Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע שלא אוכל שמן זה בעיה?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 3362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה חברים ,

בדרך כלל זה בעייתי שמנוע אוכל הרבה שמן אבל לי יש שאלה הפוכה כאן,

קניתי את הרכב שנה שעברה (מרץ 2014), היה חסר סביבות ה-2 ליטר שמן שקניתי, שמתי ממש ברגע שהגעתי הביתה עם האוטו,

מאז הספקתי לעבור 25 אלף קילומטר ולא חסר מילילטר שמן, ואני בודק בערך כל שבועיים.

זה שהוא לא אוכל מילילטר שמן , אומר שגם לא החלפתי אותו.

האם זה בעייתי להשאר עם אותו שמן כל כך הרבה זמן? ובכללי מה זה אומר שמנוע לא נוגע בשמן? זה מצביע על בעיה כלשהיא?

כי להבנתי מנוע אמור לאכול חצי ליטר לכל 5 אלף קילומטר או משהו כזה.

כרגע אני על 194 אלף קילומטר .. קניתי עם 169 אלף.

אני שואל כי את האמת זה דיי מחשיד אותי, אני קורא פה שרשורים שמנוכניות אוכלות כמו שאמרתי בערך חצי ליטר ל-5 אלף קילומטר

ועוד שאלה לא ממש קשורה, אבל הבדיקה עצמה מבזבזת שמן נכון? (זניח מאוד אבל עדיין)

מונדאו 2002 הידועה כאן,

תודה לעונים

עריכה אחרונה על ידי nimrod7676

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל המנועים צריכים לאכול שמן.

יש מנועים שכן ויש שלא, אבל קביעה גורפת שמנוע אמור לאכול חצי ל' כל 5000 ק"מ זה לא נכון.

למה אתה לא מחליף שמן?

יש לרכב שלך מרווחי טיפולים של שנה או 10-15K, נסעת 25 K בפחות משנה אז אתה אמור לעשות טיפול ולהחליף שמן.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

מה הקשר לנוסע מצויין ללא ממהר לעשות טיפולים?

מעולה שהרכב שלך נוסע מצויין ואם אתה רוצה לשמור עליו ככה אז טטפל בו,

זה טיפול שוטף וכל רכב חייב לעבור אותו גם חדשים.

בדרך הזאת הוא לא יסע כל כך טוב.

תשנה את הגישה מהר.

מתנצל אם נשמע קצת תקיף פשוט כואב לי לראות מכוניות לא מטופלות.

עריכה אחרונה על ידי רועי עוזרי

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך קצת הזויה:

מצד אחד אתה בודק שמן ומראה שאכפת לך מהרכב, משהו שהרבה נהגים לא עושים.

מצד שני אתה מדלג על טיפול שוטף לרכב שזה משהו בסיסי ביותר. החלפת שמנים איננה המלצה! יש להחליף שמן ופילטרים לפחות בתדירות המומלצת ויש שיגידו אף בתדירות גדולה יותר.

התעלמות מטיפולים שוטפים תתנקם ברכב ובך.

מנוע שלא אוכל שמן זה לא בעיה.

בעל רכב שלא מחליף שמן ברכבו זו בעיה גדולה מאוד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אולי אני טועה אבל אם כן אשמח שתתקנו אותי, מנוע דווקא חייב לאכול טיפלה שמן, הרי השמן

מגיע בסופו של דבר לתא השריפה.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר שאתה "לא ממהר לעשות טיפולים" זה יפגע ברכב ואז בך (מבחינת כספית). טיפול כל 15 אלף או שנה ואם המנוע עובד קשה הכוונה להרבה עליות, לחיצות וגרירה עגלות אז עדיף לפני. מנוע אטמוספרי תקין לא אוכל שמן.

הרבה אנשים יכולים להגיד שהרכב שלהם נוסע מצויין אבל הרבה מהם לא מרגישים שעם הזמן הרכב מאבד כוח כי אולי לא טיפלו כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אולי אני טועה אבל אם כן אשמח שתתקנו אותי, מנוע דווקא חייב לאכול טיפלה שמן, הרי השמן

מגיע בסופו של דבר לתא השריפה.

אתה לא טועה.

כל מנוע, גם חדש לגמרי צורך קצת שמן. עוד לא קיים מנוע שלא צורך שמן בכלל.

אבל מדיד שמן הוא לא כלי מדידה מדוייק עם רזולוציה גבוהה.

ולכן אם נניח בין הטיפולים נצרכו 50-100 סמ"ק של שמן, אנחנו לא רואים שינוי במדיד ואמרים שמנוע לא צורך שמן בכלל.

אבל בפועל, כל מנוע צורך שמן, אולי מעט מאוד אבל צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו 2002 ונוסע מצוין אז אני לא ממהר לעשות טיפולים.

אז המצב בסדר אתה אומר?

היה לי פעם חבר שהיתה לו 205 GT ,מהבודדות בארץ . המנוע 1.4 היה אחד המוצלחים של פיזו שעמידותו ידועה. הרכב עמד על 60000 אלף בערך.אבל הבחור היה קמצן גדול והחליט שצריך להאריך את משך הזמן והקילומטרז כפול + מהמומלץ .הרכב נסע ניפלא חזק ולא אכל שמן. עד ש... הבוכנות נסדקו ונישברו בתוך המנוע. חסך אבל בסוף שילם ביוקר במנוע חדש.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך קצת הזויה:

מצד אחד אתה בודק שמן ומראה שאכפת לך מהרכב, משהו שהרבה נהגים לא עושים.

מצד שני אתה מדלג על טיפול שוטף לרכב שזה משהו בסיסי ביותר. החלפת שמנים איננה המלצה! יש להחליף שמן ופילטרים לפחות בתדירות המומלצת ויש שיגידו אף בתדירות גדולה יותר.

התעלמות מטיפולים שוטפים תתנקם ברכב ובך.

מנוע שלא אוכל שמן זה לא בעיה.

בעל רכב שלא מחליף שמן ברכבו זו בעיה גדולה מאוד.

אוקי , לא ידעתי את זה. אז אני בקרוב אעשה את זה. יש בעיה לעשות את זה לבד או שצריך מוסך?

אתה יכול בבקשה לפרט לי בדיוק מה יש להחליף? (איזה שמנים ואיזה פילטרים)

כתבת את זה ברצינות?

כתבתי את זה ברצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה יוזר חדש הייתי בטוח שזה טרול :shock:.

בהחלט יכול להיות שהמנוע אוכל כל כך מעט שמן שלא שמים לב בכלל. כמו כן, לא לבצע טיפולים זאת דרך בטוחה לקצר משמעותית את חיי המנוע שלך.

יש סיבה לזה שקוראים לזה טיפולים תקופתיים - כי עושים אותם כל תקופה ע"פ הוראות היצרן או קודם לכן לפדנטים שבנינו.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...