Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום שישי שחור (פ'יגו 306) - ריקון שמן גיר במקום שמן מנוע

ran88
שימו לב! השרשור הזה בן 4078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך עושים טעות כזאת?

כשזוחלים מתחת לרכב ומתים כבר לברוח ממצב זה.

כשהרכב מורם ע"י ליפט, טעות כזאת בלתי הגיוני שתתרחש.

אני מבין שמדובר ברכב אוטומט, אם כך נדרש לבדוק מפלס שמן גיר עפ"י הנחיות היצרן.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יצאתי טיפש אני יודע ואני מקווה שזה לא יעלה בעוד כסף. בינתיים לא ראיתי תגובות אחרי הפעולות "תיקון" שהוא עשה.נסעתי משדרות לבאר שבע ועוד קצת בתוך העיר, לא יצא עשן והאוטו נסע רגיל.

פעולות התיקון שהוא עשה היו טובות?

מה אתם ממליצים לי לעשות?

להזכירכם הוא ריקן את כל השמן מנוע ושם לי סינטטי מלא + מילא לי שמן גיר חדש לרכב אוטומט (2 ליטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן שלום רב !

בתקווה שלמדת לקח , שזול זה יקר מאד !

אותי מעניין לדעת , כיצד רוקן נוזל הדראולי, מתיבת הלוכים, כאשר לדעתי אין פקק ריקון לנוזל הדראולי, בתיבה אוטומטית, על מנת לרוקן יש לפרק אגן שמן יעודי.

לכן אני מסב את תשומת לבך, שיש סבירות שרוקן שמן גיר , מהדיפרנציאל ולא מהתיבה.

בוא נמתין להבהרות מומחים בנושא.

החלפת ששמן בשמן סינטטי מלא, לרכב שלא זקוק לכך, זה כמו שתשים סכרין במקום סוכר בקפה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור נראה הזוי לחלוטין.

בן אדם יכול לטעות, את זה אני יכול להבין.

מה שאני לא יכול להבין, זה כשלא בודקים מפלס שמן אחרי המילוי ולא שמים לב למפלס החריג.

שנית, בגיר זה בורק ריקון הוא מיוחד, וכולל שרוול מדידה.

ראו תמונה. הוא לא בדיוק דומה לבורג ריקון שמן מנוע.

האם לאחר פתיחת בורג כזה לא עלה חשד שמשהו לא בסדר?

ואחרון - רוב הסיכויים שמפלס שמן גיר כעת לא תקין, ולא בטוח בכלל ששמן גיר שמלאו מתאים לגיר הנ"ל.

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן שלום רב !

בתקווה שלמדת לקח , שזול זה יקר מאד !

אותי מעניין לדעת , כיצד רוקן נוזל הדראולי, מתיבת הלוכים, כאשר לדעתי אין פקק ריקון לנוזל הדראולי, בתיבה אוטומטית, על מנת לרוקן יש לפרק אגן שמן יעודי.

לכן אני מסב את תשומת לבך, שיש סבירות שרוקן שמן גיר , מהדיפרנציאל ולא מהתיבה.

בוא נמתין להבהרות מומחים בנושא.

החלפת ששמן בשמן סינטטי מלא, לרכב שלא זקוק לכך, זה כמו שתשים סכרין במקום סוכר בקפה.

בברכה

צביקה

באמת שאני לא מבין מה זה אומר אם תוכל להסביר בצורה בסיסית יותר אני אשמח.

אני יגיד לך מה הוא כן עשה. הוא פתח פקק מתחת לאוטו כנראה שקרוב לפקק של השמן מנוע. משם יצא שמן הגיר לטענתו. מהדיפרנציאל או מהתיבה אני ממש לא יודע.

אחרי זה הוא מילא עוד 2 ליטר וסטו.

סכרין? אני יודע שזה ממתיק מלאכותי מה ההבדל בינו לסוכר ואיך זה משפיע על האוטו שלי אשמח להסבר יותר פשוט.

בנוסף אשמח לדעת מה לעשות הלאה? מה צריך להיות הצעד הבא שלי? ללכת מיד למוסך או לחכות עד יעבור הזעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור נראה הזוי לחלוטין.

בן אדם יכול לטעות, את זה אני יכול להבין.

מה שאני לא יכול להבין, זה כשלא בודקים מפלס שמן אחרי המילוי ולא שמים לב למפלס החריג.

שנית, בגיר זה בורק ריקון הוא מיוחד, וכולל שרוול מדידה.

ראו תמונה. הוא לא בדיוק דומה לבורג ריקון שמן מנוע.

האם לאחר פתיחת בורג כזה לא עלה חשד שמשהו לא בסדר?

ואחרון - רוב הסיכויים שמפלס שמן גיר כעת לא תקין, ולא בטוח בכלל ששמן גיר שמלאו מתאים לגיר הנ"ל.

את הבורג הזה הוא פתח אני זוכר מתי שהוא רצה למלא שמן גיר ומשם הוא מילא שמן גיר!

איך בודקים את המפלס לפי בורג זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהוא עשה הבחור אבל רק שהוא מילא לי 2 ליטר שמן גיר.

ולגבי הטמפרטורה מתכוונים למכוון שבצד עם המדחום עליו? זה לא החום של המנוע? זה בעצם קשור לגיר? בכל מקרה אצלי אחרי נסיעה קצרה הוא הגיע ל90 אבל גם בנסיעה ארוכה יותר משדרות לבש הוא היה על 90 ושהרבצתי הוא היה על 100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחוון הוא טמפ' מנוע.

טמפ' שמן גיר אפשר לבדוק רק עם סורק תקלות.

ללא סורק תקלות מניחים שלאחר כמה דקות נסיעה טמפ' של השמן בגיר תגיע לבערך 60 מעלות.

זה מוסבר בשירשור שקישרתי אליו, חבל שלא קראת בעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עליך להיכנס למוסך, על מנת לבדוק אילו שמנים הוחלפו, האם הם מתאימים, האם הוכנסה הכמות הנכונה, האם נגרם נזק וכדומה.

אל תתבאס על מה שקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה, בוא נקווה שבאמת תלמד מזה ושלא נגרם נזק לרכב אבל במקום לנסוע בחרדות עכשיו וכל הזמן לחכות לראות אם יש או אין נזק, כנס למוסך, ספר להם את כל מה שקרה ותעשה ישור קו של כל השמנים שרוקנו, נוספו והוחלפו. הייתי גם דורש מהאסטרו פיסיקאי שגרם לכל זה להשתתף בהוצאה אבל אני מניח שאין עם מי לדבר. בכל מקרה, תזהיר את מי שהמליץ לך עליו. היום זה שמן, מחר זה בלמים שהוא יחליט לטפל בהם ולך תדע באיזה תעלה או קיר זה יגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אבל מי שמתבלבל בין בורג ריקון שמן מנוע לבורג ריקון שמן גיר לא נקרא מכונאי! מילא התבלבל (למרות שמכונאי אמיתי לא היה מתבלבל) הוא יכל לתקן את הטעות שלו בזה שהוא היה בודק שמן!, חוץ מזה שלשמן גיר יש צבע אחר וריח חזק יחסית!

לך למוסך אמיתי שיבדוק לך הכל, ורצוי שתעשה שטיפת מנוע, כי השמן הזה לא יתנקה מעצמו.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...