Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Katom כתב:

ל"שמירת שבת" ביהדות יש משמעות הרבה יותר עמוקה מאשר לא להדליק חשמל או אם מותר או אסור לנסוע באופניים.

את הבסיס לטענות שלהם אנחנו מכירים. גם את הפערים הקיצוניים בין האמונה לבין תלות מוחלטת במי שנמצא מחוץ למעגל החרדי. וגם את זה שהחברה החרדית בישראל אומנם מתאמצת להציג את עצמה כמי ששומרת על התורה והמסורת, אבל מעשית מהווה עיוות של אלפי שנות היסטוריה יהודית, שאותה הם לא באמת מכירים. אפילו הרמב"ם היה רופא ולא רק למד תורה. אבל מי זה הרמבם אל מול האברכים הגאונים של המאה ה-21, שכל אחד מהם הוא עילוי מיוחד?

אין מה לנהל דיון פרטי על האם שמירה על שבת מקרבת את הגאולה או מצילה את העולם. כן יש מה להנל דיון על השפעתה של האמונה הזו על המרחב הציבורי בישראל ועל המדינה כאן. כי לא כל פער קיצוני כזה אפשר לפתור. והכל חוזר שוב ושוב ושוב ושוב מאה פעם לאותה הנקודה: מה היא הסמכות בישראל - מערכת חקיקה ביורוקרטית שמתייחסת לאזרחים, או מערכת חקיקה דתית מדיאבלית שמתייחסת לקסטות, כתות ומעמדות חברתיים. לגיטימי לגמרי להאמין גם בדרך השניה, באמת. אבל צריך להגיד את זה בצורה גלויה ולהבין שהדיון הוא על זה.

• אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4913

• SlowRide

4786

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 8 שעות, yd b-4 כתב:

אולי אתה עייף. אני לא הצהרתי בביטחון אוילי על נכונותם או שלא על חוקי תרמודינמיקה. (ואגב אדוני המשכיל תרמודינמיקה לא עושה עלי רושם) אז אני לא אתבטא בנחרצות על מה שאני לא מבין ואו יודע וגם אתה וחבריך לא. דיל?

ואם הפיסקה הראשונה מגעילה אותך. אז קודם לכן קורס מזורז בהבנת הנקרא, והקשר. יועיל לך יותר מתורת הזרימה. האדון בוכה על מר גורלו, אז הצעתי לו לארוז גם ככה אין לו הרבה תועלת מהמקום הזה חוץ משפה וידידים אתה יודע למען דור העתיד וזה.... ובכלל הוא מעדיף אוסטרליה.

בטח שלא הצהרת בבטחון אווילי על נכונותם של חוקי תרמודינמיקה. כי זה לא ממש עניין של דעה. אבל בניגוד לסיפורי מעשיות ושאר דברים שלא ניתן להוכיח ולא להפריך- אלו דברים שניתן להעמיד במבחן המציאות. אתה חווה את זה כל פעם שאתה מדליק אור בבית, כל פעם שאתה עולה לכלי רכב, וכל פעם שאתה נהנה ממים חמים באמבטיה.

בנוגע לזה ש "תרמודינמיקה לא עושה עליך רושם", זה בסדר, אני מודע לחלוטין לזה שהמציאות הסובבת ואיך היא עובדת בכלל לא מעניינת את האוכלוסיה החרדית, ועוד פחות את מנהיגיה. אתה יודע למה בחרתי דווקא בתרמודינמיקה? כי למרות השם הבומבסטי משהו, מדובר בעקרונות שניתן להחיל על הדברים הכי פשוטים ויומיומיים שרק אפשר, כמו למשל- דיאטה. כן כן, החוק הראשון והשני של תרמודינמיקה הם הדבר שלפיו אני מווסת, ובגלל שמדובר במדע מוצק ובדוק, אין פה "אם" זה יעבוד. זה יעבוד ב 100% (וזה אכן עובד.)

ויש עוד שלל דברים כמו איך לצמצם צריכת חשמל, איך לקרר ולחמם את הבית טוב יותר, להבין את הרכב שלך טוב יותר, ועוד.

כל עוד משהו לא עבר את מבחן המציאות, בוודאי ובוודאי שנמשיך לטעון לגביו. חובת ההוכחה היא על מעלה הטענה. "זה נכון כי בספר ממנו זה לקוח כתוב שזה נכון" לא תופס, זה היגיון מעגלי. 

ולגבי הפסקה הראשונה, הבנת הנקרא בסדר גמור, תודה. הבנתי בדיוק למה אתה מתכוון כולל ההקשר, עמדתי בהצלחה גם במקצועות הזרימה למיניהם וגם בלשון עברית בכתה ד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

כל עוד משהו לא עבר את מבחן המציאות, בוודאי ובוודאי שנמשיך לטעון לגביו. חובת ההוכחה היא על מעלה הטענה. "זה נכון כי בספר ממנו זה לקוח כתוב שזה נכון" לא תופס, זה היגיון מעגלי. 

אם זו היהדות אני עוזב אותה היום.

אבל לא. אתה לא מכיר, לא יודע, ועוד מקשה קושיות בביטחון עצמי מופרז. ידידי היהדות עמוקה הרבה יותר מתרמודינמיקה.  והיא ממש לא מבוססת על היגיון מעגלי.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

לגבי המשך הדיון המלומד - אל תעלב, אבל אתה יורה לאוויר את אותם הטעונים שכל אחד מהם בפני עצמו הוא חלש. אני גם לא מבין בהנדסת רכב, ובהנדסת חשמל. אבל אתה ואני מתווכחים דרך האינטרנט. שמבוסס על השגים של החילון. לא עולם התורה. ב5 דק' שראיתי בכתבות על החרדים הראו איך הם הביאו מכשור רפואי כדי לטפל בחולי קורונה בבית. לא תפילות. מכשור רפואי. שאת קיומו אתם חייבים לחילוניים. גם פסיכולוגיה לא תורמת לטכנולוגיה. נכון. אבל זה הטעון הכי חלש שיש. מכיוון שאף אחד לא מבקש להקים מדינה שבה יש מיליוני פסיכולוגים, עם מפלגה של פסיכולוגים, שדואגת לדיור ציבורי ושכונות לפסיכולוגים וכו'.

התשובה לזה בסוף

לפני שעתיים, Potato כתב:

אני בספק כמה חרדים לומדים תורה נמצאים שם מבחירה,לקחתם ילד בן 14-15 דחפתם לפנימייה,שללתם ממנו גישה לידע בסיסי שצריך כדי להסתדר בעולם(מתמטיקה,אנגלית,יישומי מחשב),בגיל 19-20 חיתנתם אותו ובגיל 23 הוא כבר עם 3-2 ילדים.

גמרתם לבן אדם את החיים וגזרתם עליו לחיות בעוני בקהילה סגורה-אין לו לאן לצאת,הקהילה לא יודעת לעכל מתגייסים לצבא/חוזרים בשאלה.

סתם לקטע אני ילד כזה שדחפו אותו. מה אני אגיד לך אני מסודר בחיים לא פחות מכל המשפחה המורחבת שלי (שאף אחד מהם לא חרדי. יותר מזה הרב לא דתי בכלל וכמעט 100% עם תארים ומקצועות חופשיים) טוב נוט חוץ מבן דוד אחד קצין בממר"ם שכנראה יחיה טוב יותר מבחינה כלכלית. העולם לא שחור ולבן 5 יחידות במתמטיקה לא יעשו אותך עשיר. ולא כל עם ישראל החילוני מפתחים בגוגל- רד מהעץ. אגב כבעל משרד יעוץ מס אני כבר לא מופתע שבעלי מקצועות רגילים ופשוטים מרויחים לא פעם משכורות לא רעולת בכלל.

אז נכון אין לי משכורת של הייטקיסט אבל זה לא שרוב הפורום כאן מהעשירון העליון.

יש לי דירה שמתאימה לצרכיי (מגיל 22 האמת) יש לי 4 ילדים שאני מודה עליהם כל בוקר מטופחים מושקעים ושמחים. יש לי רכב שמתאים לצרכיי ואני אוכל לא רע. ועוד 10 תחביבים מצטברים. 

לפני שעתיים, Potato כתב:

ולגבי לימוד תורה והצלת חיים,פעם הבאה שיש למישהו סיבוכים או מחלה,תמשיכו להתפלל בבית ותראו מה יקרה,אל תגיעו לבית חולים,תשבו שם 10 שעות בזמן שרופאים קורעים את עצמם בחדר ניתוח ואחרי זה כשהבן אדם יוצא בריא ושלם בזכות אלה שיודעים לממש את עקרונות התרמודינמיקה ולהביא אותם לכדי מוצר מציל חיים.

ועוד אחרי זה במקום להודות לרופאים לצאת בטענה הזויה שה"תפילות עזרו.

אין לכם בושה!

אם זו היהדות אני עוזב אותה מחר 2-

אז זהו שלא. היהדות אינה מנותקת מעולם המעשה. ואף אחד לא יגיד לך לא ללכת לרופא ולהתפלל במקום זה, לא עובד ככה.  איך זה כן עובד - אני לא יכול להסביר את זה כאן זה ארוך מדאי ודורש לימוד רציני.

אגב המצב הנוכחי שגברים מנווטים אוטומטית ללימוד תורה זה מצב שנוצר מ"אין ברירה" לא לכתחילה. בעבר הלא רחוק אגב רשמית חרדים עבדו כמו כולם. למה נוצר הההכרח הזה זה כבר נושא לשרשור חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו כמובן, החילונים הרי אשמים, בלעדי הקשקוש הזה של גיוס לצבא כולכם הייתם עובדים ממזמן. אנחנו הרי מכריחים אתכם לא לעבוד ולשמור עלינו  ע"י לימוד תורה.

הטענה כמובן היא לא שכולכם פוטנציאל למפתחים בגוגל או פרופסורים לרפואה. רק שבמצב הנוכחי, גם מי שהוא כן פוטנציאל לא יגיע לשם. אז לך אישית זה בסדר, אבל במספרים הגדולים, כמדינה, זה לא מסתדר. אולי פעם אחת מישהו ממכם יטרח לענות לנקודה הזו?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, yd b-4 כתב:

אז זהו שלא. היהדות אינה מנותקת מעולם המעשה. ואף אחד לא יגיד לך לא ללכת לרופא ולהתפלל במקום זה, לא עובד ככה.  איך זה כן עובד - אני לא יכול להסביר את זה כאן זה ארוך מדאי ודורש לימוד רציני.

למה צריך שביבי יתקשר לנכד של הרב להתחנן שיהיה סגר אם זה המצב? למה? למה צריך מתווך? 

עזוב, אני אנטי, אני לא מבין. נניח. שמעת את יהודה משי זהב מדבר השבוע? הבן אדם מרוסק. וכל מה שהוא מנסה לעשות זה לפנות בחזרה למגזר ולהתחנן שיבינו שיש בעיה ויש מגפה. 

אני לא יודע איך אתה מיישב את הפער עם עצמך, אבל הוא קיים. וחבל אם אתה לא רואה את זה. אבל בזמן שהאמירה שלך היא "יש שיטה", האמירה של כל מי שעונה לך היא שהשיטה שלכם לא עובדת. כי בשנת 2021 אתה לא בתקופת הרמבם ואתה לא צריך שגם הרב יפסוק שקורונה זה מסוכן. כי הרב לא יודע לרפא אותה. והרב הוךל לבית חולים כשהוא חולה. ואם הוא טועה כי אין לו את הכלים להבין, אז אתה ודומיך נפגעים מזה לפני כולם. ואני באמת לא יכול להבין איך לא מפריע לך לשלם מחיר על טעויות של אנשים שאתה אמור להבין שהם אולי מומחים בתורה. אבל זהו. שום דבר מעבר. (ולפני שתכתוב לי שאני לא מבין מה הרבנים מבינים - אם זה היה המצב - הם לא היו פונים לרפואה קונבצניונאלית כשהתפילה נכלשת).

לפני 22 דקות, yd b-4 כתב:

אגב המצב הנוכחי שגברים מנווטים אוטומטית ללימוד תורה זה מצב שנוצר מ"אין ברירה" לא לכתחילה.

המצב הכלכלי שלך נשמע סביר. הרוב אכן גם לא בעשירון העליון (מעצם הגדרתו). רמת החיים בחברה החרדית בממוצע שואפת ל0. גם מי שילך ללמוד את ההיסטוריה של השפה המונגולית בימי ג'ינגיס חאן לא יהיה עשיר. בסדר. אבל אין לך מיליון כאלו. ובאוכלוסיה הכללית המגמגה היא שהורים רוצים שלילד יהיה מקצוע. לא הבנת יוצאת דופן בפילוסופיה או ספרות. זה בונוס. כי אם אין מה לאכול בסוף היום, אז גם תורה לא תכנס לראש כל כך. הסיבה היחידה לכך שזה לא הסטנדרט אצל החרדים היא שהרגלנו אותם שזה אפשרי, יחד עם בני הדודים מברוקלין. זה הכל. אין בזה שום "הכרח" כמו שגם לא היה לפני 100 שנה.

ולפני שנכנס לעוד ויכוח מיותר על זה שהחרדים מאושרים בעוני שלהם: הם לא. זה ה-שקר הגדול ביותר של המגזר החרדי. גפני, ליצמן ודרעי בוכים בכנסת בערך פעם ביום. גפני, שאני אחסוך מה אני חושב עליו כדי לא להחסם, בכה בדמעות תנין לאחרונה שהחילונים אשמים בעוני החרדי ובצפיפות. אתה מבין את גודל הצביעות? מרוב אושר, הנציג שלכם שלא הזיז את היד שלו מהקופה הציבורית כבר כמה שנים טובות, מתבכיין בכנסת שהחרדים מסכנים. כי מה? כי מי אשם בזה שאסור לשים קונדום? אני?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא ניגרר לסתם ויכוחים בסוגיות הליבה. אבל משהו אחד אני חייב בכל זאת אנחנו יהודים :)

אני כאחד שבא ממשפחה "מעוטת ילדים" (ובשביל לסמן וי אבא שלי שירת עשור בצבא ואמא שלי בעלת תואר מגיל 21 בערך ועבדה גם מהגיל הזה במקצוע שלה)   לא מבין למה אתה כל כך בטוח שזה הכי כיף בעולם לכולם

אני מודע לערך הכלכלי של כל ילד, ואני מוכן לשל ם את המחיר בשמחה. זה לא אומר שאתה גם חייב לאהוב את זה. אבל תפסיק לחשוב שזה מקור הרוע בעולם.

אני מוכן לשלם ברמת החיים שלי עבור ילדים נוספים. למה? זה התחביב שלי :)

שבת שלום. 

אוהב את כולכם ומאחל לכם את כל הטוב שבעולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

אני מוכן לשלם ברמת החיים שלי עבור ילדים נוספים. למה? זה התחביב שלי

מעולה, שמח בשבילך, אבל למה אני צריך לשלם ברמת החיים שלי עבור הילדים הנוספים שלך?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

אם זו היהדות אני עוזב אותה היום.

אבל לא. אתה לא מכיר, לא יודע, ועוד מקשה קושיות בביטחון עצמי מופרז. ידידי היהדות עמוקה הרבה יותר מתרמודינמיקה.  והיא ממש לא מבוססת על היגיון מעגלי.

שני הדברים שהדגשתי כאן חוזרים בכל דיון עם אדם מרקע דתי חרדי או קרוב לכך.

1- תודה שהחלטת למרות שאין לך עשירית השמץ מי אני, מה אני, מה הרקע שלי ומה אני יודע או לא יודע. כל האינדיקציה שיש לך כרגע היא "זה לא מתיישב עם התפיסה שלי".

2- אני מחכה ליום שאדם מרקע דתי כן יפתח את הפה ויסביר לנו במילותיו, במקום לשלוח אותנו אל הרבי, להפציץ בלינקים ומה לא.  

מעטים הם הדברים בעולם שלא ניתן לסכם לצורה קצרה ופשוטה, וזה כולל כל אמונה דתית שאי פעם התקיימה או תתקיים בעתיד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, yd b-4 כתב:

אני מוכן לשלם ברמת החיים שלי עבור ילדים נוספים. למה? זה התחביב שלי :)

שנקל אחרון על זה.

1. לא רק אתה משלם ברמת החיים שלך עבור הילדים הנוספים. גם אני משלם. לא פרטנית שלך. בכלליות של המגזר שלך. אתה ואיצי מנסים לברוח מזה אבל זו המציאות. זה מופיע בכל סיכומון סטטיסטי שמפיצה המדינה בכל פעם מחדש. ובסופו של דבר אם המדינה עכשיו צריכה לתקצב טיפולי שיניים חינם או גני ילדים חינם, אז זה על חשבון משהו אחר. נגיד אוטובוסים או רכבת או עוד קצין במשטרה או מנקה ברחובות. 

2. הטענה על המוכנות לפשרה מתנגשת התנגשות חזיתית בדרישות האינספויות של הפוליטקאים החרדים - שזכור לי שאתה מתגאה בהם - משאר הציבור לממן. לא סתם דרישות לממן - האשמות. בזה שאתם לא מאמינים בקונדום (סלח לי, אין לי דרך יותר יפה לנסח את זה). שים לב שגם עכשיו, נתניהו, בתור העבד של החרדים שהוא, בנה מענק דליטקס שמוענק למשפחות על כל ילד מהילד החמישי. וזה מדהים. בזמן שמדינות העולם פועלות ללמד באפריקה מה זה אמצעי מניעה כי זה לא סקלבילי, פה אנחנו מעודדים את זה מהכסף שלנו ומקבלים עוד יריקות בפנים בחזרה.

3. זה חוזר לבסיס של הבסיס: הסכמה. היא לא קיימת. יש לזה פתרון. התסדרו לבד. באמת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא אחר, תראו את הראיון של סער אצל אופירה וברקו.

חתם (על נייר מצוקמק שהם הביאו לו) לא לשבת עם ביבי.

יצא נגד כפיה דתית.

הכי מעניין: אמר שלא יספח כי "הבטחנו לטראמפ". זהו, נגמר סיפור הסיפוח. תחזרו לארץ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, איצי בר כתב:

אגב לכל מי שרוממות החוק בגרונו והוא לא מבין איך אנשים עוברים על החוק כשהוא לא תואם את השקפת עולמם? 

איפה הייתם שחולדאי האיץ בבעלי חנויות לעבור על חוק שעות עבודה ומנוחה?

איפה הייתם שהמשטרה לא אכפה את התנהגות נשות הכותל שעמדה בניגוד לחוק המקומות הקדושים?

מה אומרים היום על החרדים, אותם עיתונאים שעודדו את נשות הכותל בזמנם להתנהג בניגוד לחוק?

חוק זה חוק לא? חוק הוא דבר קדוש לא?

למדתי מזה 2 דברים,

1. חוק זה חוק כל עוד הוא תואם את השקפת עולמי.

2. שיעור קטן בצביעות.

חוק הוא לא קדוש במובן המילולי של המילה. אבל חוק הוא היסוד הבסיסי ביותר שעליו נשנעת מדינה, בפרט מדינת לאום כמו ישראל. אם החוק לא נתפס ככזה, ולא נאכף ככזה אז "שהאחרון יכבה את האור". בכל המקרים שמנית, מבחינתי, העוברים על החוק צריכים להיענש. ואישית זה לא מעניין אותי אם מבצע העבירה הוא חילוני, חרדי או ערבי. זה לא העניין. 

[ @יבגניפ @pooh-bear נא לקרוא את הנתונים הבאים עם איזה כוס קפה או תה ומוזיקה טובה. לא להרוג את השליח מה שנקרא. ]

@איצי בר @yd b-4

עכשיו, מכיוון שאני חבוב שפחות נכנס לקטע התאולוגי/אמונתי/דתי ואני הרבה יותר מעדיף להשאיר את הדיון בגזרת המספרים, כי זה אמפירי כלומר מדיד. והרבה יותר קל לעשות לזה אקסטרפולציה. אני מצרף את המידע מהודעות קודמות שפרסמתי בשרשור הזה לאחרונה:

יהודים לא חרדים משלמים פי 3 מס יותר מאשר יהודים חרדים - מקור 1, ואם אין דה מרקר פרימיום (כמוני) מקור 2 (כולל דיון של 8 עמודים). ואם אין כוח להיכנס אז:

ENmwb-0UwAA-GcC?format=png&name=large

פעם זה היה יותר חמור, אז אולי נחמה קטנה (?):

08.jpg

מקור 1.1

לא נשכח, גם המגזר הערבי פה:

ENmwb-zUcAAqnw9?format=png&name=900x900

עוד נתון על הכנסה והוצאה חודשית:

image.thumb.png.be6dc25d0a71ca6a3b9138b9c633807f.png

עכשיו אחרי שדיברנו על כלכלה (מיסים) בא נדבר קצת על דמוגרפיה:

image.thumb.png.c29c2e8812da41047d135e30c0646417.png

image.thumb.png.fda1f88e3cb47f5a5ad2cdeb31840ef5.png

מקור 3

עוד מקור (הלמ"ס) על פריון נשים יהודיות ואחרות בישראל:

image.thumb.png.f73d705bffdd3adef8577b13c680d240.png

מקור 4

עכשיו, אתם יכולים להסיק איזה מסקנות שבא לכם מהנתונים האלה. אבל המסקנה שלי היא שהמודל הנוכחי הוא לא בר תחזוקה לאורך זמן. הכוונה לספק את אותם שירותי רווחה, תחבורה ובריאות ועוד בלי להעלות עוד את נטל המס על האוכלוסיה המכניסה ביותר. בלעדי האוכלוסיה המכניסה ביותר, אין יכולת למגזרים האחרים לקיים את רמת החיים הנוכחית.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, Katom כתב:

לכן כשאתה נוסע ברכב במצפה רמון - אתה מרחיק את עצמך והסובבים שלך שבתורם מרחיקים את הסובבים אותם מהתשובה ולכן מרחיק את הגאולה.

אם אתה רוצה להתחשב בתפיסה הזו אתה צריך להתאבד או לחזור בתשובה, אחרת כל מה שתעשה יפגע במאמין. שמת קונדום? הרחקת את הגאולה. אכלת צ'יזבורגר? הרחקת את הגאולה. כתבת הודעה בפורום בשבת? הרחקת את הגאולה. אין להם יכולת להבין מה הפגיעה שלהם בחופש שלנו כמו שאנחנו לא מבינים איך החופש שלנו פוגע בהם. כנראה שהפתרון היחיד שיעבוד לשני הצדדים זה מדינות נפרדות.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא, יש לרוב הציבור במגזר הבנה טובה מאוד של למה זה פוגע בנו, אבל מבחינתם אנחנו חייבים (עם דגש על חייבים) לספוג את זה ו "להתאמץ", למרות שמצד שני, קיימת פה מנטליות "אסור לך לאכול עוגה, אני בדיאטה".

הדברים אינם מקבילים בכלל.

ועם זאת, אני תומך לחלוטין בהפרדה מוחלטת, אוטונומיה חרדית שתקיים את עצמה כראות עיניה בנפרד ממדינת ישראל על כל המשתמע מכך. קרי- גם בנפרד מהשירותים הציבוריים ומתקציבי מדינת ישראל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, יבגניפ כתב:

תודה. הם יודעים את זה. התשובה המתחמקת היא שהם תורמים בתפילות שלהם.

🤷‍♂️🤦‍♂️

אני לא יודע כמה מהם יודעים את זה האמת. מעניין יהיה לעשות מחקר כמה מהציבור החרדי מודע לפערים האלו.

היה לי אחה"צ פנוי (הגשם הרס רכיבת שבת) אז ראיתי את סדרת הכתבות של יאיר שריקי שעשה לאחרונה על המגזר החרדי. האמת, שזה באמת מתחיל בחינוך ונגמר בנציגים בכנסת, וחבל.

קישור 1. ומי שרוצה לראות את שאר הפרקים, קישור 2

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...