Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמפו יעודי לרכב- מועיל או סתם ביזבוז כסף?

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 420
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני קנייה של שמפו לרכב..

מתלבט בין M.R PINK לבין Meguiar's Gold

משתמש עם דלי לא עם מיכל הקצפה או משהו כזה.

מי התנסה ובמה ויכול להמליץ, אשמח.:)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

לא ניסיתי את הפינק, אבל ממה שאני הבנתי, כושר הניקוי של הגולד טוב יותר מהפינק, מהתרשמות מקריאה של אנשים אחרים. מי שהשתמש ב2 המוצרים, אם אני טועה אנא תקנו אותי.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את "אדון ורוד" מלבד העובדה שיש לו כושר הקצפה מטורף וזאת אחת הסיבות שהוא הפך להיות מאוד מבוקש בקרב אנשים שיש להם אקדח קצף. בתור אחד שמנקה תמיד ב 2 דליים אני תמיד מחפש מוצרים שנותנים כמה שפחות קצף, כך יותר קל לנקות ויש פחות עבודה ופחות התעסקות עם סבון שמתייבש ומשאיר כתמים.

מכיר את השמפו השני ואני יכול לומר שהוא יודע לעשות היטב את עבודות כשמפו והוא מנקה ביעילות רבה.

בלי קצף מוגזם, בלי פולימרים וכל מיני שומנים שמוסיפים ברק,בלי תוספות של ווקס כזה או אחר ובלי ניחוחות מטריפים.

הוא פשוט מנקה היטב. את הברק ושאר הדברים אני משגי מפוליש/גלייז/ווקס או QD ולא מחפש שהסבון שלי יעשה זאת.

על הדרך אני אציין שבחומרי טיפוח ביתיים (שמפו, מרכך, סבון וכו') ב90% מהפעמים ההקצפה מגיעה מחומרים "רעים".

אחד מהם הוא SLS או Sodium Lauryl Sulfate. שימושו העקרי של הSLS הוא כמסיר שומניים אגרסיבי בתעשיות השונות.

שימושו השני של ה SLS הוא כמקציף בחומרי טיפוח ביתיים.

אתם מוזמנים לקחת כמה מהסבונים בבית ולקרוא במרכיבים. סביר להניח שהחומר הראשון יהיה מים והשני בתור יהיה ה SLS.

אני לא אומר שזה קיים בענף הרכב מכיוון שאני באמת לא יודע ולא מבין בזה מספיק.

אני רק יכול לומר שמניסיוני הקצפה רבה לא בהכרח מביאה תוצאות טובות יותר והייתי אומר שההפך הוא הנכון ממה שאני ראיתי.

על אחת כמה וכמה עבור אנשים שמנקים ללא צינור.

דרג אגב מי יוכל להסביר לי מדוע על מוצרי טיפוח לרכב לא מפרטים מרכיבים?

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את "אדון ורוד" מלבד העובדה שיש לו כושר הקצפה מטורף וזאת אחת הסיבות שהוא הפך להיות מאוד מבוקש בקרב אנשים שיש להם אקדח קצף. בתור אחד שמנקה תמיד ב 2 דליים אני תמיד מחפש מוצרים שנותנים כמה שפחות קצף, כך יותר קל לנקות ויש פחות עבודה ופחות התעסקות עם סבון שמתייבש ומשאיר כתמים.

מכיר את השמפו השני ואני יכול לומר שהוא יודע לעשות היטב את עבודות כשמפו והוא מנקה ביעילות רבה.

בלי קצף מוגזם, בלי פולימרים וכל מיני שומנים שמוסיפים ברק,בלי תוספות של ווקס כזה או אחר ובלי ניחוחות מטריפים.

הוא פשוט מנקה היטב. את הברק ושאר הדברים אני משגי מפוליש/גלייז/ווקס או QD ולא מחפש שהסבון שלי יעשה זאת.

על הדרך אני אציין שבחומרי טיפוח ביתיים (שמפו, מרכך, סבון וכו') ב90% מהפעמים ההקצפה מגיעה מחומרים "רעים".

אחד מהם הוא SLS או Sodium Lauryl Sulfate. שימושו העקרי של הSLS הוא כמסיר שומניים אגרסיבי בתעשיות השונות.

שימושו השני של ה SLS הוא כמקציף בחומרי טיפוח ביתיים.

אתם מוזמנים לקחת כמה מהסבונים בבית ולקרוא במרכיבים. סביר להניח שהחומר הראשון יהיה מים והשני בתור יהיה ה SLS.

אני לא אומר שזה קיים בענף הרכב מכיוון שאני באמת לא יודע ולא מבין בזה מספיק.

אני רק יכול לומר שמניסיוני הקצפה רבה לא בהכרח מביאה תוצאות טובות יותר והייתי אומר שההפך הוא הנכון ממה שאני ראיתי.

על אחת כמה וכמה עבור אנשים שמנקים ללא צינור.

דרג אגב מי יוכל להסביר לי מדוע על מוצרי טיפוח לרכב לא מפרטים מרכיבים?

לא רק מוצרי טיפוח לרכב, דברים הרבה יותר קריטים כמו למשל תכשיר דוחה יתושים שמורחים על הגוף, לא כתוב מה הוא מכיל, למרות שהוא של חברה גדולה. יכול להיות שהגוף סופג רעל, יכול להיות שלא, אבל לא ניתן לדעת כי לא כתוב על האריזה.

לדעתי לא רושמים כי לא רוצים שהצרכן ידע מה יש בתכשיר. בין אם מטעמי בריאות, ובין אם מטעמים של מוצר עם אריזה מדהימה עם חומרים מחורבנים או פשוטים, או שפשוט לא רוצים שיעתיקו מהם ללא צורך בבדיקת מעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אני מגיב ישירות לך, ועל הדרך עונה לכל אלו שתוהים על קנקנו של Mr Pink או כל שמפו אחר של CG.

Mr Pink הוא שמפו שמומלץ מאוד לשימוש יום יומי, לאלו אשר מנקים את הרכב פעם השבוע, ובין לבין מעמיסים עליו אוטמים ווקסים יוקרתיים. מדוע? מאחר שהוא מאוד עדין לכל אותם חומרים, ולא מקצר את חייהם אפילו ביום!

זאת הסיבה שבגינה הוא אינו מכיל תוספי ניקוי ומסירי שומנים חזקים כאלו או אחרים, ולכן חלק מהמשתמשים פה טוענים שהוא מנקה פחות טוב מאחרים- כנראה שהם טעו בבחירת השמפו, ולהם מתאים יותר שמפו אחר.

למען הסר ספק, הוא שמפו בעל יכולות ניקוי מצוינות, אבל לעיתים יש רכבים מלוכלכים שיתאים להם שמפו חזק יותר.

Citrus- כנראה שיספק מאוד את כל אלו שטענו ש Mr Pink לא מנקה חזק מספיק, מאחר שהוא שמפו TFR (מסיר לכלוך קשה) ויחד עם זאת אינו מסיר את שכבות הווקס והאוטם שיש על הרכב, אך הוא בהחלט עדין אליהם פחות מ Mr pink. השמפו מתאים לשימוש עם דלי, והוא ניחן ביכולת סיכוך גבוהה מאוד, ממש מרגיש כמו קרם ידיים לאחר השימוש.

Honeydew-ניתן להשתמש בו בדלי ובאקדח קצף, אבל יתרונותיו הבולטים באים לידי ביטוי כשמשתמשים בו בעזרת אקדח קצף. הוא מסיר לכלוך קשה, וממש מפחית את הצורך במגע יד אדם, מאחר שהקצף מסיר את הלכלוך בקלות. גם הוא אינו מסיר ווקס או אוטם צבע, אבל אינו עדין אליהם כמו Mr Pink.

לסיכום, כל אחד צריך לדעת מה השמפו שמתאים לו יותר, יש כאלו שמחזיקים בבית אפילו 2-3 סוגים שונים, בגלל שלעיתים שמפו אחד יתאים יותר ממשנהו.

אתן לכם דוג' אישית, על הרכב שלי אני מורח ווקס יקר ואיכותי (לא כל כך יקר אחרי 50% הנחה :lol:) ואני רוצה שישמר לאורך זמן, כמו כן, אני שוטף את הרכב פעם בשבוע לפחות, ומחנה אותו בחניה מקורה, לכן הוא לא צובר לכלוך קשה אלא שכבת אבק לכל היותר, למטרה זו Mr Pink פשוט מושלם.

לעומת זאת, אחד החברה שלנו כאן נוסע על טנדר ענק, במהלך העבודה הרכב מתלכלך מאוד ולעיתים מצטבר לכלוך קשה מהרגיל, ולמטרה זו אחד מהשניים האחרים יתאים מצויין, ולאו דווקא Mr Pink.

מקווה שהבהרתי את הסוגיה, אם יש שאלות נוספות בעניין אשמח לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק מוצרי טיפוח לרכב, דברים הרבה יותר קריטים כמו למשל תכשיר דוחה יתושים שמורחים על הגוף, לא כתוב מה הוא מכיל, למרות שהוא של חברה גדולה. יכול להיות שהגוף סופג רעל, יכול להיות שלא, אבל לא ניתן לדעת כי לא כתוב על האריזה.

לדעתי לא רושמים כי לא רוצים שהצרכן ידע מה יש בתכשיר. בין אם מטעמי בריאות, ובין אם מטעמים של מוצר עם אריזה מדהימה עם חומרים מחורבנים או פשוטים, או שפשוט לא רוצים שיעתיקו מהם ללא צורך בבדיקת מעבדה.

gabizon אתה צודק, חפשתי בעיקר מישהו שמבין בחוק ויסביר לי מבחינה חוקית /משרד הבריאות. מדוע אותן חברות לא חייבות לציין את המרכיבים.

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוק סימון מוצרים, וחברה לא יכולה לעשות ככל העולה על רוחה.

אם החוק קובע שעל מוצר מזון חובה לסמן סימון תזונתי שיכלול קלוריות, שומן וכו', אז החברה חייבת לסמן זאת על המוצר.

לעניין מוצרים לרכב, כל מדינה והחוקים שלה, בישראל חובה לסמן בעברית את תיאור המוצר, הוראות השימוש של המוצר, ואזהרות רלוונטיות.

בד"כ, אם המוצר מכיל חומרים פעילים (כמעט ואין כאלו) אז זה גם יסומן על האריזה.

לעניין מוצרים למניעת עקיצות יתוש, אל תתפוס אותי במילה, אבל אני דיי בטוח שיש שם חובה לסמן חומרים פעילים כאלו או אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיב ישירות לך, ועל הדרך עונה לכל אלו שתוהים על קנקנו של Mr Pink או כל שמפו אחר של CG.

Mr Pink הוא שמפו שמומלץ מאוד לשימוש יום יומי, לאלו אשר מנקים את הרכב פעם השבוע, ובין לבין מעמיסים עליו אוטמים ווקסים יוקרתיים. מדוע? מאחר שהוא מאוד עדין לכל אותם חומרים, ולא מקצר את חייהם אפילו ביום!

זאת הסיבה שבגינה הוא אינו מכיל תוספי ניקוי ומסירי שומנים חזקים כאלו או אחרים, ולכן חלק מהמשתמשים פה טוענים שהוא מנקה פחות טוב מאחרים- כנראה שהם טעו בבחירת השמפו, ולהם מתאים יותר שמפו אחר.

למען הסר ספק, הוא שמפו בעל יכולות ניקוי מצוינות, אבל לעיתים יש רכבים מלוכלכים שיתאים להם שמפו חזק יותר.

Citrus- כנראה שיספק מאוד את כל אלו שטענו ש Mr Pink לא מנקה חזק מספיק, מאחר שהוא שמפו TFR (מסיר לכלוך קשה) ויחד עם זאת אינו מסיר את שכבות הווקס והאוטם שיש על הרכב, אך הוא בהחלט עדין אליהם פחות מ Mr pink. השמפו מתאים לשימוש עם דלי, והוא ניחן ביכולת סיכוך גבוהה מאוד, ממש מרגיש כמו קרם ידיים לאחר השימוש.

Honeydew-ניתן להשתמש בו בדלי ובאקדח קצף, אבל יתרונותיו הבולטים באים לידי ביטוי כשמשתמשים בו בעזרת אקדח קצף. הוא מסיר לכלוך קשה, וממש מפחית את הצורך במגע יד אדם, מאחר שהקצף מסיר את הלכלוך בקלות. גם הוא אינו מסיר ווקס או אוטם צבע, אבל אינו עדין אליהם כמו Mr Pink.

לסיכום, כל אחד צריך לדעת מה השמפו שמתאים לו יותר, יש כאלו שמחזיקים בבית אפילו 2-3 סוגים שונים, בגלל שלעיתים שמפו אחד יתאים יותר ממשנהו.

אתן לכם דוג' אישית, על הרכב שלי אני מורח ווקס יקר ואיכותי (לא כל כך יקר אחרי 50% הנחה :lol:) ואני רוצה שישמר לאורך זמן, כמו כן, אני שוטף את הרכב פעם בשבוע לפחות, ומחנה אותו בחניה מקורה, לכן הוא לא צובר לכלוך קשה אלא שכבת אבק לכל היותר, למטרה זו Mr Pink פשוט מושלם.

לעומת זאת, אחד החברה שלנו כאן נוסע על טנדר ענק, במהלך העבודה הרכב מתלכלך מאוד ולעיתים מצטבר לכלוך קשה מהרגיל, ולמטרה זו אחד מהשניים האחרים יתאים מצויין, ולאו דווקא Mr Pink.

מקווה שהבהרתי את הסוגיה, אם יש שאלות נוספות בעניין אשמח לעזור.

הסבר מצויין! למרות שכבר ידעתי את כול זה :wink:

בגלל זה יש לי גם MR.PINK גם Citrus וגם Honeydew, לשימושים השונים ובתלות בסוג העבודה שאני מבצע על הרכב.

אני מאמין שההסבר הזה יעזור לכול מיני אנשים שמתלבטים בין סוג כזה או אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוק סימון מוצרים, וחברה לא יכולה לעשות ככל העולה על רוחה.

אם החוק קובע שעל מוצר מזון חובה לסמן סימון תזונתי שיכלול קלוריות, שומן וכו', אז החברה חייבת לסמן זאת על המוצר.

לעניין מוצרים לרכב, כל מדינה והחוקים שלה, בישראל חובה לסמן בעברית את תיאור המוצר, הוראות השימוש של המוצר, ואזהרות רלוונטיות.

בד"כ, אם המוצר מכיל חומרים פעילים (כמעט ואין כאלו) אז זה גם יסומן על האריזה.

לעניין מוצרים למניעת עקיצות יתוש, אל תתפוס אותי במילה, אבל אני דיי בטוח שיש שם חובה לסמן חומרים פעילים כאלו או אחרים.

אז זהו, שגם אני הייתי בטוח שיהיה חייב להיות כתוב חומר פעיל. ידידה שלי שעובדת במעבדת מזון, קפצה לקפה והתכשיר היה מונח מול העיניים שלנו. היא ציינה את זה ראשונה, אני אמרתי שזה לא יכול להיות, בדקתי כמה פעמים, פתחתי את המדבקה שבתוכה יש עוד מידע, ולא כתוב שום כלום על הרכב החומרים, או חומר פעיל. נשמע לא הגיוני לחלוטין נכון, אבל זה אשכרה ככה.

אגב סימון תזונתי, בקרוב יכנסו עוד הכרחי חובה על יצרני המזון בהקשר של סימון תזונתי, וטוב שכך, תזונה זה התחום עיסוק שלי :wink:

תודה רבה על ההסבר על סוגי השמפו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

במקרה כזה הgold לוקח ודי בגדול לדעתי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקן את עצמי

התכוונתי לMeguiar's Gold ולא Meguairs ultimate car wash

לדעתי הgold יותר טוב ובכלל הוא נחשב שמפו שעושה עבודה טובה ברחבי העולם.

שימו לב להבדלי המחירים בין הגולד לשני http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91.html

האחד עולה 45 ש"ח והשני עולה 29 ש"ח. הגודל שלהם זהה. למה ששמפו ישן יותר יעלה הרבה יותר ממוצר חדש של אותה חברה ?

אולי כי הוא יעיל יותר בין היתר. אולי בגלל סיבות אחרות.

אם המחיר זה המדד היחידי שלך אז לידיעתך, בחנות של car wash בחיפה רכשתי את ה- ultimate wash & wax ב- 50 ש"ח למיכל הגדול.

נו, אז מה זה אומר?.. שהאיכות שלו ממש ממש ירודה?

אני שטפתי איתו והוא עשה עבודה מעולה בהסרת הלכלוך ואף השאיר ברק גבוה מהרגיל.

אני אישית הייתי מרוצה.

*לפני השתמשתי בשמפו של Dupont שגם הוא לא רע בכלל, אך ה-Ultimate פשוט טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחיר זה המדד היחידי שלך אז לידיעתך, בחנות של car wash בחיפה רכשתי את ה- ultimate wash & wax ב- 50 ש"ח למיכל הגדול.

נו, אז מה זה אומר?.. שהאיכות שלו ממש ממש ירודה?

אני שטפתי איתו והוא עשה עבודה מעולה בהסרת הלכלוך ואף השאיר ברק גבוה מהרגיל.

אני אישית הייתי מרוצה.

*לפני השתמשתי בשמפו של Dupont שגם הוא לא רע בכלל, אך ה-Ultimate פשוט טוב יותר.

ציינתי שהמחיר ועוד סיבות נוספות עלולות להשפיע.

אני בטוח שיש עוד המון פרמטרים שאני לא יכול להצביע עליהם שיקבעו את מחיר המוצר.

במקרה הזה מהיכרותי עם שני המוצרים אני מרגיש בנח לומר שלדעתי האחד מנקה יותר טוב והשני מנקה פחות טוב אבל מוסיף קצת ברק. כל אחד ומה שמתאים לו. כמו שאמרתי לפני כן אני מחפש שמפו שינקה טוב את הרכב וזה הכל.

אני מאמין שמוצר שמתיימר להיות אוטם יהיה טוב יותר ממוצר שמתיימר להיות אוטם וגם גלייז

כנל סבון שמייתמר לנקות לדעתי יעשה זאת טוב יותר מסבון שמתיימר לנקות ולהוסיף עוד אפקטים לתהליך כמו ברק או ווקס.

ציינתי את עניין המחירים כי זה באמת מעניין ושמתי לב שגם בחול הוא לפעמים מתומחר בפחות כסף. אני לא יודע מה ההבדל בינהם וכל מה שאמרתי זה על סמך ההרגשה האישית שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוזמן בסוף ה m.r pink ועל הדרך גם מגבת לייבוש של מגווירס די נמאס מכל הג'ילדות נראה מה המגבת שווה..

יש מישהו שיכול להגיד איך השימוש במגבת? נח? עדיף על פני הג'ילדה? הבנתי שהמטרה היא לא לנגב אלה להניח והיא פשוט סופחת את המים..

אשמח לחוות דעת על המגבת למרות שכבר הוזמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...