרם בהתנהלות זה המושג "עברת".

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לא הבנתי איפה הקונפליקט בין דבריך לדבריי. נשמע שאנחנו די מסכימים.

ומה זה קשור לעיניים יפות? אני מצפה שיבחרו בי בגלל הכישורים והנסיון.

רוצים לבדוק התאמה - לגיטימי, אבל בצורה מכובדת.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שאתה נגד מבחן אמינות (שקיים בכל אבחון כמעט. בסך הכל מדובר בשאלות שחוזרות על עצמן בניסוח שונה ובודקים שאתה משיב אותו הדבר).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...