Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה באמת הולכות האוטומטיות החדשות וכובשות את מקום הידניות?

הלוחש למכוניות
שימו לב! השרשור הזה בן 3856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

נתקלתי במאמר המעניין הנ"ל באתר אוטוקאר הבריטי:

http://www.autocar.co.uk/blogs/industry/why-manual-gearbox-very-much-here-stay

כולנו יודעים לספר עד כמה עדיין פופולרית התיבה הידנית ברכבים אירופאים, אבל עד כדי כך??

שימו לב לנתון - בשנת 2004 נמכרו רק 17.6% מתוך 2.5 מליון מכוניות חדשות בבריטניה עם גיר אוטומטי.

וכיום? - גם בעידן ה-DSG למיניהן מגיע אחוז האוטומטיות החדשות שנמכרו שם השנה ל- 25%, זה הכל...

מן הסתם המצב בגרמניה, איטליה או צרפת לא שונה בתכלית.

נותן קצת פרופורציות, לא? גורם לך לחשוב שוב כמה עצובה/עלובה התרבות המוטורית בארץ... כאילו רק בישראל יש פקקים...

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע, זו תרבות אחרת.

בעוד באירופה המגמה תמיד היתה להשאר עם הגיר הידני בגלל האמינות שלו והחסכוניות שלו,

בארצות הברית המגמה היא לעבור לאוטומט בגלל יתרון התפעול הקל שלו להדיוט הממוצע.

ישראל מושפעת ישירות מארצות הברית במגוון רחב של תחומים ולכן נוצרה גם פה התרבות של "רכב אוטומטי זה חובה ולא מותרות, גיר ידני זו פשרה".

הרבה אומרים שהאירופאים קמצנים, האמת היא שזה נכון לפעמים, אני לא אשכח בחיים איך עמדתי בחופשה בפקק בכניסה למילנו וראיתי את כולם בלי מזגן כשבאותו היום החום התחרה בזה ששורר בארץ, פשוט פותחים את הדלתות באמצע הפקק כדי לאוורר את הרכב. ריבונו של עולם אתם בשיא הקיץ, תפתחו קצת מזגן מה קרה? למה צריך להזיע ככה, הפקק מספיק נורא בלי זה.

התרבות שונה מיבשת ליבשת, מעניין היכן אפשר למצוא נתונים לגבי אסיה והמזרח הרחוק.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בארצות הברית המגמה היא לעבור לאוטומט בגלל יתרון התפעול הקל שלו להדיוט הממוצע.

ישראל מושפעת ישירות מארצות הברית במגוון רחב של תחומים ולכן נוצרה גם פה התרבות של "רכב אוטומטי זה חובה ולא מותרות, גיר ידני זו פשרה".

רק לידיעה - בארה"ב נרשם בשנת 2012 היפוך מגמה מפתיע, כאשר בסביבות 7% מכוניות חדשות (מתוך למעלה מ-12 מליון) נמכרו עם גיר ידני, לעומת 4% בשנים קודמות... אפילו האמריקאים לומדים משהו???

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקקים בארץ הרבה יותר גרועים. נכון שגם בערים הגדולות באירופה יש פקקים, אבל תרבות הנהיגה שלהם הרבה יותר זורמת וניחוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידיעה - בארה"ב נרשם בשנת 2012 היפוך מגמה מפתיע, כאשר בסביבות 7% מכוניות חדשות (מתוך למעלה מ-12 מליון) נמכרו עם גיר ידני, לעומת 4% בשנים קודמות... אפילו האמריקאים לומדים משהו???

משמח אותי לשמוע.

הפקקים בארץ הרבה יותר גרועים. נכון שגם בערים הגדולות באירופה יש פקקים, אבל תרבות הנהיגה שלהם הרבה יותר זורמת וניחוחה.

לפעמים אני שואל את עצמי אם השימוש והשימור של הגיר הידני הוא תוצאה של תרבות הנהיגה האירופאית או להפך.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני שואל אם החלקאי התחתן עם הדבה בגלל שאין לו גלגל בטרקטור, או שהוא מכר את הגלגל בגלל שאשתו נהייתה בטטה.

ועם מעט נופך של רצינות, הרי שהאמריקאים כבר גילו שג'יפ רנגלר ידני יותר טוב בשטח מהאוטומט, ושה-ATS הידנית יותר מהירה מהאוטומטית, וכן הלאה.

רק בארץ אנחנו קונים אוטומט - כי הגיר הידני יצא מאולמות התצוגה בעשור הקודם.

תחי המהפיכה.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירופאים קונים מכוניות ספורט עם העברת הילוכים על ההגה, הסטטיסטיקה אומרים שזה אוטומטי.

את אותן מכוניות מוכרים בארה"ב עם גיר ידני ויש בארה"ב עליה במכירות ידניות.

אם אתה רוצה ממש להסתבך.

ביפן מוכרים במכוניות עם גיר CVT, באירופה את אותה מכונית מוכרים עם גיר רובוטי ולאמריקאים עם גיר אוטומטי 7-8 הילוכים.

הרכב הכי מוזר בנושא ההילוכים

הונדה CRZ

מכונית היברידית עם הילוכים, איך זה עובד?

איך המנוע מתחיל ומפסיק לעבוד בזמן שהנהג מחליף הילוכים?

אנשים אוהבים להעביר הילוכים, לא יעזור.

גם שהמכוניות יהיו חשמליות יוסיפו להן הילוכים

$_3.JPG

$_3.JPG

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם האוכל יבוא התאבון.

עם כבישים כמו באירופה, בא גיר ידני.

שם זה תרבות שונה.

אנחנו למדנו מהאמריקאים ליהיות עצלנים, והנתונים מדברים, היחס אוטומט\ידני בישראל הוא דומה לאמריקה מאשר לאירופה (בלי להתייחס לרכבי עבודה).

תאכלס, כאחד שאוהב גיר ידני, ברכב הפשוט שנוסע נטו מAלB, כל עוד הגיר האוטומט אמין, הייתי מעדיף גיר אוטומט.

ביום יום אני נוהג על אוטומט.

יש לי פאביה ידנית בחניה, אבל קניתי אותה נטו כי הDSG7 שבא במקום הוא על הפנים (ולפניה סבלתי מגיר AL4).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומי קבע שהאירופאים צודקים ?

עד לפני 10 שנים כמעט ולא ניתן היה לקנות מכוניות שמצויידות במזגן מקורי.

ותאמינו לי, במינכן חם מאד בקיץ.

אם לא היה ביקוש למכוניות אוטומטיות באירופה, VAG לא היתה משקיעה בפיתוח ה DSG, רנו ופיג'ו בפיתוח ה AL4, מה שאומר שעד היום הן היו תקועות עם תיבה בת 3 הילוכים.

מכוניות מנהלים וצפונה מכך, כמעט ואינן נמכרות בגירסה ידנית, ומכוניות פאר בכלל לא.

אין לזה שום קשר לתרבות, בהולנד נוהגים גרוע בדיוק כמו בארץ, אז מה ?

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם מזגן, כי הם לא מפונקים. (אתה בטוח לגבי זה? ב2001 שכרתי בשוויץ VW פאסאט סטיישן דיזל ידני והיה לה אחלה מזגן).

כל הDSG והAL4 וההמצאות הללו נועדו לרכבי ספורט\יוקרה, כמו שאתה אומר שרכבי יוקרה נמכרו בעיקר עם תיבה אוטומטית.

והיו איתם ועדיין יש הרבה נפילות (מלבד הDSG6 שהוא עוד שורד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הDSG והAL4 וההמצאות הללו נועדו לרכבי ספורט\יוקרה, כמו שאתה אומר שרכבי יוקרה נמכרו בעיקר עם תיבה אוטומטית.

והיו איתם ועדיין יש הרבה נפילות (מלבד הDSG6 שהוא עוד שורד).

רנו קליאו, פיג'ו 206 וסיאט איביזה, ממש רכבי יוקרה..

גם באירופה הדרישה למכוניות אוטומטיות בקו עלייה מתמיד, וזו הסיבה מדוע התיבות האוטומטיות השתכללו במשך השנים.

ה DSG פתר את שני המגרעות העיקריות של שתיבות האוטומטיות הפנטריות - צריכת דלק גבוהה, שיוט רועם (שנפתר עוד בתיבות הפלנטריות מרובות ההילוכים) ופגיעה בביצועים.

מלבד זאת, ישראל מדינה בעלת עומסי תנועה גדולים, וכאן יתרונה המוחץ של התיבה האוטומטית - נוחות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו למדנו מהאמריקאים ליהיות עצלנים, והנתונים מדברים, היחס אוטומט\ידני בישראל הוא דומה לאמריקה מאשר לאירופה (בלי להתייחס לרכבי עבודה).

נדמה לי שזה אגדה. אולי פעם הייתה לזה אחיזה במציאות. אפשר אולי להגיד ששורשי התרבות המוטורית המקומית עדיין נאחזים בתקופה שלמכונית אמריקאית היה כבוד כאן. היום אין!

תוסיפו לזה שהרבה יותר ישראלים מבקרים באירופה מאשר בארה"ב ומכאן בבקשה תשכנעו אותי שאנחנו לומדים/מושפעים מהאמריקאים.

יש אלף ואחת סיבות אחרות חוץ מ"אמריקה" להסביר למה אנשים כאן דבוקים לאוטומאט.

אני נשאר עם ידני. תרשמו!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

מלבד זאת, ישראל מדינה בעלת עומסי תנועה גדולים, וכאן יתרונה המוחץ של התיבה האוטומטית - נוחות.

אתה אומר שבאירופה אין עומסי תנועה ואין בעיית חנייה.

אין הסבר למה חלק אוהבים וחלק לא.

באיטליה שכמעט ואין מכוניות אוטומטיות רוב הדו"ג הם קטנועים אוטומטיים.

באנגליה שרוב המכוניות ידניות אבל יש גם הרבה מכוניות יוקרה אוטומטיות כמעט ולא מוכרים קטנועים אוטומטיים.

בארה"ב רוב השוק של דו"ג הם אופנועים ורוב המכוניות הן אוטומטיות

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...