Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Renaultrap כתב:

דת הרל״ב

לפני כשעה, Renaultrap כתב:

שאלת תם

שאלת תם

לדעתך בן אדם מן היישוב, יכול לחשוב שביבי הוא ראש ממשלה גרוע ולרצות במועמד אחר? או שהוא אוטומטית מקןטלג כ"דת רלב"?

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3798

• m3x7r3m3

2926

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

שאלת תם

לדעתך בן אדם מן היישוב, יכול לחשוב שביבי הוא ראש ממשלה גרוע ולרצות במועמד אחר? או שהוא אוטומטית מקןטלג כ"דת רלב"?

לא, אין כאן גרם של תום לב. ברור שיתכן ואף רצוי. היה נחמד מאד אם היתה אלטרנטיבה ראויה ורעיונית לכל שלטון. היה עוד יותר נחמד אם התקשורת היתה נותנת פתחון פה למגוון הדעות ועוד יותר אנשים היו יכולים לגבש דעה על סמך דיון רציני אידיאולוגי ולא על סמך רצף מסרים אחיד. זה לא קורה, ובאופן לא מפתיע נוצרות במות "רעיוניות" אלטרנטיביות, מוגבלות באותה מידה וכל צד רואה, שומע ומשתכנע בצדקת דרכו.

לתקשורת אמור להיות תפקיד חשוב בדמוקרטיה ואיבדנו אותה מזמן

לפני 8 שעות, - XM - כתב:

זה שנחתמו הסכמי אברהם מעל הראש של הפלסטינים, זו דחיקת הסוגיה הפלסטינית.

השמאל תמיד טען שלא נוכל להתקדם לשלום רחב יותר בלי לטפל בסוגיה הפלסטינית.

נקודה נכונה לגבי ה"שמאל", אבל מה שמכונה "שמאל" כבר לא קיים. היה נחמד אם מתנגדי נתניהו היו יודעים לתת קרדיט כשצריך גם אם רובם אינם אנשי שמאל. היכולת לקחת מהחמאס ואבו מאזן את הוטו על יחסי ישראל והעולם הערבי היא רעידת אדמה אמיתית. אשכרה יש שליטים ערביים שחושבים שכדאי לעשות ביזנס עם ישראל ולכרות איתה בריתות גם אם היא מתעקשת לא להתאבד ב"תהליך שלום" עם טרוריסטים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://habura.co.il/פוליטי/משבר-כלכלי-בחינוך-החרדי-ניתוק-ממערכות/

כשהייתי חלק בתוך מערכת החינוך, לא ידעתי איך בדיוק מורות חרדיות מקבלות מימון מלא ללימודים כאשר המקבילות להן לא קיבלו שקל והיו צריכות לשלם עבור הלימודים.

עכשיו כנראה שאנחנו מגלים את החלקים שניסו להסתיר.

וכמובן שמנסים להסתיר את זה טוב מאוד דרך כל מיני שטויות שמעלים מהאוב..

הדבר הבא יהיה לדאוג למערכת הפיננסית הנפרדת שפועלת כמו בנקים אבל אין לה שום פיקוח כמו בנקים.

הקריסה תהיה אם לא ידאגו לטפל בכל הגמחים של הלוואות.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

שאלת תם

לא משנה מה יעשה המלאך, תמיד תעמוד לזכותו

כת ה"רב"

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Renaultrap כתב:

שאלת תם: האם למשל אפשר להתייחס בצורה עניינית לביקורת שישמיע מחר בן כספית על בנימין נתניהו?

למי שמגיע ממנטליות העוסקת בתוכן וטיעונים, ולא קבוצת כדורגל ו״הכל חוזר אליך קקה בידיך״, אז כמובן שאפשר להתייחס עניינית לתוכן. אם יש לך ערימות של דוגמאות בהן בן כספית משקר, תשתף. 

כל הדיבורים על הסימטריה המזויפת כאילו רל״ב זו ״דת״ זה ספין די אינפנטילי, שעובד על אנשים שלא מסוגלים/מעוניינים להפעיל חשיבה ביקורתית. ביביזם עוסק בפולחן ביבי, רל״ב לא דומה לשום דת ממש כמו ש״אתאיזם״ איננה דת, שלילת משהו לא שקול להערצת משהו. בנוסף, ״דת״ הרל״ב מתעסקת בעניינים קונקרטיים, לא בספינים ו״דפי מסרים״ (כאילו יש דף מסרים שעובר בין הערוצים... לול) - אבל זה כמו לנהל דיון עם שטוחיסטים - אין באמת טיעון ענייני שיזיז משהו לאנשהו. 

בתור אדם שאינו ביביסט ומתנסח בצורה עניינית יחסית, זה מרתק לראות מהצד עד כמה הטענות שלך בהלימה לטענות של ביביסטים. 

אובייקטיבית, ישראל נמצאת בקטסטרופה מתגלגלת במספר חזיתות. אובייקטיבית, ביבי היה כאן ה-שליט ה-עליון במשך עשורים. בשוק הפרטי ביבי היה מפוטר ע״י הדירקטוריון לפני שנים, בשוק הציבורי כל מה שהוא צריך לעשות זה לשלוט בהמונים דרך מסרים פשוטים לאנשים פשוטים ואת זה הוא עושה - כפי שרשם @RK - בצורה מעוררת השתאות. הוא גאון.

• אהבתי 6

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בנאדם פשוט יחסית כשאומרים לי דת הרלב"ית, דת החטופיסטים, דת שבעה באוקברסטים וכו', אז אני אשמח לראות את הדוגמה (dogma) שבדת הזו.

אחרת זו לא דת. תביאו לי את הדוגמה..

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יוכל להביא לך את זה כי אין את זה. ההמצאה הזו שנקראת "רל"ב" היא מבית המדרש של המפלג הלאומי.

אם תיקח 10 "רל"בים" אתה תגלה דעות שונות ואם תשאל אותם מי צריך להיות בשלטון גם כנראה תקבל תשובות שונות, זה פשוט שהרבה מאוד אנשים מסכימים (מהררים של סיבות טובות...) שמלאך החבלה חסר האמפתיה שהמיט (וממיט!) על המדינה שרשרת אסונות חייב לפנות את הכיסא ולהתאדות מכאן.

גם לא נכון לקרוא לזה רל"ב. למרות שהגרב שלי תהיה מסוגלת לבצע עבודה טובה יותר מנתניהו, כמובן שיש אנשים שאני לא רוצה בשלטון. אז אנחנו מתבדחים פה ש "כל אחד אחר יהיה עדיף", אבל כמובן שז לא באמת שכדאי להחליף אסון אחד באסון אחר. לכן התיוג הזה של "רל"ב", הוא שגוי מהבסיס.

לא שזה משנה למי שכל כך עיוור שהוא חושב שאדון "אין לי זמן להתעסק במשפט הפלילי שלי אבל יש לי זמן לקדם את הארמון החדש על חשבון המדינה בזמן מלחמה שאני לא באמת מנהל" רואה את טובת המדינה או טובת כל דבר חוץ מהתחת שלו לנגד עיניו.

פעם השתמשתי במילה "חלאה" רק עבור דרעי, אבל בשלב זה נתניהו עונה להגדרה יפה מאוד.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, oryo כתב:

למי שמגיע ממנטליות העוסקת בתוכן וטיעונים, ולא קבוצת כדורגל ו״הכל חוזר אליך קקה בידיך״, אז כמובן שאפשר להתייחס עניינית לתוכן. אם יש לך ערימות של דוגמאות בהן בן כספית משקר, תשתף. 

כל הדיבורים על הסימטריה המזויפת כאילו רל״ב זו ״דת״ זה ספין די אינפנטילי, שעובד על אנשים שלא מסוגלים/מעוניינים להפעיל חשיבה ביקורתית. ביביזם עוסק בפולחן ביבי, רל״ב לא דומה לשום דת ממש כמו ש״אתאיזם״ איננה דת, שלילת משהו לא שקול להערצת משהו. בנוסף, ״דת״ הרל״ב מתעסקת בעניינים קונקרטיים, לא בספינים ו״דפי מסרים״ (כאילו יש דף מסרים שעובר בין הערוצים... לול) - אבל זה כמו לנהל דיון עם שטוחיסטים - אין באמת טיעון ענייני שיזיז משהו לאנשהו. 

בתור אדם שאינו ביביסט ומתנסח בצורה עניינית יחסית, זה מרתק לראות מהצד עד כמה הטענות שלך בהלימה לטענות של ביביסטים. 

אובייקטיבית, ישראל נמצאת בקטסטרופה מתגלגלת במספר חזיתות. אובייקטיבית, ביבי היה כאן ה-שליט ה-עליון במשך עשורים. בשוק הפרטי ביבי היה מפוטר ע״י הדירקטוריון לפני שנים, בשוק הציבורי כל מה שהוא צריך לעשות זה לשלוט בהמונים דרך מסרים פשוטים לאנשים פשוטים ואת זה הוא עושה - כפי שרשם @RK - בצורה מעוררת השתאות. הוא גאון.

לגבי בן כספית, אני מדבר על ״קריירה״ טרחנית, אבל הנה דוגמה עדכנית:

https://www.now14.co.il/האם-העיתונאי-בן-כספית-המציא-על-נתניהו-ס/

מה שאותי (כבר לא) מרתק ומשעשע זה איך אנשים שלמדו שני קורסים באוניברסיטה מתייחסים בהתנשאות לכל מי שחושב אחרת מהם. על הדרך הם גם חושבים שהם ליברלים דגולים, וזוכים ללייקים מפנקים מחברי המחנה. זום אאוט קצת מהשרשור ואתה רואה את ת״א שבה המפגינים מרוצים מזה שהם מסכימים אחד עם השני ואז מגיעות בחירות ונופל להם האסימון שהמספרים העצומים מיתרגמים לארבעה מנדטים. אז מגיע השבר בגדול, ואם בעבר הוא תועל לעבודה אופוזיציונית סיזיפית, בשנים האחרונות הוא מופנה לשימוש בכלים אלטרנטיביים להחלפת השלטון.

זו לא דת, אלא כת שהתהליך הדמוקרטי ו/או טוהר מידות מעניינים אותה כקליפת השום. ה״עניינים הקונקרטיים״ שמעניינים את חבריה לאורך השנים הם שמו של היריב הפוליטי בארה״ב, טעם הגלידה החביב עליו, מעון רה״מ על גילגוליו השונים, התנהגותה של קאיה במעון המדובר, אב הבית, המנקה, החשמלאי מאור עקיבא, חזרה הביתה בטרמפים כי שרה זרקה אותו מהאוטו, מחזור בקבוקים ושאר ירקות. אתה באמת מצפה מ״ביביסטים״ לקחת ברצינות טענות מהלהקה הזו?

אם למרות הרקורד שלך בחשיבה ביקורתית אתה לא מבין למה ה״עובדות״ שמובאות בפני הציבור ע״י תקשורת מהסוג שאתה מסתמך עליו הן לא קבילות בעיני אחרים אז אני לא צריך דוגמה טובה יותר לסימטריה בין הדת לכת.

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Renaultrap כתב:

זו לא דת, אלא כת

אחלה שזה כת עכשיו, מה כת ב"כת" הזו?

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורכי "ניו יורק טיימס", שמזוהה עם המחנה הליברלי בארה"ב, הזהירו כי התעקשותו של ביידן לרוץ לכהונה שנייה היא "הימור חסר אחריות", וכתבו כי ישנם מנהיגים דמוקרטים אחרים – שיהוו אלטרנטיבה "משכנעת ואנרגטית" לטראמפ. "אין שום סיבה שהמפלגה הדמוקרטית תסכן את היציבות והביטחון של המדינה בכך שתאלץ את הבוחרים לבחור בין החסרונות של טראמפ לבין אלה של ביידן. זה הימור גדול מדי לקוות שהאמריקנים יתעלמו מהגיל ומהחולשה של ביידן שהם רואים במו עיניהם", נכתב ב"טיימס". בעיתון הבהירו כי יתמכו בביידן "באופן חד-משמעי", אם יחליט בכל זאת להמשיך במרוץ.

דוגמא מאלפת מדיווח בוויינט על העימות בארה״ב. גם שם כוחות האור נלחמים בדמון אנטי דמוקרטי צבוע שיער, והכפפות הוסרו מזמן. ניצול מערכת המשפט לסיכול ממוקד וגיוס כל כלי התקשורת לקמפיין. פוקס/14 זה זבל, והעיתון ״החשוב בעולם״/לאנשים חושבים יתמוך ״באופן חד משמעי״ (במקור) בדמות אומללה ודמנטית שמופעלת כמו מריונטה ע״י אחרים. לפי הסקרים בארה״ב, כמעט חצי מהאוכלוסיה תומכת בגופה לנשיאות. מי צריך תקשורת מאוזנת?

לפני 14 דקות, DareDevil כתב:

אחלה שזה כת עכשיו, מה כת ב"כת" הזו?

הדמון, הפולחן, הכהנים הגדולים ורדיפת מי שמעז לעזוב. רשימה חלקית מקצה השרוול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה להמציא מציאות כמו איזה פאנליסט בערוץ 14? כי אין קשר בין מה שאתה כותב לשום מציאות. 

יכול להיות שאתה משליך מנסיון החיים שלך על קבוצה שאתה לא מכיר?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דיון מופלא.

צד אחד: ביבי הביא את ישראל לסף קריסה, עם מגה פיגוע, מלחמה אינסופית, ובזמן שזה קורה, הוא עסוק בשיפוצי הבריכה שלו כי הוא צריך לשחות בקיץ.

צד שני: אין לכם אג'נדה! זה הכלבה קיה! אפשר לטוס לדובאי! וכמובן, אתם לא ליברלים!

השתכנעתי. רק ביבי. מקווה שבבדיקות השגרתיות שהוא עובר בסתר כל כמה שבועות מזריקים לו משהו שמבטיח חיי נצח. כי איך נסתדר בלי אבא ביבי, נכון?

• אהבתי 5
  • מצחיק 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע מה מזריקים לו אבל אני בטוח שהוא כבר הכין את הרב שידע לתקשר איתו מהעולם הבא כדי להמשיך להנחות את צה''ל איך להכניע את חמאס.

• מצחיק 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Renaultrap כתב:

הדמון, הפולחן, הכהנים הגדולים ורדיפת מי שמעז לעזוב

הדמון - הסמול/ברק את ברק, הפולחן - ביבי, הכהנים הגדולים - החרדים, רדיפת מי שמעז לעזוב - פיצוץ הממשלה הקודמת? קלעתי נכון?

• אהבתי 2

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Renaultrap כתב:

הדמון, הפולחן, הכהנים הגדולים ורדיפת מי שמעז לעזוב. רשימה חלקית מקצה השרוול

תן לי בבקשה את הדברים הבאים (מתוך אתר המרכז לנפגעי כתות)

א. חיי הקבוצה ממוקדים במנהיג

ב. תכתיבים.

ג. לקבוצה מטרת על לא מושגת.

ד. הקבוצה עוסקת באופן בסיסי בהשגת ממון.

ה. היעדר פיקוח למנהיג ופיקוח לתלמידים.

ו. ויתור על יעדים.

ח. דיכוי מחשבה חופשית.

ט. עיצוב תפיסת מציאות.

י. החדרת רגשות שליליים. 

יא. אמת בלעדית למנהיג.

יב. שינוי וריבוי שמות.

https://infokatot.com/מהי-כת/

• אהבתי 7
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...